تاریخ : جمعه, ۲۴ فروردین , ۱۴۰۳ Friday, 12 April , 2024
0

لورس :۳ مورد از بهترین ارزهای دیجیتال که می‌تواند شما را در سال ۲۰۲۴ ثروتمند کند!

  • کد خبر : 2637307
  • ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۲:۰۴
لورس :۳ مورد از بهترین ارزهای دیجیتال که می‌تواند شما را در سال ۲۰۲۴ ثروتمند کند!
به گزارش سایت اخبار ارزهای دیجیتال لورس :

هر چه بیشتر در سال ۲۰۲۴ جلو می‌رویم، خوش‌بینی به یک دوره صعودی جدید در بازار ارزهای دیجیتال بیشتر و بیشتر می‌شود. پس از رشد قیمت قابل توجه بیت کوین در سال گذشته، حالا متخصصان، بازار رمزارزها را آماده شروع یک حرکت صعودی جدید می‌بینند. اما همین حالا نیز توکن‌های بسیاری هستند که همزمان با شروع سال جدید، توانسته‌اند با افزایش قیمت، سرمایه‌گذاران خود را به سودهای عظیم برسانند. در ادامه می‌خواهیم بهترین ارزهای دیجیتال از نظر عملکرد قیمتی در سال ۲۰۲۴ را همراه با دلایل افزایش قیمت آن‌ها بررسی کنیم.
بازار ارزهای دیجیتال همواره پیرو بازیگر اصلی و نقش اول این بازار، یعنی بیت کوین بوده است. روند صعودی اخیر این بازار نیز نتیجه اخبار و نشانه‌های مثبت موجود پیرامون بیت کوین است که به نظر می‌رسد در ماه های آینده نیز ادامه داشته باشد. در صدر این خبرها، تأیید صندوق‌های قابل معامله یا ETF بیت کوین توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده بوده که میلیون‌ها دلار دارایی را از سرمایه‌گذاران و موسسات مالی سنتی وارد بازار بیت کوین کرد. علاوه بر آن، بیت کوین به سرعت در حال نزدیک شدن به رویداد بعدی هاوینگ ..

به گزارش مجله خبری ارزهای دیجیتال لورس :

هر چه بیشتر در سال ۲۰۲۴ جلو می‌رویم، خوش‌بینی به یک دوره صعودی جدید در بازار ارزهای دیجیتال بیشتر و بیشتر می‌شود. پس از رشد قیمت قابل توجه بیت کوین در سال گذشته، حالا متخصصان، بازار رمزارزها را آماده شروع یک حرکت صعودی جدید می‌بینند. اما همین حالا نیز توکن‌های بسیاری هستند که همزمان با شروع سال جدید، توانسته‌اند با افزایش قیمت، سرمایه‌گذاران خود را به سودهای عظیم برسانند. در ادامه می‌خواهیم بهترین ارزهای دیجیتال از نظر عملکرد قیمتی در سال ۲۰۲۴ را همراه با دلایل افزایش قیمت آن‌ها بررسی کنیم.

بازار ارزهای دیجیتال همواره پیرو بازیگر اصلی و نقش اول این بازار، یعنی بیت کوین بوده است. روند صعودی اخیر این بازار نیز نتیجه اخبار و نشانه‌های مثبت موجود پیرامون بیت کوین است که به نظر می‌رسد در ماه های آینده نیز ادامه داشته باشد. در صدر این خبرها، تأیید صندوق‌های قابل معامله یا ETF بیت کوین توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده بوده که میلیون‌ها دلار دارایی را از سرمایه‌گذاران و موسسات مالی سنتی وارد بازار بیت کوین کرد. علاوه بر آن، بیت کوین به سرعت در حال نزدیک شدن به رویداد بعدی هاوینگ (Halving) خود است که در اثر آن، پاداش استخراج بیت کوین نصف شده و عرضه معروف‌ترین ارز دیجیتال جهان کاهش می‌یابد.

همچنین بخوانید: تاثیر ETF های بیت کوین | تحول عظیم در بازار ارزهای دیجیتال یا یک بزرگ نمایی ساده؟

از همین رو افراد زیادی قیمت بیت کوین و پیرو آن سایر ارزهای دیجیتال را در سال پیش رو، صعودی می‌بینند. عده‌ای معتقدند دلایل اشاره شده کافیست تا بیت کوین بتواند در سال ۲۰۲۴، حتی بالاترین قیمت تاریخی خود را دوباره تجربه کند. اما همانطور که گفتیم تعدادی از پروژه‌های ارز دیجیتال مانند مانترا (OM)، چین لینک (LINK) و ایپ ایکس (APEX) توانستند از زمان آغاز سال ۲۰۲۴ عملکرد قیمت بسیار مناسبی داشته باشند که می‌خواهیم دلایل آن را بررسی کنیم.

مانترا با توکن OM

تعداد کمی از رمزارزها در سال جاری عملکردی مشابه توکن مانترا یعنی OM را تجربه کرده‌اند. قیمت مانترا در چند هفته گذشته بیش از ۳۵۰ درصد افزایش یافته و از حدود قیمت ۰٫۰۶ دلار، تقریبا به ۰٫۳۰۳ دلار در زمان نگارش این مقاله رسیده است. همچنین به گفته CoinGecko مانترا افزایش قابل توجهی در حجم معاملات نیز داشته است، بیش از ۴۰۰ درصد از ابتدای سال!

مانترا OM

دلایل رشد قیمت مانترا (OM)

یکی از دلایل رشد چشمگیر قیمت مانترا احتمالاً معرفی قابلیت استیکینگ (Staking) آن بوده است. مانترا این قابلیت را در اواخر سال گذشته معرفی کرد که در حال حاضر بیش از ۱۷ درصد از کل عرضه توکن آن نیز توسط سرمایه‌گذاران استیک شده است که نشان دهنده مشارکت قوی جامعه آن است. علاوه بر این، ارزش کل دارایی‌های قفل شده (TVL) مانترا در چند ماه گذشته بیش از ۳۰۰ افزایش یافته است و از ۱۳ میلیون دلار در اکتبر، به بیش از ۴۸ میلیون دلار در زمان نگارش این مقاله رسیده است. از نظر سرمایه‌گذاران، رشد TVL پلتفرم‌های ارز دیجیتال همواره نشانه مثبتی از آینده قیمتی آن‌ها بوده است.

به نظر می‌رسد مانترا از هیجان ایجاد شده در مورد دارایی های دنیای واقعی (RWA) و امکان توکنیزه شدن آن‌ها نیز بهره برده است. بلاک چین مانترا قابلیت پشتیبانی از توکنیزه کردن RWAها را دارد و در حال ایجاد امکان سفارش‌گذاری برای تجارت محصولات مالی سنتی مانند صندوق های سهام خصوصی و دارایی های املاک و مستغلات تقسیم بندی شده در قالب ارزهای دیجیتال است.

دارایی های دنیای واقعی (RWA)

یک تفاوت عمده بین مانترا و سایر بلاک چین‌ها این است که زیرساخت اصلی مانترا به طور خاص برای پشتیبانی از RWAها طراحی شده است. مانترا با تمرکز بر ماژول هایی که بسیاری از مشکلات اصلی این دارایی ها از جمله امنیت، مقررات و مدیریت آن‌ها را برطرف می‌کند، طراحی شده است. به علاوه مانترا قصد دارد از طریق ادغام پروتکل IBC که به آن اجازه می‌دهد با ده‌ها بلاک چین دیگر در اکوسیستم Cosmos تعامل کند، با کمبود نقدینگی در حوزه RWA مقابله کند. در نهایت، مانترا به طور مشخص یک بلاک چین مجوز محور (Permissioned) است که به الزامات اهراز هویت (KYC) پایبند است. این موارد در کنار هم باعث می‌شود چشم‌انداز قیمت مانترا در ادامه سال جاری همچنان مثبت باشد.

چین لینک با توکن LINK

قیمت LINK، توکن بومی اوراکل ChainLink، در چند هفته گذشته بیش از ۴۰ درصد افزایش یافته است و اخیراً به عد ۲۰٫۸ دلار نیز رسیده است. این قیمت بالاترین ارزش لینک در بیش از دو سال گذشته است و چند دلیل پشت این رفتار صعودی وجود دارد. دهمین ارز دیجیتال برتر بازار رمزارزها، حدوداً سه ماه بود که در ناحیه ۱۳ تا ۱۷ دلار در نوسان بود. حرکت صعودی اخیر لینک، در واقع شکست این ناحیه بود و می‌تواند نشانه بازگشت قوی توکن LINK باشد که در ژوئن ۲۰۲۳ (خرداد ۱۴۰۲) فقط ۵ دلار ارزش‌گذاری و معامله می‌شد.

چین لینک LINK

دلایل رشد قیمت چین لینک (LINK)

یکی از عوامل رشد قیمت چین لینک، افزایش فعالیت کیف‌پول‌های سابقاً غیرفعال لینک بوده است. پلتفرم اطلاعاتی بازار ارزهای دیجیتال یعنی Santiment می‌گوید که تزریق ناگهانی توکن‌های لینک قدیمی‌تر به بازار، حجم معاملات لینک را افزایش داده و تأثیر زیادی بر رشد قیمت آن داشته است.

همچنین، تجزیه و تحلیل مجموعه Lookonchain نشان می دهد که ۴۷ کیف پول جدید از تاریخ ۵ فوریه (۱۶ بهمن) بیش از ۲٫۲۳ میلیون توکن LINK را از صرافی بایننس خارج کرده‌اند. ارزش این توکن ها با قیمت فعلی لینک بیش از ۴۲ میلیون دلار است و نشان می دهد که روحیه و ذهنیت Holding در بین سرمایه گذاران این پروژه در حال افزایش است. بدون شک افزایش قیمت اخیر لینک در این مسئله تاثیر زیادی داشته و می‌تواند باعث ادامه روند صعودی توکن لینک نیز بشود.

دلایل رشد قیمت چین لینک

از سایر دلایل رشد قیمت لینک، یک بار دیگر می‌توان به RWA اشاره نمود. Chainlink به عنوان یک مؤلفه زیرساختی برای بسیاری از بلاک چین ها عمل می‌کند. این پلتفرم بلاک چین‌ها را از طریق تعدادی اوراکل به دنیای واقعی متصل می کند و داده‌های جهان فیزیکی را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. علاوه بر این، لینک تقریباً با هر بلاک چینی سازگار است و می تواند داده‌ها را به طور یکپارچه از یک زنجیره به زنجیره دیگر منتقل کند.

این مهم است زیرا برای اینکه توکنیزه کردن RWAها گسترده و مقیاس‌پذیر شود، نیاز به دسترسی به داده‌ها و تعاملات میان زنجیره‌ای است. Chainlink، به عنوان یکی از معدود پلتفرم‌هایی که این امکان را ارائه می‌کند، در این حوزه آماده بهره‌برداری است.

اِیپ ایکس با توکن APEX

شاید یکی از شگفت‌انگیزترین عملکردها، مربوط به توکن APEX که متعلق به پروتکل ApeX است، باشد. این توکن از آغاز سال ۲۰۲۴ بیش از ۵۲۴ درصد رشد داشته است.

توکن APEX

پروتکل ApeX Pro، یک پلتفرم معاملات غیرحضانتی است که بر معاملات آتی دائمی (Perpetual Futures) ارزهای دیجیتال متمرکز است. این پلتفرم از طریق مدل دفترچه سفارش (Order Book) خود، ترکیبی از سرعت و کارایی با امنیت و شفافیت در هر معامله را، فراهم می‌کند. این پروتکل بیش از ۳۰ قرارداد آتی مختلف با جفت ارز USDC و USDT را برای معامله با اهرم تا ۵۰ برابر پشتیبانی می‌کند که آن را به انتخابی عالی برای معامله‌گران با تجربه تبدیل می کند.

توکن APEX ابزارهایی از جمله حاکمیت، پرداخت هزینه‌های پروتکل و استیکینگ دارد و اخیراً در تاریخ ۱۷ ژانویه به بالاترین قیمت خود یعنی ۲٫۸۴ دلار رسیده است. افزایش تقاضا برای توکن APEX می‌تواند نشانه اعتماد کاربران به پلتفرم ApeX Pro باشد. همچنین تیم این پروژه قرار است تغییراتی در مدل اقتصادی توکن‌های APEX ایجاد کند که ممکن است باعث افزایش بیشتر توجه‌ها به این پروژه باشد.

همچنین بخوانید: هدست اپل ویژن پرو | تجربه متفاوت حضور در دنیای متاورس

دلایل رشد قیمت اِیپ ایکس (APEX)

ماه گذشته، تیم ApeX Pro اعلام کرد که تلاش می‌کند تا کل عرضه APEX را تا ۵۰ درصد کاهش دهد و از ۱ میلیارد به ۵۰۰ میلیون توکن برساند. ApeX برای رسیدن به این هدف از فرآیند خرید و سوزاندن توکن‌ها استفاده می کند و در حال حاضر مجموع عرضه را به ۸۵۰ میلیون کاهش داده است که این فرآیند تا رسیدن به هدف مورد نظر ادامه دارد.

دلایل رشد قیمت اِیپ ایکس (APEX)

در عین حال ایپ ایکس با راه‌اندازی چندین استخر نقدینگی جدید، قصد مشارکت با طیف وسیعی از صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) را دارد. این یک نشانه صعودی است زیرا APEX با گسترش حضور خود در بلاک چین‌های متعدد، می‌تواند دسترسی و تقاضا برای توکن خود را افزایش دهد.

نقشه راه (RoadMap) هیجان انگیز ApeX احتمالاً یکی دیگر از دلایل علاقه رو به رشد به پروتکل آن است. در اواخر امسال، این شرکت قصد دارد یک پلتفرم اجتماعی راه اندازی کند که به کاربران امکان می دهد استراتژی‌های معامله‌گران با تجربه تر را کپی و در معاملات خود استفاده کنند. Apex Pro همچنین در حال راه اندازی یک ویژگی جدید برای استیکینگ خود است تا به وفادارترین مشارکت‌کنندگان خود پاداش دهد. هنگامی که این ویژگی راه اندازی شود، دارندگان APEX می توانند توکن های خود را در یک قرارداد هوشمند برای یک دوره تعیین شده قفل کنند و پاداش های خود را بهبود بخشند.

جمع‌بندی

در بالا به دلایل رشد قیمت ۳ مورد از ارزهای دیجیتال برتر در روزهای گذشته پرداختیم. طبیعی است که این اطلاعات به تنهایی برای تصمیم‌گیری و سرمایه‌گذاری روی این پروژه‌ها کافی نیست و لازم است تمام شرایط و احتمالات بازار توسط افراد بررسی شود. بازار رمزارزها همواره گزینه جذابی برای سرمایه‌گذاران ریسک پذیر بوده و سودهای قابل توجهی نیز نصیب افراد کرده است. اما باید در نظر داشت که ارزهای دیجیتال از پرنوسان‌ترین دارایی‌ها هستند و معامله آن‌ها نیاز به مهارت و تجربه کافی دارد.

۵/۵ – (۱ امتیاز)

The post 3 مورد از بهترین ارزهای دیجیتال که می‌تواند شما را در سال ۲۰۲۴ ثروتمند کند! appeared first on بلاگ آموزشی صرافی راستین.

لینک کوتاه : https://lores.ir/?p=2637307

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها