تاریخ : چهارشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۳ Wednesday, 24 July , 2024
1

لورس :پگاکسی چیست؟ بازی Pegaxy با توکن PGX

 • کد خبر : 2634033
 • ۲۴ دی ۱۴۰۲ - ۲۰:۱۱
لورس :پگاکسی چیست؟ بازی Pegaxy با توکن PGX
به گزارش سایت اخبار ارزهای دیجیتال لورس :

پگاکسی یک بازی مبتنی بر NFT بوده و بر روی شبکه بلاک چین Palygon توسعه یافته است. این بازی به خاطر وجود اسب‌های بالدار، ظاهری متفاوت و جذاب دارد؛ اسب‌هایی که شبیه به پگاسوس، اسب اسطوره‌ای یونانی هستند. یکی از علت‌های محبوبیت این بازی، امکان اجاره دادن NFT است تا کاربران بتوانند با هزینه بسیار کم، بازی را شروع کنند.
نکته جالبی که در رابطه با این پروژه وجود دارد، امکان کسب درآمد از آن است. یعنی شما می‌توانید هم بازی کرده و هم در کنار آن به کسب درآمد بپردازید. به همین دلیل تصمیم داریم در ادامه این نوشته به موضوع پگاکسی چیست پرداخته و ویژگی‌های مختلف این بازی را بررسی نماییم؛ بنابراین اگر از علاقمندان متاورس و بازی‌های آن هستید، این مقاله را از دست ندهید.

بازی پگاکسی چیست؟ Pegaxy از ترکیب دو کلمه Galaxy (کهکشان) و Pegasus (پگاسوس) به وجود آمده است. در واقع پگاکسی یک بازی در سبک مسابقه اسب دوانی بوده که افراد در آن به شکل بازیکن در برابر بازیکن شرکت می‌کنند. یعنی افراد برای کسب امتیاز و رفتن به مراحل بعدی باید با سایر کاربران به رقابت بپردازند. افرادی که در این مسابقات برنده می‌شوند، توکن..

به گزارش مجله خبری ارزهای دیجیتال لورس :

پگاکسی یک بازی مبتنی بر NFT بوده و بر روی شبکه بلاک چین Palygon توسعه یافته است. این بازی به خاطر وجود اسب‌های بالدار، ظاهری متفاوت و جذاب دارد؛ اسب‌هایی که شبیه به پگاسوس، اسب اسطوره‌ای یونانی هستند. یکی از علت‌های محبوبیت این بازی، امکان اجاره دادن NFT است تا کاربران بتوانند با هزینه بسیار کم، بازی را شروع کنند.

نکته جالبی که در رابطه با این پروژه وجود دارد، امکان کسب درآمد از آن است. یعنی شما می‌توانید هم بازی کرده و هم در کنار آن به کسب درآمد بپردازید. به همین دلیل تصمیم داریم در ادامه این نوشته به موضوع پگاکسی چیست پرداخته و ویژگی‌های مختلف این بازی را بررسی نماییم؛ بنابراین اگر از علاقمندان متاورس و بازی‌های آن هستید، این مقاله را از دست ندهید.

بازی پگاکسی چیست؟

Pegaxy از ترکیب دو کلمه Galaxy (کهکشان) و Pegasus (پگاسوس) به وجود آمده است. در واقع پگاکسی یک بازی در سبک مسابقه اسب دوانی بوده که افراد در آن به شکل بازیکن در برابر بازیکن شرکت می‌کنند. یعنی افراد برای کسب امتیاز و رفتن به مراحل بعدی باید با سایر کاربران به رقابت بپردازند. افرادی که در این مسابقات برنده می‌شوند، توکن بومی این پلتفرم یعنی Vigorus یا VIS را به دست می‌آورند.

همه مسابقات این بازی به صورت Auto Fight انجام می‌شود. یعنی در حین مسابقه لازم نیست کاری انجام دهید و فقط باید بازی را تماشا کنید. ظاهر اسب‌های مسابقه نیز به شکل ربات بوده و شبیه اسب واقعی نیست. در بازی متاورسی پگاکسی شما با ۱۱ اسب دیگر مسابقه می‌دهید و کسانی که در رتبه ۱ تا ۳ قرار گرفته باشند، جوایز مسابقه را به دست می‌آورند.

برای شروع بازی نیاز به Pega دارید. پگا، NFT اصلی بازی بوده و یک نوع اسب با ویژگی‌های منحصر به فرد است. این اسب‌ها با خطوط خونی از هم جدا شده و هر چقدر خط خونی نادر باشد، ارزش و قیمت آن بیشتر خواهد بود. نژاد اسب‌ها با متغیرهایی مانند باد، آب، آتش، سرعت و موارد دیگر تعیین می‌شود. در حالت کلی نژادهای اسب‌های پگاکسی عبارتند از:

 • هوز (استاد رعد و برق): نادرترین و قدرتمندترین پگا بوده و نماد زئوس، خدای آسمان است.
 • کامپونا (استاد آتش): این نژاد نسبتا نادر بوده و با محیط‌های آتشین سازگار است.
 • نژاد کلین (استاد آب): این نژاد نسبتا رایج بوده و عملکرد خوبی در محیط‌های بارانی و مرطوب دارد.
 • نژاد زان (استاد باد): رایج‌ترین نژاد در بازی بوده و توانایی تحمل بادهای شدید را دارد.

بازیکنان در بازی پگاکسی می‌توانند پگا خود را پرورش داده و با آن در مسابقه شرکت کنند. البته امکان اجاره دادن آن به دیگران نیز وجود دارد.

اهداف و چشم انداز بازی متاورسی پگاکسی

بازی‌های مرتبط با اساطیر یونانی همواره طرفداران زیادی داشته و رقابت در محیط‌های جنگی بسیار هیجان‌انگیز است. در واقع پگاکسی از کلمه پگاسوس (اسب افسانه‌ای یونانی) مشتق شده و همین مساله بازی را با تاریخچه‌ای از جنگ و ستیز همراه می‌کند.

بازی متاورسی پگاکسی بر روی شبکه بلاک‌چین پالی‌گان ساخته شده تا به نیازهای مختلف توسعه‌دهندگان بازی پاسخ دهد. در این بازی از دو توکن Pegaxy Stone (PGX) و Vigorous (VIS) استفاده می‌شود که اولی برای خرید و فروش و اجاره اسب بوده و دیگری توکنی است که در قبال بازی دریافت می‌کنیم.

برای مشاهده قیمت پالیگان در سایت بیتمینو کلیک کنید

هدف اصلی این بازی ارائه یک اکوسیستم جامع برای تجربه مسابقات، ایجاد لذت بیشتر، ارتباط با رقبا و کسب درآمد است.

توکن PGX

توکن PGX چیست

در بازی متاورسی پگاکسی دو نوع توکن مختلف به نام‌های PGX و VIS وجود دارد. توکن PGX حاکمیتی بوده و توکن VIS کاربردی است. در ادامه بیشتر با این توکن‌ها آشنا خواهیم شد.

 • توکن حاکمیتی: PGX یک توکن حاکمیتی ERC-20 بوده که بر روی شبکه Palygan (Matic) ساخته شده است. از این ارز برای خرید پگا، انواع کالا، هزینه پرورش و شرط‌بندی استفاده می‌شود.
 • توکن کاربردی: VIS نیز یک توکن ERC-20 بوده و بر روی شبکه پالی گان ساخته شده است. این توکن به افرادی که در مسابقات جایگاه ۱ تا ۳ را به دست آورده باشند، داده می‌شود. مقدار آن نیز در هر مسابقه متفاوت است. این توکن در اکوسیستم بازی ایجاد شده و از بین می‌رود تا تعادل حفظ شود.

بازار پگاکسی

بازار پگاکسی (Pegaxy)

پگاکسی نیز مانند بسیاری از بازی‌های بلاک‌چینی، دارای یک بازار رسمی است. در این بازار می‌توانید انواع مختلف پگا را با ارزهای دیجیتال مانند تتر یا ارز بومی برنامه یعنی PGX خریداری کرده یا اجاره نمایید. همچنین می‌توانید NFT خود را در بازار پگاکسی به فروش بگذارید. در واقع خرید و فروش به دو حالت انجام می‌شود؛ یا یک قیمت مشخص برای NFT تعیین می‌شود یا NFT به حراج گذاشته شده و به بالاترین پیشنهاد به فروش می‌رسد.

در این بازار انواع پگا کمیاب نیز وجود دارد. البته پگاهای معمولی قیمت کمتری نسبت به پگاهای کمیاب دارند. لازم به ذکر است با توجه به وجود ترکیب مختلف اسب‌ها برای شرکت در مسابقات، پیدا کردن پگا کار نسبتا دشواری است.

دقت داشته باشید برای معامله کردن در بازار پگاکسی نیاز به ارز دیجیتال MATIC دارید. چرا که هزینه تراکنش‌ها توسط این توکن پرداخت می‌شود. به همین منظور باید شبکه اصلی پالیگان (Palygan MainNet) را در کیف پول متامسک یا سایر کیف پول‌ها (مثل تراست ولت) انتخاب کنید. سپس می‌توانید درآمدهای به دست آمده در بازی را در این کیف پول ذخیره کرده یا برداشت کنید.

برای ورود به بازار پگاکسی با چه میزان سرمایه بهتر است شروع کنیم؟

این یک سوال رایج است که توسط بسیاری از افراد پرسیده می شود و ما دلیل آن را درک می کنیم. چنین سوالی پاسخ مشخصی ندارد، با این حال، ما می‌توانیم به شما در درک دلیل آن کمک کنیم!

باید درک کرد که قیمت دلار VIS بسیار در نوسان است، عواملی که باعث می‌شود این امر به دلیل احساسات بازار، استخر نقدینگی و خرید و فروش کلی افراد باشد. هیچ کس نمی تواند فراز و نشیب های بازار را پیش بینی کند؛ بنابراین، ROI هرگز نمی تواند با قطعیت بیان شود.

تنها چیزی که برای شروع اجاره در برگه اجاره Pegaxy نیاز دارید، مقدار کمی MATIC است، همچنین می‌توانید فردی را پیدا کنید که بتواند به شما اجاره سود مشترک بدهد. از این طریق است که اجاره‌کنندگان می‌توانند $VIS را مزرعه کنند.

البته می‌توانید برای بررسی قیمت پگا در بازار بیایید، توجه داشته باشید که قیمت‌های پگا توسط مردم دیکته می‌شوند و اغلب با قیمت دلار VIS، حدس و گمان بازار و احساسات مرتبط هستند.

آشنایی با گیم پلی بازی Pegaxy

بازی پگاکسی برای درگیر کردن کاربران و ایجاد هیجان، گیم پلی رقابتی را در نظر گرفته است. هر کاربری که بتواند در مسابقه رتبه‌های ۱ تا ۳ را به دست آورد، توکن VIS به او جایزه داده می‌شود. به این صورت که در درجه اول توسط ژنراتور، شماره‌های تصادفی به پگاها داده می‌شود تا همه آن‌ها شانس یکسان برای برنده شدن داشته باشند. بعد از پایان مسابقه، ۵۰ درصد از جایزه (VIS) به نفر اول، ۳۰ درصد به نفر دوم و ۲۰ درصد به نفر سوم تعلق می‌گیرد.

برای اینکه بتوانید در مسابقات شرکت کنید، نیاز به هزینه اولیه خواهید داشت که با عنوان انرژی در بازی نشان داده ‌می‌شود. با ۱ انرژی، می‌توانید ۱ ساعت بازی کنید. همچنین هر پگا دارای محدودیت ۲۵ انرژی است.

البته به غیر از مسابقه روش‌های دیگری نیز برای به دست آوردن این توکن وجود دارد که در ادامه بیشتر با آن‌ها آشنا خواهیم شد.

توکن vis

کسب VIS با مسابقه دادن

هر مسابقه به یک عنصر متغیر مثل آب، آتش، باد و… مرتبط است. به همین دلیل باید پگا مخصوص به آن شرایط را انتخاب کرده و با استفاده از مهارت‌ها و استراتژی‌ها، شانس برنده شدن را افزایش دهید. مسلما هر چقدر تعداد مسابقاتی که در آن برنده می‌شوید، زیاد باشد، پول خوبی به دست می‌آورید.

کسب VIS با پرورش پگا

روش دوم برای کسب این توکن، پرورش پگا است. هر چقدر پگا بیشتری داشته باشید، شانس برنده شدن و به دست آوردن توکن VIS نیز بیشتر می‌شود. پس باید نژاد و سایر عوامل مرتبط با این اسب‌ را بررسی کرده و آن‌ها را وادار به جفت‌گیری نمایید تا نسل قوی و بادوامی به وجود آید. به عنوان مثال نژاد هوز در جفت‌گیری بهتر عمل کرده و نژاد غالب است. جنسیت اسب‌های تازه متولد شده نیز تقریبا ۵۰ به ۵۰ است. یعنی هیچ فاکتوری برای تعیین آن وجود ندارد. البته امکان دارد در آینده غذاهای NFT در بازی پگاکسی معرفی شود که بر جنسیت تاثیر می‌گذارد.

در بیتمینو بخوانید : nft چیست

کسب VIS با اجاره پگا

راه سوم برای کسب توکن VIS، اجاره دادن پگا است. در بازی پگاکسی دو راه برای اجاره وجود دارد؛ اجاره ثابت و دریافت سود. در اجاره ثابت، یک هزینه برای اجاره NFTها در نظر گرفته شده و در بازار قرار می‌گیرد. قیمت و شرایط را نیز مالک مشخص می‌کند. مثلا مالک می‌تواند پگا را به مدت سه روز و با دریافت ۲۹۰PGX اجاره دهد. کاربرانی هم که قصد اجاره دارند، با پرداخت هزینه، ۳ روز از پگا استفاده می‌کنند. در این حالت اگر اسب پاداشی دریافت کند، به حساب اجاره کننده واریز خواهد شد.

اما در روش اشتراک سود، اجاره کننده هیچ مبلغی پرداخت نمی‌کند و اجاره کاملا رایگان است. اما بعد از اینکه پگا در مسابقه شرکت کرده و برنده شد، سود بین مالک اصلی و اجاره کننده تقسیم خواهد شد. درصد سود مشارکت نیز توسط مالک تعیین می‌شود. یعنی اجاره کننده ابتدا شرایط را مشاهده کرده و در صورت تایید، نسب به اجاره اقدام می‌کند.

برای اجاره پگا در بازی پگاکسی ابتدا باید به حساب متامسک یا یکی از کیف پول‌های سازگار مثل تراست ولت متصل شوید. از آنجایی که پرداخت گس فی به عهده اجاره کننده است، پس باید در حساب خود مقداری MATIC داشته باشید. نکته‌ای که در هنگام اجاره پگا باید به آن دقت کنید، توجه به میزان انرژی پگا است. چرا که اجاره NFTهایی با انرژی کم به صرفه نیست. در این حالت علاوه بر پرداخت بها اجاره باید مبلغی را نیز برای تامین انرژی پگا پرداخت نمایید.

لازم به ذکر است، بازی پگاکسی برای امنیت مالک و اجاره کننده، یک حساب امانی برای هر قرارداد در نظر می‌گیرد. سپس جوایز مسابقه به این حساب واریز شده و به صورت خودکار سهم هر دو طرف توزیع می‌شود. این روش باعث می‌شود تا فرصت کلاهبرداری از بین برود.

آموزش بازی پگاکسی

آموزش بازی Pegaxy

این بازی دارای نسخه‌های اندروید، IOS و وب بوده و به همین خاطر می‌توانید در کامپیوتر یا گوشی اجرا کنید. در حالت کلی برای ورود و سرمایه گذاری در این بازی باید مراحل زیر را انجام دهید.

 • وارد سایت io شده و سپس بر روی دکمه Play Now کلیک کنید.
 • با اینکار وارد یک صفحه جدید شده و از شما می‌خواهد کیف پول خود را متصل نمایید.
 • بعد از اتصال کیف پول، بر روی دکمه Racing کلیک کنید.
 • سپس باید پگا مورد نظر را انتخاب کرده و Start را بزنید.
 • بعد از چند ثانیه، ۱۱ بازیکن دیگر انتخاب شده و مسابقه آغاز می‌شود.
 • هر مسابقه بین ۱ الی ۲ دقیقه طول کشیده و بعد از برنده شدن، می‌توانید جایزه خود را دریافت کنید.

بهتر است بدانید برای نقد کردن توکن‌هایی که به دست آورده‌اید باید ۱۵ روز صبر کرده و سپس درخواست برداشت بزنید.

نقشه راه بازی پگاکسی

Pexaxy برای آینده برنامه‌های زیادی در نظر گرفته که همین مساله سبب می‌شود خیلی زود به یک بازی بسیار موفق تبدیل شود. در ادامه می‌توانید بخشی از چشم‌انداز و نقشه راه پگاکسی را مشاهده نمایید.

 • سه ماهه اول ۲۰۲۳: امکان بازی با دسته و حالت دوم بازی یا همان بازی مبتنی بر مهارت
 • سه ماهه دوم ۲۰۲۳: راه‌اندازی استادیوم‌های بازی، افزودن امکان فارمینگ

بهتر است بدانید بازی پگاکسی در سال ۲۰۲۲ امکانات مختلفی همچون مسابقه سه بعدی، انتخاب لابی، سیستم جستجو، رتبه‌بندی و سایر موارد را به اضافه کرده است. از ویژگی‌هایی که به زودی به این بازی اضافه می‌شود، می‌توان به کنترل کامل اسب اشاره کرد. یعنی کاربر می‌تواند اسب را کنترل کرده و آن را به خط پایان برساند. در حال حاضر اینکار توسط هوش مصنوعی انجام می‌شود.

آیا پگاکسی (Pegaxy) ارزش سرمایه گذاری دارد؟

برای اینکه بدانید یک پروژه ارزش سرمایه گذاری دارد یا خیر، باید فاکتورهای مختلفی را بررسی کنید. از جمله این فاکتورها می‌توان به نقشه راه، عملکرد تیم، میزان نقدینگی، در دسترس بودن، نظرات کاربران، لیست شدن در صرافی‌های مختلف و سرمایه گذاران اشاره کرد. دقت داشته باشید تعداد پروژه‌های کریپتو در حال حاضر زیاد است و بسیاری از آن‌ها پتانسیل بالایی برای رشد دارند. اما هنر اصلی پیدا کردن این پروژه‌ها نیست، بلکه پیدا کردن پروژه‌های مطمئن و واقعی و تشخیص آن‌ها از پروژه‌های اسکم و فیک است.

بنابراین قبل از سرمایه گذاری در یک پروژه بهتر است تمام موارد بالا را بررسی کرده و سپس تصمیم به سرمایه گذاری بگیرید.

سخن پایانی

مسابقات اسب دوانی از محبوب‌ترین بازی‌ها در دوره‌های مختلف بوده و هنوز هم افراد زیادی به آن علاقه دارند. هدف بازی پگاکسی نیز برگزاری مسابقات مختلف اسب دوانی در متاورس است؛ بنابراین شما می‌توانید با خرید یا اجاره اسب، وارد این مسابقات شده و جوایز زیادی را به دست آورید. همچنین می‌توانید با پرورش اسب و فروش یا اجاره آن نیز به کسب درآمد بپردازید.

در نوشته پگاکسی چیست، سعی کردیم همه نکات مرتبط با این بازی را در اختیار شما قرار دهیم. چنانچه قصد سرمایه گذاری در این پروژه را دارید، بهتر است قبل از آن به خوبی فکر کنید. در صورتی که در رابطه با این بازی سوالی داشتید، خوشحال می‌شویم آن را در قسمت نظرات با ما مطرح کنید.

سوالات متداول:

آیا می‌توان به بازی پگاکسی اعتماد کرد؟

توسعه‌دهندگان این پروژه همه تلاش خود را به کار گرفته‌اند تا اطلاعات بازی را به صورت شفاف در اختیار کاربران قرار دهند. اما اینکه می‌توان به این بازی اعتماد کرد یا نه، بستگی به خودتان دارد و باید بررسی‌های لازم را انجام شود.

چه شرکت‌هایی در بازی متاورسی پگاکسی سرمایه گذاری کرده‌اند؟

کریپتو دات کام، شیما کپیتال و کایبر ونچرز از جمله سرمایه گذاری Pegaxy هستند.

تیم پگاکسی شامل چه افرادی است؟

در حالی که بسیاری از پروژه‌های متاورس و ارز دیجیتال ترجیح می‌دهند اعضای آن‌ها ناشناس باشد، تیم پگاکسی تصمیم گرفته در این رابطه کاملا شفاف عمل کند. این تیم شامل ۶۴ نفر بوده و اطلاعات دقیق آن‌ها در سایت موجود است؛ بنابراین می‌توانید پروفایل و شبکه‌های اجتماعی آن‌ها را بررسی کرده و اطلاعات بیشتری به دست آورید.

آیا بازی پگاکسی رایگان است؟

برای شروع بازی به یک پگا نیاز دارید که یا باید آن را بخرید یا از یک شخص دیگر اجاره کنید. اجاره نیز دو حالت دارد؛ یا با پرداخت هزینه یا اجاره به صورت رایگان و شریک شدن در جایزه.

در بیتمینو بخوانید :

 • بازی های متاورس ! لیست بهترین بازی های متاورس

Originally posted 2023-04-10 23:30:13.

The post پگاکسی چیست؟ بازی Pegaxy با توکن PGX appeared first on بیتمینو.

لینک کوتاه : https://lores.ir/?p=2634033

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها