اخبار ارز دیجیتال

ایلان ماسک NFT خود را ۴۲۰ میلیون دوج کوین قیمت گذاری کرد

درخواست ۴۲۰ میلیون دوج کوین توسط ایلان ماسک

محبوبیت کنونی بازار توکن‌های غیرمثلی (NFT) مورد توجه ایلان ماسک (Elon Musk)، بنیانگذار میلیاردر شرکت‌های تسلا (Tesla) و اسپیس ایکس (SpaceX)، قرار گرفته است. او یک آهنگ تکنو را به صورت NFT برای فروش ارائه داده که مدیر عامل بلاکچین ترون (Tron)، جاستین سان (Justin Sun) و هنرمند محبوب دنیای دیجیتال مایک وینکلمن (Beeple)، به خریداری آن علاقه نشان داده‌اند. جالب اینجاست که ایلان ماسک ترک موسیقی NFT خود را ۴۲۰ میلیون دوج کوین (Dogecoin) قیمت گذاری کرده است.

قطار ایلان ماسک هم به ایستگاه NFT رسید

توکن‌های غیرمثلی، دارایی‌های دیجیتالی هستند که ماهیت و مالکیت منحصر به فرد آنها در بلاکچین قابل تایید است. این نوع ارزها اساساً طیف گسترده‌ای از موارد فیزیکی و غیرفیزیکی منحصر به فرد را شامل می‌شوند. این ایده امسال محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. زیرا مردم همچنان میلیون‌ها دلار برای خریداری چنین مجموعه‌های دیجیتالی پیشنهاد می‌دهند. در این میان ایلان ماسک نیز که روز دوشنبه به بازار NFTها پیوسته است، آهنگ تکنوی خود را به صورت NFT به اشتراک گذاشته و خاطر نشان کرد که:

“من این آهنگ را به صورت NFT خواهم فروخت.”

طول آهنگ تکنو ایلان ماسک حدود ۲:۲۰ است. متن شعر این آهنگ:

“NFT برای غرور شماست، رایانه‌ها هرگز نمی‌خوابند، تأیید شده است، تضمین شده است.”

جاستین سان نیز برای خرید این NFT ابراز علاقه کرده است. وی در توییتر یک نظرسنجی را آغاز کرده است و از کاربران خواسته تا قیمت خرید را به او پیشنهاد بدهند و اکثر کاربران به بالاترین قیمت پیشنهادی یعنی ۶۹ میلیون دلار رأی داده‌اند.

همچنین بیپل، هنرمند دیجیتال، نیز قیمت ۶۹ میلیون دلاری را برای خرید قطعه تکنو NFT ایلان ماسک پیشنهاد داده است. با این حال، ماسک به دنبال فروش NFT خود در ازای دوج کوین است.

در پاسخ به پیشنهاد بیپل، بنیانگذار شرکت اسپیس ایکس اعلام کرده است که NFT خود را در حدود ۴۲۰ میلیون دوج کوین ارزش گذاری کرده است. در حال حاضر قیمت دوج کوین در تراز ۰.۰۶ دلار خرید و فروش می‌شود و این بدان معناست که ماسک قصد دارد اثر خود را به قیمت ۲۵.۲ میلیون دلار به فروش برساند.

نوشته ایلان ماسک NFT خود را ۴۲۰ میلیون دوج کوین قیمت گذاری کرد اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا