تاریخ : پنج شنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۳ Thursday, 13 June , 2024
0

لورس :واچ لیست هفتگی رمز ارزها (۶ شهریور ۱۴۰۲)

  • کد خبر : 2606759
  • ۱۱ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۱
لورس :واچ لیست هفتگی رمز ارزها (۶ شهریور ۱۴۰۲)
به گزارش سایت اخبار ارزهای دیجیتال لورس :

در واچ لیست این هفته از بازار (۳۰ مرداد- ۶ شهریور ۱۴۰۲)، نمودار ارزهای بیت کوین، تن کوین، مونرو، کوانت، منتل را بررسی می‌کنیم که می‌توانند در کوتاه مدت عملکرد خوبی داشته باشند. حفظ قیمت بیت کوین در بالای ۲۶ هزار دلار، می‌تواند آغاز روند صعودی برای آلت کوین‌هایی مانند تن کوین (TON)، مونرو (XMR)، کوانت (QNT)، منتل (MNT) باشد.
در هفته گذشته، بیت کوین با قیمت ثابت معامله شده است. کی یانگ جو، مدیر عامل CryptoQuant، در آخرین پست خود در X (توئیتر سابق) گفت: سرعت رشد بیت کوین به پایین‌ترین سطح سه سال گذشته کاهش یافته است.
از سوی دیگر، تحلیلگران جی پی مورگان پیش بینی می‌کنند، روند نزولی بیت کوین در حال پایان است. آن‌ها معتقدند که معاملات فیوچرز بیت کوین در بورس کالای شیکاگو پس از مدت‌ها، به پایان رسیده است.
داده‌های روزانه بازار ارز دیجیتال همانطور که بیت کوین تصمیم می‌گیرد روند بعدی خود را آغاز کند، برخی از آلت کوین‌ها که در ابتدای مقاله ذکر شد، می‌توانند روند صعودی را در پیش گیرند. اگر بیت کوین به سمت نزولی برود، احتمالا این آلت کوین‌ها نیز از پادشاه ارزهای دیجیتال پیروی کنند، اما اگر بیت ..

به گزارش مجله خبری ارزهای دیجیتال لورس :

در واچ لیست این هفته از بازار (۳۰ مرداد- ۶ شهریور ۱۴۰۲)، نمودار ارزهای بیت کوین، تن کوین، مونرو، کوانت، منتل را بررسی می‌کنیم که می‌توانند در کوتاه مدت عملکرد خوبی داشته باشند. حفظ قیمت بیت کوین در بالای ۲۶ هزار دلار، می‌تواند آغاز روند صعودی برای آلت کوین‌هایی مانند تن کوین (TON)، مونرو (XMR)، کوانت (QNT)، منتل (MNT) باشد.

در هفته گذشته، بیت کوین با قیمت ثابت معامله شده است. کی یانگ جو، مدیر عامل CryptoQuant، در آخرین پست خود در X (توئیتر سابق) گفت: سرعت رشد بیت کوین به پایین‌ترین سطح سه سال گذشته کاهش یافته است.

از سوی دیگر، تحلیلگران جی پی مورگان پیش بینی می‌کنند، روند نزولی بیت کوین در حال پایان است. آن‌ها معتقدند که معاملات فیوچرز بیت کوین در بورس کالای شیکاگو پس از مدت‌ها، به پایان رسیده است.

داده‌های روزانه بازار ارز دیجیتال

همانطور که بیت کوین تصمیم می‌گیرد روند بعدی خود را آغاز کند، برخی از آلت کوین‌ها که در ابتدای مقاله ذکر شد، می‌توانند روند صعودی را در پیش گیرند. اگر بیت کوین به سمت نزولی برود، احتمالا این آلت کوین‌ها نیز از پادشاه ارزهای دیجیتال پیروی کنند، اما اگر بیت کوین بالا بیاید یا در یک محدوده باقی بماند، ممکن است یک فرصت صعودی در کوتاه مدت ارائه دهند.

بخوانید  ارزان قیمت ترین ارزهای دیجیتالی در دنیا

بیایید نمودارهای پنج ارز دیجیتال برتر را که ممکن است در کوتاه مدت صعود کنند، بررسی کنیم و سطوحی را که برای تصاحب گاوهای نر باید از آنها عبور کنیم، شناسایی کنیم.

  • بیت کوین BTC

بیت کوین در ۲۶ آگوست یک کندل استیک داخلی روزانه (اینساید بار) را تشکیل دادو بر اساس این الگو نمی‌توان گفت که بیت کوین روند صعودی یا نزولی را در پیش خواهد گرفت.

نمودار روزانه BTC/USDT
نمودار روزانه BTC/USDT

میانگین متحرک نمایی نزولی ۲۰ روزه (۲۷۲۲۲ دلار) و شاخص قدرت نسبی (RSI) در منطقه فروش بیش از حد، نشان می‌دهد که خرس‌ها کنترل بازار را در دست دارند. خریداران سعی خواهند کرد با تمام توان از سطح ۲۴۸۰۰ دلار دفاع کنند.

اگر خریداران قیمت را به بیش از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند، بیت کوین BTC ممکن است بهبود قوی تری را آغاز کند. در صورت شروع روند صعودی، قیمت بیت کوین به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۲۸۸۸۸ دلار) افزایش می‌یابد.

بخوانید  اجزای تشکیل دهنده کابل آلومینیوم

پیش بینی قیمت بیت کوین از ۲۰۲۳ تا ۲۰۳۰

از طرفی اگر خرس‌ها بتوانند کنترل خود را از دست ندهند، قیمت به زیر ۲۴۸۰۰ دلار می‌رسد. در صورت وقوع چنین روندی، بیت کوین تا ۲۰ هزار دلار سقوط خواهد کرد.

نمودار 4 ساعته BTC/USDT
نمودار ۴ ساعته BTC/USDT

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در حال کاهش است و شاخص RSI نزدیک به نقطه میانی نمودار چهار ساعته است که نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است. اگر قیمت به زیر ۲۵۷۰۰ دلار سقوط کند، ارز دیجیتال بیت کوین احتمالا به ۲۵۱۶۶ دلار و سپس به ۲۴۸۰۰ دلار سقوط کند.

برعکس اگر بیت کوین بتواند ارزش بالای میانگین متحرک را حفظ کند، خریداران کنترل بازار را به دست خواهند آورد. در صورت عبور از سطح مقاومت ۲۶,۳۱۴ دلار، این دارایی ابتدا به ۲۶,۶۱۰ دلار و سپس به ۲۶,۸۳۳ دلار صعود می‌کند.

  • تن کوین TON

تن کوین (TON) در حال تشکیل یک الگوی سر و شانه معکوس است که با عبور از این الگو کامل شده و بالای ۱٫۵۳ دلار بسته می‌شود.

بخوانید  انواع سبک ترید در ارز دیجیتال و 4 روش معامله کردن در بازار
نمودار روزانه TON/USDT
نمودار روزانه TON/USDT

شیب متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱٫۳۸ دلار) و RSI در ناحیه مثبت نشان می‌دهد که کمترین مقاومت برای صعود وجود دارد. اگر خریداران قیمت را به بیش از ۱٫۵۳ دلار برسانند، تن کوین TON می‌تواند روند صعودی جدیدی را به سمت ۱٫۹۱ دلار آغاز کند.

از طرف دیگر، خرس‌ها تلاش می‌کنند تا قیمت را در سطح ۱٫۵۳ دلار حفظ کنند و قیمت را به زیر میانگین متحرک می‌رساند. اگر این روند اتفاق بیفتند؛ تن کوین ابتدا به ۱٫۲۵ دلار و سپس به ۱٫۱۵ دلار سقوط می‌کند.

نمودار TON/USDT 4 ساعته
نمودار TON/USDT 4 ساعته

نمودار چهار ساعته نشان می‌دهد که ۱٫۵۳ دلار احتمالا مانعی برای عبور خریداران باشد. اگر قیمت از این سطح کاهش یابد، اما از متحرک نمایی ۲۰ روزه اصلاح شود، خریداران در زمان کاهش قیمت، دارایی را خریداری می‌کنند. این حرکت احتمالا عبور به بیش از ۱٫۵۳ دلار را افزایش می‌دهد و پس از آن قیمت تن کوین به ۱٫۷۰ دلار خواهد رسید.

بخوانید  دلایل عدم رشد شدید قیمت ریپل چیست؟

از طرفی اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، معامله گران سودی نزدیک به ۱٫۵۳ دلار رزرو می‌کنند. ممکن است این جفت به SMA 50 روزه و سپس به ۱٫۳۳ دلار کاهش یابد.

  • مونرو XMR

اصلاح مونرو از خط روند صعودی برای دومین بار در چند روز گذشته نشان می‌دهد که گاوها به شدت از سطح دفاع می‌کنند.

نمودار روزانه XMR/USDT
نمودار روزانه XMR/USDT

ارز دیجیتال مونرو XMR می‌تواند به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۴۸ دلار) برسد که احتمالاً به عنوان یک مانع بزرگ عمل می‌کند. اگر گاوها در این سطح کنترل خود را از دست ندهند یک روند صعودی تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ایجاد خواهد شد. ارز دیجیتال مونرو احتمالا به SMA 50 روزه (۱۵۷ دلار) صعود کند که می‌تواند منجر به افزایش فشار فروش شود.

اگر قیمت نسبت به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه به شدت کاهش یابد، خرس‌ها به فروش دارایی ادامه می‌دهند، سپس این جفت می‌تواند خط روند صعودی را دوباره آزمایش کند. تکرار مکرر سطح حمایت باعث تضعیف آن می‌شود. اگر قیمت از این سطح کاهش یابد، رمز ارز مونرو احتمالا به ۱۲۵ دلار و سپس به ۱۱۵ دلار سقوط کند.

بخوانید  رویداد‌های مهم شیبا اینو در مارس ۲۰۲۳؛ منتظر این اتفاقات باشید!
نمودار 4 ساعته XMR/USDT
نمودار ۴ ساعته XMR/USDT

گاوها قیمت را بالاتر از میانگین های متحرک در نمودار چهار ساعته قرار دادند، که نشان می دهد ممکن است خرس ها کنترل خود را از دست بدهند. مقاومت قوی در ۱۵۰ دلار وجود دارد، اما اگر این سطح کاهش یابد، جفت ممکن است به ۱۶۰ دلار برسد. افزایش متحرک نمایی ۲۰ روزه و RSI در محدوده مثبت نشان دهنده یک مزیت جزئی برای خریداران است.

گاوها قیمت را به بیش از میانگین متحرک رساندند و احتمالا خرس‌ها کنترل بازار را از دست بدهند. اولین سطح مقاومت ۱۵۰ دلار است و در صورت عبور از آن، قیمت مونرو به بیش از ۱۶۰ دلار می‌رسد.

اولین نشانه سقوط قیمت، نزدیک شدن به زیر میانگین‌های متحرک است. در صورت شروع روند نزولی، قیمت این دارایی به ۱۲۵ دلار کاهش خواهد یافت.

  • منتل MNT

منتل (MNT) از زمانی که در ۲۰ ژوئیه به ۰٫۶۰ دلار رسید، در یک روند نزولی قوی قرار داشته است.

بخوانید  ۲۹ هاوینگ دیگر در پیش‌روی بیت کوین! پاداش استخراج BTC چه زمانی صفر می‌شود؟
نمودار روزانه MNT/USDT
نمودار روزانه MNT/USDT

کندل استیک خارجی روزانه (اوت سایدبار) در ۲۵ آگوست نشان می‌دهد که خریداران در تلاش برای به دست گرفتن کنترل بازار هستند. رمز ارز منتل MNT می‌تواند ابتدا تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰٫۴۵ دلار) افزایش یابد که سطح مهمی است که باید مراقب آن بود. اگر خریداران بر این مانع غلبه کنند، منتل می‌تواند تا سطح ۳۸٫۲% فیبوناچی اصلاحی ۰٫۴۸ دلار افزایش یابد.

برعکس، اگر قیمت منتل از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یابد، نشان می‌دهد که خرس‌ها زمان افزایش قیمت، دارایی‌های خود را می‌فروشند. این روند می‌تواند منجر به آزمایش مجدد سطح حمایت در ۰٫۴۱ دلار شود. اگر این ارزش کاهش یابد، احتمالا تا ۰٫۳۵ دلار سقوط کند.

نمودار 4 ساعته MNT/USDT
نمودار ۴ ساعته MNT/USDT

نمودار چهار ساعته نشان می‌دهد که گاوها قیمت را به بیش از میانگین‌ متحرک رسانده‌اند، اما در حال تلاش برای شروع یک صعود جزئی هستند. این نشان می‌دهد که خرس‌ها تسلیم نشده‌اند و ممکن است در سطوح بالاتر چالشی ایجاد کنند.

بخوانید  بیت کوین ۱۴ ساله شد؛ سالگرد شروع فعالیت شبکه بیت کوین

اگر قیمت به زیر میانگین متحرک برسد، نشان دهنده مزیت برای خرس‌ها خواهد بود. که احتمال سقوط به زیر ۰٫۴۱ دلار را افزایش می‌دهد.

از طرف دیگر، اگر قیمت بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه باشد، نشان دهنده این است که گاوها در حال خرید دارایی در کاهش قیمت جزئی هستند. احتمالا ارز دیجیتال منتل تا ۰٫۴۷ دلار و سپس به ۰٫۵۲ دلار صعود کند.

کوانت QNT

کوانت در ۱۷ آگوست ۲۰۲۳ از سطح حمایت ۹۵ دلار اصلاح شد و در ۲۶ آگوست به بیش از میانگین متحرک رسید که نشان‌دهنده افزایش تقاضا در زمان افزایش قیمت است.

نمودار روزانه QNT/USDT
نمودار روزانه QNT/USDT

گاوها سعی خواهند کرد حرکت را حفظ کنند و قیمت را به سمت خط روند نزولی برسانند. این سطح احتمالا شاهد نبرد بین گاوها و خرس‌ها خواهد بود. اگر قیمت از این سطح کاهش یابد، اما از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۰۱ دلار) اصلاح شود، نشان دهنده تغییر در احساسات از از روش دارایی در زمان افزایش قیمت به خرید کوانت در زمان کاهش قیمت است.

بخوانید  ریپل در آستانه دستیابی به یک رکورد جدید

این حرکت می ‌تواند احتمال صعود به بیش از خط روند نزولی را افزایش دهد. اگر این اتفاق بیفتد، رمز ارز کوانت QNT می‌تواند یک صعود تا ۱۲۰ دلار آغاز کند. اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک سقوط کند، روند صعودی در کوتاه مدت از بین خواهد رفت. سپس ممکن است ارز دیجیتال کوانت به سطح حمایت ۹۵ دلار کاهش یابد.

QNT 4 hour chart min
نمودار ۴ ساعته QNT/USDT

میانگین متحرک در نمودار چهار ساعته افزایش یافته است و RSI در محدوده مثبت قرار دارد که نشان می‌دهد گاوها در حال بازگشت هستند. ارز دیجیتال کوانت می‌تواند به سمت خط روند نزولی حرکت کند، جایی که خرس‌ها ممکن است دوباره مقاومت سختی داشته باشند.

اگر روند نزولی باشد، انتظار می‌رود میانگین‌های متحرک به سطح حمایت در نظر گرفته شوند. ثبات و کاهش به زیر SMA 50 روزه نشان می‌دهد که اصلاح ممکن است به پایان رسیده باشد و احتمالا به ۹۸ دلار سقوط کند.

بخوانید  آیا بایننس می‌خواهد به فیس‌بوک ارزهای دیجیتال تبدیل شود؟

منبع: cointelegraph

لینک کوتاه : https://lores.ir/?p=2606759

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها