تاریخ : دوشنبه, ۳ مهر , ۱۴۰۲ Monday, 25 September , 2023
1

لورس :تحلیل روزانه بیت کوین BTC (آخرین آپدیت ۱ مهر ۱۴۰۲)

  • کد خبر : 2604681
  • ۰۱ مهر ۱۴۰۲ - ۸:۲۱
لورس :تحلیل روزانه بیت کوین BTC (آخرین آپدیت ۱ مهر ۱۴۰۲)
به گزارش سایت اخبار ارزهای دیجیتال لورس :

بیت کوین (BTC) به عنوان اولین ارز دیجیتال که از فناوری بلاک چین برای انجام و تایید تراکنش‌ها استفاده می‌کند. ارز دیجیتال بیت کوین فعالیت خود را در سال ۲۰۰۹ شروع کرد. از آن زمان تاکنون بیش از ۲۰ هزار رمز ارز دیگر به این جریان پیوسته‌اند که همه آن‌ها در کنار یک دیگر بازار ارزهای دیجیتال را تشکیل می‌دهند.
چرا باید تحلیل روزانه بیت کوین را دنبال کنیم؟ در حال حاضر بازار ارزهای دیجیتال به یکی از پر معامله‌ترین بازارهای مالی تبدیل شده است. BTC (به عنوان پرچمدار این بازار) بیشترین حجم معامله را به خود اختصاص داده و در نتیجه بررسی و تحلیل نمودار بیت کوین از ضروریات سرمایه گذاران و فعالان این بازار قبل از خرید بیت کوین است.
علاوه بر این Bitcoin بیشترین تسلط بازار را در اختیار خود دارد. در حقیقت دلیل تاثیر تحرکات قیمتی این ارز دیجیتال بر سایر رمز ارزها نیز بالا بودن دامیننس بیت کوین است. به همین دلیل تحلیل دامیننس بیت کوین، در کنار آنالیز سایر شاخص‌های مهم تاثیرگذار در مارکت کریپتو، می‌تواند دید جامع‌تری از وضعیت بازار در اختیار ما قرار دهد.
تحلیل بیت کوین پول نو ما در تیم تحلیلی پول نو، علاو..

فهرست مطالب

به گزارش مجله خبری ارزهای دیجیتال لورس :

بیت کوین (BTC) به عنوان اولین ارز دیجیتال که از فناوری بلاک چین برای انجام و تایید تراکنش‌ها استفاده می‌کند. ارز دیجیتال بیت کوین فعالیت خود را در سال ۲۰۰۹ شروع کرد. از آن زمان تاکنون بیش از ۲۰ هزار رمز ارز دیگر به این جریان پیوسته‌اند که همه آن‌ها در کنار یک دیگر بازار ارزهای دیجیتال را تشکیل می‌دهند.

چرا باید تحلیل روزانه بیت کوین را دنبال کنیم؟

در حال حاضر بازار ارزهای دیجیتال به یکی از پر معامله‌ترین بازارهای مالی تبدیل شده است. BTC (به عنوان پرچمدار این بازار) بیشترین حجم معامله را به خود اختصاص داده و در نتیجه بررسی و تحلیل نمودار بیت کوین از ضروریات سرمایه گذاران و فعالان این بازار قبل از خرید بیت کوین است.

بخوانید  آیا بزرگ‌ترین خروج سرمایه از چین در سال‌های اخیر می‌تواند منجر به افزایش قیمت بیت کوین شود؟

علاوه بر این Bitcoin بیشترین تسلط بازار را در اختیار خود دارد. در حقیقت دلیل تاثیر تحرکات قیمتی این ارز دیجیتال بر سایر رمز ارزها نیز بالا بودن دامیننس بیت کوین است. به همین دلیل تحلیل دامیننس بیت کوین، در کنار آنالیز سایر شاخص‌های مهم تاثیرگذار در مارکت کریپتو، می‌تواند دید جامع‌تری از وضعیت بازار در اختیار ما قرار دهد.

تحلیل بیت کوین پول نو

ما در تیم تحلیلی پول نو، علاوه بر اینکه سعی کرده‌ایم جدیدترین محتوای فاندامنتالی درباره پروژه‌های کریپتویی مختلف را در اختیار کاربران عزیز قرار دهیم، بخش مهمی از تمرکزمان را نیز بر تحلیل تکنیکال رمز ارزهای مهم بازار گذاشته‌ایم تا دیدی کلی از وضعیت بازار و آینده احتمالی آن ترسیم کنیم. در ادامه می‌توانید به‌روز‌ترین تحلیل بیت کوین را که همواره در حال آپدیت است، مشاهده کنید.

این مقاله در تاریخ ۱ مهر ۱۴۰۲ آپدیت شد

تحلیل ویدیویی بیت کوین ۲۸ شهریور ۱۴۰۲

بیت کوین در محدوده مهمی قرار دارد و در صورت وقوع یک سری سناریو می‌تواند رشد بیشتری را تجربه کند،‌ پس اگر به سرمایه گذاری در این ارز دیجیتال علاقه مند هستید، ویدیوی تحلیل امروز بیت کوین را از دست ندهید.

تحلیل بیت کوین در تایم فریم ۴ ساعته امروز (۱ مهر ۱۴۰۲)

در حال حاضر بیت کوین با قیمت ۲۶,۵۸۰ دلار در بازار معامله می‌شود و بعد از رشد اخیر خود کمی ریزش کرده است. در ادامه با تحلیل امروز بیت کوین همراه ما باشید.

بخوانید  امکان استفاده از فلوکی در AliExpress فراهم شد
تحلیل روزانه بیت کوین BTC (آخرین آپدیت ۱ مهر ۱۴۰۲)

همانطور که در چارت مشخص است، بیت کوین بعد از رشد اخیر خود به یک بیس سوپلای قدرتمند در تایم فریم ۴ ساعته برخورد کرده و ریزش قابل توجهی را از این محدوده جربه کرده است.

اکنون که دلیل ریزش اخیر بیت کوین را از نظر تکنیکالی متوجه شدیم، باید ببینیم کدام سطوح حمایتی می‌توانند قابلیت برگرداندن قیمت را داشته باشند.

اصلی‌ترین محدوده‌ای که می‌تواند به عنوان حمایت بیت کوین ظاهر شود، بیس Demand شکل گرفته روی محدوده فیلیپ، که در تحلیل‌های قبل به آن اشاره کرده بودیم، است. به نظر می‌رسد در صورت رسیدن بیت کوین به این ناحیه بتوانیم شاهد رشد دوباره آن باشیم.

تحلیل شاخص کل بازار (Total)

شاخص توتال که همان مارکت کپ یا ارزش کل بازار کریپتو است، امروز حدود ۱.۰۳۵ تریلیون دلار برآورد می‌شود. این شاخص درست مانند خود بیت کوین بعد از برخورد به یک محدوده سوپلای ۴ ساعته ریزش کرده است. به طور کلی در کوتاه مدت وضعیت شاخص توتال صعودی به نظر می‌رسد.

تحلیل دامیننس بیت کوین

دامیننس بیت کوین امروز در حدود ۵۰ درصد از کل بازار را در دست خود دارد. این شاخص در دو سه روز اخیر فاز نزولی به خود گرفته اما در کل انتظار داریم که بتواند به حرکت صعودی خود ادامه دهد.

تحلیل بیت کوین ۲۹ شهریور ۱۴۰۲

بیت کوین در تایم فریم هفتگی به یک بیس Demand معتبر برخورد کرده و دلیل رشد اخیر آن‌ را هم می‌توانیم همین موضوع در نظر بگیریم. اما آیا این رشد می‌تواند ادامه‌دار شود؟ در این تحلیل با پول نو همراه باشید.

تحلیل روزانه بیت کوین BTC (آخرین آپدیت ۱ مهر ۱۴۰۲)

همانطور که در چارت هفتگی بیت کوین قابل مشاهده است، این ارز دیجیتال به یک بیس دیمند برخورد کرده و در حال بازیابی قیمت خود است. از طرف دیگر یک بیس سوپلای هفتگی هم در محدوده ۳۰ هزار دلاری داریم که می‌تواند هدف فعلی بیت کوین باشد.

بخوانید  کاربرد دستگاه‌های خم کن ورق و ورق تراش

انتظار ما اکنون این است که بازار خود را به بیس سوپلای مورد نظر برساند. بعد از آن دو سناریو قابل تصور است: در حالت اول احتمالا بازار به این ناحیه واکنش نشان داده و بار دیگر نزولی شود. در حالت دوم نیز انتظار داریم در صورت رسیدن قیمت به محدوده مورد نظر با ممنتوم بالا، شاهد شکست بیس سوپلای و رشد بیشتر بیت کوین باشیم.

البته فراموش نکنیم که احتمال ریزش بازار از محدوده فعلی نیز وجود دارد، بنابراین باید مدیریت سرمایه را حتما رعایت کنیم. در نهایت شما بگویید؛ به نظرتان کدام یک از این سناریوها می‌توانند محقق شوند؟ منتظر خواندن تحلیل‌های شما هستیم.

تحلیل شاخص کل بازار (Total)

در حال حاضر شاخص کل بازار یا همان مارکت کپ در حدود ۱.۰۵ تریلیون دلار برآورد می‌شود و از نظر تکنیکالی هم چارتی مشابه بیت کوین دارد. یعنی این شاخص هم به یک بیس تقاضای هفتگی برخورد کرده و می‌تواند تا محدوده ۱.۱۰۷ تریلیون دلار که بیس عرضه هفتگی توتال است، رشد کند.

تحلیل دامیننس بیت کوین

دامیننس بیت کوین در حال ادامه روند صعودی خود است و در حال حاضر این شاخص حدود ۵۰.۲۰ درصد از کل دامیننس بازار ارزهای دیجیتال را در دست دارد. البته از نظر تکنیکالی، چارت دامیننس BTC به یک بیس سوپلای هفتگی رسیده است و ممکن است با واکنش این شاخص به ناحیه مورد نظر شاهد ریزش دامیننس بیت کوین باشیم.

بخوانید  اعتیاد به تحلیل گزینه‌های رمزارزی : اخباری از وداع با Airdrop

تحلیل بیت کوین در تایم فریم ۴ ساعته ۲۷ شهریور ۱۴۰۲

بیت کوین در روزهای اخیر روند صعودی خود را ادامه داده و به نظر می‌رسد بتواند رشد بیشتری را تجربه کند. در ادامه با تحلیل این ارز دیجیتال در تایم فریم ۴ ساعته همراه پول نو باشید.

تحلیل روزانه بیت کوین BTC (آخرین آپدیت ۱ مهر ۱۴۰۲)

همانطور که پیش از این اشاره کرده بودیم، بیت کوین تارگت ما نقدینگی یعنی زیر کندل اسپایک را جمع کرد و سپس رشد شارپی را به سمت بالا تجربه کرد. اما اکنون چه تارگت‌هایی برای این رمز ارز قابل تصور است؟

در صورت ادامه رشد بازار، انتظاری که داریم رسیدن قیمت BTC به محدوده بیس سوپلای مشخص شده در چارت است. بعد از آن اگر شاهد شکسته شدن این بیس باشیم، می‌توانیم احتمال رشد بیشتر قیمت را بدهیم.

این در حالی است که در صورت تشکیل الگوهای برگشتی و ریزش بازار، وضعیت کمی سخت‌تر خواهد بود. تحلیل شما از بیت کوین چیست؟ منتظر خواندن نظرات شما هستیم.

تحلیل بیت کوین ۲۰ شهریور ۱۴۰۲

بازار طبق تحلیل قبلی در حال پیش رفتن است و به نظر می‌رسد احتمال ریزش بیشتر بیت کوین وجود داشته باشد. در این تحلیل با پول نو همراه باشید.

تحلیل روزانه بیت کوین BTC (آخرین آپدیت ۱ مهر ۱۴۰۲)

همانطور که در چارت مشخص است، قیمت این ارز دیجیتال اکنون بار دیگر به محدوده پروکسیمال لاین بیس فیلیپ برگشته و این بار انتظار داریم، ریزش بازار شدت بگیرد و این محدوده از دست برود.

البته باید توجه داشته باشیم که اگر خط روند مشخص شده در چارت به سمت بالا شکسته شود، می‌توانیم احتمال رشد بازار را بدهیم و در این صورت سناریو نزولی فعلا کنسل خواهد بود.

بخوانید  آیا رمزارز اسلامی مطابق با شریعت اسلام است؟

البته در حال حاضر سناریو نزولی بسیار پررنگ‌تر به نظر می‌رسد. تحلیل شما از وضعیت بیت کوین چیست؟ تحلیل‌های خود را با ما در میان بگذارید.

تحلیل بیت کوین در تایم فریم ۴ ساعته ۱۸ شهریور ۱۴۰۲

چند روز اخیر شاهد رشد بیت کوین بودیم که البته بعد از مدتی قیمت آن بار دیگر برگشت و به حمایت استاتیک فعلی برخورد کرد. در ادامه با تحلیل بیت کوین همراه ما باشید.

تحلیل روزانه بیت کوین BTC (آخرین آپدیت ۱ مهر ۱۴۰۲)

همانطور که در چارت بیت کوین قابل مشاهده است، این ارز دیجیتالبا رشد اخیر خود یک پیوت ۴ ساعته تشکیل داده و تریگر ورود ما می‌تواند شکسته شدن خط روند قابل ترسیم از دو قله آخر باشد.

همچنین می‌بینیم که بازار یک حمایت استاتیک با تعداد برخورد بسیار زیاد تشکیل داده و این کف اکنون برای ما بسیار حائز اهیمت است. در صورت از دست رفتن این حمایت، بازار ریزش شدیدی را تجربه خواهد کرد.

فعلا بیت کوین همچنان در حال رنج زدن است و از آنجایی که برخوردهای زیادی به محدوده حمایتی خود داشته است، می‌توانیم انتظار از دست رفتن این ناحیه را به دلیل کم شدن سفارش‌های خرید داشته باشیم. در صورتی هم که حمایت فعلی عمل کرده و بتواند باعث رشد قیمت به بالای خط تریگر نزولی شود، می‌توانیم دنبال تاییدیه خرید بگردیم.

تحلیل بیت کوین در تایم فریم ۴ ساعته ۱۳ شهریور ۱۴۰۲

بیت کوین امروز حوالی ۲۶ هزار دلار در بازار معامله می‌شود و به نظر می‌رسد احتمال بازیابی مجدد آن وجود داشته باشد. در تحلیل امروز بیت کوین همراه ما باشید.

تحلیل امروز بیت کوین

همانطور که در چارت مشخص شده، در تایم فریم ۴ ساعته بیت کوین بین دو ناحیه حمایتی و مقاوممتی گیر افتاده و اگر از هر جهتی خارج شود، می‌تواند با قدرت به همان سمت حرکت کند.

بخوانید  تحلیل و بررسی بریکس | اخبار داغ 🔥🔥

قیمت برخوردهای بیشتری با کف داشته و ممکن است بازار از این سمت خارج شود، اما از آنجایی که بیس سوپلای ۴ ساعته (که با کادر قرمز مشخص شده) پیش از این اینگلف شده است، می‌توانیم انتظار رشد بازار و شکسته شدن سقف این ناحیه رنج را نیز داشته باشیم.

فعلا می‌توانیم انتظار داشته باشیم بازار برای مدت بیشتری بین محدوده ۲۵ تا ۲۸ هزار دلار رنج بزند، اما نهایتا با شکسته شدن یکی از دو سمت این ناحیه، انتظار داریم بازار حرکت تازه خود را در آن جهت آغاز کند.

تحلیل بیت کوین ۱۱ شهریور ۱۴۰۲

آخرین تحلیلی که روز چهارشنبه برای بیت کوین قرار دادیم، بازار روندی صعودی به خود گرفته بود و شاهد پامپ پرقدرت بیت کوین بودیم. این در حالی است که در یکی دو روز اخیر بیت کوین به صورت ناگهانی، یک ریزش بسیار شدید را تجربه کرد.

تحلیل روزانه بیت کوین BTC (آخرین آپدیت ۱ مهر ۱۴۰۲)

اکنون بار دیگر بیت کوین با قیمت ۲۵,۷۸۰ دلار در بازار معامله می‌شود و به نظر می‌رسد دیگر رسما روند نزولی ای که ما از آن حرف می‌زدیم قرار است به وقوع بپیوندد.

همانطور که در چارت بیت کوین مشاهده کردید، این رمز ارز بعد از یک رشد نسبتا خوب، ریزشی شدید را پشت سر گذاشت و این مسئله نشان دهنده این است که این رشد اخیر در حقیقت یک اصلاح در روند نزولی تازه بیت کوین بوده است.

بنابراین می‌توانیم این انتظار را داشته باشیم که بیس فیلیپ فعلی اکنون شکسته شده و بازار به سمت تارگت اصلی ما یعنی حوالی ۲۲ هزار دلار حرکت کند.

بخوانید  ارسال بی سابقه درآمد ماینرها به صرافی‌ها؛ تاثیر آن بر قیمت بیت کوین

تحلیل بیت کوین ۸ شهریور ۱۴۰۲

بیت کوین امروز با قیمت ۲۷,۴۰۰ دلار در بازار معامله می‌شود و نسبت به روز گذشته رشدی حدودا ۵ درصدی را تجربه کرده است. اگر تحلیل ویدیویی روز گذشته را دیده باشید، بخاطر دارید که ما احتمال این رشد را می‌دادیم و دلایل آن را هم بیان کردیم.

تحلیل روزانه بیت کوین BTC (آخرین آپدیت ۱ مهر ۱۴۰۲)

اکنون باید ببینیم رشد اخیر بیت کوین تا کجا می‌تواند ادامه داشته باشد؟ برای پاسخ به این پرسش باید نواحی مهم مقاومتی پیش روی بیت کوین را تعیین کنیم. فعلا اولین ناحیه‌ای که به چشم می‌خورد، محدوده بیس سوپلای روزانه است.

انتظار داریم این رشد بیت کوین بتواند خود را تا بیس مورد نظر بالا کشیده و در صورت شکست آن، بار دیگر به سمت ۳۲ هزار و ۳۱ هزار دلار حرکت کند.

این در حالی است که اگر رشد اخیر یک تله بوده باشد و بازار از همین ناحیه ریزش کند، انتظار داریم بیس دیمند ما از میان برداشته شده و بیت کوین اصلاح خود را حداقل تا ۲۲ هزار دلار ادامه دهد.

تحلیل بیت کوین ۶ شهریور ۱۴۰۲

بیت کوین امروز با قیمت ۲۵,۹۰۰ دلار در بازار معامله می‌شود و دارد طبق تحلیل ما پیش می‌رود. در ادامه با بررسی چارت بیت کوین در تایم فریم ۴ ساعته همراه ما باشید.

تحلیل امروز بیت کوین

همانطور که در چارت بیت کوین قابل مشاهده است، این ارز دیجیتال به محدوده ابر کومو اندیکاتور ایچیموکو برخورد کرده و از این ناحیه ریزش بیشتری را تجربه کرده است.

انتظار ما این است که بازار به سمت نقدینگی زیر کندل‌های اسپایک حرکت کرده و به سمت تارگت نهایی یعنی حوالی ۲۲ هزار دلار حرکت خود را ادامه دهد. البته این صرفا یک تحلیل شخصی است و ممکن است بازار با یک حرکت متفاوت معامله‌گران را غافلگیر کند.

بخوانید  تصمیم FED درباره نرخ بهره‌‌ + واکنش بیت کوین

در نهایت مثل همیشه به خاطر داشته باشید که راز بقا در بازارهای مالی فقط و فقط مدیریت سرمایه است؛ پس همیشه درصدی از دارایی‌تان را به معامله اختصاص دهید که از دست رفتن آن آسیب مالی جبران ناپذیری به شما وارد نکند.

تحلیل بیت کوین ۴ شهریور ۱۴۰۲

بیت کوین امروز با قیمت ۲۶ هزار دلار در بازار معامله می‌شود و تغییرات قیمت چندانی را نسبت به قبل تجربه نکرده است. در تحلیل امروز این ارز دیجیتال با پول نو همراه شوید.

تحلیل روزانه بیت کوین BTC (آخرین آپدیت ۱ مهر ۱۴۰۲)

اگر بازار را دنبال کرده باشید، احتمالا متوجه روند نسبتا رنج بیت کوین در روزهای اخیر شده‌اید. البته روز گذشته که سخنرانی جروم پاول، رییس فدرال رزرو آمریکا، بود این رمز ارز یک نوسان نسبتا شدید را تجربه کرد اما نهایتا قیمت مسیر قبلی خود را در پیش گرفت.

در این سخنرانی آقای پاول با تاکید بر لزوم کنترل تورم، بر اهمیت کاهش نرخ بیکاری تاکید کرد و به همین دلیل ممکن است بازار کریپتو برای مدت طولانی‌تری به وضعیت نزولی خود ادامه دهد.

فعلا اطلاعات خاصی در چارت غیر از آنچه قبلا بیان کرده بودیم مشاهده نمی‌کنیم و همانطور که می‌بینید بطور مثال قیمت بیت کوین اکنون به ابر کومو ایچیموکو نزدیک شده و به همین دلیل احتمال ریزش آن وجود دارد. این در حالی است که اگر شاهد رشد قیمت تا بالای این ناحیه باشیم، سناریو صعودی برای ما پررنگ‌تر خواهد شد.

تحلیل بیت کوین در تایم فریم ۴ ساعته ۲ شهریور ۱۴۰۲

همانطور که در تحلیل قبلی بیان کردیم، احتمال رشد بیت کوین از بیس روزانه مهم فعلی احساس می‌شد و همین اتفاق هم اکنون در حال وقوع است و قیمت این رمز ارز در یکی دو روز اخیر کمی بازیابی شده است.

بخوانید  تقسیم دوران تکنولوژی به قبل و بعد از بلاکچین !
تحلیل روزانه بیت کوین BTC (آخرین آپدیت ۱ مهر ۱۴۰۲)

اگر نگاهی به چارت ۴ ساعته بیت کوین داشته باشیم، متوجه می‌شویم که قیمت یک بیس سوپلای مهم و تازه بعد از ریزش‌ها تشکیل داده است که می‌تواند به عنوان هدف کوتاه مدت بیت کوین در نظر گرفته شود.

این در حالی است که به دلیل نزولی بودن بازار در تایم فریم پایین، احتمال برگشت قیمت از همین ناحیه و نرسیدن آن به محدوده مورد نظر وجود دارد.

باید توجه داشته باشیم که در تایم فریم بالاتر احتمال ریزش بازار را می‌دهیم و نباید به این اصلاح‌های کوچک چندان امیدوار باشیم. اکنون نوبت شماست که تحلیل‌های خود را با ما در میان بگذارید.

بررسی دامنینس بیت کوین

سلطه (Dominance) بیت کوین بر بازار ارزهای دیجیتال چند روزی است که روندی نزولی را پیش گرفته و در حال حاضر در محدوده ۴۱.۶ درصد قرار دارد. این مولفه نشان دهنده نسبت حجم بازار بیت کوین به سایر آلت کوین‌ها است.

انواع تحلیل BTC

قیمت بیت کوین مانند بسیاری دارایی‌های دیگر (طلا، نفت و…) تحت تاثیر عوامل بنیادی (فاندامنتال) و تکنیکال و همچنین عوامل کلان اقتصادی است. اما این نوع تحلیل‌ها چه تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند؟

تحلیل تکنیکال بیت کوین

این نوع آنالیز شامل بررسی چارت بیت کوین با استفاده از ابزارهای تکنیکال مختلف است. مجموعه این ابزارها می‌توانند پیش بینی‌ای منطقی که بر اساس کندل‌های گذشته بیت کوین شکل گرفته‌اند را به ما ارائه کنند.

تحلیل فاندامنتال بیت کوین

در تحلیل فاندامنتال بیت کوین، عوامل کلان اقتصادی (مانند وقوع جنگ، بلایای طبیعی و…) و همینطور اتفاقات روزمره مانند افزایش یا کاهش سختی شبکه بیت کوین، پذیرش یا مسدود سازی استفاده از این رمز ارز در مناطق مختلف و عواملی از این قبیل، می‌توانند روی قیمت بیت کوین تاثیر گذار باشند.

بخوانید  تضمین ارائه غرامت ۱۰۰٪ برای حملات اخیر انجام شده در کوینکس
صرافی ارز دیجیتال پول نو

نگاهی به قدرتمندترین اندیکاتورهای بیت کوین

در اینجا سعی می‌کنیم نگاهی داشته باشیم به قدرتمندترین اندیکاتورهایی که در تعیین روند بیت کوین تاثیرگذار هستند و می‌توانند سیگنال‌های خوبی برای ورود یا خروج از بازار به ما بدهند.

اندیکاتور مکدی MACD در بیت کوین

اندیکاتور مکدی یکی از پرکاربردترین و پراستفاده‌ترین اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال است که بسیاری از معامله‌گران از آن استفاده می‌کنند. این اندیکاتور در تحلیل بیت کوین هم کاربرد دارد. به طور مثال در سال ۲۰۲۱ و در حالی که بیت کوین در سقف خود بود، یک واگرایی در اندیکاتور مکدی تشکیل داد و سقوط شدید خود در سال ۲۰۲۱ را آغاز کرد.

اندیکاتور RSI در بیت کوین

اندیکاتور RSI هم در تحلیل بلند مدت بیت کوین کاربرد دارد و هم در تایم فریم‌های پایین‌تر می‌تواند برای معامله مورد استفاده قرار گیرد. این شاخص با نشان دادن نواحی اشباع خرید و اشباع فروش می‌تواند نقاط مناسبی برای ورود یا خروج از بازار به ما نشان دهد.

اندیکاتور میانگین متحرک MA در بیت کوین

یکی دیگر از اندیکاتورهای بسیار پر استفاده در معاملات، اندیکاتور میانگین متحرک است. اندیکاتور MA با تنظیمات ۵۰، ۱۰۰ و ۲۰۰ روزه نقاط حمایتی و مقاومتی مهمی را در روند قیمت BTC به ما نشان می‌دهد.

نوشته تحلیل روزانه بیت کوین BTC (آخرین آپدیت ۱ مهر ۱۴۰۲) اولین بار در بلاگ پول نو. پدیدار شد.

لینک کوتاه : https://lores.ir/?p=2604681

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها