تاریخ : شنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۳ Saturday, 15 June , 2024
0

لورس :بررسی وضعیت بیت کوین و تحلیل قیمت آلت کوین‌های برتر؛ ۱۳ آبان ۱۴۰۲

  • کد خبر : 2628444
  • ۱۳ آبان ۱۴۰۲ - ۱۸:۰۶
لورس :بررسی وضعیت بیت کوین و تحلیل قیمت آلت کوین‌های برتر؛ ۱۳ آبان ۱۴۰۲
به گزارش سایت اخبار ارزهای دیجیتال لورس :

بررسی وضعیت بیت کوین و تحلیل قیمت آلت کوین‌های برتر؛ ۱۳ آبان ۱۴۰۲ قیمت بیت کوین شدت مومنتوم صعودی خود را تقریباً از دست داده، اما داده‌های بدست آمده از بازار حاکی از آن است که معامله‌گران برای افزایش فشار خرید در هر کف جدیدی آماده می‌شوند.
به گزارش والکس و به نقل از cointelegraph، بیت کوین در تاریخ ۲ نوامبر به بالای ۳۵ هزار دلار صعود کرد و این امر ممکن است برخی از گاوها را که به دنبال مرحله بعدی روند صعودی هستند به بازار جذب کند. با این حال، حرکات قیمت به سرعت تغییر کرد و بیت کوین به زیر سطح ۳۵ هزار دلار سقوط کرد. بعد از این اتفاق چیزی که مشخص شد این بود که احتمالاً یک بریک اوت جعلی را تجربه کرده باشیم.
وقوع یک اصلاح خفیف در طول روند صعودی نشان‌دهنده تغییر روند نخواهد بود. این امر به طور کلی سیگنالی مبنی بر سالم بودن بازار است چرا که بازیگران ضعیف را از گود خارج می‌کند. زمانی که بازارها در روند صعودی خود قرار دارند، کف‌های جدید به عنوان فرصت‌های خرید در نظر گرفته می‌شوند، اما بهتر است قبل از خرید منتظر بمانید تا قیمت یک سطح پایدار برای خود پیدا کند. سطوح حمایت قدرتمند را می..

به گزارش مجله خبری ارزهای دیجیتال لورس :

بررسی وضعیت بیت کوین و تحلیل قیمت آلت کوین‌های برتر؛ ۱۳ آبان ۱۴۰۲

قیمت بیت کوین شدت مومنتوم صعودی خود را تقریباً از دست داده، اما داده‌های بدست آمده از بازار حاکی از آن است که معامله‌گران برای افزایش فشار خرید در هر کف جدیدی آماده می‌شوند.

به گزارش والکس و به نقل از cointelegraph، بیت کوین در تاریخ ۲ نوامبر به بالای ۳۵ هزار دلار صعود کرد و این امر ممکن است برخی از گاوها را که به دنبال مرحله بعدی روند صعودی هستند به بازار جذب کند. با این حال، حرکات قیمت به سرعت تغییر کرد و بیت کوین به زیر سطح ۳۵ هزار دلار سقوط کرد. بعد از این اتفاق چیزی که مشخص شد این بود که احتمالاً یک بریک اوت جعلی را تجربه کرده باشیم.

وقوع یک اصلاح خفیف در طول روند صعودی نشان‌دهنده تغییر روند نخواهد بود. این امر به طور کلی سیگنالی مبنی بر سالم بودن بازار است چرا که بازیگران ضعیف را از گود خارج می‌کند. زمانی که بازارها در روند صعودی خود قرار دارند، کف‌های جدید به عنوان فرصت‌های خرید در نظر گرفته می‌شوند، اما بهتر است قبل از خرید منتظر بمانید تا قیمت یک سطح پایدار برای خود پیدا کند. سطوح حمایت قدرتمند را می‌توان به عنوان مکان‌های احتمالی که خریداران برای جلوگیری از ادامه‌دار شدن ریزش قیمت وارد عمل می‌شوند، مد نظر قرار داد.

نمای بازار

مایکل سیلور (Michael Saylor)، موسس و مدیر اجرایی شرکت مایکرواستراتژی (MicroStrategy) در مصاحبه اخیر خود با CNBC گفت که اگر معامله‌گران یک افق زمانی ۱۲ تا ۴۸ ماهه برای خود داشته باشند، سطح فعلی قیمت یک نقطه ورود کاملاً ایده‌آل برای بیت کوین است.

ضعف قدرت بیت کوین چندین آلت کوین را با خود پایین کشیده است. سطوح حمایت مهمی که در آنها این ریزش می‌تواند به پایان برسد کدام‌اند؟

در این مطلب نمودار ۱۰ ارز دیجیتال برتر را تجزیه و تحلیل می‌کنیم تا به این سوال پاسخ دهیم.

تحلیل قیمت بیت کوین

بیت کوین در تاریخ ۱ نوامبر به بالای سطح ۳۵،۲۸۰ دلار رسید و در تایخ ۲ نوامبر تلاش داشت که از این رالی قیمتی حمایت کند، اما خرس‌ها نقشه‌های دیگری در سر داشتند. فروشندگان حرکت صعودی بیت کوین را در ۳۵،۹۸۵ دلار متوقف کردند و سعی دارند که قیمت را در زیر ۳۵ هزار دلار حفظ کنند.

نمودار روزانه بیت کوین
نمودار روزانه بیت کوین

اگر آنها این کار را با موفقیت انجام دهند، جفت ارز BTC/USDT ممکن است تا ۳۳،۳۹۰ دلار سقوط کند. این سطح مهمی برای گاوها محسوب می‌شود و باید از آن محافظت کنند زیرا اگر ۳۳،۳۹۰ دلار را از دست بدهیم، این جفت ارز ممکن است تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه خود به نرخ ۳۲،۶۱۱ دلار هم کاهش داشته باشد.

به طور کلی، در یک روند صعودی، گاوها به شدت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه محافظت می‌کنند. اگر خریداران این سطح را حفظ کنند، نشان‌دهنده تثبیت روند در روزهای آتی خواهد بود. در این حالت گاوها یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا قیمت را به ۴۰ هزار دلار برسانند.

شکست و کلوز قیمت بیت کوین در زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه، اولین سیگنال برای این است که گاوها احتمالاً کنترل خود بر بازار را از دست داده‌اند. در ادامه این جفت ارز می‌تواند تا ۳۱ هزار دلار ریزش داشته باشد.

تحلیل بیت کوین

تحلیل قیمت اتریوم

گاوها در تاریخ ۲ نوامبر قیمت اتریوم را به بالای نزدیک‌ترین مقاومت آن در سطح ۱۸۶۵ دلار رساندند، اما خرس‌ها نیز خودی نشان دادند و قیمت را به زیر این سطح کاهش دادند، که نشان‌دهنده فشار فروش زیادی در سطوح بالاتر است.

نمودار روزانه اتریوم
نمودار روزانه اتریوم

خرس ها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به سطح حمایت مهم اتریوم در ۱۷۴۶ دلار کاهش دهند. این یک سطح کلیدی محسوب می‌شود و باید آن را زیر نظر داشته باشیم، چرا که شکست و کلوز قیمت در زیر آن بیانگر آن است که خرس‌ها سکان هدایت بازار را دوباره به دست گرفته‌اند.

اما از این نکته غافل نشویم که گاوها هم احتمالاً برنامه‌های دیگری برای حرکات خود دارند. آنها سعی خواهند کرد تا در کف فشار خرید را افزایش دهند و تلاش مجددی برای غلبه بر مانع ۱۸۶۵ دلاری خواهند داشت. اگر آنها از پس این کار برآیند، جفت ارز ETH/USDT می‌تواند یک رالی قیمتی را تا سطح بحرانی و روانشناختی ۲ هزار دلار آغاز کند.

تحلیل اتریوم

تحلیل قیمت بایننس کوین

بایننس کوین از سطح بریک اوت ۲۲۳ دلاری خود در تاریخ ۱ نوامبر یک جهش قیمتی را تجربه کرد، که نشان می‌دهد گاوها به شدت از این سطح دفاع می‌کنند.

نمودار روزانه بایننس کوین
نمودار روزانه بایننس کوین

خریداران سعی داشتند که قیمت بایننس کوین را در تاریخ ۲ نوامبر به بالای مقاومت ۲۳۵ دلاری برسانند، اما خرس‌ها موضع خود را در بازار حفظ کردند. این امر نشان می‌دهد که جفت ارز BNB/USDT برای مدتی بین ۲۲۳ تا ۲۳۵ دلار گیر می‌کند.

حرکت رو به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه به نرخ ۲۲۳ دلار و ورود اندیکاتور RSI به محدوده مثبت نشان می‌دهد که ساده‌ترین مسیر حرکت در بازار به سمت اهداف بالاتر است. اگر گاوها قیمت را به بالای ۲۳۵ دلار برسانند، این جفت ارز ممکن است به سمت ۲۵۰ دلار و در نهایت ۲۶۵ دلار جهش کند. برعکس این فرضیه، اگر خرس‌ها قیمت را کاهش دهند و در زیر ۲۲۳ دلار حفظ کنند، روند به نفع آنها تغییر خواهد کرد.

تحلیل بایننس کوین

تحلیل قیمت ریپل

قیمت ریپل با مقاومتی در نزدیکی ۰/۶۱ دلار مواجه شده، اما نکته مثبت این است که گاوها هنوز در مقابل خرس‌ها تسلیم نشده‌اند.

نمودار روزانه ریپل
نمودار روزانه ریپل

خریداران تلاش خواهند کرد تا قیمت را به مقاومت سربار ۰/۶۷ دلار برسانند. این سطح ممکن است دوباره چالش بزرگی برای خریداران باشد، اما اگر آنها با قدرت از این مسیر عبور کنند، این رالی می‌تواند تا ۰/۷۵ دلار و متعاقباً ۰/۸۵ دلار ادامه داشته باشد. شیب مثبت میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه به نرخ ۰/۵۶ دلار و ورود RSI به منطقه اشباع خرید نشان می‌دهد که گاوها کنترل بازار ریپل را در دست دارند.

اگر خرس‌ها قصد دارند که بازگشتی به میدان داشته باشند، باید قیمت را به زیر ۰/۵۶ دلار بازگردانند. در این حالت جفت ارز XRP/USDT ممکن است تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه به نرخ ۰/۵۲ دلار سقوط کند.

تحلیل ریپل

تحلیل قیمت سولانا

سولانا در تاریخ ۱ نوامبر به بالای سطح ۳۸/۷۹ دلار صعود کرد و به نزدیکی هدف مورد نظر گاوها در سطح ۴۸ دلار رسید، اما فتیله بلند کندل آن روز نشان می‌دهد که معامله‌گران به شدت در این سطح سود خود را خارج کرده‌اند.

نمودار روزانه سولانا
نمودار روزانه سولانا

قیمت سولانا در تاریخ ۲ نوامبر به سطح ۳۸/۷۹ دلار بازگشت، اما گاوها نتوانستند سقف‌های روزانه خود را حفظ کنند، که نشان می‌دهد خرس‌ها در هر رالی به فروش دارایی‌های خود می‌پردازند. خرس‌ها سعی خواهند داشت که از برتری خود در بازار نهایت بهره را ببرند و جفت ارز SOL/USDT را به زیر سطح ۳۸/۷۹ دلار کاهش دهند.

اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، سولانا می‌تواند حرکت نزولی خود را به سمت میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه به نرخ ۳۲/۴۱ دلار آغاز کند. چنین اصلاح عمیقی نشان‌دهنده پایان حرکت صعودی در کوتاه‌مدت خواهد بود. در این حالت این جفت می‌تواند برای چند روز وارد فاز تثبیت شود.

اگر گاوها می‌خواهند که نسبت به خرس‌ها برتری پیدا کنند، باید از حمایت ۳۸/۷۹ دلاری دفاع کنند. اگر قیمت از این سطح با قدرت عبور کند، این جفت ارز ممکن است مقاومت سربار خود در ۴۸ دلار را مجدداً تست کند.

تحلیل سولانا

تحلیل قیمت کاردانو

کاردانو در تاریخ ۱ نوامبر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه خود به نرخ ۰/۲۸ دلار عقب‌نشینی کرد و به بالای سطح ۰/۳۰ دلار رسید، که نشان می‌دهد گاوها به کاهش قیمت‌ها به عنوان یک فرصت خرید نگاه می‌کنند.

نمودار روزانه کاردانو
نمودار روزانه کاردانو

قیمت کاردانو در تاریخ ۲ نوامبر از سطح ۰/۳۳ دلار کاهش یافت، اما گاوها سکان هدایت بازار را به خرس‌ها واگذار نکردند. این یک سیگنال مثبت است زیرا نشان می‌دهد که این گروه از معامله‌گران همچنان پوزیشن‌های خود را نگه داشته‌اند و انتظار دارند که روند صعودی ادامه یابد. هدف قیمت در حرکت رو به بالا ۰/۳۸ دلار خواهد بود.

برخلاف این فرضیه، اگر قیمت کاهش داشته باشد و به زیر ۰/۳۰ دلار برسد، نشان‌دهنده این است که بازار سطوح بالاتر را ریجکت کرده است. جفت ارز ADA/USDT سپس می‌تواند به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه خود به نرخ ۰/۲۸ دلار سقوط کند.

تحلیل کاردانو

تحلیل قیمت دوج کوین

دوج کوین در تاریخ ۱ نوامبر از متحرک نمایی ۲۰ روزه به نرخ ۰/۰۶ دلار به سمت بالا بازگشت، اما گاوها نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند.

نمودار روزانه دوج کوین
نمودار روزانه دوج کوین

قیمت دوج کوین در تاریخ ۳ نوامبر به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه خود بازگشت، اما دم بلند کندل این تاریخ نشان می‌دهد که گاوها به شدت از این سطح دفاع می‌کنند. خریداران دوباره در تلاش هستند تا قیمت را به بالای ۰/۰۷ دلار برسانند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، جفت ارز DOGE/USDT به ۰/۰۸ دلار صعود خواهد کرد. در این سطح ممکن است دوباره شاهد فروش زیادی از سوی خرس‌ها باشیم.

از سوی دیگر، اگر قیمت مجدداً از سطح ۰/۰۷ دلار کاهش پیدا کند، بدان معنا خواهد بود که خرس‌ها در رالی‌ها به فروش دارایی‌های خود مشغول هستند. شکست و کلوز قیمت در زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه نشان می‌دهد که خرس‌ها به بازی بازگشته‌اند. در این حالت قیمت دوج کوین ممکن است به ۰/۰۶ دلار سقوط کند.

تحلیل دوج کوین

تحلیل قیمت تون کوین

قیمت تون کوین در تاریخ ۲ نوامبر تا مقاومت سربار ۲/۳۱ دلاری خود افزایش یافت، اما گاوها نتوانستند بر این مانع غلبه کنند. این امر بیانگر آن است که خرس‌ها با قدرت از این سطح محافظت می‌کنند.

نمودار روزانه تون کوین
نمودار روزانه تون کوین

میانگین‌های متحرک شیب مثبت گرفته‌اند و RSI در قلمرو مثبت خود قرار دارد. چنین چیزی بدان معناست که گاوها برتری اندکی نسبت به خرس‌ها دارند. یک بازگشت قدرتمند از میانگین‌های متحرک، چشم‌انداز رالی قیمتی به بالای ۲/۳۱ دلار را بهبود می‌بخشد. اگر از این سطح شاهد یک رشد باشیم، جفت ارز TON/USDT می‌تواند سفر خود را به سمت ۲/۵۹ دلار آغاز کند.

از طرف دیگر، اگر قیمت از مقاومت سربار خود کاهش یابد و به زیر میانگین‌های متحرک برسد، نشان می‌دهد که این جفت ارز ممکن است برای چند روز دیگر در بین ۱/۸۹ و ۲/۳۱ دلار در نوسان باشد.

تحلیل تون کوین

تحلیل قیمت چین لینک

قیمت چین لینک با مقاومتی در نزدیک سطح ۱۱/۵۰ دلار مواجه شده که نشان می‌دهد خرس‌ها تسلیم نشده و به فروش خود در رالی‌ها ادامه می‌دهند.

نمودار روزانه چین لینک
نمودار روزانه چین لینک

شکست گاوها در حفظ سطوح بالاتر احتمالاً معامله‌گران کوتاه‌مدت بازار را وسوسه کرده بود تا در تاریخ ۲ نوامبر سود خود را خارج کنند. این امر قیمت چین لینک را تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه خود به نرخ ۱۰/۱۱ دلار کاهش داد. میانگین متحرک نمایی همچنان یک سطح کلیدی باقی مانده که باید در حرکت نزولی آن را زیر نظر داشته باشیم.

اگر بازگشت چین لینک از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه با تثبیت قیمت همراه شود، تقاضای بالا در سطوح پایین‌تر را نشان می‌دهد. در این حالت گاوها یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا به بالای ۱۱/۵۰ دلار صعود کنند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، جفت ارز LINK/USDT می‌تواند به ۱۳/۵۰ دلار و متعاقباً به ۱۵ دلار افزایش داشته باشد. در مقابل، ریزش قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ممکن است منجر به تست مجدد سطح ۹/۵۰ دلار شود.

تحلیل چین لینک

تحلیل قیمت متیک

قیمت متیک در طی این چند روز به تدریج به سمت بالا حرکت کرده، اما رالی آن فاقد شتاب مناسب است. این امر نشان‌دهنده تردید گاوها برای ادامه خرید در سطوح بالاتر است.

نمودار روزانه متیک
نمودار روزانه متیک

رشد میانگین‌های متحرک و رسیدن RSI به نزدیکی منطقه اشباع خرید بدان معناست که گاوها دست بالا را در بازار دارند. اگر گاوها مانع سربار ۰/۷۰ دلار را از پیش‌رو بردارند، جفت ارز MATIC/USDT می‌تواند تا ۰/۷۴ دلار و سپس تا ۰/۸۰ دلار افزایش یابد.

خرس‌ها در حال حاضر یک چالش جدی در نزدیکی مقاومت سربار ۰/۷۰ دلار به وجود آورده‌اند، اما اگر قصد دارند که حرکت صعودی را تضعیف کنند، باید قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه به نرخ ۰/۶۱ دلار کاهش دهند. در این حالت متیک ممکن است برای مدتی در محدوده بزرگ بین ۰/۵۰ دلار تا ۰/۷۰ دلار نوسان داشته باشد.

تحلیل متیک این مطلب براساس منابع رسانه‌ای و دیدگاه کارشناسان بازار نوشته شده و به منزله مشاوره‌ی مالی نیست. والکس هیچ‌گونه تصمیم مالی مبتنی بر این محتوا را تایید نمی‌کند. لازم است پیش از هر سرمایه‌گذاری، تحقیقات کامل انجام دهید و از مشاوران مالی متخصص و مورد اعتماد کمک بگیرید.

نظرها و کامنت‌های شما در بهبود مطالب والکس کمک کننده خواهد بود.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: ۲ / ۵. مجموع آرا: ۲

برچسب هاآلت کوین بیت کوین

لینک کوتاه : https://lores.ir/?p=2628444

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها