اخبار ارز دیجیتال

۳ دلیل برای اینکه رالی قیمت دوج کوین هنوز پایان نیافته است!

پایان رالی قیمت دوج کوین فرا رسیده است؟

دوج کوین (Dogecoin)، رمزارزی برخواسته از یک شوخی، پس از رسیدن به بالاترین قیمت تاریخی خود در روز سه شنبه با افت قیمت مواجه شد و این سوال را در ذهن طرفداران به وجود آورد که آیا به پایان رالی قیمت دوج کوین رسیده‌ایم؟

این رمزارز که قبلاً چیزی بیشتر از یک شوخی نبود با ثبت رکوردهای قیمتی پی در پی طرفداران زیادی را به دست آورده است که همچنان برای ادامه روند صعودی آن تلاش می‌کنند.

حال مردم زمانی که به قدم بعدی خود فکر می‌کنند از خود می‌پرسند که “آیا قیمت دوج باز هم افزایش خواهد یافت؟”. با این حال نمی‌توان در خصوص عملکرد رمزارزی که صرفاً به لطف توییت سلبریتی‌ها و افراد مشهور در معرض دید عموم قرار گرفته است، با اطمینان اظهار نظر کرد.

عوامل اثرگذاری که می‌توانند افزایش قیمت دوج کوین را به دنبال داشته باشند

پذیرش گسترده

نوگ (Newegg)، یک خرده فروش آنلاین تجهیزات الکترونیکی، اواخر روز دوشنبه اعلام کرد که از این پس مشتریان این فروشگاه خواهند توانست کالاهای مورد نظر خود را با پرداخت دوج کوین خریداری کنند.

همچنین اسلیم جین (Slim Jim) و اسنیکرز (Snickers) نیز به تازگی میم‌های (Meme) خودشان را در ارتباط با دوج و دوج کوین در توییتر منتشر کرده‌اند. از طرف دیگر، معامله‌گران دوج کوین بیش از هر چیز دیگری به این فکر می‌کنند که چه رویکردی را در پیش گیرند تا قیمت این رمزارز سر به فلک بکشد.

در نهایت اگر افراد بیشتری از دوج کوین استفاده کنند، این رمزارز شانس بیشتری برای باقی ماندن در بازار رمزارز خواهد داشت.

نیروی حرکت مثبت

دوج کوین ثابت کرده است که در طول زمان ماندگاری بسیار بالایی دارد. از سال ۲۰۱۴ و کاهش ۱۵ درصدی قیمت این رمزارز، تقریباً به طور ماهانه رشد ۱۱.۳ درصدی قیمت دوج را شاهد بوده‌ایم. به عبارت دیگر، هر آنکه این رمزارز را در کف قیمتی خریداری کرده باشد هم اکنون در سود به سر می‌برد.

از طرف دیگر انجام چنین کاری برای افرادی که ریسک پذیر نیستند چندان کار راحتی نیست. پس از آنکه دوج در سپتامبر سال ۲۰۱۷ افتی ۱۷ درصدی را در یک روز تجربه کرد، ۴۳ درصد دیگر از ارزش خود را نیز از دست داد.

با این حال، نیروی حرکت قیمت یکی از مهمترین شاخص‌ها در سنجش موفقیت یک رمزارز به حساب می‌آید. در مقام مقایسه، اینطور به نظر می‌رسد که افت ۲۵ درصدی قیمت دوج کوین در روز شه‌شنبه بیشتر یک اصلاح کوتاه مدت و فرصت معاملاتی باشد تا یک تغییر روند کلی در بازار این رمزارز.

حمایت طرفداران دوج کوین

پذیرش بیت کوین و دیگر رمزارزها توسط کسب و کارها و سرمایه گذاران شناخته شده افزایش محبوبیت دوج کوین در سال گذشته را موجب شده است.

نیرویی مثال زدنی این کوین را به پیش برده است. این میم دوست داشتنی در توییتر بر سر زبان‌ها افتاه و هزاران لایک را برای آن به دنبال داشته است و باعث شده است تا تازه واردان به دنیای رمزارز به خرید دوج کوین را یک بار هم که شده امتحان کنند. اگر که محبوبیت دوج کوین افزایش یابد، شاید بتوان رشد ۳۸ میلیارد دلاری ارزش بازار این رمزارز از ابتدای ژانویه تا کنون را تنها آغاز راه آن قلمداد کرد.

طرفداران همچنین تلاش کرده‌اند تا با جشن گرفتن روز دوج کوین (DogeDay) در ۲۰ام آوریل، بار دیگر قیمت این کوین را افزایش دهند. این امر نشان دهنده آن است که جامعه هنوز به دوج روی خوش نشان می‌دهد و هنوز تلاش دارد تا قیمت این رمزارز را بیش از پیش افزایش دهد.

نوشته ۳ دلیل برای اینکه رالی قیمت دوج کوین هنوز پایان نیافته است! اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا