تاریخ : چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۴۰۲ Wednesday, 21 February , 2024
0

لورس :استخر استخراج (Mining Pool) چیست؟ و مهم ترین معیارهای انتخاب استخر ماینینگ چیست؟

  • کد خبر : 2635212
  • ۰۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۷:۴۰
لورس :استخر استخراج (Mining Pool) چیست؟ و مهم ترین معیارهای انتخاب استخر ماینینگ چیست؟
به گزارش سایت اخبار ارزهای دیجیتال لورس :

استخرهای استخراج گروهی از ماینرها هستند که قدرت محاسباتی خود را ترکیب می کنند تا شانس خود را برای حل مسائل پیچیده ریاضی و کسب جوایز ارزهای دیجیتال افزایش دهند. استخرهای ماینینگ به بخش مهمی از اکوسیستم استخراج ارزهای دیجیتال تبدیل شده‌اند و به ماینرهای مقیاس کوچک اجازه می‌دهند تا با عملیات استخراج بزرگ‌تر رقابت کنند و سهمی از جوایز کسب کنند. با این حال، انتخاب استخر استخراج مناسب برای موفقیت بسیار مهم است، زیرا همه استخرها سطح یکسانی از امنیت، قابلیت اطمینان و سودآوری را ارائه نمی دهند. با ما همراه باشید تا در این باره بیشتر بدانید.
درک استخرهای استخراج: استخر استخراج (Mining Pool) چیست؟ استخر استخراج به گروهی از ماینرها اشاره دارد که قدرت محاسبات خود را ترکیب می کنند تا شانس خود را برای موفقیت در ماینینگ بلوک ها و کسب پاداش افزایش دهند. به جای استخراج به صورت جداگانه، ماینرها در استخر برای حل مشکلات پیچیده ریاضی و ایجاد بلوک داده ها با هم کار می کنند. پاداش های به دست آمده از استخراج، بر اساس سهم آن‌ها در قدرت محاسبات استخر، بین شرکت کنندگان توزیع می شود.
استخرهای استخراج مختلفی برای..

به گزارش مجله خبری ارزهای دیجیتال لورس :

استخرهای استخراج گروهی از ماینرها هستند که قدرت محاسباتی خود را ترکیب می کنند تا شانس خود را برای حل مسائل پیچیده ریاضی و کسب جوایز ارزهای دیجیتال افزایش دهند. استخرهای ماینینگ به بخش مهمی از اکوسیستم استخراج ارزهای دیجیتال تبدیل شده‌اند و به ماینرهای مقیاس کوچک اجازه می‌دهند تا با عملیات استخراج بزرگ‌تر رقابت کنند و سهمی از جوایز کسب کنند. با این حال، انتخاب استخر استخراج مناسب برای موفقیت بسیار مهم است، زیرا همه استخرها سطح یکسانی از امنیت، قابلیت اطمینان و سودآوری را ارائه نمی دهند. با ما همراه باشید تا در این باره بیشتر بدانید.

درک استخرهای استخراج: استخر استخراج (Mining Pool) چیست؟

استخر استخراج به گروهی از ماینرها اشاره دارد که قدرت محاسبات خود را ترکیب می کنند تا شانس خود را برای موفقیت در ماینینگ بلوک ها و کسب پاداش افزایش دهند. به جای استخراج به صورت جداگانه، ماینرها در استخر برای حل مشکلات پیچیده ریاضی و ایجاد بلوک داده ها با هم کار می کنند. پاداش های به دست آمده از استخراج، بر اساس سهم آن‌ها در قدرت محاسبات استخر، بین شرکت کنندگان توزیع می شود.

استخرهای استخراج مختلفی برای ارزهای مختلف رمزنگاری مانند بیت کوین ، اتریوم و … وجود دارد. برخی از استخرهای استخراج محبوب شامل ViABTC ، Binance Pool ، Luxor ، BTC.com ، Poolin و Slush استخر (که اکنون به عنوان استخر Braiins شناخته می شود) است.

بیشتر بخوانید: ترید یا استخراج ارز دیجیتال؛ کدام یک برای سرمایه گذاری بهتر است؟

استخر استخراج چگونه کار می کند؟

۱٫ منابع جمع آوری: ماینرها به یک استخر استخراج می پیوندند و قدرت محاسبات خود را باهم ترکیب می کنند.

۲٫ استخراج بلوک: استخر استخراج کار را برای ماینرهای فردی توزیع می کند، که سعی در حل مشکلات ریاضی پیچیده برای یافتن یک هش بلوک معتبر دارند.

۳٫ اعتبار سنجی راه حل ها: هنگامی که یک ماینر راه حلی را پیدا می کند که معیارهای لازم را برآورده کند، آن را برای اعتبار سنجی به استخر استخراج ارسال می کنند. استخر اعتبار را تأیید می کند و در صورت صحیح بودن آن را در بلوک قرار می دهد.

۴٫ به اشتراک گذاری پاداش: اگر استخر استخراج با موفقیت یک بلوک را استخراج کند، پاداش بر اساس سهم ماینر در قدرت محاسبات استخر ، بین شرکت کنندگان توزیع می شود.

۵٫ هزینه های استخر: افراد معمولاً برای شرکت در استخر ، هزینه کمی ، معروف به هزینه استخر را پرداخت می کنند.

مزایا و معایب استخر استخراج

مزایای استخر استخراج معایب استخر ماینینگ
افزایش شانس پاداش
پردازش سریع‌تر
پرداخت های مداوم
هزینه‌های سخت‌افزار و برق کمتر
دسترسی به تجهیزات تخصصی
درآمدهای فردی پایین
نگرانی های مرتبط با متمرکز شدن
هزینه های استخر
وابستگی به عملیات استخر
خطر کلاهبرداری
مهم‌ترین معیارهای انتخاب یک استخر ماینینگ

فاکتورهایی که باید در هنگام انتخاب استخر استخراج در نظر گرفت

۱٫ اندازه استخر:

اندازه استخر ماینینگ فاکتور مهمی است که باید در انتخاب استخر ماینینگ در نظر گرفت. استخرهای بزرگتر دارای نرخ هش بالاتری هستند، به این معنی که می توانند بلوک ها را سریع‌تر حل کنند و پاداش بیشتری کسب کنند. با این حال، استخرهای بزرگتر به معنای رقابت بیشتر برای پاداش و سهم کمتری از سود است.

۲٫ کارمزد استخر استخراج:

اکثر Mining Pool برای خدمات خود هزینه ای دریافت می کنند که معمولاً بین ۱٪ تا ۵٪ از پاداش های به دست آمده متغیر است. در نظر گرفتن این هزینه ها هنگام انتخاب استخر ماینینگ بسیار مهم است، زیرا می توانند به طور قابل توجهی بر سودآوری کلی شما تاثیر بگذارند.

۳٫ روش پرداخت:

استخرهای استخراج مختلف روش‌های پرداخت متفاوتی را ارائه می‌دهند، مانند پرداخت به ازای هر سهم (PPS)، متناسب، یا پرداخت به ازای آخرین N سهم (PPLNS). هر روش پرداخت مزایا و معایب خاص خود را دارد. (PPS vs. FPPS vs. PPLNS vs. PPS+ – Mining Pool Payouts)

۴٫ شهرت:

شهرت یک Mining Pool نیز عامل مهمی است که باید در نظر گرفته شود.

استخرهای استخراج بیت کوین

۵٫ پشتیبانی استخر ماینینگ:

پشتیبانی خوب از مشتری هنگام انتخاب استخر استخراج ضروری است. به دنبال استخری باشید که پشتیبانی پاسخگوی مشتری را ارائه می‌دهد و فرآیند روشنی برای رسیدگی به مسائل یا نگرانی‌هایی که ممکن است ایجاد شود دارد.

۶٫ موقعیت جغرافیایی Mining Pool:

موقعیت استخر استخراج نیز می تواند بر سودآوری شما تاثیر بگذارد. انتخاب استخری که از نظر جغرافیایی به شما نزدیک است، می تواند تاخیر را کاهش دهد و کارایی ماینینگ شما را بهبود بخشد.

بیشتر بخوانید: استخراج بیت کوین در چرخۀ پایدار: مازاد انرژی حاصل از تولید غذا در سوییس تبدیل به بیت کوین می‌شود!

ارزیابی هزینه‌های استخر استخراج و ساختارهای پرداخت: ملاحظات مهم

۱٫ هزینه استخر:

استخرهای استخراج به طور معمول هزینه خدمات خود را دریافت می کنند، که می تواند از ۰ ٪ تا ۵ ٪ یا بیشتر باشد.

۲٫ ساختار پرداخت:

همانطور که گفتیم استخرهای استخارج می توانند از ساختارهای مختلف پرداخت ، از جمله پرداخت هر سهم (PPS) ، متناسب و سایر موارد استفاده کنند.

۳٫ آستانه حداقل پرداخت:

برخی از استخرهای ماینینگ حداقل آستانه پرداخت دارند، به این معنی که قبل از اینکه بتوانید درآمد خود را پس بگیرید، باید مبلغ مشخصی را بدست آورید. اگر با مقدار کمی از قدرت هش در حال استخراج هستید، این موضوع می تواند یک نکته مهم باشد.

۴٫ اندازه استخر:

اندازه استخر نیز می تواند یک نکته مهم باشد، زیرا استخرهای بزرگتر ممکن است پرداخت های مداوم تری را ارائه دهند.

استخراج انفرادی یا مشارکت در استخر ماینینگ؟

بیشتر بخوانید: استخراج خورشیدی چیست؟ و آیا سولار ماینینگ در ایران به صرفه است؟

امنیت و قابلیت اطمینان: عوامل اساسی در انتخاب استخر استخراج

در پایان، هنگام انتخاب یک استخر استخراج، مهم است که امنیت و قابلیت اطمینان را در اولویت قرار دهید. یعنی به دنبال استخری با شهرت خوب، سابقه اثبات شده در پرداخت به موقع درآمد و اقدامات امنیتی قوی برای محافظت در برابر هک و سایر تهدیدها باشید. با اولویت‌بندی این عوامل، ماینرها می‌توانند اطمینان حاصل کنند که درآمدشان امن است و می‌توانند با اطمینان به استخراج خود ادامه دهند.

لینک کوتاه : https://lores.ir/?p=2635212

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها