تاریخ : یکشنبه, ۶ اسفند , ۱۴۰۲ Sunday, 25 February , 2024
0

لورس :تحلیل بیت کوین؛ چرا با وجود تایید ETF بازار ریزشی است؟ (۲۷ دی ۱۴۰۲)

 • کد خبر : 2635106
 • ۰۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۷:۴۰
لورس :تحلیل بیت کوین؛ چرا با وجود تایید ETF بازار ریزشی است؟ (۲۷ دی ۱۴۰۲)
به گزارش سایت اخبار ارزهای دیجیتال لورس :

در چشم‌انداز معاملات ارزهای دیجیتال، با معرفی اخیر صندوق‌های قابل معامله بیت‌کوین (ETF) در ایالات متحده تحولی بنیادین مشاهده شده، که موجب شکل‌گیری دینامیک‌های تازه‌ای در معاملات شده است.
تحلیل بیت کوین؛ اصلاح قیمتی یا پایان روند صعودی؟ (۲۶ دی ۱۴۰۲) تحلیلگر بلومبرگ، جیمز سیفارت، اعلام کرد که حجم کل معاملات ETFهای بیت‌کوین ایالات متحده طی سه روز اول، به نزدیکی ۱۰ میلیارد دلار رسیده است.
فهرست مطالبحجم معاملات بیت کوین چقدر شده است؟حجم معاملات هنوز تاثیری بر قیمت نداشته استدرک تأثیر گری‌اسکیل بر قیمت بیت‌کوینایجاد فشار فروش توسط گری اسکیلسوالات متداول حجم معاملات بیت کوین چقدر شده است؟ این حجم قابل توجه به طور عمده توسط GBTC گری‌اسکیل با حجم معاملاتی سه روزه به میزان ۵.۱۷۴ میلیارد دلار رهبری شده، به دنبال آن IBIT بلک‌راک با ۱.۹۹۷ میلیارد دلار، و FBTC فیدلیتی با ۱.۴۷۹ میلیارد دلار، که در مجموع به حجم معاملاتی تقریباً ۹.۷۷۱ میلیارد دلار منجر شده است.
حجم معاملات هنوز تاثیری بر قیمت نداشته است با این حال، علی‌رغم این ارقام چشمگیر، عملکرد قیمت بیت‌کوین با رشد حجم معاملات هم‌خوانی نداشته، ..

به گزارش مجله خبری ارزهای دیجیتال لورس :

در چشم‌انداز معاملات ارزهای دیجیتال، با معرفی اخیر صندوق‌های قابل معامله بیت‌کوین (ETF) در ایالات متحده تحولی بنیادین مشاهده شده، که موجب شکل‌گیری دینامیک‌های تازه‌ای در معاملات شده است.

 • تحلیل بیت کوین؛ اصلاح قیمتی یا پایان روند صعودی؟ (۲۶ دی ۱۴۰۲)

تحلیلگر بلومبرگ، جیمز سیفارت، اعلام کرد که حجم کل معاملات ETFهای بیت‌کوین ایالات متحده طی سه روز اول، به نزدیکی ۱۰ میلیارد دلار رسیده است.

فهرست مطالب

 • حجم معاملات بیت کوین چقدر شده است؟
 • حجم معاملات هنوز تاثیری بر قیمت نداشته است
 • درک تأثیر گری‌اسکیل بر قیمت بیت‌کوین
 • ایجاد فشار فروش توسط گری اسکیل
 • سوالات متداول

حجم معاملات بیت کوین چقدر شده است؟

این حجم قابل توجه به طور عمده توسط GBTC گری‌اسکیل با حجم معاملاتی سه روزه به میزان ۵.۱۷۴ میلیارد دلار رهبری شده، به دنبال آن IBIT بلک‌راک با ۱.۹۹۷ میلیارد دلار، و FBTC فیدلیتی با ۱.۴۷۹ میلیارد دلار، که در مجموع به حجم معاملاتی تقریباً ۹.۷۷۱ میلیارد دلار منجر شده است.

حجم معاملات هنوز تاثیری بر قیمت نداشته است

با این حال، علی‌رغم این ارقام چشمگیر، عملکرد قیمت بیت‌کوین با رشد حجم معاملات هم‌خوانی نداشته، پدیده‌ای که تحلیلگران آن را به تغییر استراتژیک در میان مشتریان گری‌اسکیل نسبت می‌دهند. سرمایه‌گذاران به طور فزاینده‌ای سرمایه خود را از GBTC گری‌اسکیل با هزینه سالانه ۱.۵٪ به ETF‌های بیت‌کوین کارآمدتر از نظر هزینه، که برخی از آن‌ها هزینه‌هایی پایین ۰.۲۵٪ ارائه می‌دهند، منتقل می‌کنند.

این تغییر، با این حال، به دلیل فرآیند بازخرید نقدی تعیین شده توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC)، بدون دردسر صورت نمی‌گیرد. در نتیجه، سرمایه‌گذاران خود را در حال عبور از یک فاصله زمانی می‌یابند، که در آن پول را بازخرید و چند روز بعد به دیگر ETF‌های بیت‌کوین اختصاص می‌دهند.

درک تأثیر گری‌اسکیل بر قیمت بیت‌کوین

این ویژگی عملیاتی GBTC گری‌اسکیل، که بازخرید نقدی همان روز برای BTC را تسهیل نمی‌کند و بر اساس تسویه T+2 یا T+1 عمل می‌کند، منجر به شکل‌گیری الگوی معاملاتی قابل تشخیصی شده است. الکس تورن، سرپرست تحقیقات در گلکسی، به این پدیده اشاره کرد و گفت:

«ما شاهد حجم معاملات قابل توجه بیت‌کوین هستیم، اکنون در ساعات کاری ایالات متحده، به‌ویژه بین ساعت ۳ تا ۴ بعدازظهر به وقت نیویورک، همزمان با زمان تثبیت ETF، که به اوج فروش پیش‌بینی شده گری‌اسکیل در پایان روز منجر می‌شود. بازی در حال تکامل است.»

در همین راستا، دان کریپتو تریدز الگوی مداومی در عملیات گری‌اسکیل مشاهده کرده و تأکید کرد، “گری‌اسکیل مقدار X بیت‌کوین را تقریباً یک ساعت قبل از باز شدن بازار در هر روز معاملاتی به کوین‌بیس ارسال می‌کند. فکر می‌کنم این یک شاخص خوب برای ارزیابی میزان خروج از GBTC باشد. ۴۰۰۰ بیت‌کوین جمعه ارسال شد. ۹۰۰۰ بیت‌کوین دوشنبه ارسال شد.”

با تأیید این مشاهدات، مارتون از کریپتوکوانت، به جریان خروج قابل ملاحظه بیت‌کوین از صندوق گری‌اسکیل، به‌ویژه به سمت کوین‌بیس، اشاره کرد و گفت، “داده‌ها دروغ نمی‌گویند، همانطور که باز هم مشاهده شد. بلافاصله پس از ورود بیت‌کوین از گری‌اسکیل به کوین‌بیس، شکاف قیمتی کوین‌بیس که قبلاً مثبت بود، برای اولین بار در این سال منفی شد، که نشان‌دهنده فشار فروش قوی از سمت کوین‌بیس است.”

او تأکید کرد که این رویدادها با حجم معاملات افزایش یافته در کوین‌بیس، به‌ویژه در ساعات معاملاتی بازار سهام آمریکا، ارتباط دارد.

ایجاد فشار فروش توسط گری اسکیل

تحلیلگر رمزارز جیمز ون استراتن الگویی از بازخریدهای گری‌اسکیل به کوین‌بیس پرایم را به تفصیل بیان کرد و اظهار داشت، “ما شروع به مشاهده الگویی از بازخریدهای گری‌اسکیل به کوین‌بیس پرایم کرده‌ایم، همزمان با قبل از باز شدن بازار. ۹۰۰۰ بیت‌کوین (به ارزش ۳۸۷ میلیون دلار) به کوین‌بیس پرایم فرستاده شد، همه قبل از ساعت ۲:۳۰ (GMT) در تاریخ ۱۶ ژانویه. در تاریخ ۱۲ ژانویه، ۴۰۰۰ بیت‌کوین قبل از باز شدن بازار فرستاده شد.”

همانطور که این الگوها ادامه دارند و تکامل می‌یابند، تأثیر گری‌اسکیل به وضوح در حال بازطراحی ساعت اصلی معاملات بیت‌کوین است و لایه جدیدی از پیچیدگی و استراتژی را در عرصه معاملات رمزارز معرفی می‌کند. مهم این است که فشار فروش گری‌اسکیل برای همیشه باقی نمی‌ماند، اما تا زمانی که وجود دارد، ممکن است ادامه دهد تا بر قیمت بیت‌کوین فشاری وارد کند.

تا آن زمان، پیگیری جریانات گری‌اسکیل می‌تواند برای تعیین روند قیمت‌های BTC حیاتی باشد. گری‌اسکیل همچنان حدود ۵۸۷,۰۰۰ تا ۶۱۷,۰۰۰ بیت‌کوین دارد.

نمودار ۴ساعته BTC/USD

منبع: NewsBTC

سوالات متداول

چرا عملکرد قیمت بیت‌کوین با افزایش حجم معاملات همخوانی ندارد؟

به دلیل تغییر استراتژیک مشتریان گری‌اسکیل از GBTC به ETF‌های بیت‌کوین با هزینه‌های پایین‌تر.

چه الگوی معاملاتی قابل تشخیصی برای GBTC گری‌اسکیل وجود دارد؟

افزایش حجم معاملات در ساعات کاری ایالات متحده، به‌ویژه بین ساعت ۳ تا ۴ بعدازظهر به وقت نیویورک، همزمان با تثبیت ETF.

چگونه گری‌اسکیل بر قیمت بیت‌کوین فشار می‌آورد؟

با ارسال مقادیر بزرگی بیت‌کوین به کوین‌بیس تقریباً یک ساعت قبل از باز شدن بازار، که منجر به افزایش فشار فروش می‌شود.

نوشته تحلیل بیت کوین؛ چرا با وجود تایید ETF بازار ریزشی است؟ (۲۷ دی ۱۴۰۲) اولین بار در توکن باز. پدیدار شد.

توکن باز

لینک کوتاه : https://lores.ir/?p=2635106

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها