تاریخ : شنبه, ۲۹ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Saturday, 18 May , 2024
1

لورس :آلفا ونچر دائو Alpha Venture Dao چیست؟ آشنایی با توکن ALPHA

 • کد خبر : 2606755
 • ۱۱ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۱
لورس :آلفا ونچر دائو Alpha Venture Dao چیست؟ آشنایی با توکن ALPHA
به گزارش سایت اخبار ارزهای دیجیتال لورس :

آلفا ونچر دائو (با نام قبلی Alpha Finance Lab) یک سازمان غیرمتمرکز است که به دنبال ارائه خدمات و ویژگی‌های متعدد برای جامعه است. این شبکه به سرعت در حال رشد و توسعه خود است. ویژگی و خدماتی که آلفا ونچر دائو ارائه می‌دهد شامل برنامه‌های کاربردی در حوزه دیفای و یک انکوباتور (incubator) است که به راه اندازی پروژه‌های جدید کریپتو کمک می‌کند. آلفا ونچر دائو چه ارزشی را برای سرمایه گذاران به همراه دارد و با ارائه چه ویژگی‌هایی می‌تواند در جامعه کریپتو به عنوان یک پروژه برتر ادامه دهد؟
سرمایه گذاران آلفا ونچر دائو می‌توانند دارایی‌های جدیدی که در انکوباتور ایجاد می‌شود را دریافت کنند. برخی از پروژه‌های ایجاد شده در این انکورباتور عبارتند از:
بتا فایننس Beta Financeپلتفرم pStakeگیلدفای GuildFiمارکت پلیس Titi کانتانگو Contango علاوه بر موارد فوق، آلفا ونچر دائو دارای چند محصول داخلی است که به استیکرها در ازای تعداد توکن‌های استیک شده در شبکه پاداش می‌دهد.
آلفا ALPHA، توکن اصلی شبکه آلفا ونچر دائو است و برای دسترسی به برخی از ویژگی‌های این پلتفرم نیاز است. برای آشنایی بیشتر با این پروژه غیرم..

به گزارش مجله خبری ارزهای دیجیتال لورس :

آلفا ونچر دائو (با نام قبلی Alpha Finance Lab) یک سازمان غیرمتمرکز است که به دنبال ارائه خدمات و ویژگی‌های متعدد برای جامعه است. این شبکه به سرعت در حال رشد و توسعه خود است. ویژگی و خدماتی که آلفا ونچر دائو ارائه می‌دهد شامل برنامه‌های کاربردی در حوزه دیفای و یک انکوباتور (incubator) است که به راه اندازی پروژه‌های جدید کریپتو کمک می‌کند. آلفا ونچر دائو چه ارزشی را برای سرمایه گذاران به همراه دارد و با ارائه چه ویژگی‌هایی می‌تواند در جامعه کریپتو به عنوان یک پروژه برتر ادامه دهد؟

سرمایه گذاران آلفا ونچر دائو می‌توانند دارایی‌های جدیدی که در انکوباتور ایجاد می‌شود را دریافت کنند. برخی از پروژه‌های ایجاد شده در این انکورباتور عبارتند از:

 • بتا فایننس Beta Finance
 • پلتفرم pStake
 • گیلدفای GuildFi
 • مارکت پلیس Titi
 • کانتانگو Contango
بخوانید  رشد ۲۵۰ درصدی سایبر کانکت در یک هفته؛ مقصد جدید کاربران پس از Friend.tech مشخص شد!

علاوه بر موارد فوق، آلفا ونچر دائو دارای چند محصول داخلی است که به استیکرها در ازای تعداد توکن‌های استیک شده در شبکه پاداش می‌دهد.

آلفا ALPHA، توکن اصلی شبکه آلفا ونچر دائو است و برای دسترسی به برخی از ویژگی‌های این پلتفرم نیاز است. برای آشنایی بیشتر با این پروژه غیرمتمرکز به سراغ ادامه مطلب برویم.

آلفا ونچر دائو Alpha Venture Dao چیست؟

آلفا ونچر دائو Alpha Venture DAO که قبلا به عنوان Alpha Finance Lab شناخته میشد، مجموعه‌ای از محصولات در حوزه دیفای و وب ۳٫۰ است.

پلتفرم آلفا ونچر دائو یک صندوق سرمایه گذاری غیرمتمرکز است. این پروژه با هدف کمک به ایجاد پروژه‌های وب ۳٫۰ و توسعه پروژه‌های مختلف راه اندازی شده است. متخصصان و افرادی که در زمینه وب ۳٫۰ فعالیت می‌کنند، مهارت‌های خود را در اختیار پروژه‌های آلفا ونچر دائو قرار می‌دهند و به جذب سرمایه و توسعه پروژه کمک می‌کنند.

به بیان ساده، این پلتفرم تامین نقدینگی وب ۳٫۰ را متحول می‌کند و مالکیت پروژه‌ها را به کاربران می‌دهد. در واقع، هدف این پروژه پشتیبانی و راهنمایی از کاربران و سرمایه گذاران پروژه‌های وب ۳٫۰ است.

بخوانید  رئیس سابق پی پال: درباره آینده بیت کوین در پرداخت های جهانی بیاناتی را منتشر کرد

آلفا ونچر دائو چگونه کار می‌کند؟

پلتفرم Alpha Venture DAO با هدف تغییر نحوه ایجاد، مشارکت و مالکیت برنامه های غیرمتمرکز، آینده وب ۳٫۰ را تخت تاثیر قرار خواهد داد. این شبکه به همراه توسعه دهندگان وب ۳٫۰ و جامعه خود تلاش می‌کند تا برنامه‌های جدیدی را در وب ۳٫۰ را ایجاد کند و به یک پروتکل بزرگ برای برنامه‌های غیرمتمرکز تبدیل شود.

این شبکه برای رسیدن به هدف‌های خود از دو بخش ساخت (Build) و کمک به توسعه برنامه‌ها (Incubate) استفاده می‌کند.

ساخت Build

با استفاده از Alpha Build، تیم توسعه می‌تواند ویژگی و خدمات پیشرفته در بلاکچین‌های مختلف را بسازد. با استفاده از این ویژگی، تیم توسعه دهنده، دید بهتری از آینده برنامه‌های خود به دست می‌آورد.

هر محصولی که توسط Alpha ایجاد می‌شود، توسط تیم آلفا و نیازهای کاربران وب ۳٫۰ ایجاد می‌شود. هر محصول، مشکلاتی که در پروژه‌های دیفای وجود دارد را رفع می‌کند و تیم با یافتن مشکلات، پروژه را توسعه می‌دهد.

بخوانید  ریزش بازار ارز دیجیتال به پایان رسیده است؟ تحلیلگران جی پی مورگان پاسخ می‌دهند
آلفا ونچر دائو چگونه کار می‌کند؟

اولین محصول آلفا ونچر دائو، پروتکل هومورا Homora، یک پروتکل دیفای، است. کاربران از طریق این پلتفرم به خدماتی مانند ییلد فارمینگ و تامین نقدینگی دسترسی خواهند داشت.

توسعه برنامه‌ها Incubate

آلفا Incubate هسته مرکزی برای توسعه برنامه‌های آلفا ونچر دائو است. تیم توسعه دهنده سعی می‌کند با استفاده از این محصول، پروژه‌های با کیفیت و جدید وب ۳٫۰ را انتخاب و راهنمایی کند تا در نهایت یک پروژه متناسب با نیاز کاربر را ارائه دهد.

بیش از ۵۰ شرکت معتبر جهانی، توسعه‌دهندگان برتر حوزه بلاکچین و افراد متخصص وب ۳٫۰ در این پروژه فعالیت می‌کنند.

این محصول همچنین به سازندگان پروژه‌های دیفای کمک می‌کند تا با کمک جامعه و افراد متخصص، پروژه‌های نوآورانه و وب ۳٫۰ را ایجاد کرده و توسعه دهند. Alpha Incubate سه ویژگی قابل توجه در اختیار توسعه دهندگان قرار می‌دهد:

تجربه عملیاتی: جامعه آلفا ونچر تجربه‌های عملیاتی و توصیه‌های استراتژیک را در اختیار توسعه دهندگان قرار می‌دهد و کاربران را به سرمایه گذاری در پروژه‌ها جذب می‌کند.

بخوانید  معرفی شیباریوم (shibarium) راهکار لایه دو با هدف توسعه شیبا

ایجاد جامعه کاربری: شبکه‌ای از افراد متخصص در حوزه بلاکچین و وب ۳٫۰ را به عنوان کاربر به پروژه معرفی می‌کند. علاوه بر استفاده از پروژه‌ها می‌توانند از کمک متخصصان نیز بهره مند شوند.

ایجاد سابقه: پروژه‌ها می‌توانند با استفاده از موقعیت‌ها، سرمایه گذاران جدید برای پروژه خود جذب می‌کند.

آلفا ونچر دائو چه خدماتی ارائه می‌دهد؟

اکوسیستم آلفا ونچر دائو به گسترش خود ادامه می‌دهد و تیم، همیشه در حال کار برای توسعه ویژگی‌های جدید است که ارزشی را به دارندگان ارز ALPHA می‌دهد، اما مجموعه برنامه‌های دیفای موجود Alpha Venture DAO چیست؟

 • آلفا هومورا Homora

هومورا Homora اولین محصولی بود که در اکوسیستم Alpha Venture DAO عرضه شد. این پروتکل به عنوان یک پروتکل ییلد فارمینگ عمل می‌کند و به کاربران اجازه می‌دهد تا با وام گرفتن دارایی در ازای وثیقه، پاداش‌های ییلد فارمینگ خود را به حداکثر برسانند. هومورا به کاربران این امکان را می‌دهد که با استفاده از لوریج، سود قابل توجهی کسب کنند. این ویژگی همچنین باعث شد که بسیاری از کاربران دیفای از این پلتفرم برای برنامه‌های خود استفاده کنند.

بخوانید  ذخیره عجیب صرافی بیتمکس؛ ۰.۱۸ درصد از کل بیت کوین‌های در گردش!

علاوه بر این، وام دهندگان همچنین می‌توانند با وام دادن دارایی‌های خود به سایر کاربران دیفای در هومورا، سود قابل توجهی کسب کنند.

این پروتکل در اکتبر ۲۰۲۰ روی شبکه اتریوم راه اندازی و اجرا شد. پس از آن تیم توسعه دهنده این پروژه را در بلاکچین‌های دیگر مانند بایننس اسمارت چین، آوالانچ، فانتوم و غیره راه اندازی کرد.

 • آلفا ایکس Alpha X

آلفا ایکس، دومین محصول دیفای است که در Alpha Venture DAO عرضه شد. هدف آلفا ایکس ساده کردن معاملات مشتقات برای کاربران DeFi است. با Alpha X، کاربران می‌توانند با تعیین سقف‌ و کف قیمت‌، به راحتی در بازارهای مشتقات معامله کنند. این رویکرد منحصر به فرد، بدون نیاز به درک اصطلاحات پیچیده و تجزیه و تحلیل تکنیکال، تجربه معاملات مشتقات را برای شما آسان می‌کند.

 • پروتکل Alpha Buy Wall

آیا تا به حال سعی کرده‌اید یک NFT را در لحظه بفروشید، اما نتوانسته‌اید به سرعت خریدار را پیدا کنید؟ پروتکل Alpha Buy Wall برای این منظور ارائه شده است. Alpha Buy Wall برنامه‌ای است که به صاحبان NFT اجازه می‌دهد تا یک دیوار خرید برای توکن‌هایNFT تنظیم کنند و به طور موثر هر NFT را در مجموعه خاصی که با آن قیمت لیست شده است، خریداری کنند. این پروتکل به فروشندگان اجازه می‌دهد در ازای NFT‌های خود، به سرعت نقدینگی دریافت کنند.

بخوانید  یک میلیارد توکن XRP دیگر توسط ریپل آزاد شد؛ مانع افزایش قیمت
آلفا ونچر دائو چه خدماتی ارائه می‌دهد؟
آلفا ونچر دائو چه خدماتی ارائه می‌دهد؟

کاربردهای ارز دیجیتال آلفا ونچر دائو

اکوسیستم Alpha Venture DAO از طریق محصولات داخلی مانند Alpha Homora و Alpha X و پروژه‌های خارجی که از طریق Alpha Incubate راه اندازی شده‌اند در حال تکامل است. این پیشرفت‌های مداوم، ارز دیجیتال جدیدی را برای آلفا ALPHA، توکن بومی اکوسیستم Alpha Venture DAO فراهم می‌کند، اما چه مواردی به ارز دیجیتال آلفا ونچر دائو ارزش می‌دهد؟

دارندگان ارز آلفا ونچر دائو می‌توانند توکن‌های ALPHA خود را استیک کنند تا از پروژه‌های خارجی که از طریق برنامه توسعه آلفا راه اندازی می‌شوند، بخشی از عرضه توکن‌ها را به عنوان پاداش دریافت کنند. این پاداش‌ها قبل از اینکه توکن‌ها به صورت عمومی معامله شوند، به دارندگان ALPHA که توکن‌های خود را استیک کرد‌ه‌اند، ارائه می‌شود. استیکرهای ارز دیجیتال ALPHA همچنین بخشی از هزینه‌های جمع آوری شده توسط محصولات شبکه Alpha Venture DAO را دریافت می‌کنند.

کاربران همچنین می‌توانند از ارز دیجیتال ALPHA برای دسترسی به برخی از خدمات آلفا ونچر دائو استفاده کنند. از ارز دیجیتال آلفا ونچر دائو می‌توان به عنوان وثیقه وام در پلتفرم هومورا استفاده کرد.

بخوانید  تحلیلگران Kaiko ریپل را ارزیابی می کنند: روند نزولی آگوست از کجا آمد؟

بهره مندی از حق رای یکی دیگر از کاربردهای ارز دیجیتال آلفا است. دارندگان توکن ALPHA می‌توانند به پیشنهادهای حاکمیتی شبکه رای دهند و در تصمیم‌گیری‌های تحول یا تغییر شبکه مشارکت داشته باشند.

مزایا و معایب آلفا ونچر دائو

مزایا

آلفا ونچر یک شبکه متنوع با کاربردهای متنوع در دیفای است. سازگاری چند زنجیره‌ای آن به اکوسیستم اجازه می‌دهد تا از تأثیر شبکه در چند بلاک چین بزرگ در صنعت ارزهای دیجیتال بهره‌مند شود. استیکرهای ALPHA با تخصیص توکن‌های پروژه‌های جدید که در برنامه توسعه Alpha Venture DAO راه اندازی می‌شوند، پاداش قابل توجهی دریافت می‌کنند. این ویژگی، کاربرد مستمری را برای توکن ALPHA فراهم می‌کند. به دلیل اینکه توکن‌های جدید عرضه نمی‌شود، کاربران به کسب درآمد و دریافت توکن آلفا از طریق استیکینگ تشویق می‌شوند.

معایب

برخی از محصولات داخلی ارائه شده توسط Alpha Venture DAO به یک پایگاه کاربری بزرگ برای عملکرد صحیح نیاز دارند. به عنوان مثال، Alpha Buy Wall باید خریداران ثابتی داشته باشد تا زمانی که مجموعه NFTها پیشنهاد می‌شوند، بلافاصله فروشندگان بتوانند توکن‌های ALPHA را خریداری کنند. اگر پیشنهادی وجود نداشته باشد، محصول نمی‌تواند عملکرد خود را انجام دهد. Alpha Venture DAO باید کاربران NFT را تشویق کند تا فعالانه از محصول استفاده کنند، در غیر این صورت حجم مورد نیاز برای حفظ آن را نخواهد به دست آورد.

بخوانید  ریپل در آستانه دستیابی به یک رکورد جدید

رقبای آلفا ونچر دائو

مقایسه مستقیم Alpha Venture DAO با رقبا دشوار است؛ زیرا اکوسیستم و دامنه ابزارهای دیفای متنوع است. سایر پروژه‌های کریپتو کاملاً حول ابزاری ساخته شده‌اند که تنها توسط یکی از محصولات Alpha Venture DAO ارائه می‌شود.

به عنوان مثال، هومورا یک پلتفرم ییلد فارمینگ با لوریج است، اما این تنها یکی از محصولات موجود در اکوسیستم Alpha Venture DAO است. رقبایی مانند Alpaca Finance و Tarot تمام پروژه‌های خود را به ارائه این خدمات اختصاص داده‌اند. در همین حال، Alpha Venture DAO به ساخت محصولات بیشتر و توسعه کاربرد بیشتر برای توکن ALPHA ادامه می‌دهد.

سازگاری چند زنجیره‌ای Alpha Homora به پذیرش بیشتر این پروژه و راه اندازی در شبکه‌های اتریوم، آوالانچ و بایننس اسمارت چین کمک می‌کند.

همکاری و سرمایه گذاری‌های آلفا ونچر دائو

تیم Alpha Venture DAO موفق شد سرمایه‌گذاری را از سوی شرکت‌های مختلف در صنعت ارزهای دیجیتال تضمین کند. به گفته مساری، همکاران و سرمایه گذاران معتبر عبارتند از:

 • Defiance Capital
 • Binance Labs
 • Spartan Group
 • Delphi Digital
 • Multicoin Capital
 • Genesis Block
بخوانید  تحلیلگران Kaiko ریپل را ارزیابی می کنند: روند نزولی آگوست از کجا آمد؟

سرمایه گذاران اولیه در Alpha Venture DAO، سود خوبی از سرمایه گذاری‌های خود به دست آوردند. زمانی که قیمت آلفا بیش از ۲٫۶۱ دلار بود، سرمایه گذاران در فروش اولیه دارایی را با قیمت ۰٫۰۱۲۵ دلار به دست آورند و حدود ۲۰۰ برابر سود کسب کردند.

نقشه راه آلفا ونچر دائو

آلفا ونچر دائو Alpha Venture DAO و تمام برنامه‌های مرتبط با آن در چند بلاک چین ارائه می‌شوند. این تیم به کمک پروژه‌های خارجی با راه اندازی آن‌ها از طریق Alpha Incubate ادامه می‌دهد. Alpha Venture DAO به توسعه محصولات جدید مانند ZAAP، یک پروتکل برای راه اندازی NFT، ادامه می‌دهد تا اکوسیستم Alpha Venture DAO را ارتقا دهد.

مروری کلی بر پروژه ارز آلفا ونچر دائو

آلفا ونچر دائو در حال ایجاد اکوسیستم رو به رشدی از ابزارها در دیفای است.

انکوباتور Alpha Venture DAO به پروژه‌های ارزهای دیجیتال جدید کمک می‌کند تا پلتفرم های خود را با موفقیت راه اندازی کنند.

بخوانید  معرفی شیباریوم (shibarium) راهکار لایه دو با هدف توسعه شیبا

Alpha Venture DAO با تمرکز بر قابلیت همکاری، خدمات خود را در بلاکیچن‌های دیگر مانند فانتوم (FTM)، بایننس اسمارت چین (BSC)، اتریوم (Ethereum) و آوالانچ (Avalanche) اجرا می‌کند.

استیکرهای آلفا ALPHA، توکن بومی اکوسیستم، پاداش دریافت می‌کنند که توسط خدمات درون شبکه جمع آوری می‌شود.

دارندگان ALPHA می‌توانند در مورد مسائل حاکمیتی رای دهند که به توسعه مداوم Alpha Venture DAO کمک می‌کند.

لینک کوتاه : https://lores.ir/?p=2606755

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها