اخبار ارز دیجیتال

۲ عامل مهم و اثرگذار در اصلاح قیمت اخیر بیت کوین

۲ عامل مهم و اثرگذار در اصلاح قیمت اخیر بیت کوین

نیکولاس مرتن (Nicholas Merten)، تحلیلگر برجسته، به معرفی دو عامل مهم و اثرگذار که از نظر وی اصلاح قیمت اخیر بیت کوین (Bitcoin) را به دنبال داشته‌اند، پرداخته است.

بیت کوین طی هفت روز گذشته با یک اصلاح قیمت حدوداً ۲۰ درصدی مواجه شده و همین امر مرتن را بر آن داشته است تا به معرفی دو دلیل عمده که سقوط قیمت این رمزارز را به دنبال داشته‌اند بپردازد.

نقش شرکت های بزرگ در اصلاح قیمت بیت کوین

این تحلیلگر ابتدا در خصوص این باور که خزانه شرکت‌های بزرگ باعث خواهد شد قیمت بیت کوین به یک چرخه صعودی بزرگ وارد شده و سر به فلک بگذارد یا اینکه حضور آنها در بازار باعث خواهد شد تا سقوط بیت کوین به زیر ترازهای ۵۰۰۰۰ و ۴۰۰۰۰ دلاری هیچگاه روی ندهد، صحبت کرده است.

در حالی که مرتن باور دارد افزایش علاقه به دارایی‌های رمزارز قطعاً یک سیگنال صعودی برای بیت کوین است، اما وی معتقد است که معامله‌گران در خصوص شدت علاقه سازمان‌ها برای سرمایه گذاری روی این رمزارز شاخص، آن هم در یک چنین قیمت‌های بالایی، دچار اشتباه محاسباتی شده‌اند. این بدان معناست که سقوط قیمت‌های ناگهانی بیت کوین همیشه با خرید و حمایت همه جانبه‌ای که معامله‌گران انتظار دارند، مواجه نخواهد شد. وی در این ارتباط گفته است:

“مردم چنین باوری را در سر می‌پروراندند: اوه، خزانه شرکت‌های بزرگ، آنها باعث خواهند شد بیت کوین وارد یک چرخه صعودی بسیار بزرگ شود. ببینید، قطعاً شرکت‌های بزرگ در نظر دارند روی یک چنین دارایی‌هایی سرمایه گذاری کنند، اما آنها به هیچ وج تمایل ندارند دارایی شما را ۷ برابر گرانتر از قیمت ۱ سال پیش در ترازهای ۸۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ دلاری خریداری کنند. آنها دنبال این نیستند تا پولی را که به سختی درآورده‌اند صرف خرید بیت کوین ۶۵۰۰۰ دلاری کنند. بیت کوین انقدرها هم بزرگ نشده است.

و من از گفتن این موضوع متنفرم، چرا که عاشق رمزارزها هستم. ما می‌دانیم که بیت کوین همینقدر با ارزش است. ما می‌دانیم که بیت کوین یک کلاس دارایی چند تریلیون دلاری خواهد شد. اما شرکت‌های بزرگ دوست دارند که خرید خود را با یک تخفیف خوب انجام دهند. آنها همان افرادی هستند که هنگام ریزش قیمت بیت کوین تا ترازهای ۴۰۰۰۰ و ۵۰۰۰۰ دلار دست به خرید می‌زنند. من ترجیح می‌دهم در ترازهای پایینی رنج ۴۰۰۰۰ دلار خرید کنم تا در تراز ۶۶۰۰۰ دلار که اوج تاریخی قیمت است. بنابراین شرکت‌های بزرگ نیز با دارایی‌های خود چنین کاری را انجام نخواهند داد.”

طمع خریداران خرد

دومین شاخص کلیدی که موجب ریزش قیمت بیت کوین شده است از نظر مرتن حجم لورج یا اهرم‌هایی بوده است که قراردادهای خرید بیت کوین بر بازار تحمیل کرده‌اند. از نظر وی این عامل باعث شده است تا بیت کوین نسبت به حرکات قیمتی سریع رو به پایین آسیب پذیر شود و این امر به لیکوئید شدن دومینووار معامله‌گران منجر شده است.

“در نهایت، مردم به معاملات اهرم‌دار و قرض گرفتن دارایی‌هایی که به آنها تعلق ندارد و توان از دست دادنشان را ندارند، ادامه خواهند داد و خود را بیش از حد در معرض معاملاتی قرار خواهند داد که نباید در آنها شرکت می‌کردند.”

این تحلیلگر به این موضوع اشاره کرده است که سفارش‌های خرید بسیار بیشتر از سفارش‌های فروش لیکوئید شده‌اند و این به معنای افزایش بیش از حد حرص و طمع در بازار است.

“سفارش‌های فروش در حالت طبیعی به سر می‌برند و نرخ متعادلی دارند. چیزی که ما مشاهده می‌کنیم این است که سفارش‌های خرید با درصد لیکوئید شدن بالایی همراه هستند… اما واقعاً چه افرادی حاضر هستند این چنین ریسک‌هایی را به جان بخرند؟ افرادی که دیدگاه صعودی دارند. ما می‌توانیم آمارها را ببینیم. قطعاً بیت کوین به ترازهای ۱۰۰۰۰۰ دلار یا ۲۰۰۰۰۰ دلار یا هر سطح دیگری که برای آن پیش‌بینی شده و امکان پذیر باشد، خواهد رسید. مطمئناً شما می‌توانید تمام قیمت‌ها را هدف قرار دهید، اما اگر سعی کنید خودتان را بیش از حد در معرض نوسانات قرار دهید و به جای هولد کردن و آرام ماندن یا کسب سود در زمان مناسب به انجام معاملات با اهرم‌ها روی آورید، این احتمال وجود خواهد داشت که تمام سود و دارایی خود را از دست بدهید.”

نوشته ۲ عامل مهم و اثرگذار در اصلاح قیمت اخیر بیت کوین اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا