تاریخ : چهارشنبه, ۵ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Wednesday, 24 April , 2024
0

لورس :شبکه بلاکچین عمومی چیست؟ | بررسی کامل

  • کد خبر : 2612724
  • ۲۱ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۵
لورس :شبکه بلاکچین عمومی چیست؟ | بررسی کامل
به گزارش سایت اخبار ارزهای دیجیتال لورس :

شبکه بلاکچین عمومی چیست؟ | بررسی کامل آموزش بلاکچینارز دیجیتالیکی از مفاهیم اصلی دنیای رمز ارزها شبکه بلاک چین است که افراد فعال در این زمینه باید بدانند بلاک چین چیست و به بررسی انواع بلاک چین پرداخته باشند. از آنجا که فناوری بلاک چین سال‌ها پیش از ورود ارزهای دیجیتال ارائه شد اما توسط بیت کوین در جهان شناخته شد، پس کاربرد آن تنها به رمز ارزها محدود نمی‌شود.
یکی از انواع شبکه‌های بلاک چین را بلاک چین عمومی به خود اختصاص داده است که قصد داریم در این مقاله به طور مفصل در رابطه با ویژگی‌های منحصر به فرد و کارایی آن صحبت کنیم. همانطور که می‌دانید بلاک چین عمومی شبکه ای است که اطلاعات بسیاری در آن ذخیره می‌شوند. از این رو شناخت آن اهمیت بالایی دارد که توصیه می‌کنیم تا انتهای مقاله ما را جهت بررسی آن همراهی کنید.

فهرست مطالب
نگاهی گذرا به بلاک چینفناوری بلاک چین ساختاریست که از زنجیره‌های بهم پیوسته‌ای از بلاک‌ها تشکیل شده است. اگر نمی‌دانید کاربرد بلاک چین چیست باید بگوییم که اطلاعات دیجیتالی را درون یک دیتابیس ذخیره می‌کند و آن را در تمام سیستم‌های متصل به بلاک چین به اشتراک می‌گذارد.این..

به گزارش مجله خبری ارزهای دیجیتال لورس :

شبکه بلاکچین عمومی چیست؟ | بررسی کامل

  • آموزش بلاکچین
  • ارز دیجیتال

یکی از مفاهیم اصلی دنیای رمز ارزها شبکه بلاک چین است که افراد فعال در این زمینه باید بدانند بلاک چین چیست و به بررسی انواع بلاک چین پرداخته باشند. از آنجا که فناوری بلاک چین سال‌ها پیش از ورود ارزهای دیجیتال ارائه شد اما توسط بیت کوین در جهان شناخته شد، پس کاربرد آن تنها به رمز ارزها محدود نمی‌شود.

یکی از انواع شبکه‌های بلاک چین را بلاک چین عمومی به خود اختصاص داده است که قصد داریم در این مقاله به طور مفصل در رابطه با ویژگی‌های منحصر به فرد و کارایی آن صحبت کنیم. همانطور که می‌دانید بلاک چین عمومی شبکه ای است که اطلاعات بسیاری در آن ذخیره می‌شوند. از این رو شناخت آن اهمیت بالایی دارد که توصیه می‌کنیم تا انتهای مقاله ما را جهت بررسی آن همراهی کنید.

بخوانید  NFTFI چیست؟ آشنایی کامل و 0 تا 100 با NFTFI

شبکه‌های بلاک چین عمومی

فهرست مطالب

نگاهی گذرا به بلاک چین

فناوری بلاک چین ساختاریست که از زنجیره‌های بهم پیوسته‌ای از بلاک‌ها تشکیل شده است. اگر نمی‌دانید کاربرد بلاک چین چیست باید بگوییم که اطلاعات دیجیتالی را درون یک دیتابیس ذخیره می‌کند و آن را در تمام سیستم‌های متصل به بلاک چین به اشتراک می‌گذارد.این اطلاعات ذخیره شده پس از ثبت امکان تغییر را نخواهند داشت و این امنیت بالای بلاک چین را تضمین می‌کند.

به علاوه از آنجا که تمام افراد به اطلاعات دسترسی داشته و به آن ها امکان بررسی داده می‌شود همه چیز به طور شفاف ارائه می‌گردد. همچنین بلاک چین سیستم غیرمتمرکزی است که شخص سومی مانند دولت یا ارگان خاصی بر اطلاعات ذخیره شده این شبکه نظارت و کنترل ندارد. حال با اطلاع از اینکه بلاک چین چیست می‌خواهیم به سراغ مفهوم بلاک چین عمومی برویم. البته بلاک چین عمومی تنها نوعی از بلاک چین است و یک فعال حوزه ارزهای دیجیتال باید بداند که بلاکچین هیبریدی و یا حتی بلاکچین کنسرسیومی چیست؟

بخوانید  سومین روز متوالی کم نوسان رمز ارزها!

مقدمه ای بر شبکه بلاک چین عمومی

شبکه بلاک چین عمومی یک سیستم دفتر کل توزیع شده است که برخلاف بلاک چین خصوصی، ورود و انجام تراکنش در آن نیازی به هیچگونه مجوزی ندارد و به عبارتی برای عموم آزاد است. یعنی همه افرادی که به اینترنت دسترسی داشته باشند، مجاز به مشارکت در این شبکه هستند. همچنین می‌توانند به تراکنش، استخراج ارز و فعالیت‌های دیگر در این زمینه بپردازند.

بلاک چین عمومی غیرمتمرکز و ایمن است و هر فردی می‌تواند در آن داده‌ای وارد کرده و با دیگران به اشتراک بگذارد. این پلتفرم به گونه‌ای طراحی شده که در جهت افزایش ناشناسی کاربرانش و در عین حال محافظت از آن‌ها عمل می‌کند.

شبکه‌های بلاک چین عمومی

ویژگی بلاک چین عمومی چیست؟

در مبحث بلاک چین چیست یکی از مواردی که اهمیت بسیاری دارد استخراج و مبادله ارزهای دیجیتال است. ارزهای دیجیتال پرکاربردی همچون بیت کوین، اتریوم و لایت کوین از شبکه بلاک چین عمومی استفاده می‌کنند. عرضه این ارزها به صورت منبع باز بوده و هر کاربر، استخراج کننده و یا توسعه دهنده‌ای مجاز به شرکت در این شبکه می‌باشد.

بخوانید  رییس غول پرداخت پی‌پال: بیت کوین می‌تواند پرداخت‌های بین‌المللی را متحول کند!

همانند ویژگی‌های گفته شده در بلاک چین، شبکه عمومی آن نیز میانه خوبی با سانسور ندارد. ویژگی جالب دیگری که شبکه بلاک چین عمومی دارد داشتن توکن‌های اختصاصی در هر شبکه است که آن‌ها را برای پاداش به کاربران خود مورد استفاده قرار می‌دهند.

مزایای شبکه‌های بلاک چین عمومی چیست؟

شبکه‌های بلاک چین انقلاب بزرگی در خدمات مالی به وجود آوردند و امکان انجام تراکنش‌های بدون واسطه و محدودیت را برای افراد فراهم نمودند. میدانیم که شبکه بلاک چین چیست و این را هم می‌دانیم که هر فناوری مزایا و معایب خاصی دارد که در ادامه به آن می‌پردازیم.

امنیت در شبکه‌های بلاک چین عمومی

وجود نودها و گره‌های بسیار در شبکه بلاک چین عمومی امنیت آن را بیشتر کرده است؛ چرا که با بزرگ‌تر شدن یک شبکه علاوه بر توزیع بیشتر سابقه، امکان هک کردن آن نیز کاهش می‌یابد. به علاوه در این شبکه اثبات کار و عملیات تایید تراکنش‌ها به واسطه گره‌ها انجام می‌گیرد و نوع رمزنگاری بودن آن نیز سبب می‌شود تا بتوان گفت که این شبکه از امنیت بالایی برخوردار است.

بخوانید  گنج مخفی ساتوشی رو پیدا کن و جایزه ببر!

قابل اعتماد بودن شبکه‌های بلاک چین عمومی

با توجه به قابلیت ناشناس بودن در بلاک چین عمومی کاربران برای اعتماد کردن نیازی به شناختن نودهای دیگر ندارند. به بیان دیگر مشترکین شبکه یا گره‌ها در این شبکه‌ها به دلیل وجود فرایند اثبات کار به راحتی با درک اینکه بلاک چین چیست به شبکه عمومی مورد نظر اعتماد کرده و به خاطر وجود کلاهبرداران در تراکنش‌ها نگران نخواهند بود.

وجود شفافیت

همانطور که گفته شد بلاک چین عمومی منبع باز بوده و داده‌هایی که روی بلاک‌های آن ذخیره می‌شوند در معرض دید دیگر کاربران قرار می‌گیرند. شاید بپرسید که بلاک در بلاکچین یعنی چه؟ بلاک در واقع فضایی است که اطلاعات در آن ذخیره می‌شوند و از آنجا که هر بلاک ظرفیت محدودی دارد پس از پر شدن به بلاک قبلی خود در زنجیره می‌پیوندد و بدین ترتیب زنجیره‌ای از بلاک‌ها تشکیل می‌شود.

با توجه به اینکه یک نسخه کپی شده از سابقه بلاک چین در اختیار هر گره مجازی موجود در شبکه قرار می‌گیرد، تمام احتمال‌ها برای انجام تراکنشی پنهانی و یا جعلی از بین می‌رود و همه چیز با شفافیت کامل در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

بخوانید  صرافی کوینکس اعلام کرد خدمات واریز و برداشت را از سر می گیرد

شبکه‌های بلاک چین عمومی

معایب شبکه‌های بلاک چین عمومی چیست؟

تمام فناوری‌ها در کنار ویژگی‌های مثبتی که دارند برخی معایب را نیز دارا خواهند بود. پس از دانستن اینکه بلاک چین چیست و مزایای آن، حال می‌خواهیم معایبی از آن را نیز بررسی کنیم.

نرخ تراکنش در ثانیه

یکی از معایب بلاک چین‌های عمومی در قیاس با شبکه خصوصی داشتن نرخ تراکنش در ثانیه یا TPS پایین است. البته با توجه به بزرگ بودن شبکه بلاک چین عمومی و نودهای فراوان، منطقی به نظر می‌رسد که به زمان بیشتری برای تایید تراکنش‌ها نیاز باشد. به همین دلیل شبکه بلاک چین بیت کوین که یک شبکه عمومی است در هر ثانیه قادر به تایید تنها هفت تراکنش می‌باشد. در حالی که یک بلاک چین خصوصی همچون ویزا در ثانیه تقریبا ۲۴ هزار تراکنش را به تایید می‌رساند.

مقیاس پذیری

در بخش بلاک چین چیست قسمتی وجود دارد که مربوط به سرعت انجام تراکنش‌ها و مقیاس پذیری است. مقیاس پذیری از مسائلی است که به دنبال پایین بودن نرخ انجام تراکنش به وجود می‌آید. هر چه یک شبکه بزرگ‌تر باشد سرعت آن پایین‌تر خواهد بود. بسیاری از توسعه دهندگان بلاک چین‌ها به دنبال راهی برای حل این مسئله به ویژه در شبکه‌های بزرگی همچون بیت کوین می‌باشند. که شبکه لایتینگ بیت کوین با ثابت نگه داشتن نرخ تراکنش‌ها تا حد زیادی به این قضیه کمک کرده است.

بخوانید  سقوط بیت‌کوین رکورد زد | آخرین قیمت ارزهای دیجیتال

مصرف بالای انرژی در بلاک چین های عمومی

فناوری اثبات کار جهت یافتن الگوریتم خاصی در شبکه بلاک چین عمومی، نیاز به سیستم تخصصی و سخت افزارهای حرفه‌ای دارد. این سیستم‌ها نیاز به انرژی بالایی دارند که می‌تواند سبب ایجاد مشکلاتی برای محیط زیست و همچنین به صرفه نبودن از لحاظ اقتصادی شود.

چرا بلاک چین عمومی؟

با در نظر گرفتن مفهوم بلاک چین چیست و مزیت‌های شبکه‌های عمومی آن می‌توان گفت که شبکه‌های عمومی از تولید نسخه‌های تقلبی جلوگیری می‌کنند. به علاوه ذخیره سازی آن‌ها حتی در گوشی موبایل نیز امکان پذیر است. بلاک‌چین عمومی با قابلیت غیرمتمرکز بودن از نظارت شخص سوم بر روند فعالیت‌ها پیشگیری کرده و تمامی اطلاعات از تاریخچه تولید، توزیع و مبادلات ارز در شبکه را در اختیار همه کاربران قرار می‌دهد.

بلاک چین عمومی فضایی آزاد را برای انجام مبادلات مالی و قراردادهای هوشمند فراهم کرده است. از این رو بهترین انتخاب برای انجام فعالیت در زمینه ارزهای دیجیتال را می‌توان به شبکه‌های بلاک چین عمومی اختصاص داد.

بخوانید  با خرید و فروش بیت کوین، جایزه ببر!
لینک کوتاه : https://lores.ir/?p=2612724

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها