تاریخ : شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ Saturday, 13 July , 2024
0

لورس :الگوریتم Ethash چیست؟ و چه ویژگی هایی دارد ؟

 • کد خبر : 2622282
 • ۱۷ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۸
لورس :الگوریتم Ethash چیست؟ و چه ویژگی هایی دارد ؟
به گزارش سایت اخبار ارزهای دیجیتال لورس :

برای داشتن اینترنت امن به توابع هش نیاز دارید. توابع هش یکی از موضوعات مهم و کاربردی در علوم کامپیوتر است که علاوه بر افزایش امنیت در فضای اینترنت، از طریق الگوریتم­‌های رمزنگاری در دنیای ارزهای دیجیتال نیز بسیار کاربردی است. توابع هش الگوریتم­‌های ریاضی هستند که اطلاعاتی با اندازه و طول متغیر دریافت و آن را به خروجی یکنواخت و معین تبدیل می‌­کنند.
در این توابع، ورودی را نمی‌­توان از خروجی به دست آورد؛ به همین دلیل است که این الگوریتم­‌ها سطح بسیار بالایی از امنیت را ارائه می‌­دهند. یکی از این الگوریتم‌های هش محبوب، Ethash است. آگاهی نسبت به اینکه چه ارزهایی از الگوریتم Ethash استفاده می‌کنند به موفقیت شما در این مسیر کمک خواهد کرد.
الگوریتم Ethash الگوریتم Ethash از تکنیک­‌های محاسباتی بسیار پیشرفته‌­ای استفاده می‌­کند که در نهایت سطح امنیت شبکه را افزایش می­‌دهد. Ethash یک الگوریتم استخراج اثبات کار است که توسط شبکه اتریوم و ارزهای دیجیتالی که بر مبنای اتریوم هستند، پیاده‌سازی شده است. Ethash جایگزین الگوریتم قبلی اتریوم، Dagger-Hashimoto می‌­شود و در واقع یک ارتقاء به حساب می‌­آید…

به گزارش مجله خبری ارزهای دیجیتال لورس :

برای داشتن اینترنت امن به توابع هش نیاز دارید. توابع هش یکی از موضوعات مهم و کاربردی در علوم کامپیوتر است که علاوه بر افزایش امنیت در فضای اینترنت، از طریق الگوریتم­‌های رمزنگاری در دنیای ارزهای دیجیتال نیز بسیار کاربردی است. توابع هش الگوریتم­‌های ریاضی هستند که اطلاعاتی با اندازه و طول متغیر دریافت و آن را به خروجی یکنواخت و معین تبدیل می‌­کنند.

در این توابع، ورودی را نمی‌­توان از خروجی به دست آورد؛ به همین دلیل است که این الگوریتم­‌ها سطح بسیار بالایی از امنیت را ارائه می‌­دهند. یکی از این الگوریتم‌های هش محبوب، Ethash است. آگاهی نسبت به اینکه چه ارزهایی از الگوریتم Ethash استفاده می‌کنند به موفقیت شما در این مسیر کمک خواهد کرد.

الگوریتم Ethash

الگوریتم Ethash از تکنیک­‌های محاسباتی بسیار پیشرفته‌­ای استفاده می‌­کند که در نهایت سطح امنیت شبکه را افزایش می­‌دهد. Ethash یک الگوریتم استخراج اثبات کار است که توسط شبکه اتریوم و ارزهای دیجیتالی که بر مبنای اتریوم هستند، پیاده‌سازی شده است. Ethash جایگزین الگوریتم قبلی اتریوم، Dagger-Hashimoto می‌­شود و در واقع یک ارتقاء به حساب می‌­آید. خوب است بدانید که مراحل توسعه هر دو الگوریتم تفاوت­‌های خاص خود را دارند. در ابتدا نام این الگوریتم Ethash-Dagger-Hashimoto بود که پس از تکامل نام آن به Ethash تغییر کرد.

استاندارد SHA-3 اولین بخش از یک ارز دیجیتال گسترده ­تر به نام Keccak بوده که به نام SHA-3 نیز شناخته می‌­شود. در ادامه به رمز ارزهای این الگوریتم و اینکه Erc20 چیست می­‌پردازیم.

هدف از راه اندازی Ethash

Ethash برای تمرکز بر محافظت از ماینرهای ASIC توسعه یافته است؛ اما محبوبیت زیاد اتریومپ (ارز دیجیتال اصلی Ethash) علاقه توسعه دهندگان ASIC را به تولید ماینرهای سازگار افزایش داده است؛ سرانجام در سال ۲۰۱۸، Bitmain اولین ماینرهای ASIC را برای Ethash معرفی کرد. تیم پروژه اتریوم به شدت با تسلط ASIC بر شبکه مخالفت کرد. این نظرات ماینرهای ASIC را مجبور به مخفی کردن و کاهش قدرت هش دستگاه­‌های خود کرد.

مزایا و معایب الگوریتم Ethash

هدف اصلی Vitalik Butrin از ایجاد این الگوریتم این است که همه بتوانند با کامپیوترهای معمولی اتریوم استخراج کنند و تنها به دستگاه­‌های Asic نیاز نداشته باشند؛ اما همچنان از دستگاه Asic برای استخراج اتریوم و سایر ارزها بر اساس این الگوریتم استفاده می‌­شود. مانند هر سیستم کامپیوتری، Ethash دارای مزایا و معایبی است که آن را از سایر الگوریتم‌­ها متمایز می­‌کند.

مشاهده قیمت امروز اتریوم در بیتمینو

یکی از مزایای الگوریتم ETHash پیاده‌سازی آسان آن است که آن را به یک الگوریتم ایمن و کاربردی تبدیل می­‌کند. با استفاده از ساختار DAG در حافظه، علاوه بر تابع Keccak و استفاده از کش، الگوریتم Ethash به یکی از کارآمدترین‌ها در تولید بلاک تبدیل شده است.

مصرف بیش از حد حافظه، استفاده از این الگوریتم ماینینگ را در رایانه‌های با ظرفیت کمتر سخت می­‌کند. در حقیقت مصرف زیاد از آن به دلیل عملکرد Ethash بوده که به شدت به عملکرد RAM وابسته است و پهنای باند زیادی مصرف می­‌کند.

درحالی که این یک اقدام محافظتی در برابر ASIC­ها به حساب می‌­آید، اما حفظ عملکرد مناسب سیستم نیز ضروری و لازم به شمار می‌رود. به لطف حافظه پنهان، می­‌توان با استفاده از فضای موجود برای محاسبات، استخراج کارآمدتری را تجربه کرد.

ویژگی های الگوریتم Ethash چیست؟

برای شناخت بیشتر الگوریتم Ethash و اینکه چه ارزهایی از الگوریتم Ethash استفاده می‌کنند باید به ویژگی­‌های آن توجه کنیم. در ادامه به این موارد اشاره شده است:

 1. الگوریتم استخراج Ethash به گونه‌ای طراحی شده است که در برابر دستگاه ASIC به صورت مقاوم فعالیت کند. برای کسب این هدف، این الگوریتم برای استفاده از حداکثر حافظه طراحی شده است.
 2. الگوریتم استخراج Ethash برای دستگاه­‌های GPU بسیار مناسب است.
 3. بلوک­‌های نو و جدید باید بلافاصله توسط مشتریان لایت تایید شوند.
 4. بلوک­‌های نو و جدید باید به آرامی در مشتریان سبک وزن انجام شود.
 5. سرویس گیرنده­‌های سبک باید اجازه داشته باشند که مشتریان لایت در اسرع وقت شروع به کار کنند.
 6. الگوریتم Ethash روش اصلاح شده و جایگزین Dagger-Hashimoto است.

چه ارزهایی از الگوریتم Ethash استفاده می­‌کنند؟

محبوب­ترین بلاک چین مبتنی بر اتریوم، Ethash است. این الگوریتم به طور خاص توسط تیم اتریوم ایجاد شد تا شبکه خود را روی آن بسازد. اتریوم کلاسیک ارز دیگری است که از Ethash استفاده می‌­کند؛ اما اتریوم کلاسیک زیر نظر تیم اتریوم نیست بلکه توسعه آن توسط اتریوم کلاسیک انجام می‌­شود. اتریوم بستر اصلی برای ایجاد توکن­‌ها با ارزهای دیجیتال خاص خود است. Augur، Binance Coin، Bytom، Status و بسیاری دیگر از پروژه­‌های ارز دیجیتال بر اساس استاندارد فنی اتریوم Erc20 هستند و سوال اینجا به وجود می‌­آید که Erc20 چیست، باید بگوییم که در واقع این سیستم از Ethash به عنوان الگوی اثبات کار استفاده می‌­کنند.

با این حال، تنها تعداد انگشت شماری توکن Erc20 استخراج شد؛ بنابراین تمامی ارزهای این اتریوم نه تنها وابستگی زیادی به بلاک اتریوم چین دارند، بلکه بدون آن نیز کارایی ندارند.

در پاسخ به سوال چه ارزهایی از الگوریتم Ethash استفاده می‌کنند، باید بگوییم این ارزها شامل موارد زیر هستند:

 1. Ethereum – ETH
 2. Ethereum Classic – ETC
 3. Metaverse ETP – ETP
 4. Expanse – EXP
 5. Musicoin – MUSIC
 6. Ellaism – ELLA
 7. Elementrem – ELE
 8. WhaleCoin – WHL(غیر قابل استخراج)
 9. DaxxCoin – DAXX
 10. Bowhead – AHT(غیرقابل استخراج)
 11. Ethereum Fog

ERC20 چیست؟

استاندارد Erc20 فهرستی از قوانینی است که برای کار روی اکوسیستم اتریوم باید توسط توکن‌­ها دنبال شود. توکن­‌های Erc20 بسیار مفید هستند؛ زیرا می­‌توان از آن‌ها در عملیات جمع‌آوری سرمایه یا ICO استفاده کرد. پروژه‌­هایی که بر پایه بلاک چین هستند می‌­توانند با ساخت و فروش توکن‌­های Erc20 تا زمانی که بلاک چین اصلی آن‌ها ساخته شود، سرمایه را افزایش دهند. توکن­‌های Erc20 را می‌­توان در تمام کیف پول‌­های معتبر اتریوم ذخیره و انتقال داد.

بنابراین Erc20 چیست، باید بگوییم مجموعه­‌ای از قوانین و مقررات است که به شما کمک می­‌کند تا با توکن‌­های آن، قراردادهای هوشمندی را روی پلتفرم اتریوم بسازید. ERC مخفف Ethereum Request for Comment است و عدد ۲۰ است که به این درخواست اختصاص داده شده است.

الگوریتم Ethash چگونه کار می‌کند؟

بعد از آنکه فهمیدیم چه ارزهایی از الگوریتم Ethash استفاده می‌­کنند، باید به نحوه فعالیت این الگوریتم بپردازیم. الگوریتم استخراج Ethash می­‌تواند با CPU و GPU فعالیت کند. ارزهای دیجیتالی که بر پایه Ethash هستند، از نظر استخراج تفاوت دارند. برای شروع استخراج اتریوم به کاربری نیاز دارید که دارای مجوز استخراج و حداقل سابقه اتریوم باشد. سایر ارزهای دیجیتال مبتنی بر الگوریتم Ethash به یک کیف پول یا حساب در شبکه خود نیاز دارند.

استخراج CPU

استخراج CPU ارزهایی طبق الگوریتم Ethash تقریباً دو برابر کارآمدتر و سودآورتر از استخراج GPU هستند. استخراج با CPU در اتریوم با Geth انجام می‌شود. Geth برنامه‌ای است که شبکه اتریوم را به ابزار استخراج متصل می‌کند. ارزهای استخراج شده دقیقاً به آدرس ماینر درون شبکه ارسال می­‌شوند.

استخراج GPU

استخراج GPU بهترین جایگزین برای Ethash به حساب می­‌آید، اما Ethash حافظه زیادی لازم دارد؛ برای هر پردازنده گرافیکی حداقل به ۱ تا ۲ گیگابایت رم احتیاج دارد و مصرف می‌­کند.

سخن پایانی

الگوریتم Ethash تنها جهت دستیابی به اهداف استخراج به کار برده می‌­شود و از الگوریتم Proof of Work ساخته شده است و به طور خاص برای اتریوم (ETH) استفاده می­‌شود. دلیل اصلی ایجاد تابع Ethash PoW مقاومت در برابر ماشین­‌های ASIC است و حافظه کمی مصرف می‌­کند که فقط با استفاده از یک GPU یا CPU قابل استخراج است. در این مقاله به اینکه چه ارزهایی از الگوریتم Ethash استفاده می‌­کنند و چیستی الگوریتم Ethash و Erc20 پرداخته شد. شما می‌­توانید برای کسب اطلاعات بیشتر، با مشاورین مجرب بیتمینو ارتباط برقرار کنید و لذت پیشرفت را بچشید.

سوالات متداول:

۱) تفاوت بین sha256 و ethash چیست؟

تفاوت اصلی در الگوریتم استخراج آن نهفته است. بیت کوین از الگوریتم هش SHA-256 استفاده می کند. در حالی که اتریوم از الگوریتم Ethash استفاده می کند که برای ارائه مقاومت ASIC طراحی شده است.

۲) کدام الگوریتم برای استخراج کریپتو بهتر است؟

 • Ethash، الگوریتم اتریوم.
 • Scrypt، کامل ترین عملکرد رمزنگاری.
 • X11، الگوریتم Dash.
 • Equihash، یک الگوریتم مبتنی بر یک مسئله پیچیده ریاضی.
 • Cryptonight، اولین الگوریتم برای سکه های ناشناس.

۳) نرخ هش استخراج Ethash چقدر است؟

نرخ هش شبکه اتریوم در سطح فعلی ۰٫۰۰ است که نسبت به ۱۰۸۸٫۹۸ یک سال قبل کاهش یافته است. این تغییر N/A نسبت به دیروز و -۱۰۰٫۰٪ نسبت به یک سال قبل است.

در بیتمینو بخوانید:

 • بهترین نرم افزار استخراج اتریوم

Originally posted 2023-06-08 23:30:28.

The post الگوریتم Ethash چیست؟ و چه ویژگی هایی دارد ؟ appeared first on بیتمینو.

لینک کوتاه : https://lores.ir/?p=2622282

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها