تاریخ : شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ Saturday, 13 July , 2024
1

لورس :ETF بیت کوین چیست؟

 • کد خبر : 2614433
 • ۲۵ شهریور ۱۴۰۲ - ۲۰:۵۲
لورس :ETF بیت کوین چیست؟
به گزارش سایت اخبار ارزهای دیجیتال لورس :

بزرگترین شرکت مدیریت دارایی جهان، بلک راک، به حوزه ارزهای دیجیتال توجه ویژه ای کرده است و با ارسال درخواستی برای ایجاد صندوق قابل معامله بیت کوین (ETF) علاقه خود را به این موضوع نشان داده است. میتوان با استفاده از تجربه گسترده بلک راک در مدیریت صندوق های سرمایه گذاری و شبکه گسترده آن در بخش مالی برای ایجاد یک ETF استفاده کرد که به هنجارهای بازار و چارچوب های نظارتی پایبند باشد.
فراتر از این اصول، معرفی ETF بیت کوین بلک راک نوید دهنده مزایا و فرصت های قابل توجهی است. با گنجاندن بیت کوین (BTC) در یک سبد متنوع در کنار سایر دارایی ها ، می توان راهی قانع کننده برای تنوع دادن به سبد سرمایه گذاران پیدا کرد. این تنوع نه تنها ریسک را کاهش می دهد، بلکه درهایی را به روی رشد باز می کند.
علاوه بر این، یک ETF بیت کوین این پتانسیل را دارد که یک وسیله سرمایه گذاری جایگزین را در چشم انداز ارزهای دیجیتال معرفی کند. در قلمرویی که گزینه‌هایی مانند Grayscale Bitcoin Trust برجسته بوده است، ورود یک ETF با پشتوانه BlackRock می‌تواند رقابت و نوآوری را تحریک کند و در نهایت انتخاب‌های موجود برای سرمایه‌گذاران ..

به گزارش مجله خبری ارزهای دیجیتال لورس :

بزرگترین شرکت مدیریت دارایی جهان، بلک راک، به حوزه ارزهای دیجیتال توجه ویژه ای کرده است و با ارسال درخواستی برای ایجاد صندوق قابل معامله بیت کوین (ETF) علاقه خود را به این موضوع نشان داده است. میتوان با استفاده از تجربه گسترده بلک راک در مدیریت صندوق های سرمایه گذاری و شبکه گسترده آن در بخش مالی برای ایجاد یک ETF استفاده کرد که به هنجارهای بازار و چارچوب های نظارتی پایبند باشد.

فراتر از این اصول، معرفی ETF بیت کوین بلک راک نوید دهنده مزایا و فرصت های قابل توجهی است. با گنجاندن بیت کوین (BTC) در یک سبد متنوع در کنار سایر دارایی ها ، می توان راهی قانع کننده برای تنوع دادن به سبد سرمایه گذاران پیدا کرد. این تنوع نه تنها ریسک را کاهش می دهد، بلکه درهایی را به روی رشد باز می کند.

علاوه بر این، یک ETF بیت کوین این پتانسیل را دارد که یک وسیله سرمایه گذاری جایگزین را در چشم انداز ارزهای دیجیتال معرفی کند. در قلمرویی که گزینه‌هایی مانند Grayscale Bitcoin Trust برجسته بوده است، ورود یک ETF با پشتوانه BlackRock می‌تواند رقابت و نوآوری را تحریک کند و در نهایت انتخاب‌های موجود برای سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال را افزایش دهد. این تغییر پویا در چشم‌انداز سرمایه‌گذاری این پتانسیل را دارد که صنعت ارزهای دیجیتال را تغییر دهد، رشد آن را تقویت کند و امکانات جدیدی را برای سرمایه‌گذاران ارائه دهد.

ETF بیت کوین چیست؟
ETF بیت کوین چیست؟

ETF بیت کوین چیست؟

ETF بیت‌کوین یک محصول مالی است که به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد بدون سرمایه‌گذاری مستقیم روی ارزهای دیجیتال، از تغییرات قیمت بیت‌کوین سود ببرند. ETF های بیت کوین عملکرد بیت کوین را به عنوان یک دارایی زیربنایی دنبال می کنند.

بخوانید  ۵ نکته باور نکردنی در مورد خرید جک پالت که باید بدانید!

سرمایه گذارانی که ETF بیت کوین را انتخاب می کنند، به طور موثر سهام یا واحدهای صندوقی را خریداری می کنند که به بیت کوین متصل است. ارزش ETF با دقت طراحی شده است تا عملکرد خود بیت‌کوین را تکرار کند و راهی جایگزین برای سرمایه‌گذاران برای ورود به دنیای بیت‌کوین بدون نیاز به کیف پول دیجیتال یا صرافی‌های ارز دیجیتال باشد.

یکی از نقاط قوت اولیه ETF بیت کوین در ساختار سرمایه گذاری تثبیت شده آن نهفته است. این به سرمایه گذاران این امکان را می دهد که نوسانات قیمت بیت کوین را در محدوده های کاملاً تعریف شده بازارهای مالی سنتی نظارت کنند و در عین حال از نقدینگی و شفافیت ذاتی ETF بهره مند شوند.

علاوه بر این، ETF های بیت کوین اغلب شامل یک سبد متنوع از بیت کوین هستند، نه یک بیت‌کوین واحد. این جنبه، مزایای بالقوه ای مانند تنوع را معرفی می کند و به سرمایه گذاران اجازه می دهد ریسک را در سبدی از دارایی ها پخش کنند. علاوه بر این، ETF های بیت کوین به راحتی خرید و فروش می شوند و عملکرد اوراق بهادار عمومی را منعکس می کنند.

با این وجود، مهم است بدانیم که دسترسی به ETF های بیت کوین می تواند بر اساس حوزه قضایی و مقررات قانونی متفاوت باشد. بنابراین، قبل از شروع هر سرمایه‌گذاری، سرمایه‌گذاران باید تحقیقات دقیق مانند هزینه‌ها و شرایط نگهداری آن را انجام دهند.

بررسی دقیقتر BlackRock's iShares Bitcoin Trust
بررسی دقیقتر BlackRock’s iShares Bitcoin Trust

بررسی دقیقتر BlackRock’s iShares Bitcoin Trust

بلک راک، غول بزرگ دنیای مدیریت صندوق های سرمایه‌گذاری، با ارائه درخواستی برای ETF بیت کوین در ۱۵ ژوئن ۲۰۲۳، اهداف خود را روشن کرد. این حرکت استراتژیک در پس زمینه اقدامات قانونی کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) با هدف قرار دادن دو بازیگر اصلی در عرصه ارزهای دیجیتال، یعنی Coinbase و Binance، آشکار شد. این برنامه تحت رهبری بخش iShares BlackRock، به دنبال تاییدیه برای iShares Bitcoin Trust، که یک ETF بیت کوین است، میباشد .

وجه تمایز این ETF قصد آن برای استفاده از خدمات نگهبانی است که توسط صرافی برجسته ارزهای دیجیتال، کوین بیس، ارائه می شود. در تلاش برای ردیابی دقیق قیمت بیت کوین، بلک راک قصد دارد به نرخ مرجع CME CF بیت کوین تکیه کند، منبع معتبری که داده ها را از مبادلات ارزهای دیجیتال در سراسر جهان جمع آوری می کند. قابل ذکر است، مسئولیت جمع‌آوری این اطلاعات قیمتی حیاتی در دستان توانمند CF Benchmarks، یکی از شرکت‌های تابعه Kraken است.

بخوانید  مدیر عامل بایننس CZ پیش‌بینی می‌کند، که DeFi در دوره صعودی بعدی از CeFi پیشی بگیرد

فراتر از پتانسیل سرمایه گذاری، تعیین نقش یک ETF بیت کوین در بازار ایالات متحده بسیار مهم است. در حال حاضر، چشم انداز ETF بیت کوین سه دسته اصلی را در بر می گیرد: تراست های اعطاکننده، ETF های مبتنی بر معاملات فیوچرز، و صندوق های سهام بیت کوین. پیشنهاد ارائه شده توسط بلک راک، چهارمین چشم‌انداز جذاب را معرفی می کند که اساساً به دلیل ویژگی ها و رویکردهای منحصر به فردش از همتایان خود متمایز است.

ظهور iShares Bitcoin Trust نشان‌دهنده تحولی هیجان‌انگیز در چشم‌انداز سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال است، انتخاب‌های موجود برای سرمایه‌گذاران را تغییر می‌دهد و بعد جدیدی به دنیای همیشه در حال تحول ETF‌های بیت‌کوین می‌افزاید.

ETF بیت‌کوین بلک راک چگونه کار خواهد کرد ؟
ETF بیت‌کوین بلک راک چگونه کار خواهد کرد ؟

ETF بیت‌کوین بلک راک چگونه کار خواهد کرد ؟

ETFهای بیت کوین مبتنی بر معاملات فیوچرز، همتای بیت‌کوین های مبتنی بر معاملات اسپات، هدف مشترکی را برای ردیابی دقیق قیمت بیت کوین دارند، اما رویکردهای آنها به روش های قابل توجهی متفاوت است.

اول از همه، ETFهای مبتنی بر معاملات فیوچرز معمولاً قراردادهای فیوچرز front-month دارند، استراتژی ای که مستلزم جابجایی ماهانه و متحمل شدن هزینه های اضافی است. علاوه بر این، قراردادهای فیوچرز با تاریخ انقضا همراه هستند و مدیریت مستمر توسط مدیران پورتفولیو را می طلبد.

برای محافظت در برابر دستکاری‌های بازار، صرافی های فیوچرز مانند بورس کالای شیکاگو (CME) محدودیت هایی را بر قراردادهای فیوچرز اعمال می کنند. وقتی به این محدودیت‌ها رسیدند، مدیران که بر پورتفولیوی ETFهای بیت‌کوین مبتنی بر معاملات فیوچرز نظارت می‌کنند، باید قراردادهای فیوچرز با تاریخ طولانی‌تر را تهیه کنند تا با دستورات نظارتی هماهنگ شوند. این امر ضمن کاهش خطرات، مدیریت مؤثر پوزیشن های صندوق را تضمین می کند.

با این حال، این تفاوت‌ها تأثیر ملموسی بر نحوه ردیابی قیمت بیت‌کوین دارند و می‌توانند واریانس‌هایی را در بازار نقدی ایجاد کنند. با گذشت زمان، دقت این قراردادها در بازار نقدی به تدریج کاهش می‌یابد تا زمانی که تاریخ انقضای آنها مشخص شود.

برای سرمایه گذاران بازار ارزهای دیجیتال، معرفی ETF بیت کوین اسپات بلک راک، یک سری پیشرفت های مطلوب را منعکس می کند. این موارد شامل ردیابی دقیق‌تر ارزش بیت‌کوین و ایجاد گزینه‌های سرمایه‌گذاری مقرون‌به‌صرفه‌تر می‌شود، که همگی تجربه سرمایه‌گذار را افزایش می‌دهند. بازار برای تغییر قابل توجه در ETF های بیت کوین آماده شده است، زیرا ورود BlackRock چشم انداز را تغییر می دهد و راه های جدیدی را برای علاقه مندان به ارزهای دیجیتال و سرمایه گذاران معرفی می کند.

بخوانید  رسول دانیال زاده : بدهکاران بانکی چه کسانی هستند؟
ETF بیت کوین بلک راک برای ارزهای دیجیتال چه معنایی دارد؟
ETF بیت کوین بلک راک برای ارزهای دیجیتال چه معنایی دارد؟

ETF بیت کوین بلک راک برای ارزهای دیجیتال چه معنایی دارد؟

چشم انداز ورود ETF بیت کوین بلک راک به صحنه، پیامدهای عمیقی برای ارزهای دیجیتال دارد و بحث های زیادی را در مورد اثرات بالقوه آن در چشم انداز ارزهای دیجیتال به وجود می آورد :

 1. ۱. افزایش پذیرش: ورود بلک راک به عرصه ارزهای دیجیتال از طریق ETF این قدرت را دارد که سرمایه گذاران سازمانی و خرده بیشتری را به سمت خود بکشاند. غول مالی مانند بلک راک می تواند مشروعیت بیشتری به بیت کوین به عنوان یک وسیله سرمایه گذاری بدهد و سرمایه گذاران سنتی را به سرمایه گذاری در حوزه کریپتو ترغیب کند.
 2. نقدینگی و تأثیر قیمت: با یک ETF، سرمایه گذاران یک راه تنظیم شده و در دسترس برای مشارکت در ثروت بیت کوین بدون پیچیدگی‌های مالکیت مستقیم به دست می آورند. از آنجایی که تقاضای ETF با احساسات سرمایه گذاران همسو می شود، می تواند باعث افزایش نقدینگی در بازار بیت کوین شود و به طور بالقوه بر پویایی قیمت آن تأثیر بگذارد.
 3. تمرکز نظارتی و حفاظت از سرمایه گذار: درخواست BlackRock برای یک ETF بیت کوین توجه نظارتی را به حوزه ارزهای رمزنگاری شده هدایت می کند و بر اهمیت قوانین در این بخش تاکید می کند. مشارکت یک مؤسسه مالی مشهور، نیاز به چارچوب های قوی با اولویت حفاظت از سرمایه گذار را برجسته می کند. این پیشرفت‌ها پتانسیل ایجاد یک محیط سرمایه‌گذاری باز و ایمن را دارند، زیرا تحت نظارت قرار می‌گیرند و در نهایت ثبات و رشد بلندمدت بازار ارزهای دیجیتال را نوید میدهند.
 4. ریسک و نوسانات بازار: در حالی که ETF بیت کوین نوید افزایش نقدینگی را می دهد، ممکن است به طور همزمان ریسک و نوسانات بازار را افزایش دهد. با توجه به حساسیت ETF ها به نوسانات بازار، سرمایه گذاری های قابل توجه یا فروش ناگهانی می تواند تأثیرات قابل توجهی بر قیمت بیت کوین بگذارد.
 5. اثر گذاری بر سایر ارزهای دیجیتال: فراتر از بیت کوین، تصمیم بلک راک روند صعودی گسترده تری را در بخش ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است. تحولات مثبت از سوی نهادهای تأثیرگذار مانند BlackRock باعث ایجاد خوش بینی‌هایی فراتر از BTC می شود. این خوش‌بینی، سرمایه‌گذاران را بر آن می‌دارد تا پتانسیل سود را در ارزهای دیجیتال مختلف بررسی کنند، که منجر به افزایش قیمت و افزایش حجم معاملات در سایر دارایی‌های دیجیتال می‌شود.
بخوانید  ۵ ارز دیجیتال با پروژه‌های بزرگ که زیر ۰.۱ دلار قیمت دارند!

سرمایه‌گذاری ETF بیت‌کوین بلک راک، نوید تغییر شکل چشم‌انداز ارزهای دیجیتال را دارد، جذابیت آن را برای سرمایه‌گذاران تقویت می‌کند، در حالی که به طور همزمان ملاحظات و پویایی‌های جدیدی را برای دنیای ارزهای دیجیتال ایجاد می‌کند.

چه زمانی ETF بیت کوین بلک راک تایید می شود؟

ارزش بیت‌کوین به بالاترین حد خود در یک سال گذشته افزایش یافته است، این امید که بلک راک بتواند بر مخالفت طولانی مدت مقامات ایالات متحده با ETF‌های بیت‌کوین غلبه کند، وجود دارد. جامعه تجارت ارزهای دیجیتال به لطف پرونده BlackRock، خود را با حس خوش‌بینی تازه‌ای می‌بیند.

اریک بالچوناس، تحلیلگر باتجربه ETF در بلومبرگ، چشم انداز خوش بینانه ای را ارائه کرده است ؛ او می‌گوید ۵۰ درصد احتمال دارد که ETF بیت کوین اسپات بلک راک در نهایت تاییدیه بگیرد. این پیش بینی با اظهارات الیوت استاین، تحلیلگر ارشد دعوی قضایی در Bloomberg Intelligence مطابقت دارد.

بالچوناس معتقد است که تصویب یک ETF از یک موسسه معتبر مانند بلک راک می تواند به عنوان یک گام مثبت برای کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در حفظ اعتبار آن، به ویژه با توجه به پرونده جاری Grayscale تلقی شود. با این حال، لازم است اذعان کنیم که موضع هوشیارانه SEC در مورد ارزهای رمزنگاری شده فضایی از عدم اطمینان را در مورد سرنوشت نهایی ETF بیت کوین بلک راک ایجاد می کند.

از آنجایی که دنیای کریپتو مشتاقانه منتظر اتفاقات مختلف است، موضوع تایید ETF بلک راک مورد توجه است، زیرا به طور قابل توجهی بر پویایی بخش ارزهای دیجیتال و چشم انداز نظارتی آن در ایالات متحده تاثیر می گذارد.

تاریخچه مختصری از پیشرفت بیت کوین ETF
تاریخچه مختصری از پیشرفت بیت کوین ETF

تاریخچه مختصری از پیشرفت بیت کوین ETF

ایجاد و پذیرش صندوق های قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) با نقاط عطف و چالش های نظارتی قابل توجهی همراه بوده است. تاریخچه جذابی که چشم انداز ETF های بیت کوین را شکل داده است، از پیشنهادات اولیه گرفته تا پیشرفت های پیشگامانه را بررسی میکنیم :

جولای ۲۰۱۳: حماسه ETF بیت کوین آغاز شد

بخوانید  مطالعه نمایید: ریپل ادعای SEC مبنی بر اینکه «XRP ارزش ذاتی ندارد» را در تشکیل پرونده دادگاه رد می‌کند

شروع روایت ETF بیت کوین به جولای ۲۰۱۳ بازمی گردد، زمانی که Winklevoss Bitcoin Trust اولین پیشنهاد ETF بیت کوین را ارائه کرد. این گام پیشگام آغاز سفری بود که در نهایت بر چشم انداز سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال تأثیر گذاشت.

ژوئن ۲۰۱۸: رد اولیه The Winklevoss

در یک مقطع حساس، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) حکم خود را صادر کرد و دومین پیشنهاد ETF بیت کوین Winklevoss را در ژوئن ۲۰۱۸ رد کرد. این عقب نشینی بر موانع نظارتی و پیچیدگی های ذاتی در پیگیری ETF بیت کوین را تأکید میکند.

اکتبر ۲۰۱۹: پیشنهاد Bitwise رد شد

Bitwise به دنبال حل این چالش ها بود، اما در اکتبر ۲۰۱۹، SEC پیشنهاد بیت کوین ETF آن را رد کرد. این تصمیم بیشتر نمونه ای از بررسی دقیق اعمال شده در برنامه های ETF است.

فوریه ۲۰۲۰: رد شدن پیشنهاد Wilshire Phoenix

در فوریه ۲۰۲۰، Wilshire Phoenix با یک پروژه ETF بیت کوین به جمع امیدواران پیوست، اما توسط SEC رد شد.

سپتامبر ۲۰۲۰: نقطه عطف برمودا

علی‌رغم این چالش‌ها، سپتامبر ۲۰۲۰ نقطه عطف مهمی با فهرست شدن اولین ETF بیت کوین جهان در بورس اوراق بهادار برمودا بود. این توسعه فصل جدیدی را در چشم انداز سرمایه گذاری جهانی ارزهای دیجیتال باز کرد.

دسامبر ۲۰۲۰: تداوم VanEck

VanEck که از این اخبار دلسرد نشده بود، آخرین پیشنهاد خود را برای ETF بیت کوین در دسامبر ۲۰۲۰ ارائه کرد. این نشان دهنده انعطاف پذیری بازیگران این صنعت در سرمایه گذاری بیت کوین است.

فوریه ۲۰۲۱: کانادا پیشگام ETF بیت کوین است

کانادا اولین ETF بیت کوین خود را با نام Purpose Bitcoin ETF (BTCC) در فوریه ۲۰۲۱ راه اندازی کرد. این لحظه تاریخی با تایید دو ETF بیت کوین دیگر، Evolve Bitcoin ETF (EBIT) و CI Galaxy Bitcoin ETF (BTCX)، نشان دهنده نقش پیشگام کانادا در حوزه ETF است.

اکتبر ۲۰۲۱: ایالات متحده از BITO استقبال کرد

در اکتبر ۲۰۲۱، ایالات متحده با راه اندازی ProShares Bitcoin Strategy ETF (BITO) شاهد لحظه ای نوآورانه‌ای بود که اولین ETF بیت کوین را در خاک ایالات متحده فهرست کرد. این نقطه عطف، باعث دسترسی سرمایه گذاران آمریکایی به بیت کوین شد.

ژوئن ۲۰۲۳: ETF های اهرمی پدیدار شدند

سال ۲۰۲۳ نوآوری بیشتری را به همراه داشت زیرا SEC ، ۲x Bitcoin Strategy ETF (BITX) را از سوی Volatility Shares تأیید کرد و ETF های بیت کوین اهرمی را به بازار معرفی کرد.

بخوانید  قیمت ماینر در بازار ایران؛ عوامل مؤثر بر قیمت دستگاه استخراج

آگوست ۲۰۲۳: اروپا به مبارزه می پیوندد

مدیریت دارایی Jacobi مستقر در لندن، با راه اندازی اولین ETF بیت کوین اروپا در آگوست ۲۰۲۳ تاریخ ساز شد و دامنه سرمایه گذاری های تنظیم شده بیت کوین را گسترش داد.

آگوست ۲۰۲۳: پیروزی قانونی Grayscale’s

در یک مسئله حقوقی ، Grayscale با موفقیت از SEC درخواست کرد تا بیت کوین Trust خود را به یک ETF تبدیل کند و سابقه ای برای تبدیل تراست های ارزهای دیجیتال به ETF ایجاد کند.

اهداف ETF بیت کوین
اهداف ETF بیت کوین

اهداف ETF بیت کوین

ETF های بیت کوین به خط مقدم چشم انداز ارزهای دیجیتال آمده اند، و با هدف گسترش دسترسی به بیت کوین و در عین حال ساده سازی فرآیند سرمایه گذاری، به ویژه برای سرمایه گذاران اصلی هدایت می شوند.

افزایش امنیت: یکی از چالش‌های اصلی مالکیت ارزهای دیجیتال، حفاظت دقیق از کلیدهای امنیتی است. با این حال، صرافی‌ها و کیف پول‌ها، علی‌رغم ارائه خدمات ذخیره‌سازی، می‌توانند طعمه هک شوند و منجر به سرقت ارز شما شوند. زیبایی یک ETF در توانایی آن برای رهایی سرمایه گذاران از نیاز به دست و پنجه نرم کردن با این پیچیدگی هاست. سرمایه گذاران به جای مالکیت مستقیم ارز دیجیتال، سهام صندوق را در اختیار دارند و به طور موثر وظیفه پیچیده ذخیره سازی کلید امنیتی و خطرات مرتبط با آن را ندارند.

غلبه بر قیمت های بالا: افزایش قیمت بیت کوین مانع بزرگی برای سرمایه گذاران عادی ایجاد کرده است. صعود بیت کوین به رکوردهای بی سابقه، از جمله ارزش گذاری نزدیک به ۶۹۰۰۰ دلار برای هر بیت کوین، نشان دهنده سرمایه هنگفت مورد نیاز برای به دست آوردن حتی یک واحد از آن است. ETF ها راه حلی زیبا برای این معضل ارائه می دهند و سرمایه گذاران را قادر می سازند تا با بودجه محدوده، بتوانند به اهداف خود نزدیک شوند. این دموکراتیزه کردن دسترسی، پتانسیل ایجاد انقلابی در چشم انداز سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال را دارد.

ساده کردن بازار : در بازارهای مالی که به طور فزاینده ای اسیر تعدد سکه ها و توکن های دیجیتال است، ETF های بیت کوین از آشنایی و درک تثبیت شده ETF ها در سراسر حوزه سرمایه گذاری استفاده می کنند. برای کسانی که علاقه خاصی به سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال دارند، یک ETF فرآیند را ساده می کند و به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا روی تجارت دارایی ای که قبلاً با آن آشنا هستند تمرکز کنند و از یادگیری های هر روزه مباحث مرتبط با فناوری بلاک چین، استخراج، صرافی های غیرمتمرکز، دفتر کل توزیع شده و غیره اجتناب کنند.

بخوانید  فشار فروش 45 میلیون دلاری در انتظار اپتوس

سرمایه گذاری در ETFهای بیت کوین

برای کسانی که مشتاق ورود به دنیای ETF بیت کوین هستند، مسیر نسبتاً ساده است، در درجه اول از طریق کارگزاری‌های مورد اعتماد قابل دسترس است، مشروط بر اینکه آنها این ابراز سرمایه گذاری را ارائه دهند. چندین ETF بیت کوین برای معامله در صرافی های معتبر مانند بورس نیویورک ARCA و Nazdaq در دسترس هستند و گزینه های متنوعی را برای پاسخگویی به اولویت های سرمایه گذاران ارائه می دهند:

 1. Proshares Bitcoin Strategy ETF(BITO):

این صندوق یک انتخاب برجسته در میان ETF های بیت کوین است، زیرا یک ارتباط استراتژیک با قراردادهای فیوچرز بیت کوین برقرار می کند، و تنها پوزیشن های سودآور را در بر می گیرد. در موقیت های پرریسک، دارایی های خود را متنوع می کند تا اوراق بهادار شرکت های مرتبط با بیت کوین و ابزارهای مالی بازار را در بر بگیرد. این صندوق همچنین می تواند قراردادهای بازخرید معکوس را به عنوان بخشی از سرمایه گذاری خود بکار گیرد.

 1. Valkyrie Bitcoin Strategy ETF (BTF):

این ETF شبیه به همتایان خود، چشم انداز خود را از طریق ترکیبی استراتژیک از قراردادهای فیوچرز بیت کوین هدایت می کند و یک استراتژی سرمایه گذاری پویا را طراحی می کند که برای به حداکثر رساندن بازده و در عین حال کاهش خطرات طراحی شده است.

 1. VanEck Bitcoin Strategy ETF (XBTF):

این ETF از یک رویکرد استراتژیک پیروی می کند که منعکس کننده همتایان خود است و از قراردادهای فیوچرز بیت کوین برای هدایت مسیر سرمایه گذاری خود استفاده می کند.

 1. X Blockchain & Bitcoin Strategy (BITS):

این ETF با استقبال از دنیای پویای بلاک چین و بیت کوین، وارد حوزه سرمایه گذاری های استراتژیک می شود و از قراردادهای فیوچرز بیت کوین در میان دارایی های خود استفاده می کند.

مهم است که به خاطر داشته باشید که این ETF های بیت کوین ممکن است تمام معاملات فیوچرز بیت کوین را شامل نشوند. در عوض، عمدتاً در اوراق بهادار سنتی شرکت می‌کنند و قراردادهای فیوچرز بیت‌کوین را در زمانی که مناسب تلقی کنند، در استراتژی‌های خود قرار می‌دهند. به عنوان مثال، صندوق استراتژی بیت کوین Proshares قراردادهای فیوچرز بیت کوین را تنها در دوره های سودآور نگه می دارد. در زمان‌های پر خطر تر، پرتفوی خود را متنوع می‌کند تا دارایی‌های موجود در شرکت‌های مرتبط با بیت‌کوین و ابزارهای بازار مالی را شامل شود، همچنین با انعطاف‌پذیری بیشتر در قراردادهای بازخرید معکوس، ریسک را کاهش میدهد.

بخوانید  وی چین (VeChain) چیست؟

بنابراین، سرمایه‌گذاری در ETFهای بیت‌کوین یک سرمایه گذاری همه‌کاره و در دسترس است، و به سرمایه‌گذاران راه حل هایی را برای تعامل با پتانسیل بیت‌کوین ارائه می‌کند و در عین حال، ریسک‌پذیری را نیز رعایت می‌کند.

مزایای ETF بیت کوین

صندوق‌های قابل معامله در مبادلات بیت‌کوین (ETF) به عنوان یک تغییر دهنده بازی در حوزه سرمایه‌گذاری‌های ارزهای دیجیتال ظاهر شده‌اند و مزیت‌هایی را ارائه می‌دهند که هم برای سرمایه‌گذاران باتجربه و هم برای تازه‌واردان جذاب است. در اینجا نگاهی دقیق تر به جوانب مثبت قانع کننده مرتبط با ETF بیت کوین آورده شده است:

 1. خرید آسان: یکی از مزایای برجسته ETF های بیت کوین در سهولت خرید آنها نهفته است. برای کسانی که به حساب کارگزاری های خرده فروش دسترسی دارند، مسیر خرید ETF بیت کوین بسیار ساده است. در مقابل، سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین مستقیماً مستلزم راه‌اندازی یک حساب کاربری در یک کارگزاری ارزهای دیجیتال است که با پیچیدگی‌های خاص خود همراه است. سادگی دسترسی به ETF های بیت کوین آنها را به دروازه ای جذاب برای ورود به دنیای دارایی های دیجیتال تبدیل می کند.
 2. مالیات‌ آسان‌تر: مدیریت تعهدات مالیاتی ارزهای دیجیتال می‌تواند یک کار دلهره‌آور باشد، و اینجاست که ETF بیت‌کوین یک مزیت قابل‌توجه دارد. وقتی ETF را از طریق کارگزاری سنتی خود خرید و فروش می کنید، پیامدهای مالیاتی این تراکنش ها به طور یکپارچه در کل فعالیت معاملاتی شما در سال ادغام می شود. این فرآیند مالیاتی ساده، شفافیت و راحتی را برای سرمایه گذاران فراهم می کند و جنبه پیچیده دیگری از سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال را ساده می کند.
 3. فاکتور اعتماد: اعتماد یکی از نکات مهم در چشم انداز ارزهای دیجیتال است که با وجود گذشت بیش از یک دهه از ظهورش، هنوز یک صنعت نوظهور محسوب می شود. اخبار مربوط به نقض امنیت، سوء مدیریت یا اقدامات غیراخلاقی گهگاه بر بخش کریپتو سایه افکنده است. چنین موضوعاتی بر نیاز سرمایه‌گذاران به اعتماد به پلتفرم‌های موجود تأکید می‌کنند. برای بسیاری، تجارت بر روی یک پلتفرم ETF معتبر و تنظیم شده به عنوان مهر تاییدی است که به دنبال آن هستند، و آرامش خاطر را در فضای دارایی های دیجیتال ارائه می دهد.
بخوانید  ویتالیک: شاهد حضور رو به رشد توسعه دهندگان آسیا در فناوری بلاک چین هستیم

معایب بیت کوین ETF

در حالی که صندوق‌های قابل معامله در مبادلات بیت‌کوین (ETF) مزایای فریبنده‌ای را ارائه می‌دهند، به همان اندازه مهم است که نقاط منفی مرتبط با این ابزارهای سرمایه‌گذاری را بررسی کنیم. در اینجا، ما به معایب قابل توجه ETF های بیت کوین می پردازیم و یک چشم انداز متعادل را ارائه می دهیم:

 1. عدم تطابق ۱:۱ با بیت کوین: هدف اصلی ETF های بیت کوین، ردیابی دقیق حرکات قیمت بیت کوین است. با این حال، دستیابی به نسبت ۱:۱ با ارز دیجیتال همیشه قابل دستیابی نیست. سطح واریانس بین عملکرد ETF و قیمت بیت کوین به ETF خاص و دارایی های زیربنایی آن بستگی دارد. این تنوع عنصری از واگرایی را معرفی می کند که سرمایه گذاران باید در نظر بگیرند.
 2. کارمزدهای مداوم: داشتن بیت کوین به شما امکان کنترل اموال خود را بدون تحمل هزینه های مکرر می دهد. در مقابل، ETF های بیت کوین معمولاً هزینه های مستمری را متحمل می شوند که اغلب به طور متوسط ​​سالانه حدود ۱٪ است. در حالی که سرمایه‌گذاری مستقیم در بیت‌کوین چنین هزینه‌هایی را تحمیل نمی‌کند، و نهایتا ممکن است مستلزم یک هزینه کارمزد‌ در طول فرآیند خرید و فروش باشد.
 3. از دست دادن کنترل: یک اصل اساسی بسیاری از ارزهای دیجیتال، با مفهوم مالکیت غیرمتمرکز، عاری بودن از نفوذ نهادها یا دولت ها است. هنگامی که یک ETF بیت کوین را انتخاب می کنید، این مسئله را از دست میدهید. مدیریت این دارایی‌ها در حیطه اختیارات ارائه‌دهنده ETF است، که در تضاد با اصول مالکیت غیر متمرکز ،که توسط برخی از علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال مورد احترام است، می باشد.

آینده ETF های بیت کوین

صندوق های قابل معامله در مبادلات بیت کوین (ETF) در آستانه تحول هستند و فرصت های جدیدی را در دنیای سرمایه گذاری دارایی های دیجیتال ارائه می دهند.

 1. مسیر نظارتی: پیشرفت در مباحث نظارتی احتمالاً راه را برای تأییدیه های بیشتر بیت کوین ETF هموار می کند و به طیف وسیع تری از سرمایه گذاران اجازه می دهد تا از طریق کانال های سنتی به بیت کوین دسترسی داشته باشند.
 2. مشارکت نهادهای مختلف : افزایش علاقه نهادهای مختلف قرار است سرمایه گذاری های قابل توجهی را به ETF بیت کوین سوق دهد و نقدینگی بازار را تقویت کند.
 3. بهبود دسترسی : فرآیندهای ساده و کاهش کارمزدها، ETF های بیت کوین را برای سرمایه گذاران خرد در دسترس تر می کند.
بخوانید  قوانین ارزهای دیجیتال اتحادیه اروپا

۴.تکامل محصولات : انتظار نوآوری در ETF را داشته باشید، از گزینه های اهرمی گرفته تا سبدهای دارایی های متنوع، با توجه به اولویت های سرمایه گذاران مختلف.

 1. گسترش جهانی : با گسترش شفافیت نظارتی به مناطق جدید، ETF های بیت کوین، اکوسیستم به هم پیوسته تری ایجاد می کنند.
 2. پویایی بازار: ETF های بیت کوین ممکن است بر نقدینگی بازار، ثبات قیمتی و ایجاد نوآوری های بیشتر در ارزهای دیجیتال تأثیر بگذارد.
 3. تحول : همانطور که ETF های بیت کوین به تکامل خود ادامه می دهند، منتظر تغییرات نظارتی، روندهای بازار و فرصت های سرمایه گذاری در چشم انداز دارایی های دیجیتال پویا باشید.

در نتیجه، چشم انداز آینده ETF بیت کوین روشن است. موانع نظارتی به تدریج برطرف می‌شوند، سرمایه‌گذاری‌های سازمانی شتاب بیشتری می‌گیرند، دسترسی بهبود می‌یابد، و عرضه محصولات متنوع‌تر می‌شود. در حالی که چالش ها باقی مانده است، چشم انداز در حال تحول نشان می دهد که ETF های بیت کوین آماده دموکراتیک کردن دسترسی به ارزهای دیجیتال و وارد کردن دارایی های دیجیتال به جریان مالی هستند. همانطور که ما در این مسیر تحول آفرین قدم می گذاریم، دنیای سرمایه گذاری دارایی های دیجیتال در آستانه یک تکامل قابل توجه است.

حال این سوال پیش می آید که آیا شما معتقدید که تاییدیه های نظارتی همچنان راه را برای پذیرش بیشتر ETF های بیت کوین هموار می کند و این چگونه می تواند بر پذیرش آنها تأثیر بگذارد؟

علاوه بر آن نقش ETF های بیت کوین را در بازار گسترده تر ارزهای دیجیتال در سال های آینده چگونه متصور می شوید؟

ممنون از اینکه تا پایان مقاله “etf بیت کوین” همراه ما بودید.

بیشتر بخوانید :

 • بیت کوین چیست؟
 • قیمت بیت کوین
 • تحلیل بیت کوین
 • آموزش خرید بیت کوین
 • بهترین کیف پول بیت کوین چیست ؟
 • علت افزایش قیمت بیت کوین امروز چیست؟
 • علت کاهش قیمت بیت کوین امروز | ریزش بیت کوین تا کی ادامه دارد
 • اخبار بیت کوین امروز

مقاله اصلی

لینک کوتاه : https://lores.ir/?p=2614433

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها