تاریخ : پنج شنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۳ Thursday, 25 July , 2024
1

لورس :آلت‌کوین چیست؟ انواع،مزایا و کاربردهای آن

 • کد خبر : 2635029
 • ۰۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۷:۴۰
لورس :آلت‌کوین چیست؟ انواع،مزایا و کاربردهای آن
به گزارش سایت اخبار ارزهای دیجیتال لورس :

آلت‌کوین چیست؟ انواع،مزایا و کاربردهای آنآلت‌کوین‌(altcoin) ارز دیجیتالی‌ای است که پس از بیت‌کوین به‌وجود آمد. سرعت بالای تراکنش‌ها و کارمزد پایین از مهم‌ترین ویژگی‌های این ارز دیجیتالی است. ارزهای کاربردی، استیبل‌کوین‌ها و میم‌کوین‌ها انواع آلت‌کوین است که براساس ویژگی‌ها و عملکرد طبقه‌بندی می‌شوند. علی‌رغم گستردگی دامنه، تعریف اصلی آلت‌کوین که به هر دارایی غیر از بیت‌کوین اطلاق می‌شود همچنان ثابت مانده است.
به گزارش پیوست، آلت‌کوین یک جایگزین برای بیت‌کوین است و برای رفع برخی از کاستی‌های آن یا معرفی ویژگی‌های جدید طراحی شده. شرایط خرید، نگهداری و فروش این ارز دیجیتالی متفاوت است که در ادامه هر یک توضیح داده شده است.
آلت‌کوین چیست؟به طور کلی آلت‌کوین‌ها(altcoin‌) به هر نوع ارز دیجیتالی به غیر از بیت‌کوین اطلاق می‌شود. در واقع، آلت‌کوین‌ها جایگزین‌هایی برای بیت‌کوین در نظر گرفته شده است. با این حال، برخی از افراد آلت‌کوین‌ها را ارز‌های دیجیتال غیر از بیت‌کوین و اتریوم می‌دانند چرا که اکثر ارز‌های دیجیتال از یکی از این دو فورک به وجود آمده‌ است. برخی از آلت‌کوین‌ها از مکانیزم‌های اجماع..

به گزارش مجله خبری ارزهای دیجیتال لورس :

آلت‌کوین چیست؟ انواع،مزایا و کاربردهای آن

آلت‌کوین‌(altcoin) ارز دیجیتالی‌ای است که پس از بیت‌کوین به‌وجود آمد. سرعت بالای تراکنش‌ها و کارمزد پایین از مهم‌ترین ویژگی‌های این ارز دیجیتالی است. ارزهای کاربردی، استیبل‌کوین‌ها و میم‌کوین‌ها انواع آلت‌کوین است که براساس ویژگی‌ها و عملکرد طبقه‌بندی می‌شوند. علی‌رغم گستردگی دامنه، تعریف اصلی آلت‌کوین که به هر دارایی غیر از بیت‌کوین اطلاق می‌شود همچنان ثابت مانده است.

به گزارش پیوست، آلت‌کوین یک جایگزین برای بیت‌کوین است و برای رفع برخی از کاستی‌های آن یا معرفی ویژگی‌های جدید طراحی شده. شرایط خرید، نگهداری و فروش این ارز دیجیتالی متفاوت است که در ادامه هر یک توضیح داده شده است.

آلت‌کوین چیست؟

به طور کلی آلت‌کوین‌ها(altcoin‌) به هر نوع ارز دیجیتالی به غیر از بیت‌کوین اطلاق می‌شود. در واقع، آلت‌کوین‌ها جایگزین‌هایی برای بیت‌کوین در نظر گرفته شده است. با این حال، برخی از افراد آلت‌کوین‌ها را ارز‌های دیجیتال غیر از بیت‌کوین و اتریوم می‌دانند چرا که اکثر ارز‌های دیجیتال از یکی از این دو فورک به وجود آمده‌ است. برخی از آلت‌کوین‌ها از مکانیزم‌های اجماع متفاوتی برای اعتبارسنجی تراکنش‌ها، باز کردن بلوک‌های جدید یا تلاش برای متمایز کردن خود از بیت‌کوین و اتریوم با ارائه قابلیت‌ها یا اهداف جدید استفاده می‌کنند.

آلت‌کوین‌ها در دسته‌بندی‌های مختلفی از جمله توکن‌های کاربردی، توکن‌های امنیتی و میم‌کوین‌ها قرار می‌گیرد. براساس گزارش Coin Market Cap، بیش از ۱۷۰۰۰ آلت‌کوین وجود دارد که نزدیک به ۶۲.۱ درصد ارزش کل بازار ارز‌های دیجیتال را تشکیل می‌دهد. در حالی که سهم بازار بیت‌کوین ۳۷.۹۳ درصد است.

آلت‌کوین‌ها عنصر موثری در بهبود محدودیت‌های ارز‌های دیجیتال و شبکه بلاک‌چین هستند. اولین آلت‌کوین، لایت‌کوین نامیده شده که از بلاک‌چین بیت‌کوین در سال ۲۰۱۱ فورک شد. لایت‌کوین از مکانیزم اثبات کار (POW) متفاوتی نسبت به بیت‌کوین استفاده می‌کند که Scrypt نامیده می‌شود و سریع‌تر از بیت کوین است.

طبقه‌بندی براساس عملکرد

آلت‌کوین‌ها را می‌توان بر اساس هدف یا عملکردشان به دسته‌های مختلفی طبقه‌بندی کرد:

آلت کوین‌های ارزی: این آلت کوین‌ها عمدتا برای استفاده به عنوان وسیله مبادله و ذخیره ارزش مشابه بیت‌کوین طراحی شده‌ است. به عنوان مثال می‌توان به اتریوم، لایت‌کوین و دوج‌کوین اشاره کرد.

آلت‌کوین‌های قرارداد هوشمند: این آلت‌کوین‌ها روی بلاک‌چین‌هایی ساخته می‌شود که از اجرای قرارداد‌های هوشمند پشتیبانی می‌کند. قرارداد‌هایی که خوداجرا هستند و اجرای توافقات بین طرفین را خودکار می‌کنند. می‌توان به اتریوم، کاردانو و تزوس اشاره کرد.

سکه‌های حریم‌خصوصی: این آلت‌کوین‌ها با استفاده از تکنیک‌های رمزنگاری مختلف برای مبهم کردن جزئیات تراکنش و محافظت از هویت کاربر، حریم خصوصی کاربر را در اولویت قرار می‌دهد. به عنوان مثال می‌توان به Monero، Zcash و Dash اشاره کرد.

توکن‌های سودمند: این آلت‌کوین‌ها با پلتفرم‌ها یا خدمات خاصی مرتبط هستند و دسترسی به ویژگی‌ها یا مزایای درون آن اکوسیستم‌ها را فراهم می‌کنند. به عنوان مثال می‌توان به Filecoin (ذخیره‌سازی)، Uniswap (صرافی غیرمتمرکز) و Chainlink (شبکه اوراکل) اشاره کرد.

انواع آلت‌کوین

انواع مختلفی از آلت‌کوین‌ها مانند استیبل‌کوین‌ها، کوین‌های مبتنی بر استخراج، کوین‌های مبتنی بر استیک و توکن‌های حکومتی وجود دارد و شناخت انواع مختلف آلت‌کوین‌ها برای درک نحوه عملکرد آن‌ها ضروری است. در ادامه دسته بندی‌های اصلی ارزهای دیجیتال آورده شده است که عبارتند از:

استیبل‌کوین‌ها

استیبل‌کوین‌ها نوعی آلت‌کوین است که سعی می‌کند با نوسانات قیمت مقابله کند تا قیمت‌ها باثبات‌تر باشد. روش کار استیبل‌کوین‌ها به این صورت است که ارزش بازار آن‌ها را به یک مرجع خارجی مرتبط کنیم. ثبات قیمت این نوع از ارزهای دیجیتال را می‌توان با وثیقه گذاشتن آن با برخی از دارایی‌های واقعی، فیات یا مجازی به‌دست آورد.

همچنین، نوع دیگری از استیبل‌کوین‌ها وجود دارد که نیاز به وثیقه ندارد، بلکه از الگوریتم‌های خاصی برای متعادل کردن عرضه و تقاضا برای حفط ثبات در قیمت استفاده می‌کند.

توکن‌های امنیتی

توکن‌های امنیتی دارایی‌های توکن شده‌ای است که در بازار سهام عرضه می‌شود. توکن‌سازی، انتقال ارزش از یک دارایی به یک توکن است و این توکن سرانجام در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌گیرد. به همین منظور، دارایی‌ها باید از امنیت خوبی برخودار باشد. در غیر این صورت توکن‌ها ارزشی ندارند. لازم به ذکر است که توکن‌های امنیتی توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار تنظیم می‌شود.

توکن‌های مبتنی بر استخراج

این نوع از آلت‌کوین‌ها از فرآیندی به نام ماینینگ برای احراز هویت تراکنش‌ها و معرفی سکه‌های در گردش استفاده می‌کند. ماینرها از تجهیزاتی برای حل معادلات ریاضی بهره می‌برد و اولین ماینری که معادله را حل کرد بلوکی از تراکنش‌ها را تایید می‌کند و پاداش به‌دست می‌آورد. ماینینگ اولین روشی بود که برای استخراج تراکنش‌های رمزنگاری استفاده ‌شد.

توکن‌های مبتنی بر استیکینگ

این نوع از آلت‌کوین‌ها، از فرآیندی به نام «Staking» برای اعتبارسنجی تراکنش‌ها و افزودن سکه‌های بیشتر برای عرضه در بازار استفاده می‌کند. کاربران ارزهای دیجیتال مبتنی بر استیکینگ، خود را به اشتراک می‌گذارند تا نشان دهند که از سکه‌های خود برای دریافت پاداش از تراکنش‌ها استفاده می‌کنند. پروتکل بلاک‌چین ارز دیجیتال، یک شرکت‌کننده را برای تایید یک بلوک از تراکنش‌ها انتخاب می‌کند و در عوض تلاش او پاداش‌های رمزنگاری شده را به او ارائه می‌دهد. استیکینگ به‌دلیل بهره‌وری در مصرف انرژی محبوبیت بیشتری پیدا کرده است.

توکن‌های دولتی

توکن‌های دولتی، ارزهای دیجیتالی هستند که حق رأی را به دارندگان ارائه می‌دهد و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا آینده پروژه‌های ارزهای دیجیتال را شکل دهد. این توکن‌ها به شما امکان ایجاد و رأی در مورد پیشنهادهای مرتبط با ارزهای دیجیتال را ارائه می‌دهد، بنابراین، این اطمینان را حاصل می‌کند که تمام دارندگان، از حق رأی برخوردارند و تصمیمات توسط یک مرکز گرفته نمی‌شود. این موضوع به پروژه کمک می‌کند تا عملیات به‌صورت غیرمتمرکز انجام شود.

میم‌کوین‌ها

میم‌کوین‌‌ها رمزارزهایی هستند که از میم‌های اینترنتی یا ترندهای شبکه‌های اجتماعی نشأت گرفته شده. سکه‌های میم هیچ ارزش یا کاربرد واقعی ندارد. در عوض، آن‌ها برای به‌دست آوردن ارزش به احساسات جامعه و تبلیغات افراد صاحب نفوذ یا سرمایه‌گذاران متکی هستند. به همین جهت، میم‌کوین‌ها اغلب توسط شخصیت‌های بانفوذ یا سرمایه‌گذارانی که به‌صورت آنلاین در تلاش برای به‌دست آوردن سود از منافع کوتاه مدت تبلیغاتی هستند مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نحوه خرید آلت‌کوین

در ادامه این مطلب به توضیح نحوه سرمایه‌گذاری بر آلت‌کوین‌ها و جزئیات این فرآیند پرداخته‌ایم.

نحوه سرمایه‌گذاری بر آلت‌کوین‌ها:
 • تعیین کنید که چند درصد از آلت‌کوین را می‌خواهید به پورتفولیوی خود اضافه کنید.
 • استراتژی سرمایه‌گذاری آلت‌کوین به ریسک‌گریزی یا میزان ریسکی که می‌خواهید بپذیرید بستگی دارد.
 • براساس سطح ریسکی که انتظار دارید، میزان آلت‌کوین‌هایی که می‌خواهید به سبد خود اضافه کنید را تعیین کنید.

تحقیق در مورد آلت‌کوین‌های مناسب برای سرمایه‌گذاری

برای معامله در زمینه آلت‌کوین‌ها، ابتدا بهترین آلت‌کوین‌ها را با مشاهده وبسایت پروژه، صفحات رسمی ‌رسانه‌های اجتماعی و تیم پشتیبانی پروژه تعیین کنید. تمام این عوامل باعث می‌شود تا بهترین آلت‌کوین‌ها را به‌دست آورید. همچنین، به شما کمک می‌کند تا از سازگاری کیف پول فعلی خود با آلت‌کوینی که قصد خرید آن را دارید مطلع شوید.

انتخاب صرافی و جفت ارز

برخی از صرافی‌ها از خرید آلت‌کوین با فیات پشتیبانی نمی‌کنند. بنابراین، برای ادامه روند خرید باید بیت‌کوین بخرید. پس از خرید بیت کوین، شما باید یک یا چند صرافی را بیابید که آلت‌کوین را بپذیرند. زمانی که بهترین صرافی را پیدا کردید، باید در آن ثبت‌نام کنید.

پس از تکمیل ثبت‌نام باید بخشی از بیت‌کوین خود را به صرافی انتقال دهید. به خاطر داشته باشید که شما در حال معامله جفت ارزها هستید. بنابراین، بیت‌کوین به آلت‌کوین تبدیل می‌شود.

 • آیا صرافی معتبر است؟
 • آیا نرخ معاملات در این صرافی معقولانه به نظر می‌رسد؟
 • آیا صرافی موردنظر قبلاً هک یا مورد کلاهبرداری واقع شده است؟

اگر پاسخ شما به ۲ سوال اول بله و برای سوال آخر خیر است، به مبادله با آن ادامه دهید. با این حال، شما می‌توانید در صرافی که قبلا مورد حمله قرار گرفته است، براساس نحوه پاسخ آن‌ها به هک و اقدامات امنیتی اعمال شده توسط صرافی پس از حمله، نسبت به ثبت‌نام در آن صرافی اقدام کنید.

انتخاب آلت‌کوین

هنگامی‌که پول نقد یا بیت‌کوین‌ها به حساب صرافی شما واریز شد، می‌توانید آلت‌کوین مورد علاقه خود را خریداری کنید. هنگامی‌ که آماده تبادل بیت‌کوین با آلت‌کوین هستید یک سفارش برای آلت‌کوین مورد علاقه خود قرار دهید.

ذخیره آلت‌کوین‌ در یک کیف‌پول رمزنگاری شده

پس از اینکه تراکنش تکمیل شد، آلت‌کوین‌های شما باید در صرافی ذخیره شود. با این حال، در صورتی که قصد دارید تا آلت‌کوین‌ها را به مدت طولانی نگهداری کنید، آن‌ها باید خارج از مبادلات ذخیره شده و در کیف‌پول جداگانه‌ای ذخیره شود. ممکن است بخواهید یکی از کیف‌پول‌های گرم، سرد، وب، موبایل یا دسکتاپ را به عنوان یکی از کیف‌پول‌های آلت‌کوین خود انتخاب کنید.

چگونه آلت‌کوین‌ها را بفروشیم؟

برخی از سرمایه‌گذاران، ارزهای دیجیتال را برای مدت طولانی نگهداری نمی‌کنند، چرا که بازار این ارزها بسیار پرنوسان است. اگر شما هم جزو چنین سرمایه‌گذارانی هستید و می‌خواهید بدانید که چگونه آلت‌کوین خود را بفروشید، مراحل زیر را دنبال کنید:

۱- صرافی‌ای بیابید که به شما امکان می‌دهد در صورت تمایل به فروش، آلت‌کوین‌ها را با سایر ارزهای دیجیتال به عنوان BTC یا ETH معامله کنید.

۲- تعداد توکن‌هایی که می‌خواهید بفروشید را اضافه کنید و قبل از اجرای دستور فروش، قیمت آن‌ها را بررسی کنید.

۳- هنگامی که از جزئیات سفارش خود مطمئن شدید دکمه فروش را فشار دهید.

فصل آلت‌کوین چیست؟

اصطلاح فصل آلت‌کوین اشاره به دوره‌ای از بازار ارزهای دیجیتال دارد که در آن زمان‌ قیمت آلت‌کوین‌ها بیشتر از بیت‌کوین و ارزهای فیات مانند دلار آمریکا است. اولین فصل آلت‌کوین در اوج سفر بیت‌کوین در سال ۲۰۱۷ رخ داد، این اتفاق درست زمانی رخ داد که عملکردهای قراردادهای هوشمند اتریوم باعث توسعه تعداد زیادی از آلت‌کوین‌ها شد.

فصل آلت‌کوین

هیچ روش دقیقی برای پیش‌بینی فصل ارزهای دیجیتال وجود ندارد. با این وجود، بلاک‌چین ابزار بی‌نظیری به نام شاخص فصل آلت‌کوین را ارائه می‌دهد که احساسات بازار را ارزیابی و محاسبه می‌کند که آیا بیت‌کوین یا آلت‌کوین بر بازار ارزهای دیجیتال تسلط دارد یا خیر. محبوبیت توکن‌های غیرقابل تعویض و میم‌کوین‌ها مانند Dogecoin و Shiba Inu نیز منجر به توسعه چرخه آلت‌کوین‌ها شده است.

مزایای آلت‌کوین

آلت‌کوین شامل مزایای متعددی است. قابلیت جهت بازدهی بیشتر، تنوع، جامعه‌محور بودن و نوآوری مزیت‌های این نوع از ارز دیجیتالی است.

نوآوری: آلت‌کوین‌ها ویژگی‌ها و عملکردهای جدیدی دارد که بیت‌کوین فاقد آن است. به عنوان مثال، اتریوم قراردادهای هوشمند را معرفی کرد که منجر به توسعه برنامه‌های غیر متمرکز شده است.

تنوع: آلت‌کوین‌ها گزینه‌های متنوعی را برای سرمایه‌گذاری فراهم می‌کند که می‌تواند با گسترش سرمایه‌گذاری در چند ارز دیجیتال به کاهش ریسک کمک کند.

قابلیت برای بازده بیشتر: برخی از آلت‌کوین‌ها به دلیل ارزش کمتر و نوسانات بیشتر، قابلیت خوبی را برای بازدهی بالاتر نسبت به سایر سرمایه‌گذاری‌های سنتی ارائه می‌دهد.

جامعه محور: آلت‌کوین‌ها اغلب دارای یک جامعه اختصاصی از توسعه‌دهندگان و حامیانی است که مشتاق پروژه هستند و می‌تواند منجر به توسعه و پذیرش سریع‌تر آن‌ها شود.

محدودیت‌های آلت‌کوین

در این قسمت از مطلب به محدودیت‌ها و چالش‌های استفاده از این رمرارز اشاره کرده‌ایم.

نوسانات بالا: بازار رمزارزها پرنوسان است و استفاده از آلت‌کوین در بازه زمانی کوتاه ریسک زیادی را متوجه سرمایه‌گذاران می‌کند.

نقدینگی کمتر: آلت‌کوین‌ها معمولا حجم معاملات و نقدینگی کمتری نسبت به بیت‌کوین دارند که می‌تواند خرید و فروش سریع آن‌ها را دشوار سازد.

محدودیت در ارزش: بسیاری از آلت‌کوین‌ها برای به‌دست آوردن پذیرش گسترده در حال تلاش و رقابت با بکدیگر هستند که می‌تواند ارزش آن‌ها را محدود سازد.

خطر کلاهبرداری: آلت‌کوین‌ها در برابر کلاهبرداری و پروژه‌های تقلبی آسیب‌پذیر است، چرا که پروژه‌های غیرقانونی زیادی در این زمینه وجود دارد.

محبوب‌ترین آلت‌کوین‌ها

انواع آلت‌کوین

۱- اتریوم

این پلتفرم غیرمتمرکز بلاک‌چین این امکان را می‌دهد تا قراردادهای هوشمند و dAppها میزبانی شود. همچنین از یک شبکه همتا به همتا برای اجرای تراکنش‌ها استفاده می‌کند و ارز دیجیتال اتر برای پرداخت گس‌فی در شبکه استفاده می‌شود.

۲- چین‌لینک

اوراکل(Oracle) قراردادهای هوشمند غیرمتمرکز را با داده‌های خارج از زنجیره از طریق زنجیره همتا به همتا فراهم می‌کند. ارز دیجیتال بومی چین‌لینک برای جبران خسارت اپراتورهای نود چین‌لینک برای جمع‌‌آوری داده‌های خارجی استفاده می‌شود. نود چین‌لینک توانسته است تا اعتماد جامعه را به‌دست آورد و ارزش بازار آن در حدود ۲.۸ میلیارد دلار است.

۳- بایننس

این اکوسیستم بلاک‌چین و پلتفرم معاملاتی ارزهای دیجیتال از برنامه‌های غیرمتمرکز و قراردادهای هوشمند مشابه اتریوم استفاده می‌کند. ارز دیجیتال بومی ‌آن BNB برای پرداخت هزینه‌های گس‌فی در بلاک‌چین بایننس و دریافت تخفیف کارمزد معاملات در صرافی متمرکز استفاده می‌شود. ارزش بازار BNB تقریباً ۳۹ میلیارد دلار است و حجم معاملات روزانه بالایی را به خود اختصاص داده است.

۴- یونی سواپ

این صرافی غیرمتمرکز به کاربران اجازه می‌دهد تا ارزهای دیجیتال را با استفاده از قراردادهای هوشمند و از طریق کیف‌پول غیرحضوری خود معامله کنند. این آلت‌کوین همچنین دارای پروتکل DAO است که به جامعه خود اجازه می‌دهد تا تصمیمات حاکمیتی را بر پلتفرم خود اتخاذ کنند. توکن بومی ‌آن UNI دارای ارزش بازار ۴.۰۱ میلیارد دلار است.

۵- دوج کوین

این آلت‌کوین که از میم‌کوین‌ها الهام گرفته شده است، ارزش بازار آن حدود ۹.۳ میلیارد دلار است.

۶- پالیگان

این بلاک‌چین با EVM سازگار است و یک راه‌حل مقیاس‌پذیری لایه۲ را برای اتریوم ارائه می‌دهد که به مسائل مقیاس‌پذیری و تراکم می‌پردازد. ارز دیجیتال بومی ‌آن MATIC است و برای پرداخت هزینه‌های گس‌فی در پالیگان استفاده می‌شود و ارزش بازار آن حدود ۶.۸ میلیارد دلار است.

۷- کاردانو

کاردانو یک پلتفرم بلاک‌چین است که هدف از آن ارائه یک شبکه پایدار و کارآمد برای قراردادهای هوشمند و dApp است و از مکانیزم اجماع اثبات سهام برای ایمن‌سازی شبکه استفاده می‌کند. ارز دیجیتال بومی ‌آن ADA برای تراکنش‌ها و مشارکت در فرآیند اجماع است. ارزش بازار کاردانو بیش از ۴۶میلیارد دلار برآورد شده است.

۸- پولکادات

پولکادات یک پلتفرم بلاک‌چین نسل بعدی است که امکان همکاری بین بلاک‌چین‌های مختلف را فراهم می‌کند و از یک مکانیزم اشتراک‌گذاری منحصربه‌فرد برای بهبود مقیاس‌پذیری استفاده می‌کند و ارز دیجیتال بومی ‌آن DOT است که برای اثبات سهام، حاکمیت و تایید تراکنش‌ها استفاده می‌شود. ارزش بازار آن حدود ۳۱ میلیارد دلار است.

۹- سولانا

آلت‌کوین سولانا یک پلتفرم بلاک‌‌‌‌‌‌‌‌چین با کارایی بالا است که برای پشتیبانی از برنامه‌های کاربردی با تراز مالی بالا طراحی شده است. این آلت‌کوین از یک مکانیزم اثبات سهام (DeFi) برای معاملات و مشارکت در فرآیند توافق استفاده می‌کند و ارز دیجیتال اختصاصی آن با نام اختصاری SOL است. سولانا دارای ارزش بازاری بیش از ۱۸ میلیارد دلار است.

۱۰- آوالانچ

آوالانچ پلتفرمی است که هدف از آن، ارائه تراکنش‌های سریع و کارآمد با کارمزد بسیار پایین است. این آلت‌کوین از یک مکانیزم اجماع به نام Avalanche استفاده می‌کند که توان عملیاتی بالایی را امکان‌پذیر می‌سازد. ارز دیجیتال بومی ‌آن AVAX برای اجرای تراکنش‌ها و مشارکت در سهامداری و حاکمیت استفاده می‌شود. ارزش بازار این ارز دیجیتال حدود ۸ میلیارد دلار است.

قبل از خرید آلت‌کوین‌ها چه مواردی را در نظر بگیریم؟

سرمایه‌گذاری روی آلت‌کوین‌ها می‌تواند هیجان‌انگیز و سودآورد باشد، اما بسیار اهمیت دارد که به آن با احتیاط نزدیک شوید و قبل از هرگونه اقدامی ‌تحقیقات خود را درباره آن‌ها انجام دهید. در اینجا ما چند نکته کلیدی که قبل از خرید آلت‌کوین‌ها باید به آن‌ها توجه کنید اشاره کرده‌ایم:

هدف و موارد استفاده: درک هدف و موارد استفاده از آلت‌کوین‌ها می‌تواند به شما در تعیین قابلیت‌های بالقوه و بلندمدت شما کمک کند. به این نکته توجه کنید که آیا آلت‌کوین انتخابی شما می‌تواند مشکلی از دنیای واقعی حل کند یا ویژگی‌های منحصربه‌فردی را ارائه می‌دهد که آن را از سایر ارزهای دیجیتال متمایز کند یا خیر.

ارزش بازار و نقدینگی: ارزش بازار و میزان نقدینگی از جمله معیارهای مهم دیگری است که باید هنگام سرمایه‌گذاری روی آلت‌کوین‌ها در نظر گرفته شود. ارزش بازار و حجم معاملات بالاتر معمولا نشان‌ دهنده نقدینگی بیشتر و پروژه‌های تثبیت شده‌ای است که خرید و فروش آلت‌کوین را آسان‌تر می‌کند.

تیم توسعه: تیم توسعه‌دهنده‌ای که به‌ عنوان پشتیبانی برای موفقیت آلت‌کوین است اهمیت دارد. در مورد شهرت و سابقه تیم تحقیق کنید. به دنبال یک تیم توسعه مستعد با یک نقشه راه روشن باشید.

جامعه و پذیرش: سطح حمایت جامعه و پذیرش از آلت‌کوین نیز می‌تواند بر موفقیت آن تأثیرگذار باشد. به دنبال جامعه و مشارکت‌های فعال باشید که می‌تواند به پذیرش و استفاده از آلت‌کوین کمک کنند.

ریسک‌ها: درک میزان ریسک‌پذیری سرمایه‌گذاری بر آلت‌کوین‌ها بسیار اهمیت دارد. عواملی مانند مقررات، رقابت‌ها و نوسانات بازار همگی بر تعیین میزان ارزش آلت‌کوین تأثیر می‌گذارند.

ملاحظات فنی: در نهایت، درک جنبه‌های فنی آلت‌کوین، مانند الگوریتم‌های استخراج و مکانیزم‌های اجماع از اهمیت زیادی برخوردار است. این مورد می‌تواند به شما در تعیین سطح امنیت و نبود تمرکز شبکه کمک کند.

به خاطر داشته باشید که سرمایه‌گذاری کردن روی آلت‌کوین‌ها دارای ریسک‌های زیادی است، بنابراین، به منظور کاهش ریسک‌های سرمایه گذاری، بر چند آلت‌کوین سرمایه گذاری کنید.

آینده آلت‌کوین‌ها

سرمایه‌گذاری برای آلت‌کوین‌ها در واقع روشی ارزان و به‌صرفه برای تنوع بخشیدن به سبد سرمایه‌گذاری فراتر از بیت‌کوین است. علاوه بر این، سرمایه گذاران می‌توانند در تصمیم‌گیری‌های دولتی پروژه‌های مختلف مشارکت داشته باشند. خوشبختانه، تعداد زیادی آلت‌کوین در بازار ارزهای دیجیتال موجود است.

با این حال، آلت‌کوین‌هایی که کاربرد بیشتری دارند از این بازار پررقابت جان سالم به در خواهند برد و می‌توانند بر بازار مسلط شوند. هر چند فقدان مقررات خطرات مختلفی را برای سرمایه‌گذاری آلت‌کوین به همراه خواهد داشت، اما با بلوغ بازار این خطرات به مرور زمان برطرف خواهد شد.

منابع: onefxgroup.medium، investopedia و corporatefinanceinstitute

لینک کوتاه : https://lores.ir/?p=2635029

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها