تاریخ : یکشنبه, ۲۷ خرداد , ۱۴۰۳ Sunday, 16 June , 2024
0

لورس :ادغام NFT ها و دارایی های فیزیکی

  • کد خبر : 2628456
  • ۱۳ آبان ۱۴۰۲ - ۱۸:۰۶
لورس :ادغام NFT ها و دارایی های فیزیکی
به گزارش سایت اخبار ارزهای دیجیتال لورس :

ما در این مقاله در مورد ادغام NFT ها و دارایی های فیزیکی توضیحاتی را بیان کردیم. NFT ها با توکن کردن دارایی‌ های فیزیکی، فرصت‌ های جدیدی را برای مالکیت، سرمایه‌ گذاری و مشارکت فراهم می‌ کنند. جهت کسب جدیدترین اخبار و مقالات در حوزه NFT ها با سایت ارز دیجیتال همراه باشید.
ادغام NFT ها و دارایی های فیزیکی NFT ها درک ما از دارایی های دیجیتال را از زمانی که در سال های اخیر مورد توجه جریان اصلی قرار گرفتند، تغییر دادند. با این کار، رابطه بین NFT ها و دارایی های فیزیکی نیز به عنوان یک مورد استفاده جذاب و نوآورانه برای این فناوری ظاهر شد.
NFT ها توکن های دیجیتال منحصر به فرد هستند بر خلاف ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین یا اتریوم که قابل تعویض هستند و می توان آنها را به صورت یک به یک مبادله کرد، NFT ها توکن های دیجیتال منحصر به فردی هستند که نشان دهنده اقلام یا دارایی های منحصر به فرد هستند. NFT ها به طور عمده با فضای دیجیتال مرتبط هستند، همچنین می توانند از طریق نشانه گذاری با دارایی های فیزیکی نیز مرتبط شوند. بنابراین شکاف بین دنیای مجازی و فیزیکی را پر می نمایند. این پیوند امکانات و موارد ..

به گزارش مجله خبری ارزهای دیجیتال لورس :

ما در این مقاله در مورد ادغام NFT ها و دارایی های فیزیکی توضیحاتی را بیان کردیم. NFT ها با توکن کردن دارایی‌ های فیزیکی، فرصت‌ های جدیدی را برای مالکیت، سرمایه‌ گذاری و مشارکت فراهم می‌ کنند. جهت کسب جدیدترین اخبار و مقالات در حوزه NFT ها با سایت ارز دیجیتال همراه باشید.

ادغام NFT ها و دارایی های فیزیکی

NFT ها درک ما از دارایی های دیجیتال را از زمانی که در سال های اخیر مورد توجه جریان اصلی قرار گرفتند، تغییر دادند. با این کار، رابطه بین NFT ها و دارایی های فیزیکی نیز به عنوان یک مورد استفاده جذاب و نوآورانه برای این فناوری ظاهر شد.

NFT ها توکن های دیجیتال منحصر به فرد هستند

بر خلاف ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین یا اتریوم که قابل تعویض هستند و می توان آنها را به صورت یک به یک مبادله کرد، NFT ها توکن های دیجیتال منحصر به فردی هستند که نشان دهنده اقلام یا دارایی های منحصر به فرد هستند. NFT ها به طور عمده با فضای دیجیتال مرتبط هستند، همچنین می توانند از طریق نشانه گذاری با دارایی های فیزیکی نیز مرتبط شوند. بنابراین شکاف بین دنیای مجازی و فیزیکی را پر می نمایند. این پیوند امکانات و موارد استفاده جدیدی را برای NFTها معرفی کرده است که فراتر از قلمرو دیجیتال است.

به بیان ساده، توکن‌ سازی زمانی است که دارایی‌ ها توسط دارایی‌ های دیجیتال در بلاک چین نشان داده می‌ شوند. وقتی یک NFT نماینده یک دارایی فیزیکی است، به این معنی است که NFT به عنوان مدرک مالکیت برای آن کالای فیزیکی عمل می کند. به طور معمول، دارایی فیزیکی می تواند هر مورد منحصر به فرد ارزشی باشد. مانند آثار هنری، املاک و مستغلات، کالاهای لوکس، کلکسیون یا حتی بلیط رویداد.

ادغام NFT ها و دارایی های فیزیکی
ادغام NFT ها و دارایی های فیزیکی

NFT مرتبط با دارایی فیزیکی حاوی اطلاعات و ابرداده هایی است که به طور منحصر به فرد آن را شناسایی می کند. از جمله جزئیات مربوط به منشاء دارایی، اصالت، تاریخچه مالکیت و موارد دیگر. این می تواند به مبارزه با جعل، محافظت از حقوق مالکیت معنوی و اطمینان از قابل ردیابی دارایی ها در طول چرخه عمرشان کمک کند.

مالکیت کسری

چندین مزیت اضافی برای این وجود دارد، از جمله مالکیت کسری. این زمانی است که چندین نفر از طریق خرید کسری از NFT، توانایی مالکیت سهام در دارایی را دارند. این امر دسترسی و تنوع آن را افزایش می دهد. زیرا افراد با سرمایه محدود می توانند در مالکیت دارایی های با ارزشی که در غیر این صورت از دسترس مالی آنها خارج می شد مشارکت کنند.

مالکیت کسری همچنین نقدینگی را برای دارایی‌ های غیر نقدی سنتی افزایش می‌ دهد. زیرا ایجاد بازارهای ثانویه را تسهیل می‌ کند که در آن سرمایه‌ گذاران می‌ توانند سهام مالکیت کسری را بخرند و بفروشند. این یک مسیر برای نقدینگی و به طور بالقوه افزایش عمق بازار برای این دارایی ها فراهم می کند.

دارایی‌ های فیزیکی نیز ممکن است همراه با مزایا یا امتیازات اضافی باشند

برخی از دارایی‌ های فیزیکی نیز ممکن است همراه با مزایا یا امتیازات اضافی باشند. یعنی پس از توکن شدن دارایی به NFT مربوطه متصل می‌ شوند. در همین سال، Mastercard نسخه رایگان Music Pass NFT را معرفی کرد که مزایای مختلفی را به کلکسیونرها ارائه کرد، از جمله برنامه تولید کننده موسیقی مبتنی بر هوش مصنوعی، مطالب آموزشی و دسترسی به ویترین مجازی با حضور هنرمندان در برنامه Artist Accelerator این شرکت و ایجاد یک بعد جدید. مالکیت و تعامل ویژگی هایی از این قبیل می تواند ارزش NFT را افزایش دهد و آن را برای مصرف کننده معمولی مطلوب تر کند.

رابطه بین NFT ها و دارایی های فیزیکی باعث ایجاد مفاهیمی خارج از چارچوب مانند فیگیتال شد. آنها دنیای فیزیکی و دیجیتال را برای ایجاد تجربیات و پیشنهادات تعاملی و همه جانبه برای دارندگان NFT ترکیب می کنند. این را تصور کنید: شما یک NFT از یک آیتم مد با نسخه محدود دارید و NFT یک نسخه فیزیکی از آن آیتم را باز می کند. این دقیقا همان کاری است که نایک انجام داد.

پتانسیل قابل توجهی و آینده امیدوار کننده ای در NFT ها وجود دارد که دارایی های فیزیکی را نشان می دهند. این هنوز یک مفهوم نسبتاً جدید است، اما قبلاً ارزش خود را نشان داد و توجه کلکسیونرها، سرمایه گذاران، صنایع و برندهایی مانند گوچی، آدیداس، دولچه و گابانا و تیفانی را به خود جلب کرد. NFT ها دسترسی به مالکیت و سرمایه گذاری در دارایی های فیزیکی را دموکراتیک می کنند. هنگام خرید یک NFT که به یک دارایی واقعی و فیزیکی مرتبط است، می‌تواند تجربه مالکیت را با ارائه تجربیات دیجیتال منحصر به فرد و مزایای اضافی افزایش دهد.

NFT ها قراردادهای هوشمند را شامل می شوند

NFT ها می توانند قراردادهای هوشمند را در بر گیرند و امکان پرداخت خودکار حق امتیاز به سازندگان و صاحبان اصلی را هر زمان که NFT در بازار ثانویه فروخته یا معامله می شود، می کنند. این امر شناسایی و جبران مستمر سازندگان را تضمین می‌ کند و به تولید دارایی‌ های دیجیتال و فیزیکی با کیفیت بالا انگیزه می‌ دهد. قراردادهای هوشمند می توانند شرایط و ضوابط از پیش تعیین شده را اعمال کنند، خطر هرگونه اختلاف را کاهش دهند و غرامت عادلانه را تضمین کنند.

ادغام NFT ها و دارایی های فیزیکی
ادغام NFT ها و دارایی های فیزیکی

با این حال، چالش ها و عوارض در ادغام NFT ها با آیتم های فیزیکی باقی می ماند. سوالاتی در مورد چارچوب های قانونی، انطباق با مقررات و حقوق مالکیت معنوی (در صورت عدم استفاده از قراردادهای هوشمند) وجود دارد که باید برای ارائه یک محیط محکم، ایمن و استاندارد برای NFT ها که دارایی های فیزیکی را نمایندگی می کنند، مورد توجه قرار گیرد. حصول اطمینان از قابلیت انتقال و نقدشوندگی یکپارچه NFT ها و دوقلوهای فیزیکی متناظر آنها نیز نیازمند توسعه بازارهای NFT کارآمد و دوستدار مصرف کننده است.

NFT ها نه تنها چشم انداز دارایی های دیجیتال را متحول کرده اند، بلکه دامنه خود را به دنیای دارایی های فیزیکی نیز گسترش داده اند. NFT ها با توکن کردن دارایی‌ های فیزیکی، فرصت‌ های جدیدی را برای مالکیت، سرمایه‌ گذاری و مشارکت فراهم می‌ کنند. ارتباط بین NFT ها و دارایی های فیزیکی، پلی بین دنیای مجازی و فیزیکی ایجاد می کند و امکان تجربیات و مزایای جدید را برای مجموعه داران، سرمایه گذاران و علاقه مندان فراهم می کند.

همانطور که فناوری به تکامل و بلوغ خود ادامه می دهد، انتظار می رود رابطه بین NFT ها و دارایی های فیزیکی رشد کند و همچنان راه های جدیدی را برای نگهداری، خلاقیت، تعامل و تبادل ارزش شکل دهد.

The post ادغام NFT ها و دارایی های فیزیکی appeared first on ارز دیجیتال.

لینک کوتاه : https://lores.ir/?p=2628456

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها