تاریخ : شنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۳ Saturday, 15 June , 2024
1

لورس :ارز دیجیتال آر ال سی RLC چیست؟ کسب سود از فضای رایانش ابری

 • کد خبر : 2606749
 • ۱۱ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۱
لورس :ارز دیجیتال آر ال سی RLC چیست؟ کسب سود از فضای رایانش ابری
به گزارش سایت اخبار ارزهای دیجیتال لورس :

افزایش محصولات وب ۳٫۰ منجر به راه اندازی و ایجاد برخی از پروژه‌های برتر مانند ارز دیجیتال آر ال سی شده است. وب ۳٫۰ در نظر دارد با ارائه محصولات متنوع، دسترسی عموم مردم به این دنیای غیرمتمرکز را فراهم کند.
پروژه‌ ارز دیجیتال آر ال سی همانند سایر پروتکل‌های غیرمتمرکز قصد دارد تحول بزرگی در صنعت دیفای ایجاد کند. کاربران با استفاده از شبکه iExec می‌توانند از منابع، داده‌ها و برنامه‌ها درآمد کسب کنند. اگر توسعه دهنده یا کاربری هستید که به فضای ذخیره سازی نیاز دارید، سرمایه گذاری در ارز دیجیتال آر ال سی می‌تواند راه شما را تا حدودی هموار کند و یک ارز کاربردی برای شما است. برای آشنایی بیشتر با این فضای رایانش ابری، ادامه مطلب را دنبال کنید.
ارز دیجیتال آر ال سی چیست؟ آر ال سی یا آی اگزک آر ال سی iExec یک شرکت بلاکچین و پلتفرم رایانش ابری غیرمتمرکز است که به کاربران اجازه می‌دهد قدرت محاسباتی را اجاره کنند، برنامه‌ها را اجرا کرده و مجموعه داده‌ها را مدیریت کنند. هدف آن‌ها ایجاد یک بازار متصل برای افرادی است که نیاز به خرید منابع محاسباتی دارند.
توسعه دهندگان به داده‌های خارج از شبکه و قدر..

به گزارش مجله خبری ارزهای دیجیتال لورس :

افزایش محصولات وب ۳٫۰ منجر به راه اندازی و ایجاد برخی از پروژه‌های برتر مانند ارز دیجیتال آر ال سی شده است. وب ۳٫۰ در نظر دارد با ارائه محصولات متنوع، دسترسی عموم مردم به این دنیای غیرمتمرکز را فراهم کند.

پروژه‌ ارز دیجیتال آر ال سی همانند سایر پروتکل‌های غیرمتمرکز قصد دارد تحول بزرگی در صنعت دیفای ایجاد کند. کاربران با استفاده از شبکه iExec می‌توانند از منابع، داده‌ها و برنامه‌ها درآمد کسب کنند. اگر توسعه دهنده یا کاربری هستید که به فضای ذخیره سازی نیاز دارید، سرمایه گذاری در ارز دیجیتال آر ال سی می‌تواند راه شما را تا حدودی هموار کند و یک ارز کاربردی برای شما است. برای آشنایی بیشتر با این فضای رایانش ابری، ادامه مطلب را دنبال کنید.

بخوانید  ارسال مدارک محرمانه توسط SEC به دادگاه؛ زنگ خطری برای بایننس؟

ارز دیجیتال آر ال سی چیست؟

آر ال سی یا آی اگزک آر ال سی iExec یک شرکت بلاکچین و پلتفرم رایانش ابری غیرمتمرکز است که به کاربران اجازه می‌دهد قدرت محاسباتی را اجاره کنند، برنامه‌ها را اجرا کرده و مجموعه داده‌ها را مدیریت کنند. هدف آن‌ها ایجاد یک بازار متصل برای افرادی است که نیاز به خرید منابع محاسباتی دارند.

توسعه دهندگان به داده‌های خارج از شبکه و قدرت محاسباتی دسترسی پیدا می‌کنند، در عوض کاربران در ازای به اشتراک گذاری قدرت محاسباتی CPU خود می‌توانند درآمد کسب کنند. آی اگزک آر ال سی iExec یک پلتفرم رایانش ابری غیرمتمرکز با محصولات و ویژگی‌های متعدد است.

نام iExec RLC
نماد RLC
عرضه کل ۸۶,۹۹۹,۷۸۵ توکن
وبسایت رسمی iex.ec
اکسپلورر etherscan.io
کیف پول‌ها لجر، تراست ولت، متامسک، اتمیک والت
مروری بر ارز دیجیتال آی اگزک آر ال سی

سیستم آی اگزک چند محصول و ویژگی ارائه می‌دهد. افراد می‌توانند اوراکل‌ ایجاد کنند، برنامه‌های وب ۳٫۰ بسازند، قدرت محاسباتی بفروشند و دارایی‌ها را معامله کنند. iExec تمام این ویژگی‌ها را از طریق قراردادهای هوشمند اتریوم خارج از زنجیره مدیریت می‌کند و کاربران می‌توانند با RLC، ارز دیجیتال اصلی iExec، تراکنش‌ها را انجام دهند.

بخوانید  کلید عمومی و خصوصی در ارز دیجیتال چیست؟

تاریخچه ارز آر ال سی

iExec توسط ژیل فداک (Gilles Fedak)، اولگ لودیژنسکی (Oleg Lodygensky) و هایوو هه (Haiwu He) تاسیس شد. این شرکت در سال ۲۰۱۲ راه اندازی شد، در آن زمان بنیان‌گذاران روی اجرای یک ابر توزیع شده از طریق فناوری Desktop Grid کار می‌کردند.

در آن زمان، این بنیانگذاران با ارز دیجیتال اتریوم آشنا شدند و به این نتیجه رسیدند که بلاکچین می‌تواند راه حل مشکلات آن‌ها باشد. در سال ۲۰۱۶، آن‌ها به طور رسمی iExec را به عنوان شرکتی با هدف ارائه دارایی‌های محاسباتی توزیع شده از طریق یک بلاک چین راه اندازی کردند.

در ابتدا، iExec یک پروژه کوچک با چند توسعه دهنده بود. با این حال، در سال ۲۰۱۸، iExec بازار ابری غیرمتمرکز وب ۳ خود را راه اندازی کرد که نظر بسیاری را به خود جلب کرد و در آن زمان یک پروژه پیشتاز در نظر گرفته می‌شد. در حال حاضر، iExec دارای تیمی متشکل از ۵۰ مهندس، توسعه‌دهنده، طراح و سایر کارکنانی است که روی این پروژه کار می‌کنند که همچنان به اجرای ویژگی‌های جدید و افزودن قابلیت‌های بیشتر به سیستم iExec ادامه می‌دهند.

بخوانید  چگونه از اتریوم استفاده کنم؟

اهداف ارز دیجیتال آر ال سی iExec

هدف iExec این است که توسعه وب ۳ را با ارائه خدمات کاربردی به هر کسی که روی برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) کار می‌کند، تسهیل بخشد. هدف این تیم، ایجاد راهی مناسب برای دسترسی به قدرت محاسباتی، مجموعه داده‌ها و سایر خدمات است. کاربران می‌توانند به جای نیاز به خرید سخت افزار گران قیمت، خدمات محاسباتی مبتنی بر رایانش ابری را از سایر کاربرانی که فضای پردازش اضافی دارند، اجاره کنند.

تمرکز iExec بیشتر روی استفاده از جنبه‌های ناشناخته بلاک چین است. iExec اولین شرکتی است که بازار ابری غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین را ارائه می‌دهد، الگوی جدیدی که کار را برای توسعه دهندگان آسان‌تر می‌کند. برخلاف سایر شرکت‌ها که به کاربران اجازه می‌دهند برق رایانه را اجاره کنند، هدف iExec این است که همه چیز را غیرمتمرکز و ساده نگه دارد. آن‌ها یک رابط ساده و تراکنش‌های بسیار امن و قابل اعتماد ارائه می‌دهد.

بخوانید  حداقل خرید بیت‌‌کوین در صرافی‌‌های ایرانی چقدر است؟
اهداف ارز دیجیتال آر ال سی iExec

شبکه ارز دیجیتال آر ال سی iExec چگونه کار می‌کند؟

آی اگزک آر ال سی روی XtremWeb-HEP ساخته شده است، یک نرم افزار Desktop Grid متن باز که به برنامه‌های غیرمتمرکز اجازه می‌دهد از هر یک از منابع محاسباتی در سیستم iExec استفاده کنند و برای اجاره قدرت پردازش ضروری است. در سیستم iExec، فروشندگان منابع ابری با قدرت محاسباتی بیشتر می‌توانند به گروه‌ها بپیوندند و قیمت‌های خود را برای استفاده از منابع خود تعیین کنند. سپس توسعه دهندگان DApp می‌توانند بازار را بررسی کنند و قدرت محاسباتی را با قیمت دلخواه خود خریداری کنند.

این سیستم از طریق قراردادهای هوشمند مدیریت می‌شود که بر اساس الگوریتم اثبات مشارکت (PoCo) اجرا می‌شود. تمام وجوهی که کاربران برای توان محاسباتی می پردازند، ارائه‌دهندگان محاسبات تنها در صورتی وجوه دریافت می‌کنند که همگی به توافق برسند و ثابت کنند که ارائه‌دهنده واقعاً کار درخواستی را تکمیل کرده است. PoCo روی زنجیره جانبی iExec اجرا می‌شود و بلاکچین اتریوم تنها زمانی به روز می‌شود که تمام محاسبات خارج از زنجیره PoCo نهایی شوند.

بخوانید  دش (Dash) چیست؟ همه چیز درباره دش

ویژگی‌های شبکه ارز آر ال سی iExec

اگرچه شبکه iExec در ابتدا تنها به عنوان یک ارائه دهنده توان محاسباتی شروع به کار کرد، اما در طی سال‌ها به طور قابل توجهی توزیع شده است. ویژگی‌های بیشتری برای کمک به کاربران iExec برای کار روی DApps اضافه شده است. بیایید به برخی از ویژگی‌های این پلتفرم نگاهی بیندازیم:

 • مارکت پلیس وب ۳

بازار iExec محاسبات ابری وب ۳٫۰ ویژگی و محصول اصلی این پلتفرم است. بیشتر افرادی که از این زیرساخت ابر مجازی استفاده می‌کنند، این کار را برای خرید و فروش قدرت محاسباتی در بازار انجام می‌دهند. بازار غیرمتمرکز iExec به ارائه‌دهندگان منابع اجازه می‌دهد تا از قدرت محاسباتی، پول به دست آورند، در حالی که کاربران می‌توانند بدون نیاز به سرمایه‌گذاری در سخت‌افزار گران‌قیمت، قدرت پردازش بیشتری به دست آورند.

 • منابع اوراکل

اوراکل‌های بلاک چین یک ویژگی ارزشمند است که به کاربران کمک می‌کند تا داده‌های خارجی را به یک بلاک چین منتقل کنند. به عنوان مثال، هنگامی که یک اوراکل ایجاد می‌شود، کاربر می‌تواند برنامه‌ه‎ا را راه اندازی کند تا زمانی که یک ارز دیجیتال به قیمت مشخصی رسید، به طور خودکار سفارش خرید انجام دهد. در این شبکه، کاربران می‌توانند اوراکل‌های ایجاد شده توسط دیگران را بررسی کنند و آن‌ها را در پروژه‌های خود استفاده کنند. منابع اوراکل iExec شامل بسیاری از منابع محاسباتی برای ساده سازی توسعه DApp است.

 • پورتال iExec
بخوانید  چرا مقبولیت معیاری ناعادلانه برای سنجش موفقیت برنامه‌های غیرمتمرکز است؟

پورتال iExec یک سرویس کاربرپسند است که افراد را به سایر ویژگی‌های موجود در iExec متصل می‌کند. می توانید یک حساب کاربری در پورتال ایجاد کنید و سپس از طیف گسترده‌ای از محصولات و ابزارها برای ساخت DApps استفاده کنید. این پورتال ویژگی‌های کاربردی با حفظ حریم خصوصی و مالکیت پروژه‌های توسعه دهندگان را ارائه می‌دهد.

 • فروشگاه داده iExec

فروشگاه داده iExec طیف گسترده‌ای از مجموعه داده‌ها را برای توسعه دهندگان ارائه می‌دهد. می‌توانید از فروشندگان منابع ابری شرکت استفاده کنید، پروژه خود را اصلاح کرده یا داده‌ها را برای آموزش DApp خود خریداری کنید.

ویژگی‌های شبکه ارز آر ال سی iExec
ویژگی‌های شبکه ارز آر ال سی iExec
 • پاداش و کمک هزینه‌های توسعه دهنده

برای تشویق توسعه وب ۳ و زیرساخت‌های ابر مجازی، iExec میزبان چند برنامه مختلف پاداش و اعطای برنامه‌نویس است. اگر iExec احساس می‌کند که پروژه شما شایستگی دارد، ممکن است بودجه کافی برای آن فراهم کند. شما همچنین می‌توانید در ازای پاداش، برای تکمیل پروژه‌های مختلف درآمد کسب کنید.

بخوانید  بررسی روند قیمت چین لینک؛ رالی صعودی یا سقوط ۵۰ درصدی؟

نقشه راه ارز دیجیتال آر ال سی iExec

پلتفرم ارز دیجیتال آر ال سی در طی سال‌ها، پروژه‌های زیادی را اجرا کرده است، از اجاره‌های پردازش ساده از بازار iExec رایانش ابری گرفته تا شبکه iExec، که میزبان طیف گسترده‌ای از ابزارهای توسعه‌دهنده، برنامه‌های کمک مالی و سایر ویژگی‌های شبکه غیرمتمرکز است. اخیرا، iExec روی راه‌هایی برای ایجاد جامعه خود تمرکز کرده است. نقشه راه آن شامل پاداش توسعه دهندگان جدید، رویدادهای دیگر و نمایش پروژه‌های توسعه دهنده است.

علاوه بر این اهداف اجتماعی، iExec، برنامه‌های ارز دیجیتال و توکن NFT خود را در اولویت قرار داده است. پس از اینکه اخیراً ارز RLC در برخی از صرافی‌های برتر لیست شده است، iExec در حال راه‌اندازی کمپین یادگیری و کسب درآمد برای توکن RLC، ایجاد NFT و به‌روزرسانی‌های جدید در سال ۲۰۲۳ است.

عرضه ارز آر ال سی

رمز ارز اصلی iExec RLC است که مخفف عبارت Runs on Lots of Computer است. RLC یک توکن سازگار با ERC-20 است که در کل شبکه غیرمتمرکز iExec استفاده می‌شود. کاربران می‌توانند برای تمام خدمات iExec با RLC پرداخت کنند و ارائه دهندگان منابع نیز می‌توانند ارز دیجیتال RLC را از طریق سیستم‌های مختلف پاداش کاربر دریافت کنند.

بخوانید  معرفی پروژه ژیروسکوپ از شبکه تا کوین Gyro و آینده آن

RLC در ۲۰ آوریل ۲۰۱۷ منتشر شد. تقریباً ۸۷ میلیون RLC در طول عرضه اولیه کوین (ICO) صادر شد و در مجموع ۱۰ بیت کوین از طریق ICO جمع آوری شد. این کوین دارای عرضه کل ۸۶,۹۹۹,۷۸۵ توکن است. RLC دارای عرضه فعلی ۷۲,۳۸۲,۵۴۸ کوین در گردش است.

کیف پول‌های ارز دیجیتال آر ال سی

زمانی که تصمیم به خرید یک ارز دیجیتال می‌گیرید، باید یک کیف پول معتبر برای ذخیره و مدیریت دارایی‌های دیجیتال خود انتخاب کنید. برخی از صرافی‌ها مانند صرافی پینگی، دارای کیف پول صرافی است و شما نیازی ندارید یک کیف پول دیگر خریداری کنید. البته برخی از کاربران ترجیح می‌دهند دارایی‌ها را در یک کیف پول شخص ثالث ذخیره کنند.

شما برای ذخیره و مدیریت ارز دیجیتال آر ال سی می‌توانید از یکی از ولت‌های زیر استفاده کنید:

 • کیف پول لجر Ledger
 • تراست ولت Trust wallet
 • متامسک Metamask
 • اتمیک والت Atomic wallet

کیف پول لجر

شما می‌توانید علاوه بر ارز دیجیتال آر ال سی برای بیت کوین، اتریوم و رمز ارزهای دیگر را از کیف پول لجر خریداری کنید. شما با استفاده از این ولت می‌توانید به ویژگی‌های متعددی مانند استیک، مبادله و مدیریت دارایی‌ها دسترسی داشته باشید.

بخوانید  بهترین نمایندگی تعمیر اپل کجاست؟ | برتر سرویس

کیف پول تراست ولت

با استفاده از کیف پول تراست ولت شما می‌توانید به خرید، ذخیره، جمع آوری NFT، سواپ و کسب ارز دیجیتال بپردازید. این کیف پول دارای بیش از ۶۰ میلیون کاربر است.

کیف پول‌های ارز دیجیتال آر ال سی
کیف پول‌های ارز دیجیتال آر ال سی

کیف پول متامسک

متامسک MetaMask هم به صورت افزونه مرورگر و هم برنامه تلفن همراه در دسترس است. شما با استفاده از این ولت دیجیتال می‌توانید کلیدهای خصوصی خود را ذخیره کنید. همچنین ارزهای دیجیتال خود را مدیریت کنید. این ولت دیجیتال دارای بیش از ۳۰ میلیون کاربر است.

اتمیک ولت

یکی دیگر از کیف پول‌های ارز دیجیتال آر ال سی، اتمیک ولت است. شما با استفاده از این ولت دیجیتالی به گزینه‌های متعددی مانند خرید و فروش، استیک و غیره دسترسی خواهید داشت. برای مثال شما می‌توانید در ازای استیک اتریوم در این کیف پول، ۵ درصد سود سالانه دریافت کنید. اتمیک والت دارای ۵ میلیون کاربر در سراسر جهان است.

بخوانید  چگونه از اتریوم استفاده کنم؟

آیا ارز آر ال سی سرمایه گذاری خوبی است؟

به عنوان یکی از برترین فروشندگان منابع ابری مبتنی بر بلاک چین، iExec یک شرکت کریپتویی برای سرمایه گذاری است. توکن RLC کاربردهای زیادی دارد و توسط شبکه‌ای از توسعه دهندگان و کاربران ارزهای دیجیتال پشتیبانی می‌شود. اگرچه این رمزارز سال‌ها است که وجود دارد و دیگر در اوج قیمت خود نیست، اما همچنان بسیار قابل اعتماد است.

بر اساس پیش‌بینی‌ قیمت ارز دیجیتال آر ال سی و عملکرد گذشته توکن، ارز آر ال سی RLC برای بسیاری از سرمایه‌گذاران گزینه مناسب به نظر می‌رسد. اگر به دنبال ارزهای دیجیتال برتر برای سرمایه گذاری بلند مدت هستید، ارز دیجیتال آر ال سی می‌تواند یکی از گزینه‌های پیش روی شما باشد.

زمانی که شبکه iExec راه اندازی شد، یک پروتکل جدید برای توسعه دهندگان وب ۳٫۰ راه اندازی کرد. توانایی این پلتفرم در ارائه منابع محاسباتی و خدماتی مانند iExec oracle factory و Data Store، آن را به یک سرویس کاربردی و قابل اعتماد تبدیل کرده است.

RLC، توکن بومی شبکه iExec است و به عنوان یک گزینه سرمایه گذاری برای کاربران تبدیل شده است. فقط باید در نظر داشته باشید که قبل از هر گونه اقدامی، تحقیقات خود را به طور کامل انجام دهید. بر اساس شور و هیجان تصمیم نگیرید. برای خرید ارز آر ال سی در صرافی ارز دیجیتال پینگی ثبت نام کنید و سرمایه گذاری خود را آغاز کنید.

لینک کوتاه : https://lores.ir/?p=2606749

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها