اخبار ارز دیجیتال

یک نهنگ بزرگ بیت کوین ، دارایی خود را با قیمت ۱۲۰۰۰ دلار فروخت

یک نهنگ بزرگ بیت کوین که در اواخر سال ۲۰۱۸ چیزی حدود ۹۰۰۰ بیت کوین خریداری کرده بود، پس از گذشت ۲۲ ماه و دو دوره افت شدید قیمت (کاپیتولاسیون)، تمام دارایی خود را فروخت. اصطلاح نهنگ بیت کوین به سرمایه گذاران شخصی اطلاق می‌شود که مقدار زیادی بیت کوین در اختیار دارند.

داده‌های وال‌مپ (Whalemap)، نشان می‌دهد که این نهنگ چیزی حدود ۹۰۰۰ بیت کوین را در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۸ خریداری کرده است. معامله‌گری با نام مستعار “ژنرال بایزانتاین” (Byzantine General) که این اطلاعات را به اشتراک گذاشته است می‌گوید:

“او یک نهنگ افسانه‌ای است. آن دایره بزرگ در حدود ۶۰۰۰ دلار در سال ۲۰۱۸ را مشاهده می‌کنید؟ این همان ۹۰۰۰ بیت کوینی است که در آن زمان خریداری شده است. او سرانجام پس از ۲ سال و گذراندن ۲ مرحله کاپیتولاسیون مهم، سود هنگفتی از بازار کسب کرد.”

نمودار قیمت بیت کوین وال‌مپ

نمودار قیمت بیت کوین وال‌مپ

این نهنگ، بیت کوین‌های خریداری شده خود را پس از دو دوره افت شدید قیمت و مدت زمانی نزدیک به ۲۲ ماه، به فروش رساند. در این مدت، بیت کوین دو بار به قیمتی کمتر از ۴۰۰۰ دلار سقوط کرد. یک بار در ژانویه ۲۰۱۹ و بار دوم در مارس ۲۰۲۰. وی، در این مدت منتظر ماند و در نهایت بیت کوین‌های خود را با قیمتی حدود ۱۲۰۰۰ دلار به فروش رساند.

به گزارش کوین تلگراف، نهنگ‌های بزرگی در محدوده قیمتی ۱۲۰۰۰ تا ۱۴۰۰۰ دلار وجود دارند. بسیاری از نهنگ‌ها در تراز ۱۲۰۰۰ دلار در وضعیت سود یا بدون ضرر قرار دارند. هر دو وضعیت را می‌توان حالتی ایده‌آل برای فروش بیت کوین توسط نهنگ‌ها به حساب آورد.

فروش نهنگ‌ها می‌تواند نشان دهنده این باشد که بیت کوین در یک نقطه اوج محلی قرار گرفته است، اما این موضوع قطعی نیست. نهنگ‌ها به دلیل مقدار زیاد دارایی‌های خود، نقدینگی را دنبال می‌کنند.

اگر آنها احساس کنند که به دلیل افزایش فعالیت سرمایه گذاران خرد، نقدینگی کافی برای فروش وجود دارد، احتمالاً تصمیم به فروش خواهند گرفت. از این رو، فروش نهنگ‌ها لزوماً نشان دهنده این نیست که قیمت بیت کوین به اوج خود رسیده است.

می‌توان چنین استدلال کرد که فروش نهنگ‌ها تنها، احتمال تثبیت قیمت بیت کوین در کوتاه مدت را افزایش می‌دهد. اما تا زمانی که قیمت بیت کوین پایین تر از سطح پشتیبانی کلیدی نباشد، نمی‌توان بیان کرد که یک نقطه اوج محلی شکل گرفته است. همچنین، تخمین اینکه این نهنگ بزرگ بیت کوین چه مقدار از دارایی خود را فروخته امری دشوار است.

به نظر می‌رسد که برخی از نهنگ‌ها در صورت فروش دارایی خود با قیمت فعلی بیت کوین سود می‌کنند. یکی از دلایل این امر می‌تواند حجم نسبتا بالای بازار نقدی باشد. بیت کوین جک (Bitcoin Jack)، یکی از معامله گران بیت کوین، معتقد است که بازار بیت کوین تحت تأثیر بازار نقدی در وضعیت نامطلوبی قرار دارد.

هنگامی که بازار به شدت تحت تأثیر بازار اوراق مشتقه قرار می‌گیرد، نهنگ‌ها کمتر به دنبال نقدینگی هستند و اصلاحات قیمت جزئی می‌توانند منجر به تغییرات قیمتی بزرگی شوند. همچنین، معامله‌گران در کوتاه مدت رویکردهای متفاوتی در مورد بیت کوین دارند.

مایکل وان دو پوپه (Michael van de Poppe)، معامله‌گر تمام وقت در بورس اوراق بهادار آمستردام و تحلیلگر موفق کوین تلگراف، می‌گوید که در صورت از دست دادن سطح ۱۱۴۵۰ دلار ممکن است قیمت بیت کوین تا ۱۰۰۰۰ دلار نیز سقوط کند. او گفت:

“قیمت خیلی راحت تا تراز ۱۰۰۰۰ دلار افت می‌کند چون یک بازگشت در تراز ۱۱۶۰۰ دلار وجود دارد. من فکر می‌کنم اگر محدوده ۱۱۴۵۰ تا ۱۱۵۰۰ دلاری را حفظ کنیم، در هفته آینده به ۱۲۰۰۰ دلار می‌رسیم. اما در صورت خارج شدن از منطقه سبز، من تراز ۱۰۷۰۰ دلار یا حتی ۱۰۰۰۰ دلار را هدف قرار خواهم داد.”

پس از افزایش تقریباً سه برابری قیمت، یک مرحله تثبیت قیمت در کوتاه مدت می‌تواند باعث تقویت روند بیت کوین در بلند مدت شود.

منبع: Cointelegraph

نوشته یک نهنگ بزرگ بیت کوین ، دارایی خود را با قیمت ۱۲۰۰۰ دلار فروخت اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا