تاریخ : پنج شنبه, ۳۰ فروردین , ۱۴۰۳ Thursday, 18 April , 2024

سرمایه گذاری | سایت خبری ارزهای دیجیتال لورس

۱۲اسفند
لورس :پیش فروش آپارتمان ۶۰ متری منطقه ۲۲

لورس :پیش فروش آپارتمان ۶۰ متری منطقه ۲۲

به گزارش مجله خبری ارزهای دیجیتال لورس :شما با توجه به لوکیشن و امکانات پروژه‌های در حال اجرا در چیتگر شمالی و جنوبی، با پیش پرداخت چند صد میلیون تا حدود یک میلیارد تومان در سال ۱۴۰۲ امکان مشارکت در این پروژه‌ها را داشتید. شاید برای سرمایه گذاران سوال باشد: بهترین پیش فروش های ۶۰ […]

۲۸مرداد
لورس :گنجینه‌ی سرمایه‌گذاری: مقاله‌ای که هر سرمایه‌‌گذار باید بخواند – بخش دوم

لورس :گنجینه‌ی سرمایه‌گذاری: مقاله‌ای که هر سرمایه‌‌گذار باید بخواند – بخش دوم

جیمز آلتوچر (James Altucher)، سرمایه‌گذار مطرح، کارآفرین، روزنامه‌نگار وال‌استریت ژورنال، فوربز و نویسنده چندین عنوان کتاب پرفروش است. او در مقاله‌ای که اخیراً در وب‌سایت مدیوم به انتشار رسانده‌، نکات و تکنیک‌های جالبی برای سرمایه‌گذاری ارائه کرده است. این مقاله را در دو بخش جداگانه برای شما تهیه کرده‌ایم. بخش اول را می‌توانید از این لینک مطالعه کنید.
در ترجمه این مقاله سعی شده تا نکات آن برای فارسی‌زبانان قابل فهم‌تر باشد و برخی از مواردی که خیلی‌ برای کاربران ایرانی قابل اجرا نیستند، از آن حذف شده است. همچنین از آنجایی که این مقاله بیشتر به سهام تمرکز دارد، با کمی اصلاح ترجمه سعی شده تا مفاهیم آن به حوزه ارزهای دیجیتال هم مرتبط باشد.
بخش دوم مقاله گنجینه‌ی سرمایه‌گذاری را در ادامه می‌خوانید.
توجه: تمام مطالب زیر نظر شخصی نویسنده یعنی آقای جیمز آلتوچر است.
ترید (معامله) روزانه نکنید ترید روزانه بیشتر برای احمق‌هاست.
میلیون‌ها الگوریتم هر روز روی بازارها کار می‌کنند. چطور می‌توانید بر آن‌ها برتری داشته باشید؟
استراتژی‌هایی برای ترید روزانه وجود دارد که جواب می‌دهند اما برای کار ..

۲۸مرداد
لورس :گنجینه‌ی سرمایه‌گذاری: مقاله‌ای که هر سرمایه‌‌گذار باید بخواند – بخش اول

لورس :گنجینه‌ی سرمایه‌گذاری: مقاله‌ای که هر سرمایه‌‌گذار باید بخواند – بخش اول

جیمز آلتوچر (James Altucher)، سرمایه‌گذاری مطرح، کارآفرین، روزنامه‌نگار وال‌استریت ژورنال، فوربز و نویسنده چندین عنوان کتاب پرفروش است. او در مقاله‌ای که اخیراً در وب‌سایت مدیوم به انتشار رسانده‌ است، نکات و تکنیک‌های جالبی برای سرمایه‌گذاری ارائه کرده است. این مقاله را در دو بخش جداگانه برای شما تهیه کرده‌ایم و بخش دوم هفته آینده منتشر می‌شود.
در ترجمه این مقاله سعی شده تا نکات آن برای فارسی‌زبانان قابل فهم‌تر باشد و برخی از مواردی که خیلی‌ برای کاربران قابل اجرا نیستند از آن حذف شده است. همچنین از آنجایی که این مقاله بیشتر به سهام تمرکز دارد، با کمی اصلاح ترجمه سعی شده تا مفاهیم آن به حوزه ارزهای دیجیتال هم مرتبط باشد.
متن این مقاله جذاب را در ادامه می‌خوانید.
توجه: تمام مطالب زیر نظر شخصی نویسنده یعنی آقای جیمز آلتوچر است.
تاریخچه کارتان را بخوانید تاریخ سرمایه‌گذاری را مطالعه کنید. تاریخچه پول. پول از کجا آمده؟ اولین صرافی‌ها و بنگاه‌های معاملاتی کدام‌ها بودند؟ همه‌ی حباب‌ها را مطالعه کنید. درباره‌ی سرمایه‌گذاری مدرن بخوانید. چرا رکورد بزرگ اتفاق افتاد؟ در دهه ۱۹۳۰ یا ۱۹۶۰ نوسا..

۲۸مرداد
لورس :۵ نشانه از کلاهبرداری بودن یک سرمایه‌گذاری

لورس :۵ نشانه از کلاهبرداری بودن یک سرمایه‌گذاری

هیچ‌کس دوست ندارد هدف کلاه‌برداری قرار بگیرد و پول‌هایی که با زحمت بسیار به دست آورده است را از دست بدهد. متأسفانه همه ما به‌ ناچار در زندگی سرمان کلاه می‌رود، مثلاً وقتی‌ که متوجه می‌شویم هزینه‌ای که برای خرید یک کالا پرداخت کرده‌ایم چند برابر قیمت واقعی آن بوده یا زمانی که بعد از سرمایه‌گذاری در یک پروژه یا ایده‌ی جدید متوجه می‌شویم که پروژه یک کلاهبرداری بوده است.
این موضوع به‌ خصوص هنگامی صحیح است که ما پول خود را در یک دارایی پر ریسک مثل بازار سهام یا ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری می‌کنیم و یکی از دلایلی که به این نوع سرمایه‌گذاری‌ها، سرمایه‌گذاری پرریسک می‌گویند.
کلاهبرداری‌ها در هر حوزه اغلب دارای نشانه مشخصی هستند و حوزه ارزهای دیجیتال هم از این قاعده مستثنی نیست.
ما برای توضیح بهتر این نشانه‌ها از شرکت بد نام بیت کانکت (Bitconnect) و توکن BCC آن‌ها به عنوان نمونه استفاده می‌کنیم تا متوجه شوید که چگونه می‌شد با استفاده از آن‌ها قبل از آنکه دیر شود، تشخیص داد که این یک کلاهبرداری بوده است. اگر تاکنون هیچ‌ چیزی درباره بیت کانکت نشنیده‌اید اجازه بدهید با این جمله شروع کنیم:
تنها..

۲۸مرداد
لورس :سلامت روانی در معامله؛ به ترید معتادید یا فقط به آن علاقه دارید؟

لورس :سلامت روانی در معامله؛ به ترید معتادید یا فقط به آن علاقه دارید؟

روزی چند ساعت را به ترید می‌گذرانید؟ چقدر برایتان سخت است که چشم از نمودارها بردارید؟ آیا دوستانی دارید که به شما بگویند فکر و ذکرتان شده بازار؟ به بازار معتاد شدید یا فقط علاقه دارید؟
در مسائلی مثل قمار، اینترنت و البته ترید و معامله، تعیین مرز علاقه و اعتیاد کار چندان آسانی نیست.
هم معتادها و هم علاقه‌مندان به بازار می‌توانند عملکردی خوب از خود به جای بگذارند. اما کسانی که به ترید معتادند، از دلبستگی‌های دیگر زندگی خود می‌زنند تا به سود برسند.
آن‌ها هدف اصلی معامله که آرامش و رفاه در زندگی است را فراموش می‌کنند.
آن‌ها با چنان وسواسی ترید می‌کنند که افسار حرکات‌شان بیشتر از اینکه در دست لذت ارضای علاقه‌شان باشد در دست «ترس از شکست» است.
کسانی که از روی علاقه ترید می‌کنند، می‌توانند موفقیت خود را تکرار کنند.
معتادها، آنقدر در بازار بالا و پایین می‌شوند و آن قدر برای سود کردن عجول هستند که در نهایت بسیار ضعیف و بی حوصله می‌شوند که برای زنده ماندن، عطای سودهای ترید را به لقایش می‌بخشند.
چکار کنیم که میل‌مان به ترید از بین نرود؟
برد استولبرگ (Brad Stulberg) و استیو مگنس (Steve Ma..

۲۸مرداد
لورس :چرا بیشتر تریدرها و قماربازها می‌بازند؟ راز ضرر در معاملات

لورس :چرا بیشتر تریدرها و قماربازها می‌بازند؟ راز ضرر در معاملات

طبق تحقیقات انجام شده، حدود ۹۵ درصد معامله‌گران و قماربازان می‌بازند. اما چرا؟ در این مقاله به زبان ساده علت ضرر کردن اغلب تریدرها را بررسی می‌کنیم.
یکی از جالب‌ترین مباحث در ترید و معامله که در بسیاری از بخش‌های زندگی هم آن را حس می‌کنیم، چیزی است که معامله‌گران به آن «محرک تصادفی» (Random Reinforcement) می‌گویند.
محرک تصادفی همانطور که از اسمش پیداست، زمانی رخ می‌دهد که یک تریدر تازه‌کار، از یک روش خاص، در معامله به سود می‌رسد، در صورتی که لزوما علت کسب سود، آن روش نبوده است. یا اینکه یک تریدر ماهر تصادفی ضرر می‌کند، در حالی که تحلیل‌ها و برنامه‌ی او اشتباه نبوده‌اند.
در بازارها گاهی اوقات شاهد این هستیم که تریدرهای حرفه‌ای ضرر می‌کنند و معامله‌گران تازه‌کار به سود زیادی می‌رسند، در حالی که شاید تریدر ماهر همه اقدامات و تحلیل‌هایش را درست انجام داده باشد، اما شرایطی رقم خورده که از اختیار او خارج بوده است.
وقتی یک تریدر تازه‌کار در حالی که تحلیلش اشتباه بوده و بدون برنامه معامله کرده، به سود می‌رسد، به احتمال زیاد فکر می‌کند که روش درستی را برگزیده و به تدبر و تعقل خود می‌بالد. ..

۲۸مرداد
لورس :سرمایه‌ گذاری بیت کوین در سال ۲۰۲۰؛ هر آنچه باید بدانید

لورس :سرمایه‌ گذاری بیت کوین در سال ۲۰۲۰؛ هر آنچه باید بدانید

سرمایه‌ گذاری بیت کوین خوب است یا بد؟ آیا برای خرید دیر نیست؟ چه روش‌هایی برای سرمایه‌گذاری وجود دارد؟ ریسک سرمایه‌گذاری در این ارز دیجیتال چقدر است؟ آیا باید در بیت کوین سرمایه‌ گذاری کنم؟ در ادامه با پاسخ تمام این سوالات با ارزدیجیتال همراه باشیم.
از ورود به بیت کوین به صرافی‌ها حدود ۱۰ سال یا به طور دقیق‌تر حدود ۴,۰۲۶ روز می‌گذرد. از ۴,۰۲۶ روز ممکن سرمایه‌گذاری در بیت کوین در ۳,۷۴۴ روز سودآور بوده است؛ این یعنی در طول تاریخ بیت کوین، در ۹۳ درصدِ مواقع، خرید و نگه‌داری این ارز سود داشته است.
به عبارت دقیق‌تر، به جز در سه ماه، در هر زمان دیگری بیت کوین می‌خریدید، امروز در سود بودید. این سه ماه عبارتند از:
دسامبر ۲۰۱۷، که بیت کوین به بالاترین قیمت خود رسید.ژانویه‌ی ۲۰۱۸ که بیت کوین سقوط کرده و دوباره به سطوح بالا رسیده بود.فوریه‌‎ی ۲۰۱۸ که قیمت بیت کوین به ۶,۰۰۰ دلار رسیده ولی دوباره با افزایش قیمت سریع خود تا ۱۰,۰۰۰ دلار افزایش یافته بود. بگذارید طور دیگری به تشریح سودآوری بیت کوین بپردازیم. اگر اول ژانویه سال ۲۰۱۱ فقط ۱۰ دلار بیت کوین می‌خریدید، این امکان برای شما مهیا بود که بیش ..

۲۸مرداد
لورس :موقعیت Short و Long چیست؟ با کاهش قیمت سود کنید!

لورس :موقعیت Short و Long چیست؟ با کاهش قیمت سود کنید!

موقعیت Short و Long در بازارهای مالی به قابلیتی گفته می‌شود که به وسیله آن می‌توانید در کاهش‌ها و افزایش‌های قیمتی سود کنید.
حتما تا به حال برای شما هم پیش آمده که بتوانید روند نزولی و کاهش قیمت یک ارز دیجیتال را به درستی پیش‌بینی کنید. اما وقتی نتوانید از این پیش‌بینی درست خود سودی کسب کنید، تحلیل و پیش‌بینی شما چه ارزشی خواهد داشت؟ در این مقاله با ما همراه باشید تا قابلیتی را در بازار ارزهای دیجیتال به شما معرفی کنیم تا با استفاده از آن با پیش بینی درست کاهش قیمت هم بتوانید سود کنید!
به‌طور کلی به بازارهایی که قابلیت سود بردن از کاهش و افزایش قیمت در آن‌ها وجود داشته باشد، بازارهای دو‌طرفه می‌گویند. یعنی دیگر برای تریدر یا معامله‌گر مهم نیست که قیمت یک ارز یا دارایی بیشتر شود یا کمتر، مهم این است که تریدر بتواند روند حرکت قیمت را به درستی تشخیص داده و پیش‌بینی کند. در سایر بازارهای سنتی مانند بازار مبادلات ارزهای خارجی (فارکس) نیز چنین قابلیتی وجود دارد. اما بازار سهام ایران یک بازار یک طرفه است که فقط با پیش‌بینی روند افزایش قیمت می‌توان سود گرفت و این یکی از معایب این بازار است.
..

۲۸مرداد
لورس :آموزش ساخت یک سیستم معاملاتی؛ از کجا شروع کنیم؟

لورس :آموزش ساخت یک سیستم معاملاتی؛ از کجا شروع کنیم؟

یک سیستم معاملاتی چیست و معامله‌گران تازه‌کار برای ساخت سیستم معاملاتی خود باید از کجا شروع کنند؟ در ادامه مطلب ضمن تلاش برای پاسخ به این سوالات، به بیان دیدگاه نویسنده در این باره خواهیم پرداخت.
در ابتدا لازم است اشاره کنیم که موضوع ایجاد سیستم معاملاتی بسیار گسترده است. سیستم‌های معاملاتی را می‌توان در یک طیف گسترده طبقه‌بندی کرد؛ از سیستم‌های معاملاتی سفت و سخت و خودکار گرفته تا سیستم‌های بی قاعده و اصول و محافظه‌کارانه. نکته‌ای که حتما باید به آن توجه کرد این است که در رابطه با سیستم‌های معاملاتی نمی‌توان یک نسخه ثابت برای همه معامله‌گران پیچید.
ایده اصلی مطلب این است که تریدرهای تازه‌کار را کمک کند تا در رابطه با روش معاملاتی خود با نظم و سازماندهی بیشتری عمل کنند و چارچوبی برای اصول معاملاتی در جهت راهنمایی به آنها ارائه شود.
سیستم‌ معاملاتی چیست و چرا باید از آن استفاده کنیم؟ از آنجایی که قرار است در این مقاله توضیح دهم که چگونه می‌توانید سیستم معاملاتی خود را بسازید و روش معاملاتی خود را سامان‌دهی کنید، بهتر است هیچ سیستم معاملاتی پیش‌فرضی برای خود در نظر نگیرید.
سیستم مع..