تاریخ : یکشنبه, ۱۹ آذر , ۱۴۰۲ Sunday, 10 December , 2023
0

لورس :صرافی شیبا سوآپ چیست و چه خدماتی ارائه می‌کند؟

  • کد خبر : 2628605
  • ۱۳ آبان ۱۴۰۲ - ۱۸:۰۸
لورس :صرافی شیبا سوآپ چیست و چه خدماتی ارائه می‌کند؟
به گزارش سایت اخبار ارزهای دیجیتال لورس :

صرافی شیبا سوآپ یکی از صرافی‌های غیرمتمرکز در حوزه ارزهای دیجیتال است. این صرافی فعالیت خود را در تیرماه سال ۱۴۰۰ به طور رسمی شروع کرد. با اینکه در اوایل کار، منتقدان زیادی داشت اما توانست مسیر خود را پیدا کرده و پلتفرم خود را توسعه دهد. اگر در دنیای ارزهای دیجیتال فعالیت کرده باشید، احتمالا بارها اسم رمز ارز شیبا را شنیده‌اید. این ارز در ابتدا یک شت کوین با قیمت ۰٫۰۰۰۰۰۰۰۰۶۷ بود. ولی با گذشت زمان، قیمت شیبا افزایش چشم‌گیری پیدا کرده و توانست جایگاه خود را در بین ارزهای دیجیتال حفظ کند. افرادی که پشت Shiba Inu بودند، بعد از مدتی صرافی غیرمتمرکز ShibaSwap را راه‌اندازی کردند که کار آن خرید ارز شیبا و تبادل …. میباشد. در این مقاله علاوه بر پاسخ به سوال صرافی شیبا سواپ چیست، قصد داریم نحوه کار با این سرویس را نیز به شما آموزش دهیم.
آشنایی با صرافی غیرمتمرکز شیبا سوآپ شیبا سوآپ یک صرافی غیرمتمرکز است. یعنی برای ثبت نام و ورود به این سایت، نیازی به ایمیل، شماره تلفن و رمز عبور ندارید. فقط کافی است کیف پول خود را به این صرافی متصل نمایید. با این روش نفوذ به دارایی‌هایتان سخت‌تر شده و از طرف..

به گزارش مجله خبری ارزهای دیجیتال لورس :

صرافی شیبا سوآپ یکی از صرافی‌های غیرمتمرکز در حوزه ارزهای دیجیتال است. این صرافی فعالیت خود را در تیرماه سال ۱۴۰۰ به طور رسمی شروع کرد. با اینکه در اوایل کار، منتقدان زیادی داشت اما توانست مسیر خود را پیدا کرده و پلتفرم خود را توسعه دهد. اگر در دنیای ارزهای دیجیتال فعالیت کرده باشید، احتمالا بارها اسم رمز ارز شیبا را شنیده‌اید. این ارز در ابتدا یک شت کوین با قیمت ۰٫۰۰۰۰۰۰۰۰۶۷ بود. ولی با گذشت زمان، قیمت شیبا افزایش چشم‌گیری پیدا کرده و توانست جایگاه خود را در بین ارزهای دیجیتال حفظ کند. افرادی که پشت Shiba Inu بودند، بعد از مدتی صرافی غیرمتمرکز ShibaSwap را راه‌اندازی کردند که کار آن خرید ارز شیبا و تبادل …. میباشد. در این مقاله علاوه بر پاسخ به سوال صرافی شیبا سواپ چیست، قصد داریم نحوه کار با این سرویس را نیز به شما آموزش دهیم.

آشنایی با صرافی غیرمتمرکز شیبا سوآپ

شیبا سوآپ یک صرافی غیرمتمرکز است. یعنی برای ثبت نام و ورود به این سایت، نیازی به ایمیل، شماره تلفن و رمز عبور ندارید. فقط کافی است کیف پول خود را به این صرافی متصل نمایید. با این روش نفوذ به دارایی‌هایتان سخت‌تر شده و از طرفی هویت شما مخفی باقی می‌ماند. اما برای فعالیت در صرافی‌‌های متمرکز مثل بایننس و کوینکس نیاز به ایمیل و رمز عبور خواهید داشت.

این صرافی بر روی شبکه بلاک‌چین اتریوم ساخته شده و می‌توانید توکن‌های موجود در این شبکه را معامله کنید. به دلیل اینکه ارز شیبا طرفداران بسیار زیادی دارد، با راه‌اندازی این صرافی، تحولاتی در شبکه اتریوم صورت گرفت. هدف اصلی از راه‌اندازی این صرافی، حمایت از توکن شیبا اینو و جلب اعتماد سرمایه‌گذاران و کاربران بود. زیرا افرادی که در این توکن سرمایه‌گذاری کرده بودند، صرافی مخصوصی برای پشتیبانی از این ارز نداشتند.

از جمله خدمات این صرافی می‌توان به معامله ارزهای دیجیتال، استخرهای نقدینگی، استیک ارزهای دیجیتال، حاکمیت سهام‌داران و ارائه توکن‌های NFT اشاره کرد.

چه توکن‌هایی در صرافی شیبا سوآپ وجود دارد؟

در شبکه شیبا اینو سه توکن Bone، SHIB و LEASH تعریف شده که هر کدام از آن‌ها هدف خاصی دارند. در این بخش این سه توکن را به معرفی خواهیم کرد.

توکن شیبا اینو (SHIB) چیست؟

شیبا یک توکن مبتنی بر بلاک‌چین اتریوم (ERC-20) است که در ماه اوت سال ۲۰۲۰ توسط شخص ناشناسی به نام ریوشی ایجاد شد. Shiba Inu در زبان ژاپنی به سگ شکاری گفته می‌شود که لوگوی این توکن نیز از آن گرفته شده است. شیبا در بازار ارزهای دیجیتال با عنوان SHIB معامله شده و یک توکن غیرمتمرکز به شمار می‌رود.

سازنده این توکن یعنی ریوشی در وایت پیپر آن عنوان کرده: به دلیل اینکه امنیت اتریوم برای همگان ثابت شده، این بستر را برای ساخت اکوسیستم شیبا انتخاب کردم.

شیبا اینو نیز مانند دوج کوین یک میم کوین به شمار می‌رود. در واقع میم‌ها، تصاویر و جوک‌های به اشتراک گذاشته شده در اینترنت هستند که بر اساس یک سوژه خاص طراحی شده‌اند. نکته جالبی که در مورد این ارز وجود دارد این است که خالقان آن ادعا دارند هیچ توکنی را در اختیار ندارند. در واقع نیمی از توکن‌های SHIB در یک استخر نقدینگی در صرافی یونی سواپ قفل بوده و نیم دیگر آن به خالق اتریوم یعنی ویتالیک بوترین اهدا شده است. ویتالیک بوترین نیز در همان ابتدا، نیمی از این توکن را سوزانده و مابقی را برای مقابله با کرونا به صندوق امداد هندوستان اهدا کرد.

اما داستان شیبا اینو به اینجا ختم نمی‌شود. چرا که ریوشی، جدیدترین عضو این اکوسیستم یعنی صرافی شیبا سواپ را در سال ۲۰۲۰ معرفی کرد. در حال حاضر می‌توانید با انجام کارهای مختلف در این صرافی، توکن شیبا اینو را به عنوان پاداش دریافت کنید.

توکن Bone

توکن bone

توکن بعدی که در صرافی ShibaSwap مورد استفاده قرار می‌گیرد، توکن Bone است. این صرافی به دلیل واقع شدن در حوزه Defi دارای توکن‌های حاکمیتی است. دارندگان این توکن می‌توانند در رای گیری مربوط به تغییرات شیبا سوآپ شرکت کنند. به طور کلی حدود ۲۵۰ میلیون از توکن وجود دارد که ۷ میلیون از آن در بازار معامله می‌شود. رای‌ها را نیز می‌توان از طریق پروتکل Shiba Inu Doggy DAO ثبت کرد. که میتوانید در این صفحه صرافی هایی که امکان خرید ارز Bone را دارند مشاهده نمایید

توکن LEASH (Doge Killer)

توکن Leash

این توکن با هدف ترغیب کاربران برای استفاده از شیبا اینو ساخته شده و شبیه استیبل کوین‌ها عمل می‌کند. یعنی برای آن پشتوانه‌ای در نظر گرفته شده و به همین خاطر قیمت ثابتی دارد. در واقع قیمت توکن‌های دوج و توکن LEASH یک نسبت ۱:۱۰۰ دارند. یعنی اگر به طور مثال قیمت دوج کوین حدود ۰٫۰۱ دلار باشد، قیمت هر توکن LEASH برابر با ۱۰ دلار خواهد بود. البته در حال حاضر قیمت این توکن از دوج پیروی نمی‌کند و پشتوانه آن توسط الگوریتم‌های کامپیوتری مشخص می‌شود.

آشنایی با خدمات صرافی شیبا سوآپ

صفحه اصلی سایت شیبا سواپ

صرافی ShibaSwap در مجموع هشت خدمت دارد که در ادامه با آن‌ها آشنا خواهیم شد.

۱٫ DIG (استخرهای نقدینگی)

این محصول برای تامین نقدینگی یا Liquidity Provider بوده و افراد می‌توانند استخرهای نقدینگی خود را با جفت ارزهای مدنظر ایجاد کنند. همچنین اگر کاربران توکن‌های SHIBA خود را در استخر DIG قفل کنند، به عنوان پاداش توکن‌های BONE را دریافت خواهند کرد. درصد پاداش هم با توجه به تعداد توکن‌هایی که در استخر قفل می‌شود، بستگی دارد.

۲٫ Bury (استیکینگ شیبا سوآپ)

کاربران می‌توانند توکن‌های Bone, Leash و Shib را سپرده‌گذاری کرده و با توجه به حجم معاملات، پاداش دریافت کنند. همچنین کاربران با توجه به توکنی که دارد، tBone, xShib یا xLeash دریافت خواهند کرد. البته همه سودهای به دست آمده در شیبا سواپ قابل برداشت نبوده و شما تنها ۳۳ درصد را می‌توانید به صورت هفتگی برداشت کنید. باقی مانده آن یعنی ۶۷ درصد، در سیستم قفل شده و بعد از گذشت ۶ ماه امکان برداشت وجود دارد. میزان سود این سپرده‌گذاری نیز به صورت زیر است که امکان تغییر آن وجود دارد.

  • استیکینگ SHIB: سود سالانه ۳۲٫۲۵ درصد که به صورت توکن Bone دریافت می‌کنید.
  • استیکینگ BONE: سود سالانه ۷۰٫۳۳ درصد که به صورت توکن Bone دریافت می‌کنید.
  • استیکینگ LEASH: سود سالانه ۳۹٫۳۴ درصد بوده و پاداش هم در قالب توکن Bone است.

۳٫ Swap (تبادل ارز)

این بخش از صرافی شیبا سوآپ برای تبدیل توکن‌ها به یکدیگر و خرید و فروش رمز ارزها است.

۴٫ Woof

کاربران در این بخش می‌توانند سود حاصل از استیکینگ توکن‌ها را مشاهده کرده و در صورت نیاز آن را برداشت کنند. همچنین افراد با استفاده از این خدمت می‌توانند توکن‌های حاکمیتی خود یعنی SSLP (Shiba Swap Liquidity Provider) را به توکن‌های Bone تبدیل کنند. به این صورت که توکن‌های SSLP به استخرهای مزرعه بازده ShibaSwap واریز شده و در ازای آن توکن Bone به دست می‌آورند. مکانیزم اینکار شبیه به Bury است.

۵٫ Doggy Dao

داگی دائو یک سیستم حاکمیتی بوده و اکوسیستم شیبا سوآپ را مدیریت می‌کند. در واقع Doggy Dao یک پلتفرم غیرمتمرکز خود مختار است که به پیشرفت توکن‌ها و پروژه SHIB کمک می‌کنند. افرادی که در استخرهای Woof سرمایه‌گذاری کرده‌اند، می‌توانند رای خود را درباره پروژه‌های شیبا سوآپ اعمال کنند.

۶٫ NFTS

این بخش از ShibaSwap با نام Shiboshis نیز شناخته می‌شود. در این پلتفرم افراد می‌توانند حدود ۱۰ هزار NFT به شکل سگ شیبا (شیبوشی) را خرید و فروش کنند. این مجموعه عکس‌ها، شباهت زیادی به مجموعه Crypto Punk در دنیای ان اف تی دارند. دارندگان شیبوشی امکان شخصی‌سازی را نیز داشته و می‌توانند ویژگی‌های منحصر به فردی را در آن ایجاد کنند.

۷٫ Burn Portal (پورتال توکن سوزی)

همانطور که اطلاع دارید، در توکن سوزی توکن‌ها به صورت دائمی از اکوسیستم حذف می‌شوند و امکان بازیابی وجود ندارد. ShibaSwap نیز برای اینکار مکانیزم جدیدی در نظر گرفته است. در این مکانیزم به افرادی که توکن‌های SHIB خود را می‌سوزانند، پاداش می‌دهد. توکن‌های این افراد به یک آدرس کیف پول مرده ارسال شده و در عوض توکن‌های RYOSHI دریافت می‌کنند.

۸٫ Bonefolio

این بخش ابزاری برای بررسی وضعیت استخرها و سود تامین نقدینگی بوده و وضعیت کلی پلتفرم شیبا اینو را نشان می‌دهد. از جمله خدمات ارائه شده در این بخش می‌توان به حجم معاملات روزانه، وضعیت سود استخرهای مختلف، کل نقدینگی ذخیره شده، لیست توکن‌های موجود در صرافی شیبا سوآپ و پرتفوی سرمایه گذاری اشاره کرد.

کدام توکن‌ها در صرافی ShibaSwap معامله می‌شوند؟

از آنجایی که همه افراد امکان ساخت استخر نقدینگی در صرافی‌های غیرمتمرکز را دارند، به همین خاطر تعداد توکن‌های این صرافی‌ها بسیار زیاد است. صرافی شیبا سوآپ نیز از این قاعده مستثنی نبوده و توکن‌های بسیاری را ارائه می‌کند. لیست کامل این توکن‌ها را می‌توانید در سایت کوین مارکت کپ مشاهده کنید. از جمله ارزهای ارائه شده در این پلتفرم می‌توان به LINK, SHIB, LEASH, WETH, USDC, SUSHI, DAI و WBTC اشاره کرد.

صرافی شیبا سوآپ از کدام کیف پول‌ها پشتیبانی می‌کند؟

برای استفاده از خدمات این صرافی باید کیف پول خود را به آن متصل کنید. این صرافی از کیف پول‌های متامسک (Metamask) ولت کانکت (WalletConnect) و کوین بیس ولت (Coinbase Wallet) پشتیبانی می‌کند. بعد از اینکه کیف پول خود را ساختید، باید آن را به صرافی ShibaSwap متصل کنید. دقت داشته باشید برای معامله توکن‌های Leash, Shib و Bone به مقداری اتریوم نیاز خواهید داشت. چرا که این صرافی بر روی بلاک‌چین اتریوم قرار داشته و کارمزدهای شبکه با اتریوم پرداخت می‌شود.

همچنین از آنجایی که کیف پول متامسک کاربران ایرانی را تحریم کرده، ترجیحا سعی کنید از دو کیف پول دیگر استفاده کنید.

نحوه کار کردن با صرافی ShibaSwap

بعد از اینکه وارد سایت این صرافی شدید، در قسمت بالای صفحه و سمت راست بر روی Connect Wallet کلیک کنید. با اینکار لیستی از کیف پول‌ها باز می‌شود که باید یکی از آن‌ها را انتخاب کرده و به آن وصل شوید. گزینه اول مربوط به کیف پول متامسک، گزینه دوم برای کیف پول تراست ولت و گزینه سوم برای متصل شدن به کیف پول کوین بیس ولت است.

متصل شدن به کیف پول در صرافی شیبا سواب

در قسمت بالای صفحه و سمت راست، قیمت شیبا، Leash و bone نمایش داده می‌شود.

مشاهده قیمت توکن ها

برای خرید و فروش توکن‌هایی که دارید، باید به بخش Swap مراجعه کنید. سپس در مستطیل بالا ارز مورد نظر برای تبدیل را انتخاب کرده و در مستطیل پایین، ارزی که قصد خرید آن را دارید، انتخاب کنید. در صورتی که نقدینگی کافی داشته باشید، معامله شما انجام خواهد شد. به عنوان مثال اگر در مستطیل بالا اتریوم و در مستطیل پایین USDT را انتخاب کنید، اتریوم را با تتر عوض خواهید کرد.

بخش swap

در صورتی که قصد استیکینگ در صرافی شیبا سوآپ را دارید، باید به بخش Bury مراجعه نمایید. با ورود به این بخش، سه گزینه برای شما نمایش داده می‌شود که یکی برای استیکینگ توکن SHIB و دوتای بعدی برای استیکینگ توکن‌های LEASH و BONE است. با کلیک بر روی هر کدام از این ارزها، وارد صفحه جدیدی خواهید شد که در آن اطلاعاتی مانند مقدار استیک شده دارایی و شرایط سود وجود دارد. همچنین می‌توانید مقداری که می‌خواهید استیک شود را تعیین کرده و فرایند استیکینگ را آغاز کنید.

بخش bury

اگر هم قصد ساخت استخر نقدینگی در شیبا سوآپ را دارید، کافی است بر روی گزینه Dig کلیک کرده و در صفحه‌ای که باز می‌شود، گزینه Create a Pair را انتخاب کنید. همچنین با انتخاب گزینه Add Liquidity می‌توانید دارایی خود را به استخرهای از قبل ساخت شده اضافه کنید.

بخش dig

آیا صرافی شیبا سوآپ امنیت دارد؟

هر کدام از صرافی‌های متمرکز (CEX) و غیرمتمرکز (DEX) مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند. صرافی‌های غیرمتمرکز تحت نظارت هیچ نهاد قانونی ندارند. اما امنیت این صرافی‌ها بسیار بیشتر است. شرکت‌های مختلفی وجود دارند که امنیت صرافی‌های بلاک‌چین را بررسی می‌کنند. یکی از آن‌ها Certik است که به شیبا سوآپ امتیاز امنیتی ۹۲ از ۱۰۰ را داده است. بنابراین می‌توان گفت این صرافی از لحاظ امنیتی در رتبه خوبی قرار دارد. البته این بررسی‌ها کاملا نسبی بوده و هر کس بر طبق بررسی‌های خود باید تصمیم بگیرد.

تفاوت شیبا سواپ با سایر صرافی‌ها در چیست؟

یکی از سوالاتی که امکان دارد برای افراد پیش بیاید، این است که صرافی ShibaSwap چه تفاوتی با صرافی‌هایی مانند یونی سواپ (UniSwap) و پنکیک سواپ (PancakeSwap) دارد؟ بهتر است بدانید همه این صرافی‌ها غیرمتمرکز بوده و در بستر بلاک‌چین فعالیت می‌کنند.

اصلی‌ترین تفاوت این صرافی‌ها در اکوسیستم فعالیت آن‌ها است. به این صورت که ShibaSwap در اکوسیستم شیبا اینو فعالیت می‌کند. اما پنکیک سواپ و یونی سواپ به ترتیب در اکوسیستم‌های بایننس اسمارت چین و اتریوم هستند. بسیاری از کارشناسان بر این عقیده‌اند که پتانسیل شیبا سوآپ برای سوددهی بیشتر است. چرا که از سرویس‌هایی مانند Dig و Bury استفاده می‌کند.

سخن پایانی

در این نوشته سعی کردیم صرافی شیبا سواپ را به طور کامل بررسی کرده و شما را با قابلیت‌های مختلف آن آشنا کنیم. ShibaSwap یکی از محصولات اکوسیستم شیبا اینو است که توکن SHIB به عنوان رمز ارز اصلی این شبکه مورد استفاده قرار می‌گیرد. این صرافی در میان صرافی‌های غیرمتمرکز، رتبه ۲۰ را از آنِ خود کرده است. افراد در این صرافی می‌توانند توکن‌های پشتیبانی شده ERC-20 را با یکدیگر معامله کنند. همچنین روش‌های مختلفی برای درآمدزایی در نظر گرفته شده که همین موضوع باعث جلب توجه کاربران شده است.

امیدواریم نوشته صرافی شیبا سوآپ چیست برای شما مفید بوده باشد. خوشحال می‌شویم نظرات خود را در رابطه این صرافی با ما در میان بگذارید.

Originally posted 2023-02-21 14:22:51.

The post صرافی شیبا سوآپ چیست و چه خدماتی ارائه می‌کند؟ appeared first on بیتمینو.

لینک کوتاه : https://lores.ir/?p=2628605

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها