تاریخ : چهارشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۳ Wednesday, 24 July , 2024
0

لورس :هوش مصنوعی؛ مقصد جدید سرمایه

  • کد خبر : 2636800
  • ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۲:۰۰
لورس :هوش مصنوعی؛ مقصد جدید سرمایه
به گزارش سایت اخبار ارزهای دیجیتال لورس :

توکن‏‏‏‏‌های هوش‌مصنوعی به جذابیت جدید بازار ارز‏‏‏‏‌های دیجیتال تبدیل شده‌اند هوش مصنوعی؛ مقصد جدید سرمایه بزرگنمایی متن خبر دنیای اقتصاد : طی سالیان گذشته بازار ارز‏‏‏‏‌های دیجیتال گسترش پیدا کرده است و با وجود‌ هزاران ارز دیجیتال متنوع، امروزه علاقه‌مندان به طیف گسترده‌ای از دارایی‌های دیجیتال برای سرمایه‌گذاری دسترسی دارند. در این بازار متنوع مالی، در هر دوره گروهی از ارز‏‏‏‏‌های دیجیتال در مرکز توجهات سرمایه‌گذاران قرار می‌گیرند و می‌توانند رشد‏‏‏‏‌های شدید قیمتی را داشته باشند. پس از ارز‏‏‏‏‌های دیجیتال متاورسی، توکن‏‏‏‏‌های غیرمثلی، بازی‌های بلاک‌چینی و میم‌کوین‏‏‏‏‌ها به‌نظر می‌رسد که هم‌اکنون نوبت توکن‏‏‏‏‌های هوش‌مصنوعی رسیده‌است و اخیرا ارز‏‏‏‏‌های دیجیتالی که در این دسته فعالیت دارند، موفق به‌ثبت رشد‏‏‏‏‌های قیمتی قابل‌توجهی شده‌اند. با عرضه و پیشرفت قابل‌توجه چت‌بات‌‌‌‌‌ها طی چند سال‌گذشته، هوش‌مصنوعی به موضوع جذابی در حوزه فناوری تبدیل شده‌است و بسیاری از شرکت‌ها و توسعه‌‌‌‌‌دهندگان جهانی در تلاش برای استفاده از هوش‌مصنوعی و بات‌‌‌‌‌ها برای بهبود خدمات و پیشرفت کسب‌وکار خ..

به گزارش مجله خبری ارزهای دیجیتال لورس :

توکن‏‏‏‏‌های هوش‌مصنوعی به جذابیت جدید بازار ارز‏‏‏‏‌های دیجیتال تبدیل شده‌اند

هوش مصنوعی؛ مقصد جدید سرمایه بزرگنمایی متن خبر دنیای اقتصاد : طی سالیان گذشته بازار ارز‏‏‏‏‌های دیجیتال گسترش پیدا کرده است و با وجود‌ هزاران ارز دیجیتال متنوع، امروزه علاقه‌مندان به طیف گسترده‌ای از دارایی‌های دیجیتال برای سرمایه‌گذاری دسترسی دارند. در این بازار متنوع مالی، در هر دوره گروهی از ارز‏‏‏‏‌های دیجیتال در مرکز توجهات سرمایه‌گذاران قرار می‌گیرند و می‌توانند رشد‏‏‏‏‌های شدید قیمتی را داشته باشند. پس از ارز‏‏‏‏‌های دیجیتال متاورسی، توکن‏‏‏‏‌های غیرمثلی، بازی‌های بلاک‌چینی و میم‌کوین‏‏‏‏‌ها به‌نظر می‌رسد که هم‌اکنون نوبت توکن‏‏‏‏‌های هوش‌مصنوعی رسیده‌است و اخیرا ارز‏‏‏‏‌های دیجیتالی که در این دسته فعالیت دارند، موفق به‌ثبت رشد‏‏‏‏‌های قیمتی قابل‌توجهی شده‌اند.

با عرضه و پیشرفت قابل‌توجه چت‌بات‌‌‌‌‌ها طی چند سال‌گذشته، هوش‌مصنوعی به موضوع جذابی در حوزه فناوری تبدیل شده‌است و بسیاری از شرکت‌ها و توسعه‌‌‌‌‌دهندگان جهانی در تلاش برای استفاده از هوش‌مصنوعی و بات‌‌‌‌‌ها برای بهبود خدمات و پیشرفت کسب‌وکار خود هستند. با افزایش محبوبیت هوش مصنوعی، توجه توسعه‌‌‌‌‌دهندگان بلاک‌چینی نیز به آنها جلب شده‌است و امروزه ده‌‌‌‌‌ها پروژه مختلف بلاک‌چینی با تمرکز بر هوش‌مصنوعی و بهبود خدمات مالی غیرمتمرکز عرضه شده‌اند. این بازار نوین علاوه‌بر ارائه خدمات و پیشرفت‌های قابل‌توجه خود برای صنعت بلاک‌چین و ارز‌‌‌‌‌های دیجیتال، می‌تواند فرصت‌های جدیدی را نیز برای سرمایه‌گذاری در اختیار معامله‌گران قرار دهد.

علت رشد اخیر

با عبور از سال‌های سخت ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ بازار، بیت‌کوین در نهایت موفق شد تا روند صعودی خود را پیدا کند و پس از یک بازه زمانی طولانی‌مدت به بیش از ۵۰‌هزار دلار برسد. این روند صعودی بر آلت کوین‌‌‌‌‌ها نیز تاثیرگذار بود و رشد قیمتی دیگر ارز‌‌‌‌‌های دیجیتال بازار را امکان‌پذیر کرد. معمولا در بازار‌‌‌‌‌های صعودی و همراه با افزایش‌‌‌‌‌های قیمتی، ریسک‌‌‌‌‌پذیری معامله‌گران افزایش پیدا می‌کند و به گزینه‌‌‌‌‌های جدید سرمایه‌گذاری بازار علاقه بیشتری نشان می‌دهند. این شرایط فرصتی را برای پروژه‌ها و ارز‌‌‌‌‌های دیجیتال جدید و کمتر شناخته‌شده بازار فراهم می‌کند تا با افزایش‌‌‌‌‌های ناگهانی قیمت، به ترند جدید و داغ بازار تبدیل شوند. در ابتدای بازار صعودی ۲۰۲۴، قرعه به‌نام توکن‌‌‌‌‌های هوش‌مصنوعی درآمده است و پروژه‌های هوش‌مصنوعی و یادگیری ماشینی جذابیت‌‌‌‌‌های خود را برای سرمایه‌گذاران پیدا کرده‌‌‌‌‌اند. علاوه‌بر این شرایط، انتشار یک خبر در هفته گذشته نیز به رشد قیمتی بیشتر این پروژه‌ها کمک کرد و منجر به افزایش قابل‌توجه ارزش بازار این توکن‌‌‌‌‌ها شد.

غول تراشه‌‌‌‌‌سازی انویدیا اخیرا در گزارشی اعلام کرده است که به لطف هوش‌مصنوعی و افزایش فروش محصولات مرتبط با آن، در سه‌ماهه چهارم سال‌۲۰۲۳ درآمد ۲۲.۱‌میلیارد دلاری به‌دست آورده است. این گزارش نشان‌دهنده آمار خیره‌‌‌‌‌کننده رشد ۶۷۹‌درصدی سود سالانه است که اثرات مثبت خود را برای سهام این شرکت نیز به‌دنبال داشت و منجر به رشد بیش از ۱۰‌درصدی ارزش آن شد. گزارش درآمد شرکت انویدیا به‌خوبی پتانسیل و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه هوش‌مصنوعی را نشان‌داده‌است و به همین دلیل سرمایه‌گذاران هم‌اکنون در تلاش برای بهره‌بردن از این فرصت و سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مشابه هستند.

در این شرایط، توجه معامله‌گران و فعالان بازار‌‌‌‌‌های مالی به توکن‌‌‌‌‌های هوش‌مصنوعی ارز‌‌‌‌‌های دیجیتال نیز جلب شد که شرایطی ایده‌آل را برای جذب سرمایه و افزایش‌‌‌‌‌های شدید قیمتی فراهم کرده‌است. در این زمان که ارزش بازار توکن‌‌‌‌‌های هوش‌مصنوعی بازار به‌طور مداوم در حال رشد است، افزایش اطلاعات سرمایه‌گذاران اهمیت پیدا می‌کند تا با درک ماهیت و کاربرد‌‌‌‌‌های این پروژه‌ها، بتوانند پروژه‌های آینده‌دار را از جذابیت‌‌‌‌‌های کوتاه‌مدت بازار تشخیص داده و جدا کنند.

شناخت توکن‌‌‌‌‌های هوش‌مصنوعی

توکن‌‌‌‌‌های هوش‌مصنوعی زیرمجموعه‌‌‌‌‌ای از ارز‌‌‌‌‌های دیجیتال به‌شمار ‌‌‌‌‌می‌روند که قابلیت‌‌‌‌‌های هوش‌مصنوعی را در طراحی خود ادغام کرده‌اند و همراه با برخی ویژگی‌های فناوری بلاک‌چین مانند قرارداد‌‌‌‌‌های هوشمند ارائه می‌دهند، بنابراین توکن‌‌‌‌‌های هوش‌مصنوعی؛ در واقع پروژه‌هایی هستند که از هوش‌مصنوعی و یادگیری ماشینی برای بهبود عملکرد، کارآیی و ایجاد نوآوری در اکوسیستم بلاک‌چین استفاده می‌کنند.

برخلاف توکن‌‌‌‌‌های سنتی بازار که هدف اصلی آنها ارائه ابزاری برای مبادله و ذخیره ارزش بود، هدف توکن‌‌‌‌‌های هوش‌مصنوعی حل مشکلات خاص با استفاده از الگوریتم‌های پیشرفته است و از قدرت هوش‌مصنوعی برای خودکارسازی فرآیندها، تجزیه و تحلیل داده‌ها و تصمیم‌گیری بهره می‌برند.

این توکن و پروژه‌ها هم‌اکنون کاربرد‌‌‌‌‌های خود را در بازار پیدا کرده‌اند و خدمات متنوعی از جمله تجزیه و تحلیل سریع و دقیق داده‌های بازار، محاسبات ابری غیرمتمرکز و همچنین دستیار هوشمند را برای ترید ارز‌‌‌‌‌های دیجیتال، تولید محتوا، ساخت تصاویر و دیگر موارد ارائه می‌دهند. البته درحالی‌که توکن‌‌‌‌‌های هوش‌مصنوعی و یادگیری ماشینی ارز‌‌‌‌‌های دیجیتال فرصتی جذاب و جدید برای سرمایه‌گذاری به‌شمار ‌‌‌‌‌می‌روند، برخی تحلیلگران نگران تکرار روند‌‌‌‌‌های گذشته هستند و نسبت به خطرات این سرمایه‌گذاری هشدار می‌دهند.

جذابیتی بلندمدت یا ترندی کوتاه‌مدت؟

بازار ارز‌‌‌‌‌های دیجیتال تا به امروز بار‌‌‌‌‌ها نشان‌داده‌است که به‌سرعت می‌تواند روند‌‌‌‌‌های قیمتی نزولی پیدا کند و در این روند‌‌‌‌‌ها حفظ قیمت توکن و کاربران حتی برای بهترین و پیشرفته‌‌‌‌‌ترین پروژه‌های بازار نیز چالشی بزرگ خواهد بود، بنابراین افزایش‌‌‌‌‌ قیمتی اخیر توکن‌‌‌‌‌های هوش‌مصنوعی می‌تواند به‌سرعت به پایان برسد و با شروع روند‌‌‌‌‌های نزولی، سرمایه‌گذاران آنها را با ضرر‌‌‌‌‌های غیرقابل جبران مواجه کند.

هم‌اکنون برخی تحلیلگران بر این باور هستند که جذابیت امروزه هوش‌مصنوعی به‌ویژه در بازار ارز‌‌‌‌‌های دیجیتال می‌تواند صرفا یک ترند کوتاه‌مدت باشد. سرمایه‌گذاران طی سالیان گذشته ترند‌‌‌‌‌های مشابهی را برای توکن‌‌‌‌‌های غیرمثلی یا میم‌کوین‌‌‌‌‌ها مشاهده کردند که در یک بازه زمانی کوتاه مورد‌توجه سرمایه‌گذاران قرارگرفتند و سپس ناپدید شدند.

فعالیت این توکن‌‌‌‌‌ها با برخی چالش‌ها نیز همراه است و پروژه‌های بلاک‌چینی هوش‌مصنوعی با برخی موانع فنی مواجه هستند. بر اساس اینکه توسعه مدل‌های هوش‌مصنوعی قوی در کنار قرارداد‌‌‌‌‌های هوشمند به مهارت و سرمایه زیادی نیازمند است، این برنامه‌‌‌‌‌ها ممکن است از لحاظ کارآیی و مقیاس‌‌‌‌‌پذیری نیز با ضعف‌های بزرگی مواجه شوند. همچنین بسیاری از خدماتی که امروزه پروژه‌های هوش‌مصنوعی و یادگیری ماشینی بلاک‌چینی ارائه می‌دهند مورد‌استفاده و نیاز عمومی کاربران نیست، درحالی‌که هوش‌مصنوعی برای کسب‌وکار‌‌‌‌‌ها و برخی پلتفرم‌‌‌‌‌ها می‌تواند کارآیی‌‌‌‌‌های خود را داشته‌باشد، اما هم‌اکنون بسیاری در حوزه غیرمتمرکز نیازی به استفاده از آنها نمی‌‌‌‌‌بینند. برای یک کاربر عادی، کار با برنامه‌های غیرمتمرکز به خودی خود دشوار و پیچیده است و اضافه‌شدن هوش‌مصنوعی به آن تنها این پیچیدگی و دردسر‌‌‌‌‌های استفاده از خدمات حوزه دیفای و برنامه‌های بلاک‌چینی را بیشتر می‌کند. بنابراین درحالی‌که امروزه توکن‌‌‌‌‌های هوش‌مصنوعی ترکیبی هیجان‌‌‌‌‌انگیز از فناوری‌های پیشرفته و بلاک‌چین را ارائه می‌دهند و یک گزینه مناسب برای سرمایه‌گذاری و کسب سود کوتاه‌مدت به‌شمار ‌‌‌‌‌می‌روند، اما همواره این احتمال وجود دارد که همانند توکن‌‌‌‌‌های متاورسی یا میم‌کوین‌‌‌‌‌ها، به‌سرعت از بازار حذف شوند و سقوط‌‌‌‌‌های شدید قیمتی را ثبت کنند.

بنابراین سرمایه‌گذاران و علاقه‌مندان به توکن‌‌‌‌‌های هوش‌مصنوعی مهم است به یاد داشته باشند که فعالیت در بازار ارز‌‌‌‌‌های دیجیتال مستلزم ریسک‌‌‌‌‌پذیری و تحقیق و بررسی مداوم است. افراد برای کاهش خطرات فعالیت در این بازار باید اطلاعات خود را افزایش دهند، سبد سرمایه‌گذاری را متنوع کنند و در زمان مواجه با یک گزینه جذاب و جدید در بازار مانند هوش مصنوعی، از اهمیت احتیاط و مدیریت سرمایه غافل نشوند.

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

  • اینستاگرم
  • تلگرام
  • ایکس
  • لینکدین
لینک کوتاه : https://lores.ir/?p=2636800

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها