اخبار ارز دیجیتال

ماینرهای بیت کوین چگونه می‌توانند به حرکت قیمت آن کمک کنند؟

در حال حاضر ماینرهای بیت کوین چگونه می‌توانند به حرکت قیمت آن کمک کنند؟

به دنبال افت شدید قیمت بیت کوین (Bitcoin) طی هفته گذشته، ارزش این رمزارز برای مدتی به تراز قیمتی ۴۷ هزار دلار کاهش یافت، اما در نهایت این ناحیه حمایتی، تحت فشار نزولی بیش از حد و فشار فروشندگان از بین رفت و در حال حاضر بیت کوین در تراز قیمتی ۴۴ هزار دلار در حال معامله شدن است.

بزرگترین رمزارز جهان از بالاترین قیمت تاریخی خود یعنی تراز ۵۸ هزار دلار، طی شش روز گذشته بیش از ۱۷ درصد سقوط کرده و علی رغم افزایش هیجانات نزولی در بازار در چند روز گذشته، می‌توان انتظار داشت که روند صعودی دوباره از سر گرفته شود. حال سوالی که پیش می‌آید این است که ماینرهای بیت کوین چگونه می‌توانند به حرکت قیمت این رمزارز کمک کنند؟

نمودار بیت کوین

نمودار یک ساعته بیت کوین (BTC)

اصلاح قیمت هفته گذشته می‌توانست نتیجه فعالیت‌های ماینرهایی باشد که از اواخر سال ۲۰۲۰ میلادی، زمانی که قیمت این دارایی دیجیتال زیر تراز ۳۰ دلار قرار داشت، بیت کوین خود را به فروش می‌رساندند.

با این حال به گفته لکس مسکوکی (Lex Moskovski)، یکی از تحلیلگران بازار، فروش بیت کوین‌های استخراج شده توسط ماینرها سرانجام پایان یافته است و تجمع دوباره در بازار بیت کوین را به دنبال داشته است.

نمودار بالا نشان دهنده آن است که ماینرها طی دو ماه گذشته بیت کوین خود را به طور فزاینده‌ای به فروش رسانده‌اند. رویکرد فروش بیت کوین توسط ماینرها در کندل‌های قرمز بلندی که در اواخر ژانویه تشکیل شده‌اند، جایی که ارزش بیت کوین نزدیک به ۳۵ هزار دلار قرار داشت، قابل مشاهده است. با این وجود، با آغاز ماه فوریه، بازار نوسانات بیشتری را در قیمت شاهد بود و بدین ترتیب مجموع سفارش‌های فروش ماینرها کاهش یافت و در ۲۷ فوریه می‌توان روند مثبتی را برای این شاخص مشاهده کرد.

به غیر از ماینرهایی که بیت کوین خود را به فروش رسانده‌اند، این اصلاحات به لکوئید شدن هر چه بیشتر مشتریان صرافی‌ها و پلتفرم‌های دیگری مانند گری اسکیل (Grayscale) منجر شده است. با شروع روند اصلاحی، وقوع بزرگترین اصلاح تاریخ بیت کوین در یک روز باعث شد تا ۲.۶ میلیارد دلار ضرر به سرمایه گذاران وارد شود. در زمان نگارش این مطلب، ارزش بیت کوین‌های گری اسکیل از ۳۲.۸۳۲ میلیارد دلار به ۳۰.۷۲۴ میلیارد دلار کاهش یافته است.

با این حال، با تغییر رفتار ماینرها نسبت به این دارایی دیجیتال، ممکن است قیمت بیت کوین در تراز فعلی تقویت و تثبیت شود.

نوشته ماینرهای بیت کوین چگونه می‌توانند به حرکت قیمت آن کمک کنند؟ اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا