اخبار ارز دیجیتال

یکی از بزرگترین نهنگ های تاریخ بیت کوین ۲ میلیارد دلار BTC را منتقل کرد!

جابه‌جایی ۲ میلیارد دلاری یکی از بزرگترین نهنگ های تاریخ بیت کوین

در حالی که بزرگترین رمزارز بازار در حدود قیمت ۵۶۷۰۰ دلار معامله می‌شود، یکی از بزرگترین نهنگ های تاریخ بیت کوین (Bitcoin) به طور ناگهانی یک حجم عظیم ده رقمی BTC را از کیف پول خود خارج کرده است.

بر اساس داده‌های بیت کوین بلاک بات (Bitcoin Block Bot)، شرکت تحلیلی داده‌های بلاکچین، یک شخص یا نهاد ناشناخته ۴۰۹۱۳ BTC به ارزش ۲.۲ میلیارد دلار (در زمان تراکنش) را با پرداخت تنها ۱۹.۶۷ دلار کارمزد، جابه‌جا کرده است. این نهنگ، ۹۰۰ بیت کوین را به یک کیف پول با سابقه ۶۰ معامله منتقل کرد. کیف پول دوم نیز با سابقه فقط دو معامله ۴۰۰۱۳ BTC دریافت کرده است.

اصطلاح نهنگ ارز دیجیتال برای توصیف افراد یا سازمان‌هایی استفاده می‌شود که مقدار زیادی رمزارز خاص در اختیار داشته باشند. برای تعیین این مقدار، آستانه‌ دقیقی وجود ندارد، اما برخی می‌گویند که یک نهنگ بیت کوین باید حداقل ۱۰۰۰ بیت کوین داشته باشد. در تعریف دقیق‌تر می‌توان گفت: نهنگ ارز دیجیتال به عنوان شخصی تعریف می‌شود که به اندازه کافی رمزارز داشته باشد تا بتواند از طریق خرید یا فروش مقادیر زیاد، تأثیر قابل‌توجهی بر قیمت‌های بازار بگذارد.

بیت اینفو چارتز (BitInforCharts) نشان می‌دهد که نهنگ عظیم پشت این انتقال، این کیف پول بیت کوین را در ۲۷ فوریه ایجاد کرد و بلافاصله به شانزدهمین آدرس ثروتمند موجود تبدیل شده است.

آدرس‌های مربوطه ارتباط مشخصی با شرکتی که در بازار رمزارزها سرمایه گذاری یا کار می‌کند ندارند. همچنین، این بیت کوین‌ها به هیچ آدرس شناخته شده متعلق به صرافی‌های رمزارز، به منظور معامله یا فروش در بازار آزاد، منتقل نشده است.

داده‌های درون زنجیره‌ای

این انتقال تنها چند روز پس از آن صورت می‌گیرد که شرکت تحلیلی داده‌های درون زنجیره‌ای گلاس نود (Glassnode) اعلام کرد اصلاح اخیر بیت کوین تا حد زیادی باعث تزلزل کیف پول‌های جدید شده است در حالی که کیف پول‌های قدیمی و قوی‌تر همچنان “قوی باقی مانده‌اند”. آنها بلافاصله پس از سقوط بیت کوین از سقف تاریخی خود خود در حدود ۶۵۰۰۰ دلار، خالی شدن انبوهی از کیف پول‌های جوان BTC را ثبت کردند.

“دیده می‌شود که رمزارزهای قدیمی‌تر از یک ماه، از کل جریان معاملات سهمی بسیار کم و رو به کاهشی را در اختیار دارند. برعکس، تعداد توکن‌های جوان (عمر کمتر از یک هفته) که در حال خرج شدن هستند در اواخر هفته با افزایش روبرو شده است. این امر حاکی از آن است که هولدرهای جدیدتر بازار در طی این اصلاح متزلزل شده‌اند.”

نوشته یکی از بزرگترین نهنگ های تاریخ بیت کوین ۲ میلیارد دلار BTC را منتقل کرد! اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا