تاریخ : چهارشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۳ Wednesday, 24 July , 2024
0

لورس :Monero “Halving” چیست؟ برنامه پاداش استخراج مونرو توضیح داده شد

 • کد خبر : 2606068
 • ۱۰ شهریور ۱۴۰۲ - ۲۲:۵۰
لورس :Monero “Halving” چیست؟ برنامه پاداش استخراج مونرو توضیح داده شد
به گزارش سایت اخبار ارزهای دیجیتال لورس :

Monero “Halving” چیست؟ برنامه پاداش استخراج مونرو توضیح داده شد به گزارش زوم ارز،
نکات برجسته: رویکردهای ارزهای دیجیتال مختلف برای مدیریت ایجاد سکه‌های جدید متفاوت است توسعه دهندگان Monero رویکرد تدریجی تری را در مقایسه با نصف کردن بیت کوین انتخاب کرده اند در ماه مه ۲۰۲۲، مونرو وارد فاز انتشار دم می‌شود دنیای ارزهای دیجیتال بسیار متنوع است و پروژه‌های رمزنگاری برای تعیین نحوه ایجاد سکه‌های جدید چندین رویکرد را در پیش گرفته‌اند. به عنوان مثال، بیت کوین حداکثر سقف عرضه ۲۱ میلیون سکه دارد و نرخ ورود بیت کوین جدید با نصف شدن بیت کوین، که هر ۴ سال یک بار اتفاق می افتد، به نصف کاهش می یابد. بنابراین، حتی اگر بیش از ۱۸ میلیون بیت کوین در مدت کمی بیش از ۱۰ سال استخراج شده است، ۲۱ میلیون بیت کوین در حدود سال ۲۱۴۰ استخراج خواهد شد.
رویکرد بیت کوین تنها گزینه معتبر نیست. به عنوان مثال، در Dash، پاداش بلاک هر ۳۸۳ روز حدود ۷٪ کاهش می یابد.
در این مقاله، ما توجه خود را بر روی Monero، محبوب‌ترین سکه حریم خصوصی در بازار امروز متمرکز خواهیم کرد. Monero همچنین مکانیزمی برای کاهش صدور XMR جدید در طو..

به گزارش مجله خبری ارزهای دیجیتال لورس :

Monero “Halving” چیست؟ برنامه پاداش استخراج مونرو توضیح داده شد

به گزارش زوم ارز،

نکات برجسته:

 • رویکردهای ارزهای دیجیتال مختلف برای مدیریت ایجاد سکه‌های جدید متفاوت است
 • توسعه دهندگان Monero رویکرد تدریجی تری را در مقایسه با نصف کردن بیت کوین انتخاب کرده اند
 • در ماه مه ۲۰۲۲، مونرو وارد فاز انتشار دم می‌شود

دنیای ارزهای دیجیتال بسیار متنوع است و پروژه‌های رمزنگاری برای تعیین نحوه ایجاد سکه‌های جدید چندین رویکرد را در پیش گرفته‌اند. به عنوان مثال، بیت کوین حداکثر سقف عرضه ۲۱ میلیون سکه دارد و نرخ ورود بیت کوین جدید با نصف شدن بیت کوین، که هر ۴ سال یک بار اتفاق می افتد، به نصف کاهش می یابد. بنابراین، حتی اگر بیش از ۱۸ میلیون بیت کوین در مدت کمی بیش از ۱۰ سال استخراج شده است، ۲۱ میلیون بیت کوین در حدود سال ۲۱۴۰ استخراج خواهد شد.

بخوانید  گام مهم سولانا برای پرداخت‌های رمزارزی! آیا باید منتظر افزایش قیمت بود؟

رویکرد بیت کوین تنها گزینه معتبر نیست. به عنوان مثال، در Dash، پاداش بلاک هر ۳۸۳ روز حدود ۷٪ کاهش می یابد.

در این مقاله، ما توجه خود را بر روی Monero، محبوب‌ترین سکه حریم خصوصی در بازار امروز متمرکز خواهیم کرد. Monero همچنین مکانیزمی برای کاهش صدور XMR جدید در طول زمان دارد، اما از یک رویکرد نسبتا منحصر به فرد استفاده می کند. در حالی که چیزی به نام نصف شدن مونرو وجود ندارد، پروتکل مونرو هنوز مکانیسمی دارد که در آن مقدار سکه های XMR صادر شده به تدریج در طول زمان کاهش می یابد.

مونرو چیست؟

قبل از اینکه نگاهی دقیق‌تر به پویایی عرضه مونرو بیندازیم، بیایید کمی بیشتر در مورد این پروژه ارزهای دیجیتال جذاب بیاموزیم.

اطلاعات اصلی Monero:

 • در سال ۲۰۱۴ راه اندازی شد
 • ارز رمزنگاری اثبات کار
 • محبوب ترین سکه حریم خصوصی در بازار
 • مقاوم در برابر ASIC

Monero یک ارز دیجیتال متمرکز بر حفظ حریم خصوصی است که اولین بار در سال ۲۰۱۴ وارد بازار شد. مکانیسم اجماع آن از نظر مفهومی شبیه به بیت کوین است، زیرا مونرو همچنین از Proof-of-Work برای دستیابی به اجماع استفاده می کند. با این حال، Monero اقداماتی را برای جلوگیری از استخراج با تراشه های تخصصی ASIC اجرا می کند (ASIC مخفف مدارهای مجتمع خاص برنامه است).

بخوانید  چرا قیمت بیت‌کوین در محدوده باریک گیر کرده است؟

برخلاف بیت کوین، مونرو را می توان با سخت افزار کامپیوتر درجه یک مصرف کننده سودآور استخراج کرد. الگوریتم RandomX PoW اتریوم به گونه‌ای طراحی شده است که هنگام استخراج با CPU (واحدهای پردازش مرکزی) کارآمد باشد، به این معنی که هر کسی با رایانه‌ای نسبتاً قدرتمند می‌تواند Monero را استخراج کند.

در حالی که آنهایی که به CPUهای قدرتمندتر دسترسی دارند هنوز یک مزیت دارند، استخراج Monero هنوز بسیار قابل دسترسی تر از استخراج ارزهای رمزپایه غیرمقاوم در برابر ASIC است. دکل‌های استخراج ASIC هر کدام چندین هزار دلار هزینه دارند و هیچ کار مفیدی به جز استخراج ارز دیجیتال انجام نمی‌دهند.

پروژه Monero به شدت به حفظ حریم خصوصی اختصاص داده شده است و تمام تراکنش های انجام شده با XMR کاملا خصوصی هستند. ناظران خارجی نمی توانند آدرس ها یا مبالغ مربوط به تراکنش های Monero را ببینند. ارز دیجیتال مونرو از طریق طیف وسیعی از فناوری‌ها از جمله آدرس‌های مخفی، امضاهای حلقه و RingCT به این درجه از حریم خصوصی دست می‌یابد. یکی دیگر از مزایای خصوصی بودن Monero این است که سکه های XMR کاملاً قابل تعویض هستند.

بخوانید  Google Bard قیمت بیت کوین را در بازار ارز دیجیتال پیش بینی می کند

خرید/فروش مونرو (XMR)

Monero “نصف کردن” توضیح داده شد

مانند بیت کوین، مونرو یک ارز دیجیتال اثبات کار است، به این معنی که استخراج کنندگان مونرو باید سخت افزار رایانه خود را برای حل مسائل ریاضی پرمحصول به کار گیرند تا شانس اضافه کردن بلوک بعدی به بلاک چین و مونرو را داشته باشند. درو کردن پاداش بلوک مرتبط Monero طوری طراحی شده است که تقریباً هر دو دقیقه یک بلاک جدید به بلاک چین Monero اضافه می شود.

استخراج مونرو

در حالی که Monero یک سکه اثبات کار است، اما جنبه های منحصر به فرد زیادی دارد. برای شروع، Monero کمی متفاوت از سایر سکه های اثبات کار است، زیرا سقفی در حداکثر عرضه خود ندارد. در حالی که حداکثر عرضه مونرو از نظر فنی بی نهایت است، اما از نقطه نظر عملی تأثیر زیادی ندارد – به زودی متوجه خواهید شد که چرا چنین است.

همچنین، الگوریتم اثبات کار RandomX Monero به طور خاص برای تعیین ماینرهای ASIC طراحی شده است، به این معنی که Monero را می توان به طور موثر با سخت افزار کامپیوتر درجه یک مصرف کننده استخراج کرد. این الگوریتم به گونه ای طراحی شده است که برای کاربرانی که با CPU (واحد پردازش مرکزی) رایانه خود استخراج می کنند، کارآمد باشد.

بخوانید  تحلیل تکنیکال TON کوین ۲۶ شهریور

بنابراین، آیا چیزی به نام نصف شدن مونرو وجود دارد؟

به طور خلاصه، نه. اما همانطور که قبلاً اشاره کردیم، مونرو مکانیزمی برای کاهش تدریجی سرعت ایجاد سکه‌های XMR دارد. از ماه مه ۲۰۲۲، مونرو وارد حالت “انتشار دم” شده است، به این معنی که پاداش بلوک در ۰.۶ XMR در ابد ثابت شده است. با فرض زمان بلوک ۲ دقیقه، به این معنی است که حدود ۴۳۲ XMR از آن نقطه به بعد به صورت روزانه ایجاد می شود، و این مورد باقی می ماند مگر اینکه پروتکل Monero اصلاح شود. در زمان نگارش این مقاله، تعداد سکه های XMR در گردش ۱۸.۱۴ میلیون است.

Monero همیشه مقداری تورم خواهد داشت (اگرچه نرخ تورم در طول زمان کاهش می‌یابد)، اما با ادامه ایجاد انگیزه برای ماینرها فراتر از هزینه‌های تراکنش، به حفظ امنیت شبکه Monero کمک می‌کند. ارزهای رمزنگاری شده با عرضه محدود، به عنوان مثال بیت کوین، ممکن است در آینده با مشکلاتی مواجه شوند، زمانی که ماینرها برای تامین مالی عملیات خود باید در درجه اول به کارمزد تراکنش متکی باشند.

بخوانید  آخرین وضعیت بازار رمزارزها/ بیت‌کوین رکورد صعودی دیگری ثبت کرد

انتشار دم مونرو در مقابل نصف شدن بیت کوین

برخلاف Monero، برخی از ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین در نهایت دچار کاهش تورم می شوند، بدون اینکه سکه جدیدی ایجاد شود و عرضه موثر در طول زمان به دلیل از دست دادن دسترسی کاربران به سکه های خود کاهش یابد.

این سناریو ممکن است در نگاه اول برای سفته بازان قیمت جذاب باشد، اما این خطر وجود دارد که کارمزد تراکنش به تنهایی برای تشویق ماینرها برای ارائه مقدار مناسب هش کافی نباشد. چنین سناریویی به امنیت شبکه بیت کوین صدمه می زند که می تواند به کاهش ارزش بیت کوین نیز منجر شود.

با هر نصف شدن بیت کوین، ماینرها باید به افزایش قیمت بیت کوین یا تقاضا برای تراکنش در شبکه بیت کوین تکیه کنند تا استخراج سودآور باقی بماند. در غیر این صورت، برخی از ماینرها مجبور به توقف استخراج می شوند، که منجر به کاهش هش کلی و در نتیجه ضعیف تر شدن امنیت شبکه بیت کوین می شود.

بخوانید  قیمت بیت کوین به زیر ۳۰ هزار دلار رسید

می توانید با این نمودار مفید که پویایی عرضه مونرو و بیت کوین ارائه شده توسط کاربر Reddit u/Amichateur را مقایسه می کند، انتشار زمانی Monero را بهتر تجسم کنید:

Monero "Halving" چیست؟ برنامه پاداش استخراج مونرو توضیح داده شد

منبع: coincodex. com

مقاله اصلی

لینک کوتاه : https://lores.ir/?p=2606068

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها