تاریخ : یکشنبه, ۲ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Sunday, 21 April , 2024
1

لورس :کارمزد انتقال کدام ارز کمتر است؟

 • کد خبر : 2622327
 • ۱۷ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۸
لورس :کارمزد انتقال کدام ارز کمتر است؟
به گزارش سایت اخبار ارزهای دیجیتال لورس :

کریپتوکارنسی یک دارایی دیجیتال است که تا به امروز توسط هیچ نهاد نظارتی از جمله دولت کنترل نشده است. رمزارزها روی شبکه‌ها و رایانه‌ها در سراسر جهان میزبانی می‌شوند و انجام معاملات بین خریدار و فروشنده به صورت مستقیم و بدون وجود شخص ثالثی صورت می‌گیرد.
انجام این معاملات با هزینه‌هایی به عنوان کارمزد صرافی ارز دیجیتال یا کارمزد انتقال در صرافی همراه است. نگرانی آشکار و رایج در مورد رمزارزها، همین هزینه‌های مربوط به کارمزد معاملات است که از یک سکه به سکه دیگر و نحوه یافتن ارزان‌ترین آن‌ها متفاوت است.
کارمزد معاملات کریپتو چیست؟ کارمزد انجام معاملات (تراکنش‌های) ارزهای دیجیتال شامل هزینه‌ای می‌شود که هنگام انتقال این ارزها از یک حساب به حساب دیگر از کاربران دریافت می‌شود. در واقع برای اینکه معاملات تایید و در بلاک چین ثبت شوند، هزینه‌ای به عنوان کارمزد معاملات دریافت می‌شود. کارمزد معاملات از سکه‌ای به سکه دیگر متفاوت است و به عوامل متعددی بستگی دارد. هدف اصلی وجود کارمزد این است که اطمینان حاصل شود معامله‌ای که انجام شده یک معامله معتبر و ایمن است.
انواع کارمزد معاملات در ادامه انواع کا..

به گزارش مجله خبری ارزهای دیجیتال لورس :

کریپتوکارنسی یک دارایی دیجیتال است که تا به امروز توسط هیچ نهاد نظارتی از جمله دولت کنترل نشده است. رمزارزها روی شبکه‌ها و رایانه‌ها در سراسر جهان میزبانی می‌شوند و انجام معاملات بین خریدار و فروشنده به صورت مستقیم و بدون وجود شخص ثالثی صورت می‌گیرد.

انجام این معاملات با هزینه‌هایی به عنوان کارمزد صرافی ارز دیجیتال یا کارمزد انتقال در صرافی همراه است. نگرانی آشکار و رایج در مورد رمزارزها، همین هزینه‌های مربوط به کارمزد معاملات است که از یک سکه به سکه دیگر و نحوه یافتن ارزان‌ترین آن‌ها متفاوت است.

کارمزد معاملات کریپتو چیست؟

کارمزد انجام معاملات (تراکنش‌های) ارزهای دیجیتال شامل هزینه‌ای می‌شود که هنگام انتقال این ارزها از یک حساب به حساب دیگر از کاربران دریافت می‌شود. در واقع برای اینکه معاملات تایید و در بلاک چین ثبت شوند، هزینه‌ای به عنوان کارمزد معاملات دریافت می‌شود. کارمزد معاملات از سکه‌ای به سکه دیگر متفاوت است و به عوامل متعددی بستگی دارد. هدف اصلی وجود کارمزد این است که اطمینان حاصل شود معامله‌ای که انجام شده یک معامله معتبر و ایمن است.

انواع کارمزد معاملات

در ادامه انواع کارمزدهای بازار رمز ارزها را بررسی می‌کنیم.

کارمزد تراکنش بلاک چین یا کارمزد شبکه

یکی از انواع کارمزد صرافی ارز دیجیتال، کارمزد تراکنش بلاک چین یا کارمزد شبکه است که به عنوان انگیزه‌ای برای استخراج‌کنندگان در شبکه استفاده می‌شود. کمیسیون یا کارمزد تراکنش‌‌های ماینینگ (و همچنین سرمایه‌گذاری) مقادیر کمی از ارزهای دیجیتال هستند که برای پردازش یک تراکنش به ماینرها اختصاص داده می‌شوند. این پرداخت‌‌های کوچک به عنوان پاداش برای کار انجام‌شده به استخراج‌کنندگان و سهامداران تعلق می‌گیرند.

در این فرآیند تمام تراکنش‌های جدید در بلاک چین در فواصل زمانی معین در بلوک‌ها ثبت می‌شوند. اولین رکورد تمام تراکنش‌های جدید توسط ماینری انجام می‌شود که موفق به دریافت سکه بعدی شده است. علاوه بر این، فرد برای این عمل پاداش نیز دریافت می‌کند.

کارمزد تبادل ارز دیجیتال

به غیر از کمیسیون استخراج، هزینه مبادله ارز دیجیتال نیز وجود دارد. همه صرافی‌‌های ارز دیجیتال برای انجام معاملات از کاربران خود کارمزد دریافت می‌کنند. این روش یکی از راه‌های کسب درآمد در کنار فروش فضای تبلیغاتی و دریافت هزینه فهرست‌بندی از تیم‌های ICO است که می‌خواهند توکن خود را در صرافی‌ها ببینند و از این طریق آن را به کاربران معرفی کنند.

هزینه های کیف پول

نوع دیگری از کارمزد انتقال در صرافی، هزینه‌های کیف پول است که از آن برای نگهداری ارزهای دیجیتال استفاده می‌شود. این پول صرف توسعه نرم‌افزار و نگهداری کیف پول دیجیتال خواهد شد. همچنین برای زمانی که می‌خواهید مقدار مشخصی سکه استخراج کنید، ممکن است هزینه‌های برداشت به عنوان کارمزد صرافی ارز دیجیتال وجود داشته باشد.

به ویژه هر چقدر کیف‌ پول‌ها و صرافی‌های کریپتو تأییدیه‌‌های بیشتری داشته باشند، بهتر است. این از منطق کلی پیروی می‌کند که بر اساس آن، با چنین تأییدیه‌هایی احتمال جعلی بودن تراکنش‌ها نسبتاً کم می‌شود. با توجه به اهداف امنیتی، تعداد تاییدیه در موارد اضافه بار شبکه و حملات ۵۱ درصدی باید بیشتر از سایر موارد باشد.

ارز دیجیتال با کمترین کارمزد تراکنش

طبیعتاً مردم علاقه‌مند هستند که ارزهایی با کمترین کارمزد را خریداری کنند. ساختار ارزهای دیجیتال در حال حاضر به اندازه کافی مشکل و پیچیده هستند؛ بنابراین یک نگرانی رایج این است که به دلیل نوسانات بازار و همچنین هزینه‌های سنگین، پول را از دست ندهید. به طور کلی، کارمزد معاملات ارزهای دیجیتال متوسط ​​در بازار حدود ۰٫۱۵-۰٫۲۵ دلار است (و تا ۲۵ دلار برای بیت کوین و اتریوم در زمان شلوغی مانند الان). در زیر لیستی از ارزان‌ترین کارمزد انتقال در صرافی تراکنش‌های ارز دیجیتال و محبوب‌ترین کوین‌ها بر اساس داده‌های BitInfoCharts (آوریل ۲۰۲۲) را معرفی می‌کنیم:

 • اتریوم کلاسیک: کارمزد تراکنش آنقدر کم است که از ۰٫۰۰۰۲۳ دلار شروع می‌شود.
 • بیت‌کوین SV: دارای کارمزد تراکنش متوسط ​​از ۰٫۰۰۰۵ دلار است.
 • بیت‌کوین گلد: در حال حاضر، ارزان‌ترین کارمزد تراکنش برای سکه BTG حدود ۰٫۰۰۰۶۳ دلار است.
 • بیت‌کوین کش: ۰٫۰۰۲۵ دلار کارمزد به ازای هر تراکنش دارد.
 • کارمزد لایت‌کوین ۰٫۰۴۲ دلار است.
 • Dash: هزینه مبادله معادل ۰٫۰۰۵۱ دلار است.
 • Reddcoin: کارمزد تراکنشRDD ، ۰۰۰۸۹ دلار است.
 • Vertcoin: این ارز به طور متوسط دارای کارمزد ۰٫۰۰۲ دلار است.
 • ارز دیجیتال DOGE: در حالی که Doge خود کمتر از یک دلار هزینه دارد، کارمزد تراکنش ۰٫۲۴۲ دلاری آن بسیار پایین است.

کمترین کارمزد ارزهای دیجیتال چیست؟

ارزهای دیجیتالی مانند ارز نانو و دش با کارمزد صفر وجود دارد. به جز کمترین کارمزد صرافی ارز دیجیتال در لیست بالا، برخی صاحبان ارزهای دیجیتال ادعا می‌کنند که معاملات می‌توانند بسیار سریع انجام شوند.

ارز نانو با استفاده از مکانیزم اجماع اثبات سهام محول‌شده و با معماری شبکه بلوکی که در آن حساب‌ها زنجیره‌های بلوکی خاص خود را دارند، کار می‌کند. مکانیزم موجود در ارز نانو ارزان‌ترین کارمزد انتقال در صرافی را در مقایسه با بلاک‌چین سنتی تضمین می‌کند.

پارامترهایی که بر کارمزد ارزهای دیجیتال تأثیر می‌گذارند

هنگام تصمیم‌گیری در مورد چنین پارامترهایی، در نظر گرفتن چندین فاکتور مهم است. میزان کارمزد دریافتی می‌تواند به میزان شلوغی شبکه بومی ارز دیجیتال بستگی داشته باشد. به عنوان مثال، اتریوم در حال حاضر دارای میانگین ارزش تراکنش ۰٫۰۱۱ ETH برابر با ۱۹٫۴۱ USD است که بسیار بزرگتر از میانگین ارزش تراکنش است.

این موضوع را می‌توان با این واقعیت نیز توضیح داد که سیستم مورد‌نیاز برای کار با این ارز دیجیتال به اجرای برنامه‌های غیرمتمرکز پیچیده نیاز دارد. به دنبال مثال قبلی، یک قانون سرانگشتی خوب هنگام تجزیه و تحلیل ویژگی‌ ارزهای دیجیتال که بر کارمزد آنها تأثیر می‌گذارد، محاسبه میزان شارژ در مقایسه با ارزش فعلی ارز یا توکن در بازار است. به عنوان مثال، داش با ۱۶۱٫۶۶ دلار معامله می‌شود، در حالی که میانگین ارزش کارمزد انجام معاملات آن ۰٫۰۰۵۱ دلار است.

سرعت تراکنش نیز بر کارمزد صرافی ارز دیجیتال تأثیر می‌گذارد. اگر می‌خواهید تراکنش شما سریع‌تر انجام شود، می‌توانید یک گزینه سفارشی تنظیم کنید. بیت‌کوین مثال خوبی برای این موضوع است؛ زیرا نوسانات آن منجر به نوسانات نرخ ارز می‌شود و زمان به عامل تعیین‌کننده در این مورد تبدیل می‌شود.

معامله‌گران مایلند کمیسیون یا کارمزد انتقال در صرافی بیشتری بپردازند تا در چنین نوسانات ضرر نکنند. کارمزدهای دریافت ‌شده همچنین به مقدار ارز دیجیتالی که قصد انتقال آن را دارید، فراوانی آن، مقدار کل کوین‌های در گردش در حال حاضر بستگی دارد.

میزان هزینه به شبکه بومی آن نیز بستگی دارد. به عنوان مثال، بیت‌کوین، بیت کوین کش و بیت‌کوین SV همگی دارای ارزش تراکنش‌های متفاوتی هستند. در چندین بلاک‌چین مانند اتریوم و در مورد سکه‌های مبتنی بر اتریوم، میزان کارمزد انجام معاملات می‌تواند به میزان شلوغی شبکه نیز بستگی داشته باشد.

در برخی موارد، مانند IOTA، هیچ کارمزدی برای انجام معاملات دریافت نمی‌شود. هنگام تجزیه و تحلیل هزینه‌ها باید چندین فاکتور را در نظر بگیرید. بهتر است که هنگام معامله با ارزهای دیجیتال کارمزدهای آن‌ها را با سایر ارزهای دیجیتال، براساس قیمت، هدف و محبوبیت مقایسه کنید.

ارزهای دیجیتال را با بهترین نرخ مبادله کنید

تجارت رمزنگاری هنوز نسبتاً جدید است زیرا بیت‌کوین به عنوان اولین ارز دیجیتال فقط بیش از یک دهه پیش وارد صحنه شد. در نتیجه، هنوز یک استاندارد صنعتی برای نحوه پرداخت کارمزدها توسط کارگزاران وجود ندارد. کارمزد صرافی ارز دیجیتال حتی در میان کارگزاران متمرکز بر رمزارز بسیار متفاوت است و اغلب کمی گیج‌کننده هستند.

با این حال، اگر به ارزهای دیجیتال علاقه دارید، انتظار داشته باشید که رقابت بیشتر ممکن است کارمزدها را کاهش دهد. سیگل می‌گوید: «با فرض یک بازار رقابتی که قطعاً در مورد ارزهای دیجیتال همینطور است قیمت یک تراکنش بلاک‌چین باید در نهایت به اندازه هزینه قدرت محاسباتی مورد‌نیاز برای اجرای آن کاهش یابد.

سوالات متداول:

۱) چرا کارمزد انتقال بیت کوین اینقدر بالاست؟

افزایش تقاضا برای فضای بلاک بیت کوین منجر به افزایش کارمزد تراکنش‌های بیت کوین شده است. بک لاگ بلاک چین به قدری شلوغ شده است که صرافی رمزارز بایننس در یک روز مجبور شد، تقریباً دو ساعت برداشت را متوقف کرد.

۲) آیا کارمزد ارزها برای همه تراکنش‌ها یکسان است؟

خیر، کارمزد ارزها بسته به نوع تراکنش و شرایط رویداد متفاوت است. به عنوان مثال، اگر شما درخواست انتقال سریع (fast transaction) داشته باشید، باید بیشتر بپردازید. همچنین، در برخی ارزها مانند اتریوم، کارمزد بر اساس پیچیدگی کد مورد استفاده در تراکنش تعیین می‌شود.

۳) چگونه می‌توانید کارمزد ارزها را مقایسه کنید؟

می‌توانید با مطالعه جداول کارمزد انتقال ارزها در صفحات اختصاصی هر ارز یا با استفاده از سایت‌های مقایسه کارمزد ارزهای دیجیتال، اطلاعات کارمزد هر ارز را مقایسه کنید.

Originally posted 2023-06-08 21:30:26.

The post کارمزد انتقال کدام ارز کمتر است؟ appeared first on بیتمینو.

لینک کوتاه : https://lores.ir/?p=2622327

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها