تاریخ : یکشنبه, ۶ اسفند , ۱۴۰۲ Sunday, 25 February , 2024
3

لورس :تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۲۴ دسامبر (۳ دی)

 • کد خبر : 4248
 • ۲۸ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۲۳
لورس :تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۲۴ دسامبر (۳ دی)
به گزارش سایت اخبار ارزهای دیجیتال لورس :

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم، ریپل، بیت کوین کش، لایت کوین، ایاس و استلار برای امروز (۳ دی) را در ادامه می‌خوانید:
تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین خریداران در بالا بردن قیمت بیت کوین به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۷,۲۹۴ دلار موفق بوده‌اند. این اولین بار است که قیمت بیت کوین بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بعد از ۱۰ام نوامبر تثبیت شده است. با صعود اخیر این میانگین متحرک افقی شده است و اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) در تایم فریم روزانه نیز وارد ناحیه‌ی مثبت خود شده است. این مساله بازگوی این است که خریداران به بازی بازگشته‌اند.
اگر خریداران موفق به بالا کشیدن قیمت از سطح ۷,۸۵۶٫۷۶ دلار شوند، جفت ارز بیت کوین به دلار آمریکا، الگوی کف دو قلو‌ی خود را تکمیل می‌‌کند. اولین هدف این الگو سطح ۹,۲۰۱٫۵۱ دلار است و در بالای این سطح ۱۰,۳۶۰٫۸۹ دلار هدف بعدی است.
با این تفاسیر معامله‌گران با بسته شدن قیمت (Close) در بالای سطح ۷,۸۵۶٫۷۶ دلار و همچنین با رعایت حد ضرر بر روی ۷،۰۰۰ دلار می‌توانند وارد معامله‌ی خرید شوند. اگرچه که روی خط روند نزولی (خط نارنجی در تصویر) مقاومت سختی وجو..

به گزارش مجله خبری ارزهای دیجیتال لورس :

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم، ریپل، بیت کوین کش، لایت کوین، ایاس و استلار برای امروز (۳ دی) را در ادامه می‌خوانید:

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

خریداران در بالا بردن قیمت بیت کوین به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۷,۲۹۴ دلار موفق بوده‌اند. این اولین بار است که قیمت بیت کوین بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بعد از ۱۰ام نوامبر تثبیت شده است. با صعود اخیر این میانگین متحرک افقی شده است و اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) در تایم فریم روزانه نیز وارد ناحیه‌ی مثبت خود شده است. این مساله بازگوی این است که خریداران به بازی بازگشته‌اند.

بخوانید  واچ لیست ارز دیجیتال؛ این هفته این ارزها را زیر نظر داشته باشید
تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین 24 دسامبر (3 دی)

اگر خریداران موفق به بالا کشیدن قیمت از سطح ۷,۸۵۶٫۷۶ دلار شوند، جفت ارز بیت کوین به دلار آمریکا، الگوی کف دو قلو‌ی خود را تکمیل می‌‌کند. اولین هدف این الگو سطح ۹,۲۰۱٫۵۱ دلار است و در بالای این سطح ۱۰,۳۶۰٫۸۹ دلار هدف بعدی است.

با این تفاسیر معامله‌گران با بسته شدن قیمت (Close) در بالای سطح ۷,۸۵۶٫۷۶ دلار و همچنین با رعایت حد ضرر بر روی ۷،۰۰۰ دلار می‌توانند وارد معامله‌ی خرید شوند. اگرچه که روی خط روند نزولی (خط نارنجی در تصویر) مقاومت سختی وجود دارد، اما انتظار داریم که این مقاومت دینامیک شکسته شود.

دیدگاه صعود قیمت در صورتی اعتبار خود را از دست می‌دهد که قیمت از سطح ۷,۸۵۶٫۷۶ دلار چرخش و به سمت پایین حرکت کند، که در این صورت احتمال حرکات خنثی و محدود قیمت برای چند روز دیگر خواهد رفت. در صورت بسته شدن قیمت در زیر کف ۶,۴۳۵ دلاری روند منفی خواهد شد.

 • مقاومت‌ها: ۹,۲۰۱٫۵۱ – ۷,۸۵۶٫۷۶
 • حمایت‌ها: ۷,۲۹۴ – ۷،۰۰۰ – ۶,۴۳۵
بخوانید  ریپل در لبه‌ی پرتگاه، آیا خریداران می‌توانند از سقوط قیت جلوگیری کنند؟

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم

خریداران در تلاش برای تثبیت قیمت اتریوم بالای قیمت ۱۳۱٫۴۸۴ دلار هستند. با توجه به شیب منفی میانگین‎‌های متحرک و قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه‌ی منفی، قدرت در دست فروشندگان است. اکنون فروشندگان در تلاش برای پایین کشیدن قیمت از سطح ۱۲۵ دلاری خود هستند که اگر در این امر موفق عمل کنند، ریزش قیمت تا کف اخیر ۱۱۷٫۰۹ دلاری را شاهد خواهیم بود. در نهایت شکست در زیر این سطح نیز باعث ادامه‌دار شدن روند منفی خواهد شد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم 24 دسامبر (3 دی)

به هر حال اگر خریداران قیمت را بر روی سطح ۱۳۱٫۴۸۴ دلار حمایت کنند، انتظار یک گام حرکتی تا بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در قیمت ۱۴۳ دلار را می‌توانیم داشته باشیم. اگر شاهد این حرکت در آینده‌ی نزدیک باشیم، انتظار یک رالی قیمتی تا سطح ۱۵۷٫۵۰ دلار (میانگین متحرک ساده‌ی ۵۰ روزه) را نیز می‌توان داشت.

معامله‌گران کوتاه مدت با بسته شدن قیمت در بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در قیمت ۱۴۳ دلار می‌توانند وارد معاملات خرید شوند، اما برای معامله‌گران بلند مدت پیشنهاد می‌شود قبل از ورود منتظر حرکت بعدی بمانند.

 • مقاومت‌ها: میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه – ۱۴۳- ۱۳۱٫۴۸۴
 • حمایت‌ها: ۱۲۵ – ۱۱۷٫۰۹
بخوانید  لیست بهترین کیف پول هارمونی وان، معرفی ولت های ارز ONE

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

نوسانات روزانه‌ی قیمت ریپل در چند روز گذشته در حال کم شدن است که می‌تواند نشان از انباشته شدن قدرتی نهفته در قیمت باشد. در حالی که قیمت در نزدیکی مقاومت بالاسری ۰٫۲۰۰۴۱ دلار در حال معامله شدن است، انتظار داریم که خریداران قیمت را به بالای این سطح هدایت کنند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل 24 دسامبر (3 دی)

در حالی که میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه اندکی بالاتر از مقاومت ۰٫۲۰۰۴۱ دلار واقع شده است، انتظار به شکسته شدن این سطح می‌رود. با شکست این مقاومت سنگین، یک رالی قیمتی تا ۰٫۲۳۲۶ دلار را انتظار داریم. معامله‌گران کوتاه مدت با تثبیت قیمت در بالای سطح ۰٫۲۰۰۴۱ دلاری و رعایت حد ضرر در ۰٫۱۷۴۰ دلار می‌توانند موقعیت خرید خود را آغاز کنند.

برخلاف تمام مفروضات اگر خریداران در بستن قیمت در بالای ۰٫۲۰۰۴۱ دلار موفق نباشند، قیمت ریپل احتمالاً کف قیمتی اخیر خود در ۰٫۱۷۴۶۸ دلار را خواهد دید.

 • مقاومت‌ها: ۰٫۲۳۲۶ – ۰٫۲۰۰۴۱
 • حمایت‌ها: ۰٫۱۷۴۶۸
بخوانید  بیانیه جدید انجمن بلاکچین ایران: ۶ نکته مهمی که هنگام انتخاب پلتفرم معاملاتی باید در نظر بگیرید!

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت‌ کوین کش

بیت کوین کش درحال حاضر درون یک کانال نزولی قیمتی در حال معامله شدن است. انتظار به ورود فروشندگان در مقاومت سقف کانال (که کمی بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در سطح ۲۰۱ دلار واقع شده است) را داریم.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش 24 دسامبر (3 دی)

اگر قیمت از مقاومت سقف کانال چرخش کند، انتظار نزول دوباره‌ی قیمت بیت کوین کش تا ۱۸۳٫۴۰ دلار و در زیر آن تا ۱۶۹٫۶۲ دلار را خواهیم داشت.

به هر حال در نزول بعدی قیمت اگر خریداران موفق به نگه داشتن قیمت بر روی سطح ۱۹۲٫۵۲ دلار شوند، این مساله نشانه‌ای مثبت خواهد بود و شکست کانال از بالا احتمال بیشتری را خواهد داشت. شکست قیمت در بالای کانال می‌تواند قیمت را تا ۲۲۷٫۰۱ دلار هدایت کند.

معامله‌گران کوتاه مدت می‌توانند با تثبیت قیمت در بالای سطح ۲۰۴ دلار در تایم فریم ۴ ساعته وارد معامله‌ی خرید شوند و حد ضرر خود را بر روی ۱۸۳ دلار قرار دهند.

 • مقاومت‌ها: ۲۰۴ – ۲۰۱
 • حمایت‌ها: ۱۹۲٫۵۲ -۱۸۳٫۴۰ – ۱۶۹٫۶۲
بخوانید  آربیتراژ چیست؟ روش‌های کسب درآمد از آربیتراژ ارز دیجیتال در ایران

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت‌ کوین

قیمت لایت کوین در حال تکمیل پولبک به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در سطح ۴۳ دلار (کمی بالاتر از مقاومت سقف کانال نزولی) است. احتمالاً فروشندگان از این سطح به قدرت دفاع خواهند کرد. اگر قیمت از سطوح فعلی بچرخد، تا سطح ۳۹٫۲۵۲۰ دلار می‌تواند اصلاح کند. شکست زیر این سطح باعث عمیق‌تر شدن اصلاح تا ۳۵٫۸۵۸۲ دلار می‌شود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 24 دسامبر (3 دی)

با این حال اگر خریداران قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه هدایت کنند، این نشانه‌ی مثبتی برای قیمت خواهد بود. اولین سطحی که در صعود باید در نظر گرفت، قیمت ۵۰ دلار است. معامله‌گران کوتاه مدت می‌توانند با بسته شدن قیمت در بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه، وارد معامله‌‌ی خرید با حد ضرر ۳۹ دلار شوند.

 • مقاومت‌ها: میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه – ۴۳
 • حمایت‌ها: ۳۹٫۲۵۲۰ – ۳۵٫۸۵۸۲

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ایاس

قیمت ایاس در چهار روز گذشته بین دو حد پایین و بالای ۲٫۴۰۰۱ و ۲٫۵۸۰۴ دلار در حال معامله شدن است. این موضوع نشانه‌ی مثبتی است زیرا تحکیم قیمت در زیر مقاومت بالاسری در جریان است. اگر خریداران موفق به تثبیت قیمت در بالای ۲٫۵۸۰۴ دلار شوند، یک رالی قیمتی تا سطح ۲٫۸۶۹۵ دلار موردنظر خواهد بود. معامله‌گران کوتاه مدت با بسته شدن قیمت در بالای سطح ۲٫۵۸۰۴ دلار و رعایت حد ضرر در ۲٫۴۰۰۱ دلار می‌توانند وارد معامله‌ی خرید شوند.

بخوانید  لیست صرافی های مجاز ارز دیجیتال بانک مرکزی ایران
تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ایاس 24 دسامبر (3 دی)

برخلاف این تصور اگر قیمت از سطوح فعلی رو به پایین بچرخد، بین دو حد مذکور برای چند روز دیگر محصور خواهد شد. اگر فروشندگان موفق به پایین آوردن قیمت به زیر ۲٫۴۰۰۱ دلار شوند، نزول قیمت تا ۲٫۱۶۲۴ دلار مورد انتظار خواهد بود.

 • مقاومت‌ها: ۲٫۸۶۹۵ – ۲٫۵۸۰۴
 • حمایت‌ها: ۲٫۴۰۰۱ – ۲٫۱۶۲۴

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار

پولبک در قیمت استلار حتی موفق به دیدن سطح ۰٫۰۵۱۰۱۴ دلار نشده است، این نشانه‌ای منفی است چرا که فقدان خریداران در سطوح بالاتر را نشان می‌دهد. فروشندگان باری دیگر برای پایین کشیدن قیمت از سطح ۰٫۰۴۲۱۳۳ دلار تلاش خواهند کرد که در صورت موفقیت، هدف بعدی احتمالاً ۰٫۰۳۶۷۶۹ دلار خواهد بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار 24 دسامبر (3 دی)

به هر حال اگر خریداران موفق به حمایت از سطح ۰٫۰۴۲۱۳۳ دلاری شوند، قیمت ممکن است برای چند روز بر روی این سطح به تحکیم بپردازد. اولین نشانه از قدرت گرفتن قیمت، شروع یک گام حرکتی به سمت بالا و تثبیت قیمت بالای سطح ۰٫۰۵۱۰۱۴ دلار خواهد بود. تا رخ دادن این حرکت پیشنهاد به معامله نمی‌شود.

 • مقاومت‌ها: ۰٫۰۵۱۰۱۴
 • حمایت‌ها: ۰٫۰۴۲۱۳۳ – ۰٫۰۳۶۷۶۹
بخوانید  آربیتراژ چیست؟ روش‌های کسب درآمد از آربیتراژ ارز دیجیتال در ایران

The post تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۲۴ دسامبر (۳ دی) appeared first on ارزدیجیتال.

منبع

لینک کوتاه : https://lores.ir/?p=4248

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها