اخبار ارز دیجیتال

۳.۶ بیلیون دلار سرمایه در قرارداد هوشمند اتریوم ۲ استیک شد

جذب ۳.۶ بیلیون دلار سرمایه در اتریوم ۲

جدیدترین بروزرسانی منتشر شده از سوی توسعه دهندگان اتریوم و استیک شدن ۳.۶ بیلیون دلار سرمایه در قرارداد هوشمند اتریوم ۲ نشان دهنده آن است که همه چیز مطابق با برنامه‌ها پیش می‌رود و شبکه از نظر امنیت و حجم ETH استیک شده در حال رشد است.

دنی رایان (Danny Ryan)، توسعه دهنده ارشد اتریوم، در یک پست طولانی با عنوان “وضعیت اتریوم ۲” در خصوص پیشرفت‌های صورت گرفته در بیکن چین (Beacon Chain) و اینکه در سال ۲۰۲۱ باید چه انتظاراتی داشته باشیم صحبت کرده است.

رایان در این یادداشت بیان کرده است که نامگذاری‌های جداگانه ورژن‌های اتریوم به طور ناخواسته یک “جدایش” میان ورژن‌های شبکه را القا می‌کند. در عوض این اصطلاحات در واقع بیان کننده لایه‌های مختلف استیک است. وی گفته است:

“در خصوص ‘eth1’ و ‘eth2’ باید گفت که این نامگذری غلط است. اگر که می‌توانستم در این خصوص تصمیم‌گیری کنم، برای همیشه از دست آنها خلاص می‌شدم. اما این نامگذاری‌ها اکنون دیگر بسیار فراگیر شده‌اند، پس بیایید در مورد معنای آنها صحبت کنیم.”

اتریوم ۲ در حال قدرت گرفتن است

اعداد با اهمیت‌ترین چیز برای مردم هستند. با این حال این اعداد و ارقام مرتبط با اتریوم ۲ در حال بهبود هستند. با توجه به اطلاعات صفحه لانچپد انجمن اتریوم در زمان نگارش این مطلب، در حدود ۲.۷۸ میلیون ETH به قرارداد هوشمند بیکن چین اتریوم ۲ واریز شده است. با قیمت کنونی اتریوم در تراز ۱۳۰۰ دلاری این حجم از دارایی استیک شده ارزشی برابر با ۳.۶ بیلیون دلار خواهد داشت و با در نظر گرفتن بالاترین قیمت تاریخی این رمزارز از مرز ۴ بیلیون دلار فراتر خواهد رفت.

بر اساس اطلاعات گزارش شده، سود سالانه استیک اتریوم برای آن دسته از افرادی که در این قرارداد هوشمند وارد شده‌اند و دارایی خود را برای یک سال آینده قفل کرده‌اند، هم اکنون معادل ۹.۴ درصد است.

بنابر اطلاعات سایت اتراسکن (Etherscan)، بزرگترین واریز کننده اتریوم در این مرحله صرافی رمزارز کراکن (Kraken) است که سهمی ۱۴.۴ درصدی از اترهای استیک شده دارد. پس از کراکن، صرافی بایننس با ۱۰.۷ درصد در جایگاه بعدی قرار دارد. صرافی‌های متمرکز شرایط استیک کردن را برای افراد معمولی که قصد ندارند سخت افزار خود را برای این کار تدارک ببینند آسان کرده‌اند. داده‌های بدست آمده از دون انالیتیکز (Dune Analytics) نشان دهنده آن هستند که افراد مستقل بیشتری نسبت به استیک کردن ETH اقدام می‌کنند و آمار آنها از آدرس‌های متعلق به نهنگ‌ها یا نهادها بیشتر است.

علاوه بر این، بر اساس داده‌های بیکن چین، بیش از ۶۶۵۰۰ نفر هم اکنون به طور فعال در حال سنجش تراکنش‌ها هستند و ۱۹۰۰۰ نفر نیز در حالت تعلیق قرار دارند. به گفته بن ادینگتون (Ben Edgington)، طی ۲ هفته گذشته تنها ۴ اعتبار سنج از شبکه اخراج شده‌اند که احتمالا به خاطر رفتارهای مضر یا پیکربندی غلط بوده است.

اتریوم ۲ چه زمان به مقیاس لارم خواهد رسید؟

انتظار می‌رود فاز ۱ که مقیاس‌پذیری با زنجیره‌های جانبی یا شاردها را معرفی خواهد کرد، در انتهای سال ۲۰۲۱ یا اوایل سال ۲۰۲۲ راه‌اندازی شود. رایان تصریح کرد که در شرایط فعلی، شبکه توانایی انجام چنین کاری را ندارد:

“این کاملاً واضح است که لایه ۱ اتریوم امروز توان لازم برای پشتیبانی از تقضای جهانی برای اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز را ندارد.”

وی همچنین عنوان کرده است که اولین بروزرسانی‌های مورد نظر برای بیکن چین به طور جدی در حال بررسی هستند. برخی از تغییرات پیشنهادی در خصوص افزایش پاداش‌های تشویقی اعتبار سنج‌ها است و برخی دیگر در خصوص آوردن ویژگی‌های جدید هستند.

نوشته ۳.۶ بیلیون دلار سرمایه در قرارداد هوشمند اتریوم ۲ استیک شد اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا