تاریخ : شنبه, ۱ مهر , ۱۴۰۲ Saturday, 23 September , 2023
1

لورس :تحلیل اتریوم (۱ مهر ۱۴۰۲)

  • کد خبر : 2605737
  • ۰۱ مهر ۱۴۰۲ - ۸:۲۲
لورس :تحلیل اتریوم (۱ مهر ۱۴۰۲)
به گزارش سایت اخبار ارزهای دیجیتال لورس :

تحلیل اتریوم (۱ مهر ۱۴۰۲) بازار خرید و فروش و قیمت ارز دیجیتال با نوسانات زیادی که به همراه دارد فرصت‌های سرمایه‌گذاری زیادی را در اختیار طرفداران و علاقه‌مندان به معامله ارزهای دیجیتال قرار می‌دهد.
با ورود رمز ارزها به زندگی افراد، این حوزه سهم بزرگی را در اقتصاد جهانی به خود اختصاص داده است و خیلی‌ها به دنبال یادگیری روش‌های موثر و کاربردی و تحلیل اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال برای کسب سود و چند برابر کردن ثروت خود از خرید و فروش ارز دیجیتال هستند.
از متداول‌ترین این روش‌ها برای معامله ارزهای دیجیتال به روش‌های تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامنتال می‌توان اشاره کرد.
تحلیل اتریوم امروز شنبه ۱ مهر قیمت اتریوم مطابق سناریو دوم تحلیل قبل، تا محدوده ۱۵۷۰ دلار اصلاح کرد. با توجه به اوردربلاک موجود، ممکن است با پولبک به ۱۶۰۰ دلار و پس از آن ادامه اصلاح ( محدوده قیمتی ۱۵۵۰ دلار) روبه‌رو شویم.
نمودار ۴ ساعت اتریوم تحلیل اتریوم چهارشنبه ۲۹ شهریور قیمت اتریوم در محدوده کف کانال صعودی ترسیم شده (۱۶۳۳ دلار) قرار دارد. با توجه به روند شکل گرفته، ممکن است، نسبت به این ناحیه واکنش ..

به گزارش مجله خبری ارزهای دیجیتال لورس :

تحلیل اتریوم (۱ مهر ۱۴۰۲)

بازار خرید و فروش و قیمت ارز دیجیتال با نوسانات زیادی که به همراه دارد فرصت‌های سرمایه‌گذاری زیادی را در اختیار طرفداران و علاقه‌مندان به معامله ارزهای دیجیتال قرار می‌دهد.

بخوانید  سقوط شدید اتریوم؛ اتر در برابر بیت کوین زانو زد

با ورود رمز ارزها به زندگی افراد، این حوزه سهم بزرگی را در اقتصاد جهانی به خود اختصاص داده است و خیلی‌ها به دنبال یادگیری روش‌های موثر و کاربردی و تحلیل اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال برای کسب سود و چند برابر کردن ثروت خود از خرید و فروش ارز دیجیتال هستند.

از متداول‌ترین این روش‌ها برای معامله ارزهای دیجیتال به روش‌های تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامنتال می‌توان اشاره کرد.

تحلیل اتریوم امروز شنبه ۱ مهر

قیمت اتریوم مطابق سناریو دوم تحلیل قبل، تا محدوده ۱۵۷۰ دلار اصلاح کرد. با توجه به اوردربلاک موجود، ممکن است با پولبک به ۱۶۰۰ دلار و پس از آن ادامه اصلاح ( محدوده قیمتی ۱۵۵۰ دلار) روبه‌رو شویم.

نمودار ۴ ساعت اتریوم

تحلیل اتریوم چهارشنبه ۲۹ شهریور

قیمت اتریوم در محدوده کف کانال صعودی ترسیم شده (۱۶۳۳ دلار) قرار دارد. با توجه به روند شکل گرفته، ممکن است، نسبت به این ناحیه واکنش نشان دهد و به سمت میانه کانال، مقاومت ۱۶۵۷ دلار، حرکت قیمتی داشته باشد. البته واکنش به اوردربلاک موجود می‌تواند اصلاح تا حمایت ۱۶۰۰ دلار را محتمل کند.

بخوانید  آموزش ترید ارز دیجیتال توسط مراکز معتبر
تحلیل اتریوم امروز چهارشنبه 29 شهریور 1402
نمودار ۴ ساعت اتریوم

تحلیل اتریوم سه‌ شنبه ۲۸ شهریور

اتریوم با توجه به رشد قیمتی اخیر خود، با اصلاح روبه‌رو شده است. این مورد با واکنش به اوردربلاک محدوده عرضه ۱۶۶۵ دلار صورت گرفت. ممکن است با اصلاح فعلی خود را در محدوده حمایت ۱۶۴۱ دلار تثبیت کند.

تحلیل اتریوم امروز سه‌شنبه 28 شهریور 1402

تحلیل اتریوم دوشنبه ۲۷ شهریور

قیمت اتریوم روز گذشته تا محدوده ۱۶۰۰ دلار اصلاح کرد. اما یا shadow بلند، مجدد به محدوده باکس زرد رنگ بازگشت. در وضعیت فعلی واکنش به تقاطع خط روند و حمایت ۱۶۲۵ دلار، می‌تواند منجربه حرکت قیمتی تا محدوده مقاومت ۱۶۴۱ دلار شود.

تحلیل اتریوم امروز یکشنبه 27 شهریور 1402
نمودار ۴ ساعت اتریوم

تحلیل اتریوم یکشنبه ۲۶ شهریور

اتریوم پس از شکست خط روند ترسیم شده با رشد تا محدوده قیمتی ۱۶۵۳ دلار روبه‌رو شد. در محدوده فعلی، درصورت تثبیت بر حمایت ۱۶۲۵ دلار، ممکن است با پولبک، مجدد به سمت مقاومت ۱۶۵۷ دلار حرکت کند.

تحلیل اتریوم امروز شنبه 26 شهریور 1402
نمودار ۴ ساعت اتریوم

تحلیل اتریوم چهارشنبه ۲۲ شهریور

قیمت اتریوم عینا مطابق تحلیل تک سناریو قبل، به محدوده ۱۶۰۰ دلار رسید. پس از آن و با واکنش نسبت به خط روند ترسیم شده با اصلاح در محدوده قیمتی ۱۵۹۰ دلار قرار دارد. تاچ مجدد حمایت ۱۵۵۱ دلار دورازانتظار نیست. درغیراین‌صورت و درصورت عبور از خط روند و مقاومت ۱۶۰۰ دلار، باید منتظر تاچ مقاومت ۱۶۲۵ دلار و حتی ۱۶۴۱ دلار باشیم.

بخوانید  آموزش خرید ریپل با کمترین کارمزد
تحلیل اتریوم امروز چهارشنبه 22 شهریور 1402
نمودار ۴ ساعت اتریوم

تحلیل اتریوم سه شنبه ۲۱ شهریور

اتریوم روز گذشته با اصلاح بیت کوین، اصلاح داشت و تا محدوده ۱۵۳۰ دلار نزول قیمتی داشت. در وضعیت فعلی ممکن است تا محدوده ۱۶۰۰ دلار به صعود قیمتی ادامه دهد و درصورت تثبیت در این محدوده، ممکن است وارد باکس زرد رنگ مشخص شده شود.

تحلیل اتریوم امروز سه شنبه 21 شهریور 1402
نمودار ۴ ساعت اتریوم

تحلیل اتریوم دوشنبه ۲۰ شهریور

قیمت اتریوم روز گذشته با shadow بلندی تا قیمت ۱۶۰۰ دلار اصلاح کرد. پس از آن مجدد به سمت محدوده ۱۶۲۵ دلار حرکت کرد. با توجه به خط روند نزولی ترسیم شده، حرکت قیمتی به سمت خط روند ( قیمت ۱۶۲۰ دلار) و تلاش برای پولبک به باکس زرد رنگ محتمل است.

تحلیل اتریوم امروز دوشنبه 20 شهریور 1402
نمودار ۴ ساعت اتریوم

تحلیل اتریوم یکشنبه ۱۹ شهریور

اتریوم درحال رنج زدن بین دو ناحیه حمایت و مقاومت بسیار مهم قرار دارد. واکنش به حمایت ۱۶۲۵ دلار ممکن است منجربه حرکت قیمتی به سمت مقاومت ۱۶۴۱ دلار و حتی ۱۶۵۷ دلار شود.

تحلیل اتریوم امروز یکشنبه 19 شهریور 1402
نمودار ۴ ساعت اتریوم

تحلیل اتریوم شنبه ۱۸ شهریور

اتریوم در تایید تحلیل‌های قبلی، در ابتدا به ۱۶۰۰ دلار و پس از آن به محدوده قیمتی ۱۶۲۵ دلار رسید. در وضعیت فعلی درصورت عبور از خط روند ترسیم شده ممکن است مجدد وارد محدوده باکس زرد رنگ ( ۱۶۵۷ دلار) شود. درغیراین‌صورت و واکنش نسبت به خط روند ترسیم شده، اصلاح بیشتر تا اودربلاک موجود را محتمل می‌کند.

بخوانید  نقطه عطف جدید بون در زمینه احساسات اجتماعی
تحلیل اتریوم امروز شنبه 18 شهریور 1402
نمودار ۴ ساعت اتریوم

تحلیل اتریوم سه شنبه ۱۴ شهریور

قیمت اتریوم مطابق تحلیل قبل به محدوده ۱۶۱۹ دلار رسید. اصلاح تا کف اوردربلاک فعلی (محدوده قیمتی ۱۶۰۰ دلار) و پس از آن حرکت قیمتی به سمت مقاومت ۱۶۲۵ دلار ممکن است رخ دهد.

ETHUSDT 2023 09 05 07 54 07
نمودار ۴ ساعت اتریوم

تحلیل اتریوم دوشنبه ۱۳ شهریور

اتریوم در محدوده بیت حمایت ۱۶۲۵ دلار و مقاومت ۱۶۴۱ دلار قرار دارد. واکنش به خط روند ترسیم شده، ممکن است موجب اصلاح قیمتی تا اودربلاک ۱۶۱۹ دلار شود. درغیراین‌صورت پولبک مجدد به باکس زرد رنگ (مقاومت ۱۶۵۷ دلار) محتمل است.

تحلیل اتریوم امروز دوشنبه 13 شهریور 1402
نمودار ۴ ساعت اتریوم

تحلیل اتریوم یکشنبه ۱۲ شهریور

قیمت اتریوم بین دو حمایت ۱۶۲۵ دلار و مقاومت ۱۶۴۱ دلار درحال نوسان است. انتظار می‌رود، درصورت عبور از مقاومت ۱۶۴۱ دلار، مجدد وارد محدوده باکس زرد رنگ شود. این مورد با توجه به استراتژی ایچیموکو و فرمت تن‌کن‌سن (خط قرمز) محتمل است.

تحلیل اتریوم امروز یکشنبه 12 شهریور 1402
نمودار ۴ ساعت اتریوم

تحلیل اتریوم شنبه ۱۱ شهریور

اتریوم پس از نزول قیمتی، در محدوده ۱۶۲۵ دلار قرار دارد. واکنش مناسب به خط روند ترسیم شده، می‌تواند منجربه حرکت قیمتی به سمت باکس زرد رنگ ( محدوده مقاومت ۱۶۴۱ دلار) شود.

بخوانید  اندیکاتور RSI چیست؟ آموزش تشخیص انواع واگرایی در rsi
تحلیل اتریوم امروز شنبه 11 شهریور 1402
نمودار ۴ ساعت اتریوم

تحلیل اتریوم چهارشنبه ۸ شهریور

قیمت اتریوم روز گذشته با رشد شارپی حاصل از خبر مثبت پیروزی صندوق گری اسکیل در مقابل SEC بیت کوین، به سطح ۱۷۴۳ دلار رسید. تثبیت در ناحیه قیمتی فعلی ممکن است منجربه تاچ مجدد ۱۷۴۳ دلار شود. درغیراین‌صورت اصلاح تا محدوده ۱۷۰۰ دلار ممکن است رخ دهد.

تحلیل اتریوم امروز چهارشنبه 8 شهریور 1402
نمودار ۴ ساعت اتریوم

تحلیل اتریوم سه شنبه ۷ شهریور

قیمت اتریوم بر روی خطوط روند ترسیم شده درحال حرکت است. ادامه روند رنج فعلی، با شکست خط روند و لول ۰٫۳۸ فیبوناچی، می‌تواند منجربه اصلاح تا محدوده قیمتی ۱۶۲۵ دلار شود.

تحلیل اتریوم امروز سه شنبه 7 شهریور 1402
نمودار ۴ ساعت اتریوم

تحلیل اتریوم دوشنبه ۶ شهریور

اتریوم مطابق تحلیل قبل به محدوده ۱۶۵۷ دلار رسید. پس از آن با عبور از خط روند ترسیم شده، به سمت لول ۰٫۳۸ فیبوناچی حرکت کرده است. درحال‌حاضر ممکن است تا محدوده قیمتی ۱۶۲۵ دلار اصلاح بیشتری داشته باشد.

تحلیل اتریوم امروز دوشنبه 6 شهریور 1402
نمودار ۴ ساعت اتریوم

تحلیل اتریوم یکشنبه ۵ شهریور

قیمت اتریوم در محدوده لول ۰٫۳۸ فیبوناچی قرار دارد. واکنش مناسب به خط روند ترسیم شده، می‌تواند منجربه حرکت قیمتی به سمت محدوده مقاومت ۱۶۵۷ دلار شود. درغیراین‌صورت و با شکست خط روند، اصلاح تا ناحیه قیمتی ۱۶۲۵ محتمل است.

بخوانید  آموزش تحلیل تکنیکال؛ الگوها – بخش هفتم
تحلیل اتریوم امروز یکشنبه 5 شهریور 1402
نمودار ۴ ساعت اتریوم

تحلیل اتریوم شنبه ۴ شهریور

در ادامه تحلیل قبل، قیمت اتریوم، در باکس زرد رنگ به نوسان ادامه داد. درحال‌حاضر، تاچ قیمت ۱۶۷۸ دلار و پس از آن اصلاح تا محدوده حمایت ۱۶۲۵ دلار دورازانتظار نیست.

تحلیل اتریوم امروز شنبه 4 شهریور 1402
نمودار ۴ ساعت اتریوم

تحلیل اتریوم چهارشنبه ۱ شهریور

قیمت اتریوم روز گذشته تا محدوده قیمتی ۱۵۸۰ دلار اصلاح داشت. shadow کندل آخر نشان از فشار تقاضا دارد. این مورد می‌تواند منجربه حرکت قیمتی به سمت باکس زرد رنگ شود. عبور از مقاومت ۱۶۵۷ دلار، نوسان در باکس زرد را به دنبال خواهد داشت.

تحلیل اتریوم امروز چهارشنبه 1 شهریور 1402
نمودار ۴ ساعت اتریوم

تحلیل اتریوم سه شنبه ۳۱ مرداد

قیمت اتریوم در ادامه تحلیل قبل به محدوده ۱۶۵۷ دلار رسید. در وضعیت فعلی صعود تا مقاومت ۱۶۹۸ دلار و پس از آن اصلاح تا کف باکس زرد رنگ ( قیمت ۱۶۲۵ دلار) ممکن است رخ دهد.

تحلیل اتریوم امروز سه شنبه 31 مرداد 1402
نمودار ۴ ساعت اتریوم

تحلیل اتریوم دوشنبه ۳۰ مرداد

اتریوم روز گذشته مطابق تحلیل قبل، تا محدوده قیمتی ۱۷۰۰ دلار صعود داشت. درحال‌حاضر در قیمت ۱۶۷۹ دلار قرار دارد. شکست محدوده حمایت ۱۶۷۸ دلار و اصلاح تا کف باکس زرد رنگ (محدوده ۱۶۵۷ دلار) محتمل است.

بخوانید  گری اسکیل به سیم آخر زد! چه فرقی بین یک ETF نقدی و آتی بیت کوین وجود دارد؟
تحلیل اتریوم امروز دوشنبه 30 مرداد 1402
نمودار ۴ ساعت اتریوم

مروری بر وضعیت اتریوم در سال ۱۴۰۱

قیمت اتریوم از شروع سال ۱۴۰۱ در حوالی ۳۲۰۰ دلار بود، اما در این سال ترکیبی از اتفاقات مختلف، نظیر جنگ اوکراین و روسیه و هم چنین تورم حاکم بر اقتصاد جهانی که باعث اعمال سیاست‌های انقباضی بانک‌های مرکزی شد و در کنار این موارد، سقوط صرافی FTX و پروژه‌هایی مثل لونا، باعث کاهش قیمت اتریوم تا ۸۸۱ دلار شد. اما به مرور شاهد بازگشت تقاضا بودیم و در این مسیر قیمت توانست تا ۲۰۳۰ دلار هم بالا برود. جالب اینجاست که در اواخر امسال با وجود اینکه خبر ورشکستگی بانک‌های آمریکایی را داشتیم، موج تقاضای خوبی برای بازار رمزارزها شکل گرفت و قیمت اتریوم در شکستی خوب، خط روند بلند مدتی خود را شکسته و به نوعی هم قیمت توانست به بالای میدلاین کانال باز‌گردد. در تحلیل‌های بعدی، در مورد شرایط قیمتی در تایم فریم پائین تر و سال ۱۴۰۲ صحبت خواهیم کرد.

بخوانید  روز خوب طلا؛ خیز برای رسیدن به رکوردهای پیشین
نمودار قیمت اتریوم در سال ۱۴۰۱
نمودار هفتگی قیمت اتریوم

تحلیل تکنیکال Technical

روش تحلیل تکنیکال یکی از معروف‌ترین و متداول‌ترین روش‌های تحلیل در بازار رمز ارزها است. در این روش معامله‌گران با در اختیار داشتن اطلاعات و متغیرهای مربوط به آن دارایی از قبیل تغییرات قیمت رمز ارزها، حجم معاملات و عرضه و تقاضا‌ی، قیمت‌‌ رمز ارز موردنظر خود در آینده را پیش‌بینی می‌کنند.

معامله‌گران همچنین با استفاده از شاخص‌های تعیین رفتار رمز ارزها و با زیر نظر گرفتن روندهای قیمتی و الگوهای مشاهده شده، فرصت‌های معاملاتی خود را مشخص می کنند و انجام معاملات و خرید و فروش رمز ارزهای موردنظر خود در زمان‌های معین می پردازند.

از مهمترین این اندیکاتورها عبارتند از:

  • اندیکاتور میانگین متحرک Moving Average
  • اندیکاتور مکدیMACD
  • اندیکاتور فیبوناچی Fibonacci
  • اندیکاتور باند بولینگر Band Bollinger
  • اندیکاتور یا مقاومت نسبی RSI

تحلیل فاندامنتال یا بنیادی

در تحلیل فاندامنتال که به آن تحلیل بنیادی هم گفته می‌شود، معامله‌گر به بررسی متغیرهای مالی و اقتصادی مربوط به یک دارایی می‌پردازد. به عبارت ساده‌تر در تحلیل فاندامنتال تمامی عوامل موثر بر قیمت یک دارایی از سوی معامله‌گر مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. مواردی همچون بروز‌رسانی فنی شبکه ارز دیجیتال، همکاری جدید و یا لیست شدن در صرافی‌های ارز دیجیتال.

بخوانید  سقوط قیمت بیت کوین به زیر 25 هزار دلار،فرصت یا نشانه ای از فاجعه؟

روش تحلیل بنیادی به سرمایه‌گذار نشان می‌دهد که آیا رمز ارز موردنظر او با قیمتی کمتر و یا بیشتر از حد واقعی آن ارزش‌گذاری شده است. بنابراین با استفاده از این روش معامله‌گر فرصت خوبی را به دست می‌آورد تا به معامله ارزهایی بپردازد که کمتر از قیمت واقعی خود ارزش گذاری شده‌اند و در مقابل زمان‌های مناسب برای خروج از سرمایه گذاری در مورد ارزهایی که قیمتی بالاتر از ارزش واقعی خود دارند را پیدا کند.

توجه داشته باشید با توجه به نوسانات و تغییر قیمت مداور ارزهای دیجیتال در صورتی که قصد سرمایه‌گذاری و معامله رمز ارزها را دارید علاوه بر کسب اطلاعات و دانش کافی در این حوزه، با در نظر گرفتن اهداف سرمایه‌گذاری و میزان ریسک‌پذیری خود بهترین روش را برای خود انتخاب کنید.

اگرچه توصیه‌ای که به افراد برای انجام معاملات موفق و سودآور شده این است که برای اینکه یک تریدر حرفه‌ای باشید تمامی این روش‌ها را به صورت حرفه‌ای یاد بگیرید.

بخوانید  گران‌قیمت‌ترین دامنه‌های ارز دیجیتال کدام‌ها هستند؟
لینک کوتاه : https://lores.ir/?p=2605737

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها