تاریخ : دوشنبه, ۲۵ تیر , ۱۴۰۳ Monday, 15 July , 2024
1

لورس :ابزار آنلاین محاسبه سود مرکب؛ چگونه می‌توان سود مرکب کسب کرد؟

 • کد خبر : 2603354
 • ۰۴ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۷
لورس :ابزار آنلاین محاسبه سود مرکب؛ چگونه می‌توان سود مرکب کسب کرد؟
به گزارش سایت اخبار ارزهای دیجیتال لورس :

ابزار آنلاین محاسبه سود مرکب؛ چگونه می‌توان سود مرکب کسب کرد؟ رشد ناباورانه ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۱ یک بار دیگر جهان را وادار کرد حقیقت کریپتو و اهمیت سرمایه گذاری ارز دیجیتال را بپذیرد. در حال حاضر نگرانی درباره ریسک مالی در بازار ارز دیجیتال جای خود را به نگرانی درباره انتخاب بهترین روش سرمایه‌گذاری داده است. سود مرکب به افراد زیادی کمک کرده که به اهداف مالی خود برسند، با این وجود هنوز افراد کمی از این استراتژی استفاده می‌کنند. درک مفهوم سود مرکب (compound interest) نه تنها سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال را وارد مرحله هیجان‌انگیزتری می‌کند، بلکه آثار آن در دیگر ابعاد زندگی مالی شما دیده خواهد شد.
اگر کتاب اثر مرکب دارن هاردی را خوانده باشید، اهمیت قدم‌های آهسته و پیوسته در رسیدن به موفقیت‌های چشمگیر را درک کرده‌اید. با بهره‌گیری از بهره مرکب و مدیریت سرمایه، فکر یک‌شبه پولدار شدن را از سرخود بیرون کنید و ثروت خود را به‌صورت تصاعدی افزایش دهید! با راهنمای این مقاله برای یادگیری سود مرکب و محاسبه سود مرکب همراه باشید.
ماشین حساب محاسبه آنلاین سود مرکب مقادیر “مانده اولیه” سرما..

به گزارش مجله خبری ارزهای دیجیتال لورس :

ابزار آنلاین محاسبه سود مرکب؛ چگونه می‌توان سود مرکب کسب کرد؟

رشد ناباورانه ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۱ یک بار دیگر جهان را وادار کرد حقیقت کریپتو و اهمیت سرمایه گذاری ارز دیجیتال را بپذیرد. در حال حاضر نگرانی درباره ریسک مالی در بازار ارز دیجیتال جای خود را به نگرانی درباره انتخاب بهترین روش سرمایه‌گذاری داده است. سود مرکب به افراد زیادی کمک کرده که به اهداف مالی خود برسند، با این وجود هنوز افراد کمی از این استراتژی استفاده می‌کنند. درک مفهوم سود مرکب (compound interest) نه تنها سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال را وارد مرحله هیجان‌انگیزتری می‌کند، بلکه آثار آن در دیگر ابعاد زندگی مالی شما دیده خواهد شد.

بخوانید  شبکه BEP20 چیست؟ آموزش ساخت توکن bep20

اگر کتاب اثر مرکب دارن هاردی را خوانده باشید، اهمیت قدم‌های آهسته و پیوسته در رسیدن به موفقیت‌های چشمگیر را درک کرده‌اید. با بهره‌گیری از بهره مرکب و مدیریت سرمایه، فکر یک‌شبه پولدار شدن را از سرخود بیرون کنید و ثروت خود را به‌صورت تصاعدی افزایش دهید! با راهنمای این مقاله برای یادگیری سود مرکب و محاسبه سود مرکب همراه باشید.

ماشین حساب محاسبه آنلاین سود مرکب

مقادیر “مانده اولیه” سرمایه اولیه شما ، “تعداد دوره‌ها” ماه‌های مدنظر شما برای محاسبه سود و “در هر دوره ٪ را به‌دست‌آورید” درصد سود هر دوره محسوب می‌شود. لطفا مقادیر فیلد را وارد نمایید و دکمه محاسبه را بزنید:

بهره یا سود مرکب چیست؟

نمودار سود مرکب

سود مرکب به عنوان یک مفهوم مالی، ریشه در مفهوم سود ساده دارد که در قرون وسطی در اروپا به وجود آمد. در آن زمان، سود ساده بیشتر برای محاسبه سود وام‌ها و سرمایه‌گذاری‌ها استفاده می‌شد. اما مفهوم سود مرکب که از دل سود ساده بیرون آمده، در سده ۱۷ میلادی توسط ریاضی‌دان اسکاتلندی به نام جیمز براون (James Brown) ارائه شد.

بخوانید  گرید تریدینگ (Grid Trading) چیست؟ مزایای استفاده از ربات گرید تریدینگ

براون در کتاب خود با عنوان “Arithmeticae Quadrature” در سال ۱۷۱۴ مفهوم سود مرکب را توضیح داد. او توضیح داد که در سود مرکب، سودهای سال به سرمایه اصلی اضافه می‌شوند و در سال بعد نیز سود بر سرمایه جدید محاسبه می‌شود. این ایده پس از آن به تدریج در عرصه تجارت و سرمایه‌گذاری جایگزین مفهوم سود ساده شد.

نوشته های مشابه

 • کسب سود مرکب ابزار آنلاین محاسبه سود مرکب؛ چگونه می‌توان سود مرکب کسب کرد؟ ۰۴ شهریور ۱۴۰۲
 • ساعت کار فارکس در سشن های مختلف ساعت کار بازار فارکس، آشنایی با سشن های بازار Forex با ساعت آنلاین ۰۱ شهریور ۱۴۰۲

سود مرکب یا Compound Interest به مفهوم رشد سرمایه است که با ترکیب سودهای سالیانه (دوره‌های زمانی قابل تغییر هستند) با سرمایه اصلی و سودهای سال‌های قبل محاسبه می‌شود. در سود مرکب، سودهای جدید به سرمایه اصلی اضافه می‌شوند و در سال بعدی نیز سود بر سرمایه جدید محاسبه می‌گردد. به این ترتیب، سرمایه به صورت هر سال افزایش می‌یابد و سودهای بیشتری تولید می‌شود. این فرآیند متناوب مقدار سود مرکب را به طور قابل توجهی بیشتر از سود روش‌های معمول می‌کند و به علت تأثیر طولانی مدت زمان، بر روی سرمایه رشد قابل توجهی دارد. سود مرکب معمولاً در سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت و در صنایعی مانند بانکداری، سرمایه‌گذاری و بیمه مورد استفاده قرار می‌گیرد و می‌تواند به صورت سالانه، نیمه سالانه، سه ماهه یا ماهانه محاسبه شود.

بخوانید  لیست ۱۲ مورد از بهترین صرافی های خارجی ارز دیجیتال برای ایرانیان

در ادامه با یک مثال ساده این مفهوم را توضیح می‌دهیم. فرض کنید در بالای یک تپه برف ایستاده‌اید و یک گلوله برفی کوچک در دستان شما است. حالا یک فشار کوچک کافی است که این گلوله برف از بالای تپه تا امتداد دامنه قل بخورد. در طول راه گلوله برفی بزرگ و بزرگ‌تر می‌شود. زمانی که به زمین برسد، اندازه آن چندین برابر شده است! در این مثال اگر شما عجله به خرج دهید یک گلوله برفی کوچک یا نهایتاً دو برابر نصیبتان خواهد شد؛ اما گذشت زمان و صبر، پاداش سرمایه‌گذاران صبور را خواهد داد. با این‌ وجود نباید انتظار عملکرد مشابه از افراد مختلف داشت و تیپ های شخصیتی سرمایه گذاران بیانگر همین مسئله است.

نحوه محاسبه سود مرکب

یکی از اشتباهات رایج تریدرها وارد شدن به بازار معاملات ارز‌های دیجیتال بدون دانش و اطلاعات کافی است. علاقه روزافزون به بازار کریپتو و معرفی رمز ارز‌های جدید، روزانه افراد زیادی را به سمت این بازار پر هیجان می‌کشاند. اما این افراد در شروع کار اهمیت استراتژی‌های سرمایه گذاری را فراموش می‌کنند. گروهی با تنها سرمایه زندگی خود پا به این میدان پر ریسک می‌گذارند و گروه دیگر بدون شناخت بازار اقدام به خرید رمز ارز جدید می‌کنند. فراموش نکنید که محاسبه نرخ بازگشت سرمایه یکی از مهمترین چیز‌هایی است که باید یک تریدر یا سرمایه‌گذار علاقه مند به کریپتو به آن توجه کند.

بخوانید  خالق اندیکاتور باندهای بولینگر، سناریوهای پیش روی بیت کوین را اینگونه ارزیابی می‌کند
فرمول سود مرکب

یادگیری استراتژی compound interest برای افرادی مناسب است که از پامپ و دامپ دائمی بازار کریپتو با خبرند و به‌راحتی گول بازی‌های نهنگ های بازار رمزارزها را نمی‌خورند. شما با استفاده از فرمول سود مرکب می‌توانید میزان بهره خود را محاسبه کنید. این فرمول به شرح زیر است:

A=P(1+r/n)(nt)

 • A: ارزش نهایی سرمایه‌گذاری یا سود نهایی به‌دست‌آمده
 • P: مبلغ اولیه سرمایه‌گذاری
 • r: نرخ سود (میزان سودی که در هر معامله انتظار داریم)
 • n: تعداد دفعات سود مرکب (تعداد دفعاتی که با این سود در یک بازه زمانی کسب درآمد می‌کنیم)
 • t: مدت‌زمان مورد نظر برای سرمایه‌گذاری

نمونه جدول سود مرکب

به جدول زیر نگاه کنید و با یک مثال ساده compound interest را اساسی یاد بگیرید. بر فرض مثال شما ۱۰٫۰۰۰ دلار پول در حساب پس‌انداز خود دارید و این حساب سالانه ۵% سود دریافت می‌کند. میزان سرمایه شما بعد از ۱۰ سال به شکل زیر است.

طول دوره سرمایه اولیه ($) سود با نرخ ۵% ($) سرمایه نهایی ($)
سال اول ۱۰,۰۰۰ x 5% ۵۰۰ ۱۰,۵۰۰
سال دوم ۱۰,۵۰۰ x 5% ۵۲۵ ۱۱,۰۲۵
سال سوم ۱۱,۰۲۵ x 5% ۵۵۱.۲۵ ۱۱,۵۷۶.۲۵
سال چهارم ۱۱,۵۷۶.۲۵ x 5% ۵۷۸.۸۱ ۱۲,۱۵۵.۰۶
سال پنجم ۱۲,۱۵۵.۰۶ x 5% ۶۰۷.۷۵ ۱۲,۷۶۲.۸۲
سال ششم ۱۲,۷۶۲.۸۲ x 5% ۶۳۸.۱۴ ۱۳,۴۰۰.۹۶
سال هفتم ۱۳,۴۰۰.۹۶ x 5% ۶۷۰.۰۵ ۱۴,۰۷۱
سال هشتم ۱۴,۰۷۱ x 5% ۷۰۳.۵۵ ۱۴,۷۷۴.۵۵
سال نهم ۱۴,۷۷۴.۵۵ x 5% ۷۳۸.۷۳ ۱۵,۵۱۳.۲۸
سال دهم ۱۵,۵۱۳.۲۸ x 5% ۷۷۵.۶۶ ۱۶,۲۸۸.۹۵

مقدار سرمایه شما در مدت‌زمان ۱۰ سال به‌صورت زیر محاسبه می‌شود:

بخوانید  آیا الگوی تشکیل شده در قیمت بیت کوین سرنخی برای یک حرکت بزرگ است؟

P: ۱۰۰۰۰

r: ۰۵/۰

n: ۱

t: ۱۰

این اعداد را در فرمول قرار می‌دهیم تا سود نهایی محاسبه شود.

A=10000(1+0.05/1)(۱×۱۰)= ۱۶۲۸۸.۹۵

بهره مرکب با گذشت ۱۰ سال در این سرمایه‌گذاری ۶۲۸۸٫۹۵ دلار است. همین جدول و فرمول را می‌توان برای سرمایه‌گذاری در بازار رمز ارز‌ها محاسبه کرد.

بهره مرکب در بازارهای مختلف

سود مرکب به عنوان یک مفهوم مالی، در بازارهای مختلف از جمله بازار ارز دیجیتال، بازار سهام و بازار بورس بسیار کاربرد دارد. در هر یک از این بازارها، سود مرکب به عنوان یکی از عوامل مهم در محاسبه سود و رشد سرمایه به کار می‌رود. در ادامه به معرفی بازارهای مختلف که سود مرکب در آنها کارایی بالایی دارد می‌پردازیم.

سود مرکب در بازارهای مختلف

بازار ارزهای دیجیتال

در بازار ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین، سود مرکب نقش مهمی در محاسبه سود سرمایه‌گذاری ایفا می‌کند. به عنوان مثال، در صورتی که یک سرمایه‌گذار مبلغی را در بیت کوین سرمایه‌گذاری کند، سود سالانه یا سود روزانه کسب شده به سرمایه اصلی اضافه می‌شود و در زمان بعدی سود بر روی سرمایه جدید محاسبه می‌گردد. این فرآیند متناوب سود مرکب را بسیار بیشتر از سود ساده می‌کند و در صورت رشد قیمت ارز دیجیتال، تأثیر قابل توجهی در ارزش سرمایه دارد.

بخوانید  کپی تریدینگ چیست؟ و نحوه کسب درآمد از Copy Trading چگونه است؟

به دلیل نوسان بالای بازار ارزهای دیجیتال، پیشنهاد سرمایه‌گذاران بزرگ برای بهره‌مندی از سودهای مناسب و منطقی، پیروی از اصول سود مرکب و سرمایه‌گذاری بلند مدت در این بازار است. تا بدین وسیله فعالین این بازار، با صبر و حوصله از رشد ارزهای دیجیتال بیشترین سود را کسب کنند.

بازار اوراق قرضه

اوراق قرضه می‌تواند یک سرمایه‌گذاری با بهره مرکب عالی باشد، اما قبل از اینکه اقدام به خرید کنید، باید بدانید که اوراق قرضه مختلف با میزان ریسک متفاوت وجود دارد. اوراق قرضه دولتی (Government bonds) کمترین ریسک را دارند و توسط دولت ایالات متحده حمایت می‌شوند. با وجود اینکه در معرض نوسانات اقتصادی قرار می‌گیرند، اما نقدینگی بالایی دارند و برای سرمایه‌گذاری بسیار مفید هستند.

اوراق قرضه شهرداری (Municipal bonds) توسط ایالت‌ها منتشر می‌شود و کمی ریسک بیشتری نسبت به اوراق قرضه دولتی دارد. اینها توسط شهرها و ایالت‌ها حمایت می‌شوند و به شهرداری‌هایی که شما اوراق را از آنها خریداری می‌کنید متکی هستند. اوراق قرضه شرکتی کوتاه مدت (Short-term corporate bonds) بیشترین ریسک را دارند. آنها همچنین بالاترین پاداش را نصیب سرمایه‌گذاران می‌کنند. این اوراق فقط توسط شرکت‌ها پشتیبانی می‌شوند و سرمایه‌گذاری‌هایی کوتاه مدت هستند.

بخوانید  معرفی بهترین ایردراپ‌های 2023 + کسب ارز دیجیتال رایگان و بدون ریسک!

بازار سهام

به جای درگیر کردن سرمایه در بازار اوراق قرضه، می‌توانید شانس خود را در بازار سهام امتحان کنید. اگر می‌خواهید از سرمایه‌گذاری‌های سهام خود سود بیشتری ببرید، باید در انتخاب سهم مناسب بسیار هوشیار عمل کنید. اگر سهام اشتباهی را انتخاب کنید، آن سودی که در نظر دارید دریافت نخواهید کرد. بازار بورس نیز اینگونه است. با سرمایه‌گذاری بر سهم‌های مناسب و مستعد رشد و صبر، می‌توانید از سود مرکب آن سهم بهره ببرید.

صندوق‌های سرمایه گذاری

سود مرکب در صندوق‌های سرمایه‌گذاری نقش مهمی را ایفا می‌کند. صندوق‌های سرمایه‌گذاری، نوعی از صندوق‌های جمعی هستند که توسط شرکت‌های سرمایه‌گذاری مدیریت می‌شوند که اموال سرمایه‌گذاری‌شده را کنترل می‌کنند. در صندوق‌های سرمایه‌گذاری، سود مرکب معمولاً بر اساس سود حاصل از سرمایه‌گذاری‌ها و اموال سرمایه‌گذاران محاسبه می‌شود. سود سالیانه یا سود ماهانه کسب شده توسط صندوق، به سرمایه اصلی اضافه می‌شود و در سال بعدی نیز سود بر روی سرمایه جدید محاسبه می‌گردد.

بخوانید  شاخص فلاکت بیت کوین یا BMI چیست و چه کاربردی دارد؟

با استفاده از سود مرکب، صندوق‌های سرمایه‌گذاری می‌توانند به سرمایه‌گذاران عایدی مطلوب‌تر و رشد قابل توجه‌تر را ارائه دهند. این مفهوم مالی، برای محاسبه بازده سرمایه‌گذاری در صندوق‌ها، مقایسه میان صندوق‌های مختلف و انتخاب بهترین گزینه‌ها بسیار مفید است. همچنین، سود مرکب می‌تواند سبب جذب سرمایه‌گذاران بیشتر به صندوق‌های سرمایه‌گذاری شود، زیرا باعث افزایش سود و سرمایه سرمایه‌گذاران می‌شود.

کسب سود چند برابری ارزهای دیجیتال با سود مرکب

کسب سود از تجارت ارز‌های دیجیتال استراتژی‌های متفاوتی دارد و هر فرد به بخشی از این بازار تمایل نشان می‌دهد. درحالی‌که تریدر‌ ها به معاملات Short و Long خود مشغول‌اند، بیشترین سود را در این بازار کسانی می‌برند که صبر پیشه کنند. کافی است به سیر صعودی ارزش ارز‌های دیجیتال در چند سال اخیر توجه کنید! کسی که از سود ۱۰۰۰ دلاری خود گذشته است، در حال حاضر میلیون‌ها دلار سرمایه به جیب زده است.

در این مقاله به طور خلاصه و مفید به اهمیت توجه به بهره مرکب در معاملات ارز دیجیتال و نحوه محاسبه آن پرداختیم. با شناخت اصطلاحات و استراتژی‌های موجود در بازار کریپتو، سهم بیشتری از این بازار را مال خودتان می‌کنید. لیکوئید شدن در صرافی ممکن است یکی از هزاران نگرانی شما در این بازار باشد. پشتیبانی شبانه‌روزی والکس به معامله‌گران کمک می‌کند با نگرانی کمتری در این بازار سرمایه گذاری کنند.

بخوانید  واچ لیست هفتگی ۲۷ شهریور؛ او ام پی فینکس

سود مرکب چیست؟

سود مرکب برخلاف سود ساده باتوجه‌به سرمایه اولیه و سود‌های هر مرحله از سرمایه‌گذاری محاسبه می‌شود. این روش سرمایه‌گذاری نرخ رشد سریع‌تری نسبت به سود ساده دارد.

روش محاسبه سود مرکب در ارز دیجیتال چیست؟

محاسبه این سود با استفاده از فرمول سود مرکب انجام می‌شود. در این فرمول ارزش نهایی سرمایه‌گذاری یا سود نهایی به‌دست‌آمده با استفاده از مبلغ اولیه سرمایه‌گذاری، نرخ سود، تعداد دفعات بهره مرکب و مدت‌زمان موردنظر برای سرمایه‌گذاری محاسبه می‌شود.

فرمول سود مرکب چیست؟

A=P(1+r/n)(nt)

(۱۱ امتیاز) – ۳.۸/۵ برچسب هامتوسط

لینک کوتاه : https://lores.ir/?p=2603354

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها